15.11.19, 14:30fot. Michał Jozefaciuk/Senat

Warszawa jednak realizuje postulaty Deklaracji LGBT

Władze Warszawy deklarowały, że wycofują się z wprowadzenia w szkołach wulgarnej edukacji seksualnej, a w budżecie miasta nie ma środków na wdrażanie Deklaracji LGBT. Okazuje się jednak, że już w czerwcu zaplanowano wprowadzenie projektu „Szkoła Przyjazna Prawom Człowieka”, który zakłada przekazywanie uczniom treści odpowiadających założeniom Deklaracji. Program sprzyja politycznym postulatom ruchu LGBT i przejawia otwartą wrogość wobec religii. W materiałach wzywa się m.in. do kwestionowania podziału na kobiety i mężczyzn, tworzenia łączonych damsko-męskich toalet, kontaktowania się uczniów z organizacjami LGBT oraz ustanowienia w szkołach instytucji „Oficera Równości”. Instytut Ordo Iuris przygotował analizę programu.

 

PRZECZYTAJ ANALIZĘ

 

Materiały rekomendowane przez Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń (WCIES) zawierają m.in. postulat, aby każdy uczeń odrzucił założenie, że „ludzie dzielą się wyłącznie na kobiety i mężczyzn” (ma się to odbyć również w drodze wprowadzenia łączonych toalet). Krytykowany jest „przekaz o instytucji małżeństwa jako podstawie życia rodzinnego”, a nawet wpływ rodziców na skłonności seksualne ich własnych dzieci. Uczniowie mają być zachęcani do świętowania „Międzynarodowego Dnia Edukacji i Praw Osób Transgender/Transpłciowych", do „odpowiadania na pytania z perspektywy gender” oraz do „nawiązania kontaktu z organizacją gejowską lub lesbijską i zaproszenia jednego z przedstawicieli tej organizacji na spotkanie”.

 

W materiałach pojawia się teza, że lekcje wychowania do życia w rodzinie i lekcje religii katolickiej są często „obszarem, w którym pojawiają się homofobiczne, obraźliwe teksty”, w związku z czym pada postulat „wyprowadzenia edukacji religijnej ze szkół” (także mszy, rekolekcji, a nawet jasełek). Sugeruje się też, że sama obecność osób duchownych wśród uczestników dyskusji jest szkodliwa dla realizacji celów organizowanych warsztatów. Zdaniem autorów projektu, nawet prośba ośmioletniego syna skierowana do ojca o pójście z nim niedzielę do kościoła, jest według autorów „niekomfortowym zachowaniem”. W materiałach wzywa się także do zastąpienia obecnego programu wychowania do życia w rodzinie odejściem od „wzmacniania identyfikacji z własną płcią”. W zamian za to rekomendowane jest wprowadzenie w polskich szkołach instytucji „Oficera Równości”, który organizowałby spotkania, m.in. poświęcone tematyce orientacji seksualnych, podczas których byłaby konieczna obecność wszystkich osób z kadry pedagogicznej, nawet wbrew nieprzychylnej reakcji rodziców i opiekunów.

 

Jednym z nieujawnionych przez WCIES fragmentów rekomendowanych publikacji jest ćwiczenie „Porozmawiajmy o seksie! Czy słyszałeś, że Piotr jest gejem?”, w ramach którego ma zostać udzielona odpowiedź na pytanie „na czym polega miłość osób homoseksualnych?”. Celem ćwiczenia jest eliminacja wstydliwości ucznia: „zachęcenie uczestników do tego, aby byli bardziej otwarci w czasie dyskusji na temat ludzkiej seksualności”. Krytykowane jest „moralne wartościowanie”. Według autorów materiałów określanie praktyk homoseksualnych jako grzech, a także „stosowanie norm heteroseksualnych do środowisk homoseksualnych” jest dyskryminacją.

 

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski już w czerwcu zapowiedział, że do 2024 r. projekt obejmie szkoły podstawowe we wszystkich dzielnicach Warszawy: docelowo ma trafić do 211 szkół podstawowych, 118 tysięcy uczniów, 40 tysięcy rodziców, 17 tysięcy nauczycieli i 800 pracowników obsługi. Łączny koszt wdrażania programu ma wynieść około 5 milionów złotych. Mimo to, dopiero po 4 miesiącach od tej zapowiedzi, 1 października, odpowiedzialne za realizację projektu Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń (WCIES) udostępniło na swojej stronie internetowej „pomoce metodyczne”, na których miałaby się opierać jego realizacja.

 

Jednocześnie, Instytut na początku października skierował do WCIES wniosek o udostępnienie informacji publicznej, domagając się ujawnienia zaniepokojonym rodzicom szczegółów dotyczących realizacji projektu, jak również listy organizacji, których przedstawiciele mają realizować go w szkołach. Centrum przedłużyło jednak termin odpowiedzi aż do grudnia. Na początku listopada, już po złożeniu wniosku Ordo Iuris i po przygotowaniu analizy, do działań na rzecz ujawnienia szczegółów kontrowersyjnego projektu przyłączył się Mazowiecki Kurator Oświaty, wzywając dyrektora WCIES do udzielenia szczegółowych wyjaśnień jeszcze w listopadzie. W związku z tym analiza została przekazana z dniem publikacji również Kuratorowi.

 

Z dotychczasowych informacji wynika, że już w sierpniu i wrześniu szkolenia w ramach projektu prowadzili działacze podmiotów wchodzących w skład ruchu LGBT – Stowarzyszenia Lambda Warszawa (jednej z „organizacji powierniczych” warszawskiej Deklaracji LGBT), lubelskiego Stowarzyszenia Homo Faber (organizatora jednego z „Marszów Równości”), gdańskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób LGBT Tolerado i Fundacji Diversity Polska. Według Aldony Machnowskiej-Góry, dyrektorki koordynatorki ds. kultury i komunikacji społecznej w Urzędzie m. st. Warszawy, realizacja tego projektu jest „tym wszystkim, czego oczekują społeczności LGBT i co zostało zapisane w Deklaracji”. W podobnym tonie wypowiedziała się pełnomocniczka prezydenta Rafała Trzaskowskiego ds. kobiet Katarzyna Wilkołaska-Żuromska.

 

„Program «Szkoła Przyjazna Prawom Człowieka» wśród licznych materiałów rekomendowanych przez przedstawicieli ratusza zawiera również treści zbieżne z oczekiwaniami podmiotów, które stoją za ogłoszeniem przez Rafała Trzaskowskiego Deklaracji LGBT. Nie wiadomo, które z tych treści zostaną ostatecznie wykorzystane przez nauczycieli, jednak sam fakt rekomendowania ich nauczycielom przez władze Warszawy budzi głęboki niepokój jako próba wprowadzenia do szkół propagandy ideologicznej wbrew woli rodziców uczniów” – podkreśla Nikodem Bernaciak, analityk Instytutu Ordo Iuris.

Ordo Iuris

Komentarze

Polak Ateista Dumny Gej2019.11.16 11:24
Prezydent Warszawy realizuje obietnice wyborcze, dzięki którym Warszawiacy wybrali go na urząd. To zaskoczenie jedynie dla oszołomów z Ordo Sralis.
ada2019.11.16 10:46
Łafałek chce się PObawić? Czemu tak brzydko, podłoto? Nie wystarczy ci Rabiej?
z mazowsza2019.11.15 23:18
Najpierw zalało Warszawę goowno fizyczne, a teraz zaleje moralne. Widać jakie ćwoki mieszkają w stolicy – wybierają wodza, który ich tapla w gnoju. Gratulacje !
MirekT2019.11.16 7:50
Nigdy nie byłeś to skąd wiesz, wiejska Ku-rwo?
oficer LWP2019.11.15 22:10
przecież Gowin powiedział, że wprowadzi to na uczelniach wyższych o czym sami pisaliście
Maria Blaszczyk2019.11.15 20:34
A tymczasem w Nowym Targu: "W grudniu 2016 roku wychowawczyni jednej z V klas (chodzą do niej dziewczynki) w Szkole Podstawowej nr 5 w Nowym Targu rozpoczyna godzinę wychowawczą. W jej trakcie mówi o pedofilii. O sposobach w jakich działają tacy przestępcy. Nagle rękę podnosi kilka dziewczynek. Stwierdzają, że wszystko, o czym właśnie mowa, robił z nimi niedawny katecheta - ks. Mariusz W. Molestowania miał się dopuścić podczas wycieczek, m.in. na basen, do parku linowego, czy w góry, gdzie zabierał dzieci z parafii." Tego byśmy nie chcieli, by takie dziewczynki się wiedziały, że coś jest nie tak, prawda? Lepiej pozostawić je same sobie z poczuciem obrzydzenia do własnych ciał, krzywdy, winy, skutkami psychicznymi i zdrowotnymi wykorzystania. W końcu teraz ten ksiądz może pójść do więzienia i będzie mu nieprzyjemnie. Na wszelki wypadek sąsiadki tych dziewczynek nawymyślały im od prostytutek. DZIEWIĘCIOLETNIM DZIECIOM. Niestety ksiądz zaprzepaścił ich ciężką pracę nad obrzucaniem ofiar kałem i sam się przyznał. https://gazetakrakowska.pl/nowy-targ-ksiadz-pedofil-przyznal-sie-do-molestowania-9-dziewczynek/ar/c1-14575877?fbclid=IwAR2LteHwMKAeT_kp4vyRWn_9cMutzmS07y-Bi2I5iaCb7M7ftFHHis1JpxE
MirekT2019.11.15 21:00
Maria teraz to dowaliłaś do pieca! Pisowskiemu suwerenowi Twój wpis to się nie spodoba. Mam nadzieję, że Naczelnik Więzienia posadzi go z grypsującymi, już oni dadzą temu zbokowi popalić Miłego wieczoru Mario.
Piotr Nowak2019.11.15 20:20
Do jełopa (powyżej), który wabi się Mirek T : Kiedyś, - chłopie z Warszawy ukryty pod nickiem Mirek T, - jak jeszcze nie było internetu, , to tylko twoja rodzina wiedziała, że jesteś debilem ! P.S. Ty Mirek z Warszawy, powiedz nam czy wszyscy mieszkańcy Warszawy są takimi PO-je-ba-mi jak ty ?!!
MirekT2019.11.15 21:03
Piotruś zamknij cioto ryj bo ci sperma wikarego wypłynie cioto!!!
Polka2019.11.15 20:14
No, na LGBT wydał ten debil już prawie 1 mld zł, a teraz mu ten miliard brakuje na naprawę kolektorów ! Co za szmata ! Mimo wszystko powinien podnosić podatki warszawce jeszcze wyżej !!!
oko2019.11.16 3:28
Prostytutko ty byś wolała aby dzieci uczył proboszcz na plebani.
proste wnioskownie2019.11.15 17:27
Glosowali na belzebuba a teraz dziwia sie ze program z piekla rodem probuje realizowac?
Dr Nobody2019.11.15 17:04
Oni chcą mieć w tej warsiafce samych przygłupów....pedałki, lesbijki, zboczki itd. Zrobią im od czasu do czasu imprezkę "integracyjną" :):) I te debile i złodzieje będą rządzić przez następne lata w tym syfie:):)
stan2019.11.15 17:28
Właśnie, chyba wiesz, że przygłupi są bardziej podatni na manipulację. Dlatego chcą dzieci uczyć od małego., by myślały tylko o seksie, reszta jest zastrzeżona dla innej nacji. Nie mogą Polaków pokonać, więc stawiają na deprawację dzieci. Hartman zydowski mason zapowiedział, że ponieważ nas jest wielu, wielu chamów., czyli Polaków, to oni zrobią porządek z naszymi dziećmi. Wprowadzają aborcję, tęczową zarazę, ukierunkowują myślenie na hedonizm (nawet na tym forum ktoś napisał, że jest niewierzący, więc żyje na tym świecie, by używać, na maksa. O to chodzi tym, którzy chcą zniszczyć Polaków. Trzeba być świadomym tych zagrożeń i celów masonerii.
MirekT2019.11.15 16:32
Droga Redakcjo. Fronda to taki dobry porta, a artykuły tylko: LGBT ,PO , Rabiej, Komuniści. Wasi czytelnicy, czyli Polska powiatowa, mieszkańcy małych miasteczek i wsi, suweren pisowski, oczekuje także innych tematów. Mają swoją Idolkę, mówią na nią Nasza Becia!!! Jankesi to sobie mogą American Dream w tyłek wsadzić!!! Beatka to dopiero spełniła swój sen, jeszcze nie tak dawno, przed chałupą w gumiakach kury karmiła, a teraz posadę w Brukseli ma !!! Co tam słychać u Tymoteusza? Czy imię dziecka zostało wybrane? Czy przyszła synowa mieszka już z Tymkiem w rodzinnej wiejskiej posiadłości rodziny Szydłów? Jak Becia sobie radzi PE nie znając języków? To są interesujące suwerena tematy, a wy tylko- PO, Rabiej, pedały, złodzieje.
Cezary2019.11.15 16:16
Czy da sie z tym zyc? Kto wymysla to co sie teraz dzieje? To jest wrecz straszne. Dlaczego garstka ludzi manipuluje calym Narodem?
stm.2019.11.15 16:06
„Oficera Równości” - niczym ormo za komuny. Wiadomo co reprezentowali rodzice sbeki prezydenta Warszawy. A ojciec kwaśniewskiego - mortderca ubek, sowieci wuposażyli w dyplom lekarski, ojciec cimosiewicza następny skur.... morderca itp. Trzeba wiedzieć skąd wywodzi się ta psełdo-inteligencja
MirekT2019.11.15 16:55
Zanim coś napiszesz wiejski cwelu, to najpierw poczytaj !! Jest synem pianisty i kompozytora Andrzeja Trzaskowskiego ( co ku-rwo nawet o takim nie słyszałeś, na wiejskiej zabawie nie puszczali? ) Przyrodni brat był dyrektorem Piwnicy Pod Baranami, też nie słyszałeś? Od małego miał do czynienia z elitą, pisarzami, aktorami muzykami. Ty wiejski chamie, miałeś do czynienia z krowami i świniami. to zamknij RYJ !!!
Polak Ateista Dumny Gej 2019.11.15 15:47
warszawiacy są tak głupi ,że dają się nabierać przez mafię PełO-wską --ale dobrze niech ten wybrany robi ich dzieci na przyszłych pedałów i zboków ---tak trzymać naiwniacy
MirekT2019.11.15 16:36
Co ty wiejska ku-rwo wiesz o moim mieście?
Polak Ateista Dumny Gej2019.11.15 17:00
Wszyscy się śmieją z tego syfu ty miejska ku-rwo:):)
MirekT2019.11.15 17:42
Nie kłap dziobem, bo ci sperma proboszcza wypłynie!!!
Kuba2019.11.15 17:14
Warszawa = degeneracja
J.P🧶2019.11.15 15:26
Prawa Czlowieka to coś strasznego. Po co człowiek ma mieć świadomość swych praw? Pracuj i módl się powinno wystarczyć. A szczególnie pracuj na innych i pokutuj za grzechy kleru. Amen.
Gryfita2019.11.15 15:42
Wg lewactwa Prawa Człowieka to np prawo dziecka do wyrażenia pedofilowi świadomej zgody na seks.
J.P🧶2019.11.15 16:00
Nie, to według prawactwa tak wygląda priorytet lewactwa. Wiesz coś w ogóle na temat praw człowieka? Pamiętasz może czasy apartheid'u? Ku klux klan mówi ci coś?
Gryfita2019.11.15 16:18
Po obaleniu apartheidu najbardziej poszkodowani są murzyni. KKK to była organizacja LEWACKA (wg ówczesnej definicji) i jej bezpośrednim sukcesorem jest Partia Demokratyczna.
J.P🧶2019.11.15 17:09
Nie zgadzam się z twierdzeniem, że Ku Lux Klan był organizacją lewacka, przecież liberalnosc, ateizm były ich wrogiem, a kobiety gorszym sortem. Ponadto uważali się za bardzo pobożnych. Ówczesna definicja była na rękę konserwatystom, ówczesnym zresztą. Kościół w końcu się odciął od nich ale wcześniej różnie w Stanach bywało.
Dam2019.11.15 18:18
Przypominam, że jeszcze niedawno w Watykanie pedofilia była legalna. Legalny wiek inicjacji seksualnej wynosił tam 12 lat, zmienił to dopiero papież "lewak"
XXX2019.11.15 15:15
Brakuje mi dobrych starych czasów, klęczenia na grochu, bicia pasem, wsadzania do pieca na 3 zdrowaśki. Nie to co teraz...
ardo2019.11.15 15:30
Pojedź do kacapi to się spełnisz.
Gryfita2019.11.15 15:10
Celem Sekty LGBT jest zindoktrynowanie dzieci, możliwie jak najmłodszych. Wtedy można uzyskać tak oszałamiające rezultaty jak na zachodzie, gdzie ponad 20% młodzieży jawnie deklaruje homoseksualizm. To jest zbrodnia.
Maria Blaszczyk2019.11.15 16:05
Jak się bierze dane z Narodowego Instytutu Danych z Tyłka, to po co się ograniczać? Dlaczego akurat 20%? 200% od razu... I tak... Chcemy dzieci uczyć od najmłodszych lat, że innych ludzi należy traktować z szacunkiem, nie wolno ich bić, znęcać się nad nimi ani ich wyśmiewać. Na innych zajęciach chcemy - już trochę starsze - dzieci nauczyć, co to są dane i dlaczego nie nalezy ich sobie wymyślać. Tylko że nie ma żadnej sekty LGBT. Serio. LGBT to ludzie, niekiedy zrzeszający się w różnych organizacjach. Organizacje te nie tworzą żadnej struktury, nawet przywódcy nie mają. Poważnie. Przez chwilę pomyśl. Istnienie lidera jest warunkiem sine qua non dla istnienia sekty. Któż jest liderem osób nieheteronormatywnych? Do tego - ale to tajemnica, nikomu nie mów - w wielu sprawach się nie zgadzają i często się ze soba kłócą...
Gryfita2019.11.15 16:17
Istnienie lidera NIE JEST warunkiem sine qua non dla istnienia sekty. Warunkiem uznania "zgromadzenia" za Sektę są relacje zgromadzenia ze światem zewnętrznym: redukcjonizm, dychotomia, przekaz zasadniczo emocjonalny, spłaszczony i czarno-biały, czasem przymus nawracania. Walki i kłótnie wewnątrz Sekty to tez dosyć charakterystyczna sprawa. Charyzmatyczny przywódcza tu niepotrzebny, choć w Sekcie LGBT znajdujemy wielu Przywódców Duchowych. Ogólnie przekaz opiera się na charyzmatach i emocjach. Rozum jest sprowadzony do listka figowego. PS. Sekta ta to wcale nie osoby homo. Większość Sekty stanowią osoby heteronormatywne, jak ich nazywają. I to kolejny dowód na sekciarstwo LGBT.
Maria Blaszczyk2019.11.15 18:11
W jaki sposob jest to dowód? Sekta musi mieć osoby heteronormatywne na składzie? To teraz poproszę o te przykłady redukcjonizmu, dychotomii, zasadniczo emocjonalnego przekazu, spłaszczonego i czarno-białegi i czasem przymusu nawracania. Na co nawracania, swoją drogą? No i przykłady tych przywódców duchowych. Walki i kłótnie to normalna sprawa w każdej grupie ludzi - tylko że akurat sekta wymaga spójności przekazu i jakiegoś minimum, w które ludzie będą wierzyć, oraz jakies sankcje, jak się do niego ktoś nie dostosuje. A tymczasem tu dochodzi do kłótni, kolejne grupy się oddzielają i nic się nikomu nie dzieje. Nie powoduje to żadnych skutków, można się oddzielić, można należeć do dwóch skłóconych grup... Aha, a tu, na stronie dominikanów w pierwszym punkcie jest o tych liderach. Ale pewnie dominikanie pojęcia o sektach nie mają... https://sekty.dominikanie.pl/poradnik/jak-rozpoznac-sekte-grupe-destrukcyjna
Gryfita2019.11.15 16:21
Nie mogę napisać 200% bo to matematyczny absurd. 100% ujdzie, ale 200? nie ma mowy.
Maria Blaszczyk2019.11.15 20:16
Matematyczny może i tak. Ale póki co nie ma żadnej społeczności gdzie 20% młodzieży identyfikuje się jako homoseksualna. No chyba, że w jakiejś organizacji LGBT. Tam pewnie wychodzi coś koło tego, a czasem nawet więcej.
MirekT2019.11.15 17:07
Maria Ty to mi zawsze humor umiesz poprawić!! Ze stoickim spokojem, bez agresji, z uporem godnym lepszej sprawy, próbujesz tłumaczyć debilom. Kto wie może coś skumają? Pozdrawiam.
Maria Blaszczyk2019.11.15 20:17
Miłego piąteczku. Cała przyjemność po mojej stronie. Pozdrawiam wzajemnie.
trzeźwo myślący2019.11.15 17:15
Nie mają lidera? Chyba przesadzasz, ich liderem jest sam Lucyfer, a sponsorem - Soros, pomocnik tego pierwszego.
Maria Blaszczyk2019.11.15 20:25
Ty to chyba nie czytasz właściwych źródeł. Otóż Lucyfer nie może być ich liderem, bo uważa homoseksualizm za odpychający. Co zaś do pana Sorosa - jak już tłumaczyłam koledze Zerro, ten Soros to takie grosze rzuca, że ojciec Rydzyk to nawet by się po nie nie schylił. Organizacje LGBT klepią więc potworną biedę i żyją ze składek swych członków, z trucem zbierając po kilka tysięcy na organizację marszów czy wydanie jakiejś pozycji... https://tygodnik.tvp.pl/37326348/homoseksualizm-grzech-odpychajacy-nawet-dla-szatana
.....2019.11.15 20:28
a jakie to pozycje wydaja zboki???
Maria Blaszczyk2019.11.16 12:20
Nie wiem nic o żadnych zbokach, ale Jeśli chodzi o LGBT, to różne. Całe mnóstwo różnych książek i czasopism - wiesz, takich kartek, sklejonych z jednej strony, na których są napisane różne rzeczy - np. wyniki badań naukowych, analiz, wywiady z różnymi osobami, które mają coś do powiedzenia na jakiś temat, a także "literatura piękna" - taki rodzaj sztuki, do tworzenia którego używa się słów. Polecam, warto się zapoznać.
.2019.11.15 18:16
Celem Sekty Kościoła Katolickiego jest zindoktrynowanie dzieci, możliwie jak najmłodszych. Dlatego tak usilnie jest promowana religia w podstawówce.
.....2019.11.15 15:04
Czaskoski ma wyglad de bila
Maria Blaszczyk2019.11.15 16:00
To jeszcze nic... Wygląd rzecz drugorzędna. Gorzej, jak ktoś publikuje debilne wpisy, do tego jeszcze przekręcając nazwisko... Normalnie, boki można zrywać ze śmiechu, zwłaszcza, gdy się jest w grupie maluchów w przedszkolu. Starszaki już na ogół wiedzą, że przekręcanie nazwisk świadczy tylko o przekręcającym.
psikus2019.11.15 17:32
wy de bile lewackie tez przekrecacie nazwiska szczególnie dotyczy to ministra Macierewicza
Pracownik2019.11.15 14:59
„Szkoła Przyjazna Prawom Człowieka” - skandal! Jak można uczyć w szkole poszanowania innych!
ADG2019.11.15 14:40
A myślałem że czasy Oficerów Politycznych już minęły. Okazuje się, że jednak niektórzy tęsknią za starymi stalinowskimi rozwiązaniami.