04.01.16, 08:27

Wilk: Oddajmy media publiczne obywatelom

Jacek Wilk mówiąc o systemie sprawiedliwości i mediach publicznych stwierdził, że najlepiej dla obywateli byłoby, gdyby te instytucje zostały zupełnie oddzielone od polityki. 

"Jesteśmy konstruktywną opozycją, która analizuje każdy projekt przedstawiony przez PiS. Myślę, że w dobrych sprawach trzeba po prostu pomagać" – stwierdził w "Chłodnym Okiem" poseł ruchu Kukiz'15 Jacek Wilk.

Poseł Kukiz'15 wyraził swoje zdanie na temat wymiaru sprawiedliwości:

"Wymiar sprawiedliwości wymaga wielkiej reformy. Co do prokuratury, to marzy mi się taki system, w którym byłaby oddzielona od polityki. Trzeba wprowadzić także element kontroli społecznej na wzór rozwiązań przyjętych w Stanach Zjednoczonych" – przekonywał polityk, dodając, że Polska potrzebuje poważnej dyskusji na temat systemu emerytalnego.

Komentując uchwalenie nowej ustawy medialnej Wilk przekonywał, że istnienie mediów publicznych nie ma dla niego sensu:

"Najlepszym rozwiązaniem byłoby oddanie ich obywatelom w postaci akcji. Dla mnie naprawdę nie ma większej różnicy czy propagandyści jednego rządu zostaną zastąpieni przez innych, czy panowie Lis i Kraśko zostaną zastąpieni, ja po prostu nie chcę do tego dopłacać" – oświadczył.

emde/telewizjarepublika.pl

Komentarze

anonim2016.01.4 21:06
Proszę, proszę, sensowna wypowiedź człowieka Kukiza.