07.12.21, 16:11Fot. screenshot - YouTube (Erzbistum Berlin)

W Berlinie niezaszczepieni nie mają prawa do… sakramentów. Tak zdecydował arcybiskup

Grupa katolików protestuje przeciwko segregacji wiernych w Archidiecezji Berlina. Według nowej zasady „2G” od 27 listopada tego roku tylko zaszczepieni lub ozdrowieńcy, którzy przeszli Covid, mogą uczestniczyć we Mszy św. Decyzję o segregacji wiernych archidiecezja podjęła samodzielnie i nie została ona narzucona przez państwo.

Wierni zgromadzili się o zmierzchu na modlitewne czuwanie przed Katedrą pw. św. Jadwigi w Berlinie w dwie pierwsze niedziele Adwentu: 28 listopada i 5 grudnia. W czuwaniu uczestniczyło około 40-60 osób ze świecami i lampkami, modląc się i śpiewając. W trakcie czuwania trzymano baner: „Nie dla 2G: Kościół dla wszystkich”.

Organizatorami jest piątka „głównie młodych katolików z różnych parafii w Archidiecezji Berlina”. Według organizatorów wielu ludzi wysłało listy protestacyjne do berlińskiego arcybiskupa Heinera Kocha. Organizatorzy opublikowali też komunikat prasowy, a portal „Life Site News” przeprowadził wywiad z Moritzem Scholtysikiem, jednym z organizatorów protestu.

„Z powodu decyzji Archidiecezji – mówi Scholtysik – niektórym wiernym już odmówiono uczestnictwa we Mszy w pierwszą niedzielę Adwentu. To katastrofalne. Według katechizmu wierni mają prawo przyjmować sakramenty święte. Szczególnie w czasie, kiedy doświadczamy strachu, samotności i izolacji, wspólna celebracja Mszy św. jest ważniejsza niż kiedykolwiek”.

Scholtysik wyjaśnił, że celem czuwania modlitewnego jest „modlitwa za arcybiskupa dr Heinera Kocha i całą archidiecezję” i umożliwienie uczestnictwa wszystkim w sakramentach. Protestujący wierni zamierzają kontynuować swoją akcję przez cały Adwent.

„Jednakże – zaznacza Scholtysik – jest prawdopodobne, że będziemy kontynuować modlitwę różańcową publicznie niezależnie od decyzji Archidiecezji, ponieważ jest to najpiękniejsza i najważniejsza oznaka wiary w czasach kryzysu. Ponadto otrzymaliśmy do tej pory bardzo pozytywną reakcję od uczestników, co jest dla nas mocno zachęcające”.

Scholtysik podkreślił zaognioną sytuację w Niemczech, gdzie „większość partii i członków parlamentu opowiada się teraz za kolejnym lockdownem i generalnym nakazem szczepień. Media głównego nurtu zazwyczaj nie krytykują tego, ale w rzeczywistości potępiają każdego, kto kwestionuje to nierozsądne zachowanie”. Według Scholtysika w społeczeństwie niemieckim widoczne są podziały i obawy o dalsze ograniczanie wolności.

Scholtysik zaznacza, że w Kościele niemieckim jest „dużo dobrych księży i zakonników”, którzy „ogromnie troszczą się o wiernych w czasie kryzysu”, biskupi także zapobiegli drugiemu zakazowi sprawowania Mszy św., ale z drugiej strony zabroniono udzielania Komunii św. na język, a wiele kościołów zamknięto, „zamiast zwiększyć liczbę Mszy św., procesji i możliwości spowiedzi”.

Scholtysik uważa, że tak jak w niemieckiej „drodze synodalnej”, tak i w przypadku koronawirusa niestety duchowni niemieccy „pragną iść z Duchem Czasu, zamiast stosować zasady wiary katolickiej i ich bronić”.

 

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze

Anonim2021.12.18 11:41
Kościł niemiecki jak za Lutra?
A.G2021.12.13 10:14
Pójdźcie do mnie wszyscy którzy zaszczepieni jesteście.
A.G.2021.12.13 10:13
Na tym zdjęciu to jakiś pastor chyba
matis892021.12.8 16:29
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Anonim2021.12.8 11:03
2019 był wyjątkowo niski w stosunku do 2018. Odczuli to m.in. SE, RFN, AT, UK, DK, FI, ES, PT, NL, BE, PL, CZ, SK, HU, , RO, LT, LV, EE, RU ........ W Szwecji w 2020 na tle 2018 srednia zycia kobiet wzrosla o 15 dni, mezczyzn spadla o 66 dni (66dni, nie 2-3 lata) liczac z mniejszosciami narodowymi ktore na tle gospodarzy mialy podwojne i potrojne nadwyzki smierci per capita.---- https://www.scb.se/hitta-statistik/sverige-i-siffror/manniskorna-i-sverige/medellivslangd-i-sverige --------- w gruncie rzeczy trudno jest udowodnic nadmierna smiertelnosc w Szwecji. Jedyne o co w tym wszystkim chodzi, to o wydolnosc sluzby zdrowia. W Polsce od marca 2020 sa pusciutenkie szpitale wiec wydolnosc chyba jest wzorowa.
matis892021.12.8 10:44
FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!!
matis892021.12.8 16:30
DO LEWACKIEGO PODSZYWA i LEWACKICH TROLOWNI POPIS: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Zbigniew2021.12.8 10:31
Arcybiskup popełnia grzech ciężki. Jeśli się nie poprawi, dalej odmawiając wiernym sakramentów świętych, czeka go potępienie.
zbigniew2021.12.8 10:30
Arcybiskup popełnia grzech ciężki. Jeśli się nie poprawi, dalej odmawiając wiernym sakramentów świętych, czeka go potępienie.
koma2021.12.8 8:04
W Berlinie KK nie ma prawa do kasy od wiernych
matis892021.12.8 7:36
FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!!
matis892021.12.8 7:36
FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!!
tab2021.12.8 8:04
Fakty ?
Skrzypek na dachu2021.12.8 4:56
Abp Koch to szatanista .
W głowach ludziom ta pseudopandemia poprzewracała.2021.12.8 0:20
koszmar
duchowny2021.12.7 23:17
Luter poranił ciężko Kościół swymi wybrykami, teraz kolejny duchowny uderza w Kościół. To znowu jakaś nowe teologia? Co się dzieje z tymi Niemcami?
Anonim2021.12.7 22:47
Morawieccy sprzedali działki zakupione od księdza ( późniejszego generała) we Wrocławiu.Frondel nic o tym nie wie ? Wszystko było lege art ?
Jarosławtusk2021.12.7 21:44
W ewangelii Mateusza 7:15-20 (BW) znajduje się fragment, w którym Pan Jezus podaje metodę, po której możemy rozpoznać fałszywych proroków: “15 Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w odzieniu owczym, wewnątrz zaś są wilkami drapieżnymi ! 16 Po ich owocach poznacie ich. Czyż zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi ? 17 Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce. 18 Nie może dobre drzewo rodzić złych owoców, ani złe drzewo rodzić dobrych owoców. 19 Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, wycina się i rzuca w ogień 20 Tak więc po owocach poznacie ich. “
matis892021.12.7 21:34
Przypominam, Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik sługa Antychrysta 7.10.2019 wprowadził do KK demona Pachamame pogańską Matkę Ziemię, biblijną Ohydę Spustoszenia. Od tego czasu trwa czas Antychrysta. Jak mówi ks. Daniela od Ohydy Spustoszenia 1290 dni. 7.10.2019 + 1290 = 18.04.2023r.. Jest to wtorek po Niedzieli Miłosierdzia Bożego.
matis892021.12.7 21:33
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie mówi o Bergoglio Fałszywym Proroku Nie Katoliku - 5 marca 2011r. ..................,,Módlcie się, módlcie się, módlcie się aby Fałszywy Prorok został zdemaskowany. Zwróćcie uwagę na jego postępowanie. Na jego przyciągający uwagę program działania. Zwróćcie uwagę na sposób w jaki Moi zagubieni wyświęceni słudzy padną mu do stóp w podziwie. A potem słuchajcie uważnie tego, co ma wam do powiedzenia. Jego pokora będzie fałszywa. Jego intencje będą szkodliwe, a miłość którą będzie promieniował, będzie miłością do siebie. Będzie uważany za innowacyjnego, dynamicznego– powiew świeżego powietrza. Chociaż pełen będzie ambicji i energii, jego moc nie będzie pochodzić od Boga, Ojca Przedwiecznego. Pochodzi ona od szatana, od złego. Wasz Boski Zbawiciel Jezus Chrystus ''
Qantum2021.12.7 22:12
Puknij sie w ten łeb od czasu do czasu. Jak Pan Jezus bedzie chciał innego papieża to go wymieni. Skoro taki jest to znaczy że ma być i tobie nic do tego.
matis892021.12.7 23:50
Bergoglio nie jest papieżem tylko Fałszywym Prorokiem Antychrysta przepowiedzianym przez Boga w Apokalipsie Św. Jana.
Qantum2021.12.7 21:08
Diabolus in purpura ex Berolini
niewierzący ateusz2021.12.7 20:51
co by tu panu Sołtysikowi poradzić ? może ...zacznij się uczyć polskiego i wracaj do ziemi przodków
ect2021.12.7 20:30
A gdzie Ci Waść spieszno jadąc tym luksusowym samochodem? Do nieba raczej Ci nie po drodze.
trust2021.12.7 19:50
Biskup? Ten koleś na zdjęciu to jest BISKUP? To jakiś krawaciarz, dla którego czeka już miejsce w Piekle. Miejscówka godna pana biskupa. All inclusive.
nie ślepy2021.12.7 19:19
No to czekam kiedy taki biskup obwieści, że nieszczepieni nie mają prawa być zbawieni?!
Laki2021.12.7 18:33
Ciemnogrodzianie nie szczepcie się, będzie więcej miejsca dla mnie.
anatol2021.12.7 19:27
do Laki - parostatków, którzy gardzą innymi nie potrzebujemy
Krakus2021.12.7 19:53
anatol - PAROSTATKIEM piekny rejs :P https://www.youtube.com/watch?v=5bLlo94yX2s
I niech antychryska szatan pieści2021.12.7 18:15
bez komentarza
Böno2021.12.7 17:48
To jest odnowa Kościoła w Niemczech, wyganiać wiernych z kościoła. Szkoda, że papież podporządkował się biskupom niemieckim i daje się przez nich manipulować.
Po 11 ...2021.12.7 18:06
Nie ludzi, tylko morderców. Grzeszników, którzy świadomie z premedytacją łamią piąte przykazanie. Dla nich nie ma miejsca w kościele.
Anonim2021.12.7 19:03
Bono doamgal sie wiecej lockdownow i wiecej zbrodni na Polakach a teraz mowi ze papieza zmanipulowano hahaha
Böno2021.12.7 21:58
Co innego lockdown, a a co innego całkowity zakaz uczestniczenia we mszy świętej. Ale ty jako ateista nie rozumiesz.
Anonim2021.12.7 22:37
no tak, msza wazniejsza niz zarobienia na chleb, lepiej zaglodzic ludzi na smierc i niech zdechna o misce ryzu w imie Nowego Ladu
Krakus2021.12.7 17:33
Polskiego Kościła Katolickiego nie stać na tak mocne rozporządzenia. Poza tym zajęci sią nie owieczkami, nie życiem kocielnym, nie Bogiem, tylko gromadzeniem bogactwa, władzy i kryciem pedofilii. Zobaczcie do czego doprowadzili - kościoły wkrótce będą puste! https://www.money.pl/pieniadze/kosciol-liczy-wiernych-z-roku-na-rok-jest-ich-coraz-mniej-to-juz-kryzys-6686331430410784a.html
Anonimus2021.12.7 22:27
Nie ma takiego kosciola palancie.
gość2021.12.7 17:32
a w Polsce od marca niezaszczepieni nauczyciele, służba zdrowia, służby mundurowe - tracą pracę! oczywiście przy szczepieniu trzeba podpisać że to jest eksperyment medyczny i odszkodowania nie będzie.
Wojtek Polak2021.12.7 17:31
czy ten nie wiem nie noszący ani sutanny ani koloratki czy to jeszcze katolicki kapłan. wstydzi się sutanny i koloratki a nie wstydzi się błogosławić grzechów sodomsko--gomorskich. a kto mu dał prawo pozbawić katolika sakramentów wyciągnąć z pałacu i wywieść na taczce po za granice diecezji.
Prawo dał mu2021.12.7 19:55
Kościół Katolicki. Wg prawa kościelnego biskup jest w swojej diecezji samodzielny i suwerenny w decyzjach dotyczących Kościoła i wiernych „jako zastępca i wysłannik Chrystusa”.
Wojtek Polak?2021.12.8 12:45
A nie Wania Rusek? Poprawności języka polskiego uczyłeś się chyba w szkole szpiegów. Ruskim prowokatorom dziękujemy.
katolik2021.12.7 17:24
Trzeba domagać się wtedy od księdza sakramentów, jak nie to doniesć na POLICJE o popełnieniu przestępstwa, że są ograniczane nasze prawa konstytucyjne. jeśli nie konstytucja, to co ? po co wtedy spisywanie prawa, jesli masoni mają rządzić, to swiat juz nie żyje !
ewa2021.12.7 17:21
Bóg mu wybaczy, nawet niezaszczepionemu!!!!
matis892021.12.7 17:16
To tylko sługus Bergoglio Fałszywego Proroka Nie Katolika. Takie rzeczy dzieją się z pełnym wsparciem Bergoglio i z jego odpowiedzialnością.
Krakus2021.12.7 17:35
Ktoś tego Papieża wybrał :D :D :D Widzę, że jesteś bardziej papieski od Papieża!!! :D :D :D
matis892021.12.7 17:47
Tak, Fałszywego Proroka Bergoglio wybrała masoneria poprzez oszustwo.
Krakus2021.12.7 18:20
Dowody jakieś? Linki? Źródła? Czy tylko twój chory umysł takie głupoty podpowiada? :P
matis892021.12.7 21:32
Dowód jest prosty i oczywisty. Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik od pierwszego swojego dnia realizuje interesy masonerii i Antychrysta.
UHU2021.12.7 17:09
Normalnemu kotolikowi zabranie sie uczestnictwa we Mszy Sw. i Komuni, ale Protestantow i pedalow to juz nie tylko herzlich willkommenm.
Po 11 ...2021.12.7 16:57
Świadoma niezaszczepienie to złamanie przykazania NIE ZABIJAJ. A osoba, która ma na sumieniu grzech ciężki, wykluczona jest z sakramentozy. Zgadza się katopapuncie?
Mała162021.12.7 17:14
Świadome przyjęcie szczepionki powstałej przy "pomocy" zabitego dziecka to grzech przeciwko "Nie zabijaj". I co???
aga2021.12.7 16:53
Nie do pozazdroszczenia być w jego skórce na Sądzie Bożym! Czyj to sługa, bo przecież nie Chrystusa?
młody2021.12.7 16:52
Wydalić tego pana ze stanu kapłańskiego, pozbawić prawa do benefitów kościelnych.
Böno2021.12.7 17:51
Młody jesteś, a myślisz mądrzej niż nie jeden starszy czy stary, a na pewno mądrzej niż wielu biskup w Niemczech. Pozdrawiam i tak trzymaj.
katoliku2021.12.7 16:46
usiądź sobie na nocniku i sobie ulżyj.
gracz2021.12.7 16:41
ARCYPRZYGŁUP.
matis892021.12.7 16:40
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
MaxFiend2021.12.7 16:38
Co w tym dziwnego, skoro niezaszczepieni zabijają beztrosko innych i nic z tym nie robią?
ect2021.12.7 20:28
Zaszczepieni korzystają ze szczepionek wyprodukowanych na bazie linii komórkowych z zamordowanych dzieci nienarodzonych.
MaxFiend2021.12.7 23:15
Bzdura, która już dawno została wyjaśniona. Linia komórkowa pochodzi z naturalnie poronionego płodu a nie abortowanego.
katolik2021.12.7 16:24
Katolicy brońcie się-- właśnie zaczyna się prześladowanie--- wszystko się zgadza -- depopulacja, zniewolenie, zamordyzm !! Obozy zagłady-- wypada aby ludzkosć się jednak obroniła !!!
Po 11 ...2021.12.7 16:38
Chodzi o rządy PiS, czy o coś innego?
katolik2021.12.7 16:50
o nazisto- masonów, nie ma juz pis
katolik2021.12.7 16:51
i oczywiscie chodzi o masonski kosciół, bo w tym momencie nie funkcjonuje KK
katolicka deratyzacja Polski2021.12.7 16:39
Kosciol wraca do Chrystusa,Konfederacja to zydzi,protestanci i heretycy opierajacy sie o Talmud. Kosciol ZAWSZE popieral Rozum,nauke,medycyne i szczepionki.
rabbi inoCenty stnkfurtz2021.12.7 16:21
... noooo tam srebrnik ... prawie 5 razy zacniejszy .... niz w polin ... schalom kaczor donald