22.12.19, 08:50Fot. Michael Vadon via Flickr, CC BY 2.0

USA tworzą amerykańskie siły kosmiczne. Trump: Amerykańska przewaga w kosmosie jest niezbędna

Jak poinformował oficjalnie prezydent USA Donald Trump, utworzone zostaną amerykańskie sił kosmiczne. Finansowane będą w ramach podpisanej w piątek przez niego ustawy o budżecie Pentagonu.

Budżet Pentagonu jest rekordowy i wynosi 738 mld dolarów. Wspomniane siły kosmiczne koncentrować się będą na działaniach wojennych w przestrzeni kosmicznej. Podlegać będzie siłom powietrznym USA.

Jak informował Trump w bazie wojskowej niedaleko Waszyngtonu:

W obliczu poważnych zagrożeń dla naszego bezpieczeństwa narodowego amerykańska przewaga w kosmosie jest absolutnie niezbędna”.

Uruchomienie sił kosmicznych w pierwszym roku istnienia ma kosztować USA 40 mln dolarów. Ich celem ma być przede wszystkim chronienie amerykańskich aktywów takich jak setki satelitów, które wykorzystywane są do komunikacji, nawigacji oraz śledzenia.

Mają się składać z k. 16 tys. żołnierzy sił powietrznych oraz personelu cywilnego, a na ich czele stać będzie generał sił powietrznych Jay Raymond, obecnie dowodzący SpaceCom.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

MaxFiend2019.12.22 21:29
Toż to już od początku kadencji Trump'a powstają i powstać nie mogą :-D
anonim2019.12.22 19:14
Gwiezdna wojna była już za Ronalda Reagana !!!!!!!!!!!!!!! Hahahahahahahahahahahahaha
Gumowy Żuk2019.12.22 19:07
A na Księżycu będzie się znajdowała pierwsza kosmiczna baza amerykańska. Zaopatrzenie i personel będą dostarczane rosyjskimi rakietami (ze względu na lepszy ciąg ich silników rakietowych) za pośrednictwem stacjonarnej orbitalnej stacji okołoziemskiej "Mir". Osobiście żałuję, że armią nie będzie dowodził Skywalker, który sprawdził się już w wielu galaktycznych potyczkach.
acotomadorzeczy2019.12.22 9:54
https://niezalezna.pl/303116-cios-dla-prestizu-boeinga-kapsula-kosmiczna-nie-osiagnela-orbity