17.06.20, 09:25Fot. materiały prasowe

,,Wielkie zatrzymanie. Co się stało z ludźmi?''. Nowa książka najbardziej prześladowanego profesora w Polsce

Prof. Aleksander Nalaskowski napisał przełomową książkę i pyta: co się stało z ludźmi? Nastąpiło „Wielkie Zatrzymanie”.

Najbardziej prześladowany w Polsce profesor, Aleksander Nalaskowski, ciętym piórem, z wielką erudycją i przenikliwością w książce „Wielkie Zatrzymanie. Co się stało z ludźmi?” (wyd. Biały Kruk) rysuje niepokojącą wizję świata XXI wieku. Nasz zabiegany i ogłupiały glob ziemski przestał się kręcić na kilka miesięcy – nastąpiło Wielkie Zatrzymanie, jak trafnie nazywa to Autor. Gdy opadł pierwszy kurz wzniecony pandemią i globalnym zamieszaniem, pojawił się ponoć nowy obraz świata. Czy faktycznie inny od poprzedniego?

Znaleźliśmy się jak rozbitkowie na nieznanej wyspie, której rozpoznanie zajmie nam sporo czasu, a może będzie trwać całe pokolenie. Całe poprzednie życie rozbitków, ich zaszczyty, pozycja, majątek – w nowej sytuacji tracą znaczenie, zerują się. Aby przetrwać mogą współpracować, albo z sobą walczyć,” mówi prof. Nalaskowski.

Co Wielkie Zatrzymanie oznacza dla społeczeństwa globalnego oraz dla nas, Polaków – zastanawia się dalej. Docieka, czy rosnące uzależnienie technologiczne prowadzi do szczęścia, czy jednak do zguby? Pyta, w jaki to niby sposób może naprawić świat afirmacja ideologii i ruchu LGBT? Za powątpiewanie w pozytywne oddziaływanie ideologii gender na społeczeństwo spotkał się z dyskryminacją i zakazano mu nauczania (!) na macierzystym uniwersytecie w Toruniu. Także o tym prof. Nalaskowski pisze w swej książce.

Systemy szkolne w naszych nowoczesnych czasach tłumią kreatywność uczniów i kształcą obywateli biernych, nastawionych tylko na konsumpcję, podatnych na demagogię, twierdzi prof. Nalaskowski. A uniwersytety? Te czasami wręcz szkodzą! W efekcie w zastraszającym tempie spada poziom wiedzy i podstawowych umiejętności szkolnych, w tym czytelnictwa, pisze Autor, posługując się setkami konkretów. Rozprawia się z niektórymi stereotypami oraz funkcjonującymi w życiu publicznym dokumentami. Wprost miażdży punkt po punkcie słynną dyrektywę WHO nakazującą seksualną edukację dzieci i to już od narodzenia! Wykazuje, że jest to dokument obliczony de facto na destrukcję rodziny. Wreszcie, prof. Nalaskowski w „Wielkim Zatrzymaniu” dokonuje również przerażającego opisu hejtu środowiska LGBT, z którym zmierza się od wielu miesięcy.

Książka ta jest fascynującą analizą ludzkiego ducha nadszarpniętego przez wydarzenia pierwszego półrocza 2020 r., aczkolwiek wygląda na to, że upadek owego ducha zaczął się już wcześniej. Co stało się z ludźmi? Co stało się z nami, że nasze wiano na przyszłość jest takie marne? Człowiekowi wydaje się, że dziś na wszystko można znaleźć odpowiedź. Tymczasem jest zupełnie odwrotnie – tylko garstka osób rozumie to, czego nie rozumieją pozostałe miliardy ludzi. Jeden gram wiedzy generuje paradoksalnie tony niewiedzy.

Po lekturze „Wielkiego Zatrzymania” spojrzenie Czytelnika na ten świat nie może już być takie samo.

Aleksander Nalaskowski, „Wielkie Zatrzymanie. Co się stało z ludźmi?”, wyd. Biały Kruk, 288 stron, twarda oprawa.

Więcej na: https://bialykruk.pl/ksiegarnia/ksiazki/wielkie-zatrzymanie-

 

Komentarze

gumowa kaczka2020.06.17 17:07
pdw profesorze,niech się tam pan trzyma
Tylko PO2020.06.17 15:40
Znowu tu bywa SOWIECKA SWOŁOCZ o nicku " KATOLICKA KRETYNIZACJA POLSKI". Wypad do CCCP-u.
musimy odeprzec szkodliwe ideologie 2020.06.17 14:06
Oglupianie ludzi przez lewicowe uniwersytety zrobilo swoje - prawie polowa Polakow chce malzenstw homo i adopcje przez nich dzieci, w telewizji mamy komedie, programy dla idiotow (np teleturnieje) na poziomie przedszkola - np. Postaw Na Milion - albo promujace LGBT+ in vitro etc . Powielamy to z Zachodu od kilkudziesieciu lat- bo wiekszosc w Polsce nie miala pojecia za czasow Solidarnosci, ze na Zachodzie, juz w latach 80tych 90-tych panowala oglupiajaca ludzi ideologia neomarksistowska wzieta ze szkoly frankfurckiej _ Adorno, Habermas, Wilhelm Reich - komunista i demoralizator etc.. Filmy wychwalajace zlodziei, promujace rozwiazlosc, gender, idiotyczne programy rozrywkowe i quizy - Big Brother, Randka w ciemno etc. Na uniwersytetach w humanistyce od kilkudziesieciu lat dominuje neomarksizm Chomskiego - jezykoznawstwo , czy zwrot lingwistyczny - przyniosl totalne pomieszanie pojec.
Joanna Lewandowska2020.06.17 13:57
Ciekawe dlaczego przestała działać Szkoła Laboratorium -chyba gimnazjum i liceum, którą prowadził bohater artykułu? Może ktoś wie?
lucjanhenryk2020.06.17 12:52
"Prezydent nazwał grupę osób do której należy nieludźmi?" Ludźmi są wszyscy; pederastami nieliczni..... Słuchaj ze zrozumiem.....
Gisi2020.06.17 11:57
Madrzy Polacy pozdrawiaja pana prof.Nalaskowskiego. prosze pisac dalej mając w du pie lewackie kv rwy
anonim2020.06.17 11:32
komunistyczny kretyn polski to trol sowiecki pełniący dyżur
Torchwood2020.06.17 10:09
Najbardziej w Polsce prześladowany? To ile on lat już siedzi w więzieniu za przekonania? Uniemożliwiono mu zawarcie małżeństwa z wybraną osobą? Prezydent nazwał grupę osób do której należy nieludźmi?
informujacy2020.06.17 10:07
Zgodnie z oczekiwaniem na początku zaczynają się najbardziej produkować na tym forum debilne lewackie gów.a typu: Klejnot Nilu, katolicka kretynizacja polski, LudzieTrzymajcieSięDalekoOdSmroduKołtuna itp. Jest to zgodne z regułą że lewacki debil najwięcej ma do powiedzenia w dziedzinie gdzie jego wiedza jest grubo poniżej jakiejkolwiek normy.
LudzieTrzymajcieSięDalekoOdSmroduKołtuna2020.06.17 9:55
Kruchtowe brednie nieświeżego dziada - łupieżucha. "Prześladowany" przez studentów za brud, smród i kołtuna, szybko próbuje zarobić u dewocyjnych władzolizów z wydawnictwa zdychającego na brak rządowych dotacji.
anonim2020.06.17 9:40
A co się miało stać... Władzę na świecie przejmuje lewactwo, które prawdy nie kocha, nie lubi, nie szanuje. I "to widać, to słychać, to czuć".
katolicka kretynizacja polski 2020.06.17 9:38
wystarczy spojrzeć na zdjęcie tego typa żeby zdać sobie sprawę z tego że gościu ma nierówno pod sufitem! kretyn jak szMacierewicz!
informujacy2020.06.17 10:03
Jak zwykle wydałeś bełkot godny lewackiego debila. I to co napisałem wcześniej - takie debilne i nikomu niepotrzebne gów.a twojego pokroju zalewają coraz bardziej ten świat. Dlatego ludzie normalni muszą się otrząsnąć i zacząć eliminować ze społeczeństwa takich szkodników ludzkości jak ty
Klejnot Nilu2020.06.17 9:37
Nalaskowski Wyklęty, patron polskich homofobów.
info2020.06.17 10:00
wydałeś bełkot godny lewackiego debila. Niestety niepotrzebne debilne gów.a twojego pokroju zalewają coraz bardziej nasz świat.
Klejnot Nilu2020.06.17 10:15
No i po co te nerwy? Nie zdrowo tak się unosić.
fakaliowy rafalek2020.06.17 10:55
zrobil cie ojciec miekim i wyprodukowal kretyna !!! smierdzisz czosnkiem i fekaliami rafalka