05.02.16, 18:15

Wałęsa szaleje! "To ja sam obaliłem komunizm!"

Lech Wałęsa nie ustaje w swojej niekończącej się megalomanii i coraz bardziej groteskowej obronie własnego mitu jako jedynego obrońcy wolności. 

"Sam obaliłem komunizm (...) nie miałem łatwego zadania z jednej strony komunisci ze swoim sztabem antykryzysowym, agenci , z drugiej strony kolesie z najbliższego otoczenia (...) Dzięki Bogu .za to , nie liczyłem i nie liczę na podziękowanie" – napisał były prezydent Lech Wałęsa na jednym z portali społecznościowych.

Lech Wałęsa po decyzji o odwołaniu zaplanowanej debaty na temat własnej przeszłości, zamieścił kilka emocjonalnych wpisów na jednym z portali społecznościowych.

Przypomnijmy, że niedawno były prezydent napisał list do prof. Mirosława Golona, dyrektora gdańskiego IPN, z prośbą o zorganizowanie debaty, która "mając na względzie prawdę historyczną", byłaby "publicznym finałem sprawy tzw. Bolka z jego udziałem".

W odpowiedzi IPN wydał komunikat, w którym wyraził gotowość zorganizowania debaty. Do udziału w dyskusji zaproszono biografów Lecha Wałęsy, w tym Pawła Zyzaka, dr hab. Jana Skórzyńskiego, dr. Andrzeja Drzycimskiego oraz prof. Sławomira Cenckiewicza i dr. Piotra Gontarczyka. Zaproszono również dr. Grzegorza Majchrzaka, dziennikarza Piotra Semkę oraz reżysera i publicystę Grzegorza Brauna.

Kilka dni temu Lech Wałęsa nieoczekiwanie poinformował, że do debaty jednak nie dojdzie. Były prezydent oskarżył IPN o nierzetelność oraz zapowiedział oddanie sprawy do sądu.

– IPN opowiedział się po stronie manipulacji i kłamstw opracowanych i podrzuconych przez SB. Wobec tego oddaję IPN do sądu wierząc że sąd zrobi to dokładniej zawodowa co może doprowadzi wreszcie do prawdy – napisał były prezydent

Wydawało się, że decyzja Lecha Wałęsy zakończy dyskusje na temat debaty. Były prezydent poruszył jednak ten temat na jednym z portali społecznościowych. Wałęsa opublikował skany dokumentów, które mają dowodzić, że nie współpracował ze Służbą Bezpieczeństwa. Oprócz tego zamieścił także kilka emocjonalnych wpisów.

– Oskarżam IPN za czasów Kurtyki o umożliwienie niszczenia wizerunku mojego i Solidarność opierając kłamstwa i pomówienia na dokumentach spreparowanych i przygotowanych przez władze komunistyczne .Dopuszczono w tym czasie do tych spreparowanych materiałów ludzi niepoważnych o kiepskim warsztacie .Ludzie Ci pracując w Państwowej instytucji łamiąc prawa i wyroki sądowe tego Państwa opisywali i publicznie głosili w Kraju i za granicą w sposób przesądzający kłamstwa i pomówienia niezgodne z prawem – napisał Lech Wałęsa.

emde/telewizjarepublika.pl

Komentarze

anonim2016.02.5 19:36
@janko Wolski Czy myślisz że w obecnym czasie gdy panują demony z piekła na ziemi Przed oczyszczeniem świata w Ogniu nie w odzie jak za dni Noego tj Potopie Ognia i siarki Jakikolwiek Sąd skarze Szatańskich Iluminatów.- Dlaczego twój tryumf z tego tyt. jest przedwczesny - bo Sąd Boży stoi u Progu! I nie myśl że po swoich niewolników grzechu IV stopień synów złego V stopień Iluminatów Medium VI stopień Lucyferów i Lucyferyce VII stopień pokój zjednoczenia z Lucyferem ) nie przybędą w ogniu piekielnym diabły aby im wydrzeć żywcem dusze z ciał. Tak więc i dla Iluminata J Owsiaka tryumfującego dziś, piekło zacznie się jeszcze na ziemi
anonim2016.02.5 19:43
Plusem dodatnim jest bez wątpienia zamiar pójścia do sądu. Takie sprawy załatwia się w sądzie a nie na debatach, co radziłem już dawno. Plusem ujemnym jest natomiast to, kogo chce się przed sądy ciągać. Jeśli są w dokumentach fałszywki, to należy przed sąd ciągać nie IPN, który jest tylko depozytariuszem dokumentów, ale ich autorów, tych, którzy te dokumenty wyprodukowali. To chyba oczywiste. A obalenie komunizmu to dokonało się ostatecznie dopiero pod okrągłym stołem... "Jak mnie kochasz to mnie obal"...;-) Co z tego "obalenia" się uległo, wiadomo...;-)
anonim2016.02.5 20:38
Ten baran wmawia nam że w Polsce był komunizm. Nawet porządnego socjalizmu nie było panie Bolek.
anonim2016.02.5 20:39
Jak widać jego ego rośnie wraz z upływem lat.... Dobrze że nie doszło do tej debaty z IPN. Jeszcze by zszedł na serce i wtedy by zrobili z niego męczennika PISowskego reżimu a może i świętego ;)
anonim2016.02.5 20:47
odleciał
anonim2016.02.5 20:56
Jedyne co on obalił to kilkanaście półlitrówek w Arłamowie.
anonim2016.02.5 21:09
Zapomniał o Dance! Wstał podrapał się po jajach i powiedział "idem obalać"
anonim2016.02.6 11:38
@der Zastanawiałeś się jak będzie wyglądał człowiek po Zmartwychwstaniu: ....(...) Ciała są prześliczne, doskonałe pod względem kształtu i barwy. Podobne do dzieł sztuki. Inne są okropne, nie z powo¬du rzeczywistych braków lub zniekształceń, ale z powodu wy¬glądu ogólnego, bardziej podobnego do dzikiego zwierzęcia niż do człowieka. Oczy posępne, twarz skurczona, wygląd zwierzęcy. Najbardziej jednak uderza mnie mrok wychodzący z tych ciał, powiększający siność otaczającej ich przestrzeni. Natomiast ci najpiękniejsi mają oczy śmiejące się, twarze po¬godne, wygląd łagodny. Wychodzi z nich jasność, formując aureolę wokół ich postaci, od głowy do stóp, i promieniuje dokoła nich. Gdyby wszyscy byli jak ci pierwsi, to ciemność sta¬łaby się tak powszechna, że zakryłaby wszystko. Jednak dzięki drugim jasność nie tylko trwa, ale się powiększa, tak że mogę wszystko obserwować. Ci brzydcy - co do których przeklętego losu nie mam wątp¬liwości, gdyż niosą przekleństwo wypisane na czołach -- milczą, rzucając spojrzenia wystraszone i posępne, w dół i w górę, wokół siebie. Gromadzą się z boku, na poufny rozkaz, którego nie rozumiem, ale który musiał być wydany przez kogoś i zo¬stał dostrzeżony przez wskrzeszonych. Ci piękni też się gromadzą, uśmiechając się do siebie wzajemnie, patrząc z litością pomieszaną z przerażeniem na brzydkich. I śpiewają, prześli¬czni, śpiewają w chórze, powoli i spokojnie, błogosławiąc Boga. (...).”. Jak sądzisz w której grupie ludzi będziesz?