20.09.15, 14:02Przemysław Wipler (fot. wikipedia)

Wipler: Nie możemy budować obozów!

- Trzeba Niemcom i Francuzom, którzy chcą nam sprowadzić takich gości, powiedzieć jasno: nie będziemy tych ludzi trzymać w obozach koncentracyjnych – powiedział Przemysław Wipler.

W wywiadzie dla Wpolityce.pl poseł partii KORWiN stwierdził, że Polska nie może być „kapo Niemiec i Francji” i trzymać na siłę imigrantów, którzy nie chcą tu być. Wipler powiedział, że problem z przybyszami z Afryki Północnej ma od lat Malta, gdzie imigranci mieszkają w obozach.

- To są obozy koncentracyjne, zwłaszcza dla tych ludzi, którzy nie mają statusu uchodźców – ocenił Wipler. - Imigranci są traktowani jak zwierzęta w klatkach, przetrzymywani w kontenerach, otoczeni drutem kolczastym, w dodatku na terenie jednostek wojskowych. (…) Malta z racji tego, że jest najbliżej położona Libii pełni rolę kraju przerzutowego. Osoby, które mają pieniądze, są przerzucane na Sycylię czy też do południowej części Półwyspu Apenińskiego. Ich celem są państwa strefy Schengen, co umożliwia im przemieszczanie się w kierunku państw docelowych, czyli Niemiec, Austrii, Szwecji czy Wielkiej Brytanii.

Zdaniem posła partii KORWiN Polska nie może postępować w podobny sposób, gdyż byłoby to „niehumanitarne” i kłóciłoby się z polską tradycją wolności.

W tym samym wywiadzie Przemysław Wipler skrytykował Prawo i Sprawiedliwość za popieranie decyzji o wysłaniu polskich żołnierzy do Iraku. Jego partia ma sprzeciwiać się teraz pomysłom tworzenia polskiej misji w Afryce Północnej.

KJ/Wpolityce.pl  

Komentarze

anonim2015.09.20 14:06
Moralny obowiązek przyjmowania imigrantów z Bliskiego Wschodu mają jedynie te państwa, które wywołały tam chaos polityczny, czyli głównie USA, Francja, Niemcy i Wlk. Brytania.
anonim2015.09.20 19:58
@enrque111 - masz całkowitą rację, z tym, że one nie mają moralności, a interesy. Ale jakiś postęp jest, bo facet robiący pod szyldem Korwina nie został tu określony ruskim agentem;-)