02.12.13, 12:19Q-7 w Iraku (fot. MarsRover/Wikipedia)

WikiLeaks potwierdza słowa gen. Skrzypczaka: Kody do samolotów bezzałogowych w rękach Rosjan

W rozmowie z „DGP” gen. Waldemar Skrzypczak stwierdził, że kody źródłowe do dronów oferowanych przez jedną z izraelskich firm prawdopodobnie są w rękach Rosjan. Po tym wyznaniu szef MON podał się do dymisji.

Jak czytamy w dzisiejszym „DGP”, wersję gen. Skrzypczaka potwierdzają e-maile opublikowane przez portal WikiLeaks oraz były oficer Służby Wywiadu Wojskowego. Były szef polskiego wywiadu gen. Zbigniew Nowek ocenił w rozmowie z „DGP”, że ta teza jest jak najbardziej realna.

Były oficer wywiadu wojskowego potwierdza w rozmowie z „DGP”, że do wymiany informacji między Izraelem a Rosją na temat kodów źródłowych dronów rzeczywiście doszło. Rozmówca gazety utrzymuje, że Rosja przekazała te kody Hezbollahowi, który dzięki temu zniszczył przynajmniej dwa izraelskie drony.

Z kolei, rzecznik MON uważa, że wersja gen. Skrzypczaka jest jego wypowiedzią, a nie oficjalną wersją MON. Gen. Zbigniew Nowek, były szef Urzędu Ochrony Państwa i Agencji Wywiadu, dodaje, że handel tego typu informacjami na temat uzbrojenia jest możliwy. „Trudno sobie wyobrazić, by Rosjanie kupowali drony bez kodów. To jest mocarstwo, a oni nabywając sprzęt, stawiają inne wymagania” - mówi w rozmowie z „DGP”.

MBW/Dziennik.pl/Dziennik Gazeta Prawna

Komentarze

anonim2013.12.2 13:08
Izrael dał kody Rosji, Rosja Hezbollahowi, Hezbollah zniszczył drony Izraela. Czy tylko ja widze problem w tym ciagu zdarzeń?
anonim2013.12.2 14:14
Sprawa była prosta, jak ruscy chcieli zaatakować Gruzję to przehandlowali od żydów kody na ich drony made by Izrael. W wersje o Hezbollahu to bym nie wierzył ale też nie mówię, że to nie prawda (może zemsta na żydach za Syrię). A morał jest taki, że najprawdopodpbniej w przetargu na system obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej wygrają żydzi a ruscy jeśli będą tylko chcieli to z nimi pohandlują pod raz kolejny i kupią kody źródłowe do systemu i wyłączą nam nasze "systemy" za grube miliardy. A Paliaczki nawet nie stękną bo przecież takie oskarżenia to czysty antysemityzm.
anonim2013.12.2 17:48
@ZacheuszNa Drzewie- 100/100