29.11.18, 20:42Zdj. Ja-Fryta CC BY SA 2.0 Wikimedia Commons

Wojciech Cejrowski żegna się z TVP. 'Krótka przerwa na refleksję'

Od dziś przynajmniej do końca roku nie zobaczymy w Telewizji Publicznej rozmów Michała Rachonia z Wojciechem Cejrowskim. W każdy czwartek podróżnik był gościem programu "Minęła 20" w TVP Info. 

O zawieszeniu jego udziału w programie poinformował na Facebooku sam Cejrowski, który dostał tę informację od prowadzącego "Minęła 20", Michała Rachonia. Przez ostatnie półtora roku podróżnik co czwartek komentował w rozmowie z Michałem Rachoniem bieżące wydarzenia polityczne. Nie zabrakło kontrowersji i, mówiąc eufemistycznie, dość niewybrednych słów zarówno pod adresem opozycji, jak i w ostatnim czasie pod adresem rządu, któremu Wojciech Cejrowski ma za złe m.in. opieszałość w kwestii zakazu aborcji eugenicznej oraz sposób prowadzenia polityki migracyjnej. Publicysta utrzymuje bowiem, że PiS- wbrew zapewnieniom i obietnicom- wpuściło do Polski muzułmańskich imigrantów. 

"Właśnie mnie Rachoń zawiadomił: TVP zdjęło nasz program. (Powiedzieli Mu, że do końca roku.). Panu Rachoniowi dziękuję, że mnie na antenę wpuścił. Mam nadzieję, że nie będzie miał z tego powodu kłopotów"- napisał podróżnik na swoim profilu na Facebooku. 

Ta informacja wzbudziła wiele emocji po stronie tych widzów TVP Info, którzy chętnie oglądali duet Rachoń-Cejrowski. 


"Nie jest prawdą,że emisja programu”Minęła20”została zawieszona.TVP nie zerwała umowy z Wojciechem Cejrowskim.Jesteśmy zainteresowani dalszą współpracą. Krótka przerwa jest potrzebna na refleksję. Na antenie TVP nie ma miejsca na poglądy i zachowania sprzeczne z polską racją stanu"- w taki sposób sprawę skomentował na Twitterze Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. 

yenn/DoRzeczy, Fronda.pl