10.10.13, 14:47Przemysław Wipler (fot. boston_9/Wikipedia)

Wipler dla Fronda.pl: Odwołamy panią prezydent!

Fronda.pl: Do referendum zostały już tylko trzy dni, jak zachęciłby Pan tych wszystkich, którzy wciąż wahają się, czy wziąć w nim udział?

Przemysław Wipler: Potrzebujemy nowego otwarcia. Warszawiacy potrzebują władzy, która potrafi ciężko pracować i oszczędnie wydawać pieniądze. Władzy, która potrafi świetnie planować, w sposób, który nie paraliżuje życia mieszkańców miasta. Potrzebujemy w końcu prezydent, która słucha Warszawiaków na co dzień, a nie tylko po ogłoszeniu referendum. Dlatego konieczne są zmiany w stolicy. Pozostawienie Hanny Gronkiewicz-Waltz na najbliższy rok równa się pozostawieniu jej na najbliższych pięć lat. Dlatego pójdziemy na referendum, zagłosujemy i odwołamy panią prezydent.

Jest Pan pewien wygranej? Sondaże wypadają raczej korzystnie, ale to tylko rokowania. Mnie bardziej zastanawiają gorączkowe starania obozu rządzącego, który robi wszystko – łącznie z sięganiem po celebrytów – aby zniechęcić ludzi do wzięcia udziału w głosowaniu.

Gdyby było jasne, że w referendum nie uda się osiągnąć koniecznej frekwencji, było mniej nerwowości po stronie rządu. Oni się boją, że pożegnanie z rządami w Polsce może się dla nich zacząć od pożegnania z Warszawą. Tak, jak wygraną w stolicy rozpoczęli rządy w Polsce, tak teraz przegraną mogą je zakończyć.

Not. MBW

Komentarze

anonim2013.10.10 14:58
Teraz Nasz Ruch. Ty Przemku możesz jedynie się dołaczyć! Polsko, ojczyzno moja! Ma umeczona i krwia zbroczona Matko Polsko! Wolam do Ciebie z glebi mej duszy, wolam do Ciebie z otchlani Tartaru! Ilez Cie trzeba cenic ten tylko sie dowie, kto Cie stracil!...Jak dlugo jeszcze zdrada, chamstwo, klamstwo i warcholstwo bedzie Cie upadlac i dozynac watahy?! Jak dlugo jeszcze beda mowic "polskosc to nienormalnosc"?!, ze Nam "do Europy trzeba"!, bo tam Wolnosc, Rownosc i Braterstwo...lecz MILOSCI BRAK! Obudz sie Narodzie bo twa Matka krwawi, zbudz sie Orle Bialy! Uderz w polnoc i poludnie, wschod i zachod- zadaj kary. Wznies wysoko glowe, powiedz: "Nie rzucim ziemi skad nasz Rod!!!" Lecz kara bedzie SROGA za zdrade Ojczyzny! Spij spokojnie drogi Janku, spij spokojnie Panie Drywa. Polska pamieta! A prezydent gdzies polecial..., i wszystko sie zmieni. Slyszysz Basiu dzwiek ten znany?Nasi bija w tarabany! Gdybym mowil jezykami ludzi i aniolow, a Polski bym nie kochal, bylbym NICZYM! Najdrozsza i Najwspanialsza POLSKO OJCZYZNO MOJA !!! BOG+HONOR+OJCZYZNA!!! WZYWA.
anonim2013.10.10 16:38
Niezłe grafomaństwo, Kefas.
anonim2013.10.10 18:56
no tak, ale kto będzie liczył głosy ?
anonim2013.10.10 21:56
WARSZAWIANKO i WARSZAWIAKU, PAMIĘTAJCIE!!!: 1). Będą Was wszelkimi sposobami zniechęcać i odwodzić do wzięcia udziału w referendum 13-go października w Warszawie w sprawie odwołania H. Gronkiewicz-Walc ze stanowiska prezydenta. Nie dajcie się zmanipulować. 2). Jeżeli czujecie, że sprostacie zadaniu, weźcie udział w pilnowaniu przestrzegania prawa podczas referendum w lokalu wyborczym (to kosztuje sporo wysiłku, chyba, że pilnujących jest więcej). 3). Najważniejsze jest kontrolować, czy członkowie komisji nie dopisują sami podpisów na liście głosujących - takie akcje zdarzają się zwykle na godzinę przez zakończeniem głosowania. 4). Pamiętajcie, że w przypadku spostrzeżenia NAJDROBNIEJSZEJ nieprawidłowości podczas głosowania macie OBOWIĄZEK poinformować o tej nieprawidłowości przewodniczącego komisji w danym lokalu, a jeżeli ta nieprawidłowość mimo zwrócenia uwagi dalej ma miejsce - macie OBOWIĄZEK wezwać przypisanego do danego lokalu wyborczego policjanta i jemu zgłosić łamanie prawa. 5). Pamiętajcie, że macie prawo żądać wpisania zaobserwowanej nieprawidłowości do protokołu końcowego z referendum sporządzanego na koniec głosowania w każdym lokalu wyborczym. Powodzenia
anonim2013.10.10 22:26
@Kefas Wszystkiego dobrego -bracie! I do zobaczenia w Wolnej Polsce.
anonim2013.10.11 10:37
Nieprawda. Poza frekwencją istotna jestrównież liczba głosów ZA odwołaniem. Więc co za problem unieważnić głosy ZA poprzez dopisanie drugiego krzyżyka? Nieprawdaż, Panie @Marek22?