06.10.18, 10:14Zdj. KPRM, Flickr, CC0

Ważna deklaracja wicepremier Szydło na temat UE

Wicepremier Beata Szydło na antenie radia RMF FM zapewniła, że Polska- dopóki rządzić naszym krajem będzie Prawo i Sprawiedliwość czy też szerzej: Zjednoczona Prawica-będzie w Unii Europejskiej. 

„Przyszłość Unii Europejskiej jest niezwykle ważna, szczególnie dla nas dla Polaków."-stwierdziła polityk, która była dziś rano gościem RMF FM. Była premier przypomniała, że w ostatnim czasie politycy Platformy Obywatelskiej straszą Polaków, że rząd realizuje "jakiś plan wyprowadzania Polski z Unii Europejskiej". 

"Chcę jeszcze raz bardzo wyraźnie powiedzieć, że to jest po prostu wierutne kłamstwo i dopóki Prawo i Sprawiedliwość i Zjednoczona Prawica będzie rządzić, Polska będzie w Unii Europejskiej, co nie znaczy, że nie mamy w tej chwili wizji zmiany Unii Europejskiej czy koniecznych reform, bo ta instytucja tego potrzebuje"-podkreśliła wicepremier. 

W sobotę Beata Szydło weźmie udział w konferencji przygotowanej przez ministrów sprawiedliwości państw Trójmorza. Wydarzenie odbywa się w Krakowie. W tym samym mieście przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk wygłosi swój wykład na konferencji „Rola Kościoła katolickiego w procesie integracji europejskiej”. W tym kontekście była premier zwróciła uwagę, że Tusk miał okazję zrobić dużo dobrego w UE, będąc na stanowisku szefa Rady Europejskiej. 

"Przez ten czas mógł podejmować różnego rodzaju inicjatywy. Z moich doświadczeń, również uczestniczenia w tym gremium, mogę powiedzieć, że raczej Donald Tusk nie podejmował takich wyzwań. Raczej starał się być pasywnym przewodniczącym”- podkreśliła Szydło. Pytana z kolei o "taśmy Morawieckiego", wskazała, że sytuacja jest bardzo niebezpieczna. 

„Mam nadzieję, że zostanie wreszcie wyjaśniona cała sytuacja z taśmami, bo to jest bardzo niebezpieczne dla państwa, co się dzieje. Próba uderzenia premiera rządu to jest ewidentnie próba po prostu zmiany władzy w Polsce"- oceniła polityk. 

"Mateusz Morawiecki nigdy nie ukrywał, że będąc jeszcze prezesem banku prowadził prywatne rozmowy towarzyskie, rozmowy również w tej restauracji, w której były nagrywane taśmy”- przypomniała wicepremier.

yenn/PAP, Fronda.pl