04.01.20, 11:21(fot. pixabay)

Watykan zaniepokojony nowymi napięciami między USA i Iranem

Stolica Apostolska jest zaniepokojona nowymi napięciami na arenie międzynarodowej po zabiciu przez Stany Zjednoczone irańskiego generała Kasema Sulejmaniego. Odgrywał on kluczową rolę w irańskim reżimie. Był głównym architektem polityki tego państwa na Bliskim Wschodzie. Iran zapowiedział zdecydowane działania odwetowe.
 

 

Rozmawiając z Radiem Watykańskim kard. Peter Turkson, przewodniczący Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju, zaapelował o rozwagę i pokojowe rozwiązanie konfliktów.

„To bardzo smutne i przygnębiające, że już w pierwszych dniach nowego roku, który rozpoczęliśmy z wielkim nadziejami na pokój, docierają do nas nowe wiadomości na temat przemocy, w które są zaangażowane wielkie światowe mocarstwa. Jest to przygnębiające, jednak my chrześcijanie wiemy, że również nasz Zbawiciel narodził się w podobnych okolicznościach. Wiemy też, że kiedy zawierzymy się w pełni Księciu Pokoju, będziemy w stanie przezwyciężyć wszystkie nowe przeszkody, które mogą odebrać nam nadzieję i siły w naszych staraniach o pokój na świecie. Taka jest misja Kościoła. Chcemy być narzędziem pokoju. Dlatego na przekór tym wszystkim wydarzeniom, o których donoszą media modlimy się o znalezienie pokojowego rozwiązania dla istniejących dziś konfliktów i napięć, modlimy się o polityczną przyjaźń, dzięki której będzie można cieszyć się pokojem w naszym świecie.“

 

bz/vaticannews.va/Krzysztof Bronk - Watykan

Komentarze

To dlaczego nie masz dzieci?2020.01.4 14:09
@Katolicka Kretynizacja Polski pisze: - "tak robią ludzie z jajami! " - A ty je masz, jaja? To dlaczego nie masz dzieci?
Polak Ateista Dumny Gej2020.01.4 15:38
Słyszałoś o wynalazku pod nazwą prezerwatywa, antykoncepcja?
Polak Ateista Dumny Gej2020.01.4 11:45
Ciekawe, czy pedofilią wśród kleru też są równie zaniepokojeni?
Andrzej2020.01.4 12:28
Ale nie u wszystkich duchownych są pedofile.Dodam,że ten głupek Stalker,którego nazywa Pan juhem to debil i dno.Co ten kretyn pisze za głupoty,niech Pan przeczyta.
Polak Ateista Dumny Gej2020.01.4 13:42
Nikogo takiego w ten sposób nie nazwałem, ani innego też nie. Piszesz raczej o świtniętym "słowiczku poznańskim" który nieraz się pode mnie podszywa i od razu wiadomo, że to on.
Andrzej2020.01.4 16:15
Ale Stalkerowi trzeba wprost powiedzieć,że to debil,bo normalny człowiek nie wyzywa prezydenta Dudy i nie wypisuje takich bredni,że Tusk jest lepszy niż Duda.Ja kiedyś napisałem,że Stalker to debil to jeszcze mnie zablokowano i to dwukrotnie.A taki śmieć pozwala sobie na pisanie takich głupot,że Tusk i Platforma są lepsi od Dudy,to dopiero kreatura.Pozdrawiam Ateistę serdecznie.
lady chapel2020.01.4 11:43
Media przypominają wpisy Trumpa sprzed lat :) Twierdził, że Obama zaatakuje Iran, by wygrać kolejne wybory :)))
Katolicka Kretynizacja Polski2020.01.4 11:34
Stolica Apostolska niech lepiej będzie zaniepokojona pedofilią w KK a nie wpyerdala się w politykę!
T2020.01.4 11:26
Niech ktoś przypomni, bo nie wiem gdzie to czytałem ale coś tak mi się kojarzy, że były jakieś plany odnośnie wybuchu III Wojny Światowej od konfliktu na Bliskim Wschodzie. Czy to nie było w planach Alberta Pike?