12.08.13, 10:21Tęczowa flaga (fot. Free Digital Photo)

Warszawiacy nie mają nic przeciwko homoseksualnemu szefowi czy lekarzowi. Gdzie ta homofobia?

Na zlecenie ratusza CBOS przeprowadził badanie tolerancji warszawiaków. Wyniki (opublikowane przez portal Warszawa.naszemiasto.pl) są zadziwiające, tym bardziej, że zewsząd jesteśmy bombardowani informacji o tym, jak to strasznie nietolerancyjni jesteśmy. A to „Wyborcza” straszy odradzającym się faszyzmem, który podnosi głowę w postaci na przykład „Ruchu Narodowego”. A to publicyści z tzw. głównego nurtu biją na alarm, kiedy dochodzi do pojedynczych incydentów (jasne, skandalicznych, ale zdecydowanie marginalnych) i ktoś komuś podpali mieszkanie za inny kolor skóry. A wreszcie Magdalena Środa, Anna Grodzka i Robert Biedroń z żalem pochylają się nad polską homofobią i patriarchalnym zaściankiem...

A tu masz babo placek, bo z najnowszych badań (zleconych przez ratusz!) wynika, że mieszkańcy Warszawy są tak tolerancyjni, że chyba bardziej już nie mogą! Ich akceptacja dla odmienności seksualnych jest tak wielka, że pozwoliliby się leczyć homoseksualiście (67 proc. ankietowanych), nie mieliby nic przeciwko szefowi o odmiennej orientacji (71 proc.), czy najbliższemu sąsiadowi-gejowi (79 proc. respondentów). Jedynie 57 proc. mieszkańców stolicy miałoby problem z tym, aby osoba o odmiennej orientacji opiekowała się ich dzieckiem.

Podobnie rzecz się ma w przypadku akceptacji dla osób o innym kolorze skóry – 77 proc. nie miałoby nic przeciwko, aby taka osoba opiekowała się ich dzieckiem. Prawie wszyscy ankietowani (95 proc.) zaakceptowaliby najbliższego sąsiada o innym kolorze skóry. Podobny wysoki poziom akceptacji warszawiacy deklarują dla osób innych narodowości czy innego wyznania. Mieszkańcy stolicy nie mieliby na przykład problemu z wynajęciem mieszkania osobie homoseksualnej (64 proc.) czy osobie innego wyznania (90 proc.)

Warszawiacy mają także jak najbardziej poprawne politycznie poglądy w kwestii równouprawnienia – zdaniem 98 proc. ankietowanych mężczyźni i kobiety powinni mieć równe prawa w życiu publicznym, rodzinnym oraz w pracy. Znaczna większość deklaruje, że wykonywanie takich zawodów jak księgowa, policjant czy kierowca autobusu nie powinno zależeć od płci.

Czytając wyniki badań dotyczących tolerancji mieszkańców stolicy, aż ciśnie się na usta pytanie – gdzie ten faszyzm? Gdzie ten rasizm? I gdzie ta straszna homofobia? Bo jeśli jedynym „przejawem” tych zjawisk są wysokie słupki poziomu akceptacji dla osób o odmiennej orientacji seksualnej czy kolorze skóry to naprawdę, aż strach pomyśleć czego jeszcze oczekują ci wszyscy piewcy polskich fobii...

MBW  

Komentarze

anonim2013.08.12 10:59
Faszyzm, rasizm i homofobia są w głowach redaktorów GW, TVN, Newsweeka, Przeglądu, NaTemat i wielu innym mediów, czyli są obecne bardzo licznie reprezentowane!
anonim2013.08.12 11:15
@Gkur rozumiem, że w duchu twoich politruków zainteresowany jesteś jedynie 100-procentowymi wynikami, tak? @petrasCK zgadza się, to są chorzy ludzie, ale mają prawo do życia, cały cyrk nie rozbija się o homoseksualistów, tylko o wtłaczanie nam na siłę chorego światopoglądu
anonim2013.08.12 11:30
@andrzej34 Może jakiś konkret? Na cóż to jestem chory?
anonim2013.08.12 11:31
Zróbmy badanie, jaki procent Polaków nie zaakceptowałby łysego sąsiada lub Francuza jako sąsiada, nie chciałby, by leczył go łysy lekarz lub lekarz Francuz, jaki odsetek nie chciałby mieć szefa łysego lub Francuza. Wyniki będą fascynujące, bo okaże się, że... Polacy mają fobię na punkcie łysych lub są anty-Francuzami. Problem jednak nie w fobiach w polskim społeczeństwie, ale w tym, że takie badania nie mają większego sensu.
anonim2013.08.12 11:40
@Ghur "Proszę mnie uświadomić jak się mają kwalifikacje zawodowe lekarza - geja do lekarza heteroseksualnego, skoro 1/3 badanych nie pozwoliłaby się leczyć homoseksualiście. Przecież to nie jest zaraźliwe." Wśród gejów jest więcej przypadków nosicielstwa wirusa HIV, więc obawy pacjentów nie są bezpodstawne, jeśli mamy do czynienia z lekarzem-gejem. Jeśli się mylę, to proszę napisać, dlaczego lekarze pogotowia badają narkomanów w jednorazowych rękawiczkach, bo przecież nie z powodu jakiejś fobii (a lekarz nie zamierza kopulować czy całować się z narkomanem, potencjalnym nosicielem wirusa, a jedynie bada jego puls, odchyla powieki by spojrzeć w źrenicę oka, wkłada na nosze itp.)? Przyczyną również nie jest lekarska rutyna, bo lekarz pogotowia nie zakłada zawsze rękawiczek do badania pacjenta w domu.
anonim2013.08.12 11:46
Oj..., ze w Warszawie takie wyniki, to nic dziwnego. Ale zapytajcie prosze w mniejszych miastach i zobaczymy, czy dalej bedzie tak rozowo.
anonim2013.08.12 12:19
@andrzej32 a to choroby nie występują u zwierząt?
anonim2013.08.12 12:23
Proszę zatem sprecyzować pojęcie "homofobia". Dopiero będę mieć jasność wtedy, gdy ktoś mi powie dokładnie co to jest, a co nią nie jest. Bo używanie tego pojęcia w sposób nieprecyzyjny stwarza możliwość dla pewnych grup, że zawsze będą go używać jako takiego słowa wytrycha, młota na każdego myślącego inaczej niż dana grupa o określonych interesach. To tak jak obecnie z pojęciem faszyzmu, pewne grupy go widzą wszędzie, jednak gdy chce się z nimi porozmawiać, co mają na myśli używając tego pojęcia, czy podsuwa im się konkretną definicję faszyzmu to odwracają kota ogonem, zmieniają temat, irytują się, by za chwilę znów węszyć odradzający się faszyzm (czytaj wszystko, co nie jest np. postkomunizmem, jest faszyzmem). I myślę, że w ich interesie jest owa nieprecyzyjność tego pojęcia, bo wtedy łatwiej się nim szafuje w celu poniżenia przeciwnika. Zatem pytam wszystkich węszących homofobię, czy to przejawy homofobii: - gdy jestem katolikiem i uznaję akty homoseksualne za grzech, - jestem przekonany, że małżeństwo, to związek tylko kobiety i mężczyzny, - nie chcę, aby w razie mojej śmierci dziecko było wychowywane przez dwóch tatusiów lub dwie mamusie.
anonim2013.08.12 12:23
A gdzie ten brak tolerancji dla Kościoła? Gdzie te prześladowania? Chodząc po ulicy nie widzę.
anonim2013.08.12 13:12
@Piotr Strzembosz - akurat zaleca się używanie rękawiczek przy wszelkich procedurach medycznych. Nie tylko dla własnego bezpieczeństwa, ale również, o ile nie przede wszystkim dla bezpieczeństwa pacjenta. bo chodzi tutaj o chronę przed rozmaitymi zakażeniami, nie tylko o wirus HIV. To, że nie wszyscy lekarze tych zaleceń przestrzegają to inna sprawa. "Wyniki będą fascynujące, bo okaże się, że... Polacy mają fobię na punkcie łysych lub są anty-Francuzami." - a tą śmiałą tezę to na czym, poza własną wyobraźnią opierasz? "Problem jednak nie w fobiach w polskim społeczeństwie, ale w tym, że takie badania nie mają większego sensu." - możesz to jakoś uzasadnić? @Asujet - przytoczone przez Ciebie przykłądy nie są moim zdaniem przejawem homofobii. Przejawem homofobii są działania wykluczające homoseksualistów z życia społecznego i odbierające im prawa należne wszystkim obywatelom. Faktem jest, że słowo "homofobia" jest nadużywane i "walka z homofobią" stała się nośnym tematem dla wielu ludzi, którzy tak naprawdę nie mają nic sensownego do powiedzenia.
anonim2013.08.12 13:33
andrzej34: "orientacja" (popr. dewiacja) seksualna bez zachować dewiacyjnych nie niesie ze sobą ryzyka zakażenia HIV. Jeśl natomiast uwzględnimy populację osobników homo praktykujących zachowani dewiacyjne to odsetek zakażonych HIV oraz wszelkimi chorobami wenerycznymi jest tu wielokrotnie wyższy niż w populacji hetero. To są fakty, i zaprzeczyć się im nie da, można je tylko zakrzyczeć wrzaskim o homofobii. Dalej można się zastanawiać, czy niechęć do bycia leczonym lekarza-geja wynika z jakiejś tam "-fobii", czy ze zdrowego rozsądku - chęci uniknięcia zakażenia.
anonim2013.08.12 13:41
@BlueDraco - a wyjaśnij w jaki sposób lekarz (z wyłączeniem chirurga i stomatologa, chociaż tutaj też sa procedury bezpieczeństwa, ale niech będzie, że możliwość jest) ma zarazić pacjenta wirusem HIV?
anonim2013.08.12 14:33
I to jest właśnie dramat... normalny człowiek występuje przeciwko grzesznikom i gorszycielom. Pytanie też jest jedno: co to znaczy "pozwoliliby się leczyć homoseksualiście"? A niech się leczą ze swojego zboczenia i chorób wenerycznych, nic nam do tego. Aż 57% pozwoliło by zboczeńcowi "opiekować" się dzieckiem? lemmingoza w całej krasie. Aberracja umysłowa spowodowana atakiem medialnym homofilów.
anonim2013.08.12 14:48
@andrzej34 "Zapewne występują, tylko ty natychmiast sugerujesz, że orientacja homoseksualna wiąże się z zakażeniem hiv- co jest bzdurą." A to ciekawe, gdzie ja tak napisałem? Słowem nie wspomniałem o HIV! To po prostu psychicznie chorzy ludzie, konkretnie w sferze seksualności. U zwierząt też występuje psychika i też bywa chora. Notabene, odsetek zachowań homoseksualnych wśród zwierząt to ok. 0,02% z czego znów ogromna większość to zachowania bardzo tymczasowe, mające na celu rozładowanie popędu, a tak się złożyło, że w polu widzenia brak samicy. Po pojawieniu się samicy wszystko wraca do normy. Tak to bywa u zwierząt, no ale biedactwa nie mają postępowych agitatorów, którzy by im powiedzieli co dla nich "dobre"...
anonim2013.08.12 15:00
Czy lekarz lub inny fachowiec jest wpierw specjalistą czy zboczeńcem?!Czy ma wypisane na czole pedał lub lesba?!.
anonim2013.08.12 17:25
Witam Andrzeja 34, który homopropagandę zrównuje z kopernikańskim przełomem:) Dziękuję za przypomnienie odnośnie masturbacji, mam to również na względzie, tak samo jak pornografię. Zresztą od tego walka się zaczyna, na szczęście to już przerobiony temat:) Ale i tak homopiewcy nie odpowiadają na moje pytania, bo chciałem dowiedzieć się czy jestem homofobem czy nie, ale pewnie będę wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba:)
anonim2013.08.12 17:43
@andrzej34 Cós mi tu nie pasuje?!Homoseksualne zachowania zwierząt!!.???. Czy zbączenia wśród przedstawicieli fauny można zhumanizować?
anonim2013.08.12 17:47
@andrzej34 "Wszystko zależy od zachowania a nie orientacji. Trudne?" Ja sie orientuje w zorientowanym oriencie gdzie orientacja jest zdezorientowana zaorientowanymi podorientami!!!.Hehehehehehee!!
anonim2013.08.12 18:03
@andrzej34 To najwyższy czas byś zaczął pisać o zoofilii!!
anonim2013.08.12 18:08
@andrzej34 "Ondraszek... ile ty masz lat?" Hohoho!!!A może i więcej?!!
anonim2013.08.12 18:11
@andrzej34 "Chce ci pokazać, że wśród zwierząt też istnieje homoseksualizm a o tym Biblia nie wspomina:)" Komu?. Biblia to zbyt poważna sprawa jak dla ciebie!!
anonim2013.08.12 18:26
@andrzej34 Wyżej napisałem!! A co warszawiacy statystycznie twierdzą o zbączeniach wśród zwierząt?!
anonim2013.08.12 18:31
Niektóre osoby z rożnych organizacji w sposób sztuczny wprowadzają zagrożenie, aby na tym zagrożeniu mogli wypłynąć i forsować swoje ideologie.
anonim2013.08.12 18:43
@andrzej34 Dobranoc!!!!.
anonim2013.08.12 20:21
@Andrzej34 gdy miałem 23-25, to mniej więcej myślałem tak jak ty teraz, dodaj sobie 10 i wyjdzie ci mój wiek:)
anonim2013.08.12 20:34
@bogdanusn pozwolisz, że nieco uzupełnię twoją wypowiedź. Owe organizacje progejowskie, ale nie tylko, również Genderowe, feministyczne, aby przeforsować swoje cele opierają się na bardzo prostym schemacie 1. tworzenie wroga- np. homofob, aby móc potem każdego uraczyć owym hasłem, co się z ich postulatami nie zgadza. celowe nieprecyzowanie tego pojęcia, przez co zyskuje ono polityczną nośność. 2. wiktymizacja- stawianie siebie w roli ofiary 3. bardzo prosta historiozofia wynikająca z zasady resentymentu: byliśmy zawsze uciskani, a teraz jest czas wyjścia z tego, bez uwzględnienia złożoności problemu.
anonim2013.08.12 22:24
stop_katofobii dobry przykład rasizmu. Czy ja chodzę na jego pedalski portal i komentuje ? NIE