16.10.20, 11:05Screenshot Youtube

Watykan: Rok po Pachamamie moneta z ,,Matką Ziemią''. ,,To obraza NMP!''

Rok po skandalu związanym z Pachamamą watykańska mennica wybiła monetę, która przedstawia matkę niosącą glob ziemski w swoim łonie. Numizmatyczne czasopismo „Chronica Numismatica” określiło wizerunek na monecie jako „Matkę Ziemię”. Monetę o nominale 10 euro zaprojektował Luigi Oldani.

W oficjalnym opisie na stronie Ufficio Filatelico E Numismatico możemy przeczytać, że moneta przedstawia „matkę niosącą Ziemię w swoim łonie, której winniśmy troskę i miłość, jakby była ona córką”. Matka przedstawiona jest „z długimi kłosami pszenicy we włosach w nawiązaniu pomiędzy przeszłością a przyszłością, która staje się ponadczasowa, a zatem wieczna”.

W zamierzeniu moneta ma być wyrazem poparcia Kościoła dla „zaangażowania w troskę o planetę” oraz celu, jakim jest „promowanie międzynarodowego działania, by zagwarantować każdemu przyszłość, potrzebne jedzenie, zarówno pod względem ilości, jak i jakości, aby gospodarczym postępom towarzyszył rozwój społeczny, bez którego nie ma prawdziwego postępu”.

Według Oldaniego przedstawiony na monecie wizerunek to „płodna i owocna ziemia, płodna i owocna jak młoda kobieta. Ziemię należy chronić jak kobietę niecierpliwie oczekującą nowego życia. Ziemię należy szanować jak matkę i jej dziecko”.

Różne media powiązały wizerunek z figurką pogańskiej Pachamamy, która pojawiła się na tzw. Synodzie Amazońskim rok temu wywołując skandal. Stąd nowa moneta spotkała się również z głosami krytyki. Brytyjski publicysta katolicki Nick Donnelly ostro potępił Stolicę Apostolską za tę inicjatywę: „W pierwszą rocznicę kultu demonicznej Pachamamy Watykan wypuszcza monetę wyraźnie czczącą bożka Matki Ziemi!”

Donnelly uznał monetę za „wyzywające świętokradztwo wobec Boga”. Nawiązując do Biblii, stwierdził, że Pismo św. kategorycznie potępia „antropomorfizację czy ubóstwienie ziemi”. I przypomniał o kulcie pogańskiego bożka płodności Baala. „Uczczenie Pachamamy w październiku – miesiącu, w którym katolicy na świecie mają specjalne nabożeństwo dla Różańca Świętego Najświętszej Maryi Panny – jest obrazą Najświętszej Maryi Panny. Pokuta, pokuta, pokuta!” – napisał Donnelly.

Niektórzy krytycy zwracają uwagę na fakt, że do epidemii koronawirusa i światowego kryzysu doszło właśnie po zgorszeniu, jakie w zeszłym roku wywołały figurki pogańskiego bóstwa Pachamamy w Watykanie. Alexander Tschugguel, który zasłynął wyrzuceniem figurek Pachamamy do Tybru, sprzeciwiając się w ten sposób bałwochwalstwu, napisał na Twitterze: „Nie możemy wykupić tych monet i wyrzucić ich wszystkich do Tybru, musimy zwalczać to na poziomie duchowym! I walczymy z tym publicznie sprzeciwiając się temu bałwochwalstwu!”.

jjf/LifeSiteNews.com, ChurchMilitant.com

Komentarze

Matka boska ssie2020.10.17 8:57
„ niosącą glob ziemski w swoim łonie” czyli, ze trzyma ziemie w swojej pi*dzie? Rozumiej, ze kobieta można sobie wkładać różne rzeczy, np wibratory, sztuczne penisy i jest to całkiem normalne, ale zeby włożyć sobie cała planetę to już trzeba lata praktyki - domniemam, ze 2 tysiące hahaa. Może w tym niebie wcale nie jest tak nudno haha
auro2020.10.16 23:34
macie swój Różaniec do granic...Polska w czołówce zachorowań w epidemii...Diabła czcicie!...o Bogu zapominacie!....Diabeł też potrafi ponieść ducha w euforii...księża nawet nie potrafią odprawić mszy ku czci Ducha Świętego....który tak naprawdę jest Kobietą i przez Niego pojawiła się Maryja...
Anonim2020.10.16 20:09
Dlaczego figurki mają takie znaczenie dla katolików?
Pokaż Woleński, Hartman, Passent, Urban2020.10.16 15:53
jakim jesteś żydowskim bohaterem a nie żydowskim gajowym. Pisz o żydach w taki sposób w jaki piszesz o Polakach, katolikach o naszych obrządkach. Pośmiej się, wydrwij kaziroctwo wasze, kretyńską kabałę, tysiąc waszych "10 przykazań", idiotyczne zakazy, nakazy szabesowe, obrządki imbecyla z pejsami do ziemi, itp. itd. . . . . Ci jednokierunkowi ateiści, jak Hertrich-Woleński, Hartman, Passent, Urban dosłownie srrają w nieprane gacie na samą myśl aby w podobny sposób wyrazić się o żydach i ich żydowskim hokus-pokus, ich "wierze", o ich parchatym "prawie" sankcjonującym pedofilie. . . .Naczelny rabin Polinu natychmiast by zadzwonił i OPIERRDOLIŁ, amabasada Wysraela poprzez swego "attaché" do spraw Polinu by zadzwoniła i OPIERRDOLIŁA, Anti-Defamation League, filia na Polin wysłała by kogoś z Mossadu i zyebała takich jak bure suki, Pravda Wyborcza dostałaby biegunki koszernej, żadnych wyjazdów frajerskich do Wysraela, itp., itd. BYCIE skürwysynem, kürwą wobec Polaków, katolików jest dla tych parchów bardzo bezpieczne "zajęcie".
MaxFiend2020.10.16 15:31
W czym problem? Przecież niedługo "zrobią" zgodnie z wielowiekowym katolickim synkretyzmem religijnym kult "Matki Boskiej Pachamamskiej". Dokładnie tak, jak zrobili to np. w przypadku zawłaszczenia kultu bogini Lady na Jasnej Górze.
Wojtek Polak2020.10.16 14:44
Fajna moneta. Jaka jest jej wartość rynkowa?
MaxFiend2020.10.16 15:48
€69.00
Anonim2020.10.16 14:04
To już wiemy czego wyznawcami są fizjolodzy z Watykanu.
Wojtek Polak2020.10.16 13:56
czyż by co niektórzy hierarchowie KK zgłupieli do reszty tworząc wizerunki bałwanów ustawianie bałwanów w św Boga WY! macie głosić EWANGELIE (dobrą nowinę). waszym zadaniem jest wypraszać u Chrystusa aby nas złączył w jednym Kościele Katolickim w Chrystusie z Chrystusem i przez Chrystusa a nie pogańsko-masońskim "równość wolność braterstwo i ostatni celowo pomijany ale nie mniej ważny człon śmierć". pamiętajcie kapłani komu więcej dano od tego będzie się więcej wymagać. robiąc z domu Ojca naszego panteon pogańskich bóstw ściągacie na siebie Jego gniew. módlmy się za naszych pasterzy bo jeśli błądzą to gdzie nas zaprowadzą?Ostrzeżenia i wnioski 614 Nie wprzęgajcie się z niewierzącymi w jedno jarzmo*. Cóż bowiem ma wspólnego sprawiedliwość z niesprawiedliwością? Albo cóż ma wspólnego światło z ciemnością? 15 Albo jakaż jest wspólnota Chrystusa z Beliarem lub wierzącego z niewiernym? 16 Co wreszcie łączy świątynię Boga z bożkami? Bo my jesteśmy świątynią Boga żywego - według tego, co mówi Bóg:* Zamieszkam z nimi i będę chodził wśród nich, i będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. 17 Przeto wyjdźcie spośród nich i odłączcie się od nich, mówi Pan, i nie tykajcie tego, co nieczyste, a Ja was przyjmę 18 i będę wam Ojcem, a wy będziecie moimi synami i córkami - mówi Pan wszechmogący.
matis892020.10.16 13:26
Ks. Daniela mówi o Ohydzie Spustoszenia Pachamamie. Od postawienia Pachamamy Ohydy Spustoszenia 1290 dni. Czyli od 7.10. 2019r. + 1290 dni = 18.04.2023r.. Jest to wtorek po Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Nie jest to dzień Paruzji, ale coś ważnego się wydarzy.
antoni.s2020.10.16 12:46
A ja się pytam czy czczenie przez katolików jakiegoś bożka i dziewicy z dzieckiem nie narusza powagi wyznawców kultu białego nietoperza z plemienia mzimu z gwinei równikowej,pytam się?
Katolik2020.10.16 15:04
Artykuł zwraca uwagę na śmiertelny grzech i to samym Watykanie, a Ty sobie z tego kpisz. Sprawa jest poważna bo dotyczy rzeczy NAJWAŻNIEJSZEJ czyli WIECZNOŚCI.
Agnieszka2020.10.16 12:44
Brak słów... Maryja dała siebie Ameryce i światu w Gwadelupa a papież pluje Jej w twarz
Anonim2020.10.16 12:51
A co ta dziwka robiła w Ameryce? Tam też się puszczała? Skąd te dane?
Agnieszka2020.10.16 13:05
Potężna Niebios Królowo i Pani Aniołów, Ty, która otrzymałaś od Boga posłannictwo i władzę, by zetrzeć głowę szatana - prosimy Cię pokornie: rozkaż hufcom anielskim, aby ścigały szatanów, stłumiły ich zuchwałość, a zwalczając ich wszędzie, strąciły do piekła. Święci Aniołowie i Archaniołowie, brońcie nas i strzeżcie nas. Amen. Ty się zajmij Niepokalana tym wyznawcą Pachamamy i innych demonów. Nie pozwól, by cokolwiek od nich zyskiwał - niech od razu poniesie skutki służenia im i się do Ciebie nawróci.
Jarek2020.10.16 12:02
Chciałbym przypomnieć autorowi i wszystkim, którzy o tym zapomnieli. NMP nie jest Bogiem!. Zwłaszcza w Polsce widoczny jest większy kult NMP niż samego Boga. Czy to aby nie jest przeciw I przykazaniu (ale temu biblijnemu) Jedno z prawd wiary: Jest jeden Bóg. Nie jest nim NMP. To tylko moneta.
Darek2020.10.16 13:01
Biblia kulty pokroju Matki Boskiej nazywa wprost zboczeniem.
matis892020.10.16 13:31
Moneta od Bergoglio czci demona pachamame, nie Matkę Zbawienia Jezusa.
Jarek2020.10.16 15:12
Moneta nikogo nie czci! Moneta, to moneta nie np. szkaplerz. Okolicznościowa moneta może coś upamiętniać. Przypominam wszystkim, którzy mają problem z historią, że chrześcijaństwo "dotarło" do Amazonii kilkanaście wieków po Chrystusie. Dlaczego w Polsce obchodzi się śmingus dyngus - też tradycja, jakoś nie pochwalana przez duchownych, a jest.
lilu2020.10.17 10:56
Naprawdę sądzisz, że sprawisz ból synowi wychwalając jego matkę?
Anonim2020.10.16 11:44
Oto najwięksi wrogowie P O T Ę Ż N E G O kościoła: drewniane figurki, Matka Ziemia na monecie, flaga z sześcioma kolorami, dwóch facetów trzymających się za ręce. Iks de.
Moly2020.10.17 4:31
hahaha
Piotr2020.10.16 11:41
Katolicy naprawdę sądzą że po śmierci idziemy na wieczność do nieba gdzie żyjemy z bliskimi i aniołkami po wsze czasy? Nie, tak nie jest. Duszyczki wracają w przyszłym wcieleniu na Ziemię albo inną planetę. Reinkarnacja to fakt. Im szybciej to zrozumiecie tym lepiej.
Anonim2020.10.16 11:43
Ten scenariusz wymyślił demon
Piotr2020.10.16 11:47
Kościół katolicki oszukuje wyznawców wciskając im kit o tym że reinkarnacja nie istnieje.
Piotr2020.10.16 11:52
No to popatrzmy. Mamy dwoje małych dzieci. Jedno dziecko jest szczęśliwe, zdrowe i ma bogatych rodziców. Drugie dziecko choruje na nowotwór i umiera. Czy twoim zdaniem Bóg może być aż tak niesprawiedliwy? Przecież to chore dziecko ani nie paliło papierosów, ani nie grzeszyło, ani nikomu krzywdy nie zrobiło. Więc o co tutaj chodzi? Tutaj jest zawarta jakaś wielka tajemnica. Dlaczego to dziecko umarło na nowotwór? Pomyśl o tym. A dojdziesz do wniosku że za tą tajemnicą ludzkiego cierpienia stoi istnienie reinkarnacji. Dusza wciela się ponownie. Pozdrawiam.
Anonim2020.10.16 11:55
A może to chore dziecko w przyszłości wyrosłoby albo zostało tak wychowane, że stałoby się Adolfem Hitlerem i dzięki temu, że wcześniej odeszło na tamten świat zarówno ono jak i inni uniknęliby wielu cierpień. Tym samym Stwórca mógł uratować to dziecko przed wiecznym potępieniem na przykład. Scenariuszy jest ogromna ilość, a ty swoim nędznym człowieczym rozumkiem chcesz być mądrzejszy od swego stwórcy.
Piotr2020.10.16 11:53
Dr Jim Tucker z Uniwersytetu Virginia w USA bada przypadki dzieci które pamiętają swoje poprzednie życie. Reinkarnacja istnieje.
Piotr2020.10.16 11:56
Dziecko pamięta swoje poprzednie wcielenie. Rodzice oniemieli. Przedziwna historia spotkała pewną rodzinę z Wielkiej Brytanii. Odkąd tylko ich córeczka Sally nauczyła się mówić, opowiadała na swój temat historie wprawiające w osłupienie. Dziecko przez lata twierdziło, że jest chłopcem i że pamięta, jak wyglądają jego prawdziwi rodzice. Na początku rodzina podchodziła do sprawy z uśmiechem. Rodzice myśleli, że dziewczynka jest po prostu bardzo pomysłowym dzieckiem. Jednak Sally coraz częściej opowiadała tę samą historię wzbogaconą o rozmaite detale, które dodawały opowieści wiarygodności. Dziewczynka upierała się, że naprawdę ma na imię Joseph, a jej rodzice Anna i Richard nie są jej prawdziwymi rodzicami. Powoli sytuacja przestawała być zabawna. Dziecko upierało się również, że nie mieszka tam, gdzie powinno, i że jego prawdziwy dom jest gdzieś nad morzem. Rodzice przyznają, że ich córka niejednokrotnie pytała o statki, mimo że nigdy w życiu nie zabrali jej na wybrzeże. Poza tym Sally była pewna, że ma braci, podczas gdy w rzeczywistości była jedynaczką.
Anonim2020.10.16 11:58
Pamiętaj, że im więcej zła zasiejesz im więcej ludzi to na złą drogę sprowadzi, tym więcej będziesz musiał odpokutować w Czyśćcu za skutki twoich czynów. To jak rozrzucenie kartek na wietrze - łatwo to zrobić ale trudno później pozbierać.
Piotr2020.10.16 12:02
Skąd się biorą nasze fobie? Jedni z nas panicznie boją się ciemności, inni małych pomieszczeń, a inni z kolei latania samolotem. Jeśli nie wydarzyło się w twoim życiu nic, co mogło przyczynić się do ich powstania, to prawdopodobnie te lęki pochodzą z poprzedniego wcielenia. Takie podświadome, ciężkie do wytłumaczenia lęki, bywają często czymś w rodzaju ostrzeżenia od duszy.
B.2020.10.16 11:30
Szatan zaatakował! Czy Watykan okazuje się mu posłuszny? Mam nadzieję, że zgorszenie, które wywołuje pontyfikat Franciszka, minie. Nie wiem, czy to sam Franciszek decyduje o wejściu w herezję, czy też nie daje rady, jak nie dał rady Benedykt. Czy lawendowa, czyli homoseksualna mafia w Kościele tworzy nową antychrześcijańską religię? Niedługo pojawi się być może fallus na monetach, bo to jest właśnie wiara lawendowej mafii. Ciężki kryzys, trzeba się gorąco modlić, żeby Chrystus ratował swój Kościół, przegonił mafię i heretyków.
Anonim2020.10.16 11:33
Na placu w Watykanie już fallus stoi - obelisk Baala. I jeszcze na nim krzyżyk dali. U nas też często pomniki robią na wzór obelisku egipsko-babilońskiego. Większość ludzi nie wie, że kult Baala polegał na składaniu ofiar z dzieci własnych oraz orgiach seksualnych. I ten kult uprawiają po dziś dzień wielcy tego świata.
Anonim2020.10.16 11:24
Módlmy się o nawrócenie bliźnich, którzy pobłądzili.