09.04.20, 15:11Wielki Czwartek w Watykanie/Vatican Media

Wielki Czwartek w Watykanie

Dziś Wielki Czwartek, dzień ustanowienia sakramentów kapłaństwa i Eucharystii. Ze względu na pandemię Papież nie sprawował Mszy krzyżma z kapłanami diecezji rzymskiej. Została ona przełożona na czas późniejszy, kiedy minie zagrożenie koronawirusem.

Liturgię Wieczerzy Pańskiej Franciszek sprawuje w tym roku wyjątkowo w Bazylice św. Piotra, w tej samej scenerii co w poprzednich dniach: z ograniczonym gronem uczestników i w uproszczonej formie, czyli dzisiaj bez obrzędu umycia nóg i procesji eucharystycznej na koniec liturgii. Papieskiej modlitwie towarzyszą krzyż św. Marcelego i ikona Maryi Ocalenia Ludu Rzymskiego, przed którymi w przeszłości modlili się inni papieże w czasach epidemii i różnych zagrożeń.

 

Vaticnamedia.vaKrzysztof Bronk – Watykan

Komentarze

ja22020.05.2 3:48
Mówię z powagą , że Bergolio Franciszek to fałszywy prorok, Druga Bestia z Objawienia czyli Apokalipsy św. Jana Apostoła. Planuje on w bliskim już czasie likwidację św Sakramentów zwłaszcza Eucharystii i Spowiedzi . Kościół Katolicki zakończył swój żywot na papieżu Benedykcie XVI. Bergolio to mason z NWO, ukryty satanista, Ma plany zlikwidowania Naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa w Kościele i zastąpienia "humanizmem" w postaci ekologii , spraw natury i klimatu. Będą dopuszczone wszelkie satanistyczne niegodziwości. Kościół będzie pusty i bezbożny...
R2020.04.9 23:52
kolejki przed sklepami gdzie ludzie kupują nawet w nocy i puste kościoły katolickie pokazują, że ludzie niczym się w tych kościołach nie karmili duchowo i niewielka to dla nich różnica celebrować zakupy czy słuchać kapłanów którzy mówią o sobie że są jedynymi pośrednikami do Boga; czas aby Bóg oddzielił chwasty od zboża - religie prawdziwą od fałszywej, ludzi karmiących się słowem Bożym od tych co żyją samym chlebem... tych co służą Bogu od tych co służą sobie, ludzi emocjonalnych pustych rytuałów religijnych od doświadczających Bożego Ducha - tych co modlą się sami od tych co za modlitwy płacą
Totustuus2020.04.9 16:22
Trevignano Romano 8 kwietnia 2020 r Przesłanie Jezusa o 17.50 Dzisiaj [Wielka Środa] był dniem, w którym Judasz zdradził Mnie pocałunkiem. Spacerując po mieście, faryzeusze patrzyli na Mnie z pogardliwą wyższością , pychą i arogancją , w ten sposòb także i dzisiaj Mój kościół Mnie zdradza, spoglądając na Mnie w sposòb powierzchowny; dochodzi do tego że wielcy teologowie blokując dostęp do kościołòw, rozpraszają Moją trzodę. Córko moja, taka jest historia Wielkiej Środy i czasów obecnych ; wkrótce otrzymacie Ostrzeżenie, da wam ono możliwość wyboru między Miłością do Mnie lub Szatana. Potem kule ognia spadną na ziemię i będzie to dla was najgorszy moment, ponieważ nadejdą wszelkiego rodzaju katastrofy. Moja Matka będzie was chronić, umieszczając was pod swoim Błogosławionym płaszczem, nie lękajcie się. Wszystkich was błogosławię w imię Ojca w imię moje i Ducha Świętego, Amen ”.
ja2020.04.9 16:14
Dlatego dzisiaj pragnę wam przekazać lekarstwo, abyście nie bali się żadnej epidemii, a we wszystkim zaufali Bogu. Przygotujcie następujący napój: suszone owoce głogu zalejcie szklanką gorącej wody. Dodajcie szczyptę imbiru oraz łyżeczkę miodu lipowego. Do tego dodajcie łyżeczkę soku z cytryny oraz łyżeczkę mocnego naparu z lipy. Podgrzejcie, ale tak, aby się cały napój nie zagotował i ciepłe pijcie rano i wieczorem. To was uchroni przed wszelkimi bakteriami.
nie bądź kolejnym frajerem2020.04.9 15:45
"Vivian" you stupid homo jew cunt! Nie wyszedł numer z "filmami online" to teraz próbują Ruscy, Ukraińcy gdzieś na Ukrainie, w Rosji i jakieś mendy polsko-języczne wpuścić frajera w maliny inaczej. NIE DAJ SIĘ WROBIĆ W TE "ZARABIANIE". OCZYSZCZĄ CI KONTA! JEDYNI CO ZAROBIĄ TO ONI, A CIEBIE WYSZYKUJĄ NA DOBRE.
Zarabiaj nawet 500zl dziennie2020.04.9 15:42
Praca Zdalna - Nowy biznes online, Zarobki ponad 5.000zł miesięcznie, hit roku 2020, wysokie i stałe dochody, praca zdalna wystarczy smartfon lub laptop, teraz każdy może tak zarabiać, obecnie można zapisać się bezpłatnie i nauczyć inwestowania na stronie: https://inwestcrypto.com.pl
Leszek 2020.04.9 15:34
Jak widac Koronaswirus na debila dziala dalej pisze jak pomylony.
Nie znasz internetowej - NIE OTWIERAJ!!!2020.04.9 15:31
Wiesz o tym że są FAKE NEWS ... Ale to nie wszystko, są również FAKE BELIEVE VIDEOS! Robione na zamówienie Kremla. Zanim otworzysz VIDEO pomyśl, czy nie ma w nich MALWARE - VIRUSÓW! A już z pewnością to jest BULLSHIT VIDEO - BULLSHIT NEWS!
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze2020.04.9 15:30
"Leszek" to jest 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 - pedofil , wymyśla dziesiątki pseudonimów udaje antysemitę sam będąc Żydem z NKWD-wskich Żydów. Poskakałeś Lesiu napier.... głupot na temat swego "katolicyzmu" mały, pękaty żydku... No dość tego ty debilu. On tylko udowadnia, że ta domniemana inteligencja Żydów jest tym czym jest naprawde; MITEM!
Leszek 2020.04.9 15:27
Włoski naukowiec o wirusie – wywiad z dr. Stefano Montanari Aktualizacja: 2020-04-5 7:07 pm – Dzień dobry, dziękuję że jesteście ze mną i z redakcją Byoblu24, nasze informacje na kanale dedykowane są wszystkim spostrzeżeniom i wywiadom z ostatnich godzin dotyczącym aktualnej kryzysowej sytuacji w kraju. Czwartek 19 marca [2020], zaczynamy nasz dzień informacyjny razem z doktorem Stefano Montanari. Miło Pana widzieć Doktorze Montanari. – Dzień dobry. Dzień dobry wszystkim. – Z Panem doktorze oczywiście będziemy rozmawiać o tym wirusie, który jest w obiegu i który zmusza nas, żeby zostać w domu, ograniczać przemieszczanie się. Według niektórych źródeł w najbliższym czasie rząd powinien jeszcze bardziej zaostrzyć ograniczenia nawet do ograniczenia spacerów. Sytuacja zupełnie wyjątkowa, ta którą aktualnie przeżywamy. I to o co pytamy się wszyscy, to jest czy te środki ograniczające i te starania naprawdę są potrzebne żeby pokonać nieprzyjaciela w postaci okropnego wirusa. Zanim odpowie Pan na to pytanie chciałabym, aby wytłumaczył Pan na czym polega Pana praca. Jest Pan nanopatologiem. – Tak, tak, Ja razem z moją żoną, która jest niezmiennie w tym znacznie lepsza ode mnie, zajmujemy się mikro i nanocząsteczkami tj. chorobami wywołanymi przez mikro i nanocząsteczki. To właśnie my, a moja żona jeszcze przede mną, odkrywamy te choroby i mówię o znacznie dłuższym okresie niż 20 lat temu. Więc nasz zawód to jest właśnie to. bibula.com/?p=113241
Leszek 2020.04.9 15:25
Koronaswirus Robia z ludzi debili. Statystyka zgonow we Wloszech w ciagu doby. www.italiaora.org l'Italia in tempo reale statistiche aggiornate al 9 Aprile 2020, ore 15:19:47 1.178 Morti oggi Razem z Korona swirusem to mniej jak rok temu. Dojdzie do okolo 2000 na 24 godzine nie ma tu nic nadzwyczajnego. A tu wiecej informacji z Wloszech. Zgonow zdecydowanie mniej niz rok temu. NWO A WŁOSKI POKOJOWY RUCH OPORU - rozmowa a Alicją Drucis www.youtube.com/watch?v=UzXDswXufnI
Wiesiek2020.04.9 17:51
"LESZEK " ! Z ciebie nie robią de.....ila, Lechu K....! Ty wcześniej we wpisach sam się tak nazwałeś! Pamiętasz chyba te dyskusje na ten twój temat ! Więc nie osądzaj swoją miarą innych ! Przestań łaskawie ludzi wyzywać !
man.of.Stagira2020.04.9 15:15
https://www.fronda.pl/a/to-katolicy-a-nie-judaisci-przechowali-dziedzictwo-biblijnego-izraela,111752.html Panuje fałszywe przekonanie jakoby judaizm był religią dzięki której przetrwało dziedzictwo biblijnego Izraela. Nie jest to prawda. Dziedzictwo biblijnego Izraela przetrwało bardziej w katolicyzmie niż w judaizmie. Świetnie ukazuje to ksiądz profesor Waldemar Chrostowski w, 453 stronicowym, wywiadzie „Prawda. Chrystus. Judaizm” udzielonym Grzegorzowi Górnemu i Rafałowi Tichemu (i opublikowanym staraniem przez wydawnictwo Fronda).