02.10.13, 07:07fot. FreeDigitalPhotos

W Różańcu odnajdujemy Boga

W rozmowie z "Naszym Dziennikiem" ks. Szymon Mucha powiedział: - Żyjemy w świecie w różny sposób atakowanym przez zło. Widzimy, że słabnie wiara wielu ludzi. I dlatego powinniśmy iść do Maryi i prosić Ją, by prowadziła nas do Jezusa. W Różańcu odnajdujemy Pana Boga, dlatego trzeba nam go brać do rąk i szeptać zdrowaśki – apeluje duszpasterz.  –  Różaniec zmienia świat – dodaje z przekonaniem.

Ks. Mucha przypomina o wezwaniu Maryi, która  w 1917 r. w Fatimie prosiła o odmawianie tej modlitwy oraz odprawiane nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca. Mówiła: „Odmawiajcie Różaniec, aby uprosić pokój dla świata”. –  Ona wciąż nas prosi, a my nie odpowiadamy więc nie widzimy skutków Fatimy – mówi ks. Mucha. 

– Ojciec Święty Franciszek bierze różaniec, trwa na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem i prosi, byśmy razem z nim błagali Boga o pokój. Jeżeli weźmiemy sobie to do serca i będziemy odmawiali Różaniec, to ta modlitwa zmieni nas, a poprzez nas będzie zmieniała także świat, który stanie się lepszy – przekonuje kapłan.

13 października br. papież Franciszek zawierzy świat Niepokalanemu Sercu Maryi.

ED/Nasz Dziennik

Komentarze

anonim2013.10.2 9:58
To zdecydowanie najpiękniejsza modlitwa.