24.11.21, 08:53Fot. domena publiczna

Wojciechowski i Kuźmiuk o WPR: To bardzo dobry dzień dla polskich rolników. Idą lepsze czasy!

Zdaniem europosłów PiS, Janusza Wojciechowskiego i Zbigniewa Kuźmiuka przegłosowanie wczoraj w Parlamencie Europejskim nowej wspólnej polityki rolnej (WPR), która zacznie obowiązywać w Unii Europejskiej od 2023 roku, to kluczowy moment dla polskiego rolnictwa.

„To największa reforma od 30 lat. Mam nadzieję, że ten dzień będę kiedyś wspominał jako najważniejszy w czasie mojego mandatu w komisji” – mówił w Parlamencie Europejskim Janusz Wojciechowski, Europejski Komisarz do spraw Rolnictwa i Rozwoju Wsi, podczas debaty o reformie WPR.

„To bardzo ważna reforma i to jest bardzo dobry dzień dla polskich rolników, dla europejskich rolników” – stwierdził Wojciechowski i dodał: „Udało się osiągnąć najlepszy możliwy politycznie kompromis w sprawie tej reformy”.

„Nie ulega wątpliwości, że idą lepsze czasy gospodarstw rodzinnych, małych i średnich” – przekonywał z kolei w rozmowie z portalem tvp.info inny były ludowiec, a obecny europoseł PiS, Zbigniew Kuźmiuk.

„To będzie system zachęt finansowych. Jeśli ktoś będzie zainteresowany na przykład poprawą dobrostanu zwierząt i będzie chciał wejść w ekoschemat, to będzie miał za to płacone. Jeśli nie będzie chciał, to nikt go do niczego nie będzie zmuszał” – tłumaczył Kuźmiuk.

„Struktura naszych gospodarstw i to, co prezentuje polskie rolnictwo, sprawiają, że już teraz spełniamy warunki tej zapowiadanej reformy Wspólnej Polityki Rolnej” – wyjaśnił europoseł partii rządzącej, podkreślając, że polscy rolnicy używają średnio zdecydowanie mniej nawozów i antybiotyków niż gospodarstwa w innych państwach unijnych.

„W związku z tym już teraz jesteśmy ekologiczni. Trzeba to pokazać i z tego tytułu mogą być dodatkowe dochody dla rolników. Więc moim zdaniem jest dokładnie odwrotnie niż w Zielonym Ładzie w energetyce, gdzie jesteśmy dociśnięci obowiązkami. W rolnictwie jest odwrotnie, bo to inne kraje, te o uprzemysłowionym rolnictwie będą musiały się szybko dostosować do tych nowych wymagań. U nas tak na prawdę 90 proc. gospodarstw spełnia te wymagania już teraz” – skonkludował Zbigniew Kuźmiuk.

 

ren/tvp.info

Komentarze

Dam2021.11.24 10:45
Frondo, nowa aferka dla was: Łukasz Mejza (wiceminister sportu z nadania PIS) żerował na chorych dzieciach, wciskając im rodzicom cudowne lekarstwo na raka i stwardnienie rozsiane - cena wyjściowa 80tyś dolarów. W normalnym kraju od razu by wyleciał z rządu, a potem poszedł siedzieć, u nas podejrzewam, że podobnie jak Szumowski, ze strony prokuratury "nie ma się czego obawiać".
Anonim2021.11.24 10:59
Może awansuje jak jego kamraci Łukasz i Mateusz, na nowych ewangelistów! W PiS cenią gangusów.
katolik2021.11.24 10:26
Wy psychole SSPIS prędzej zrobicie wojnę, niż rolnikow nabierzecie na unijne normy ! Nazisci
🔺🔺🔺🔺🔺. 🔺🔺🔺2021.11.24 10:01
Smoleńsk 2010, brak właściwej i odpowiedzialnej decyzji - 96 ofiar. 2021, brak właściwej i odpowiedzialnej decyzji, 300 - 400 ofiar dziennie.
katolik2021.11.24 9:54
sSPIS zagubione w uE jest nikim , tylko psem na polecenia masonów ! Jest zagubione bo uprawia masonsko- nazistowskie zniewolenie Polaków-- GRZECH !!!
katolik2021.11.24 9:53
SSPIS PO PSL SLD to ziarna szatana rzucone w polska ziemię, doprowadzą do depopulacji, zniewolenia i zamordyzmu
katolik2021.11.24 9:52
SSPIS PO PSL SLD to ziarna szatana rzucone w polska ziemię, doprowadzą do depopulacji, zniewolenia i zamordyzmu
katolik2021.11.24 9:49
Putin powiedział Bidenowi, ze jeśli Polska będzie cały czas celowo prowokować , to naprawdę zaatakuję-- tyle z konspiracyjnego systemu wywiadowczego USA
Anonim2021.11.24 9:47
Lepsze czasy owszem nastąpią, jak Naród wreszcie pogoni złodziejską PiSdzielską bandę.😁😁😁
katolik2021.11.24 9:40
ROLNICY dziś są dla masonów jednym ze stanów, dodatkowo nieważnym dla uE dla SSPIS, będą potrzebni do czasu, kiedy masoni pewni swego rozwiną własne molochy produkcyjne ! Ale na teraz rolnicyw Polsce powiedzą-- co zrobisz, takie są wymogi uE i trzeba się dostosować, KUPIENI KASĄ !
Po 11 ...2021.11.24 9:37
Tylko, że z powodu przestępstw PiS, wypłaty będą wstrzymane.
katolik2021.11.24 9:24
Euroschematy rolnicze na początek, potem jak rozwiną masonizm ekologiczny- to dążeniem jest aby znieść całkowicie hodowlę świn, drobiu i hodowlę bydła-- masowa produkcja bydlęca będzie przeniesiona do Ameryki Południowej, gdzie nazista Bill gates kupił tysiące ha ziemi ! Do tego żarcie bedzie sztuczne, rośliny produkowane bez ziemi, tylko na zwiazkach chemicznych ! Gospodarstwa w Polsce srednie znikną i powstaną wielkie koncerny przetwarzajace żarcie z importu. Do 2030 r masoni zrealizują plan AGENDA 2030- depopulacja, zniewolenie, zamordyzm ! DO tego czasu większosć wyszczepianych co 0,5 roku chemią genetyczną w pseudopandemii ludzi umrze i o to chodzi bo masoni będą tworzyć człowieka z probówki-- jakości i ilości tylko im potrzebnej wiec po co gospodarka rolna w Polsce, kogo niby miałaby żywić, jak większość ludzi umrze ,
Anonim2021.11.24 9:20
Wot charoszyj politruk! Czym były dotacje jak nie wejściem w euroschemat? Opłacało się? W pierwszych kilku miesiącach hahaha potem wszystko zaczęło drożeć!:) Naturalna kolej spraw jeśli rozdaje się pieniądze. Towarzysz Kuźmiuk myśli, że rolnicy znowu się nabiorą? I dobrze mysli!:) To ciemnota. Dają pieniądze więc chętnie wezmą. I wejdą w ten euroschemat. Drogo będzie...niedługo chleb za 20zł.