29.12.17, 15:50Fot. European People's Party via Flickr, CC BY 2.0

W 2018 roku Tusk stanie przed komisją ds. Amber Gold

„Co do 2018 roku, to rozpoczynamy go od kontynuacji badania kwestii służb specjalnych – ABW i CBA. Czekają nas między innymi przesłuchania Pawła Wojtunika, Jacka Cichockiego, ale również Mariana Janickiego – byłego szefa Biura Ochrony Rządu, a także Tomasza Arabskiego – byłego szefa kancelarii premiera” - poinformował poseł PiS Jarosław Krajewski, członek sejmowej komisji śledczej do spraw Amber Gold.

W rozmowie z serwisem niezalezna.pl Krajewski przyznał też:

Wszystko wskazuje na to, że w nadchodzącym roku dojdziemy do tego momentu, kiedy świadkiem przed komisją będzie były premier Donald Tusk”.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości oceniając kończący się 2017 rok podkreślił, że był on rokiem bardzo dobrej pracy komisji:

[…] udało się przesłuchać ponad siedemdziesięciu świadków, w tym prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, byłego ministra transportu Sławomira Nowaka, Marcina P. – byłego prezesa Amber Gold, byłego ministra gospodarki Waldemara Pawlaka, Michała Tuska – syna byłego premiera i osobę, która współpracowała Marcinem P.”.

Zaznaczał również, że celem pracy komisji jest przywrócenie zaufania do instytucji państwowych.

[…] aby zbudować prawne i silne i państwo, które jest w stanie zareagować na takie zagrożenia jak Amber Gold, musimy mieć solidne fundamenty. I temu służy nasza skrupulatna praca, która też niewątpliwie wielu Polakom pokazuje, jak funkcjonowało państwo Platformy Obywatelskiej”

- podkreślał Krajewski.

dam/niezalezna.pl,Fronda.pl