04.09.20, 08:13fot. yt/telewizja republika

Wójcik: ,,Margot'' prosił o oddzielną celę. To konfabulant i cykor

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” mówił m.in. o programie i działaniach Solidarnej Polski, ruchach LGBT oraz Michale Sz. o pseudonimie „Margot”.

Na temat nagłośnionej przez media prywatne „afery” dotyczącej wypowiedzi wypowiedzi Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka o seksedukatorach oraz czy w związku z tą wypowiedzią powinien on stracić stanowisko wiceminister odpowiedział:

- RPD złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury, więc pewnie dysponuje informacjami, którymi chciałby się z nią podzielić

Stwierdził także:

- Znam rzecznika, był wcześniej dyrektorem w resorcie sprawiedliwości i kilka lat współpracowaliśmy. Zawsze rzetelnie i skrupulatnie wypełniał swoje obowiązki. Dla opozycji każda wypowiedź, zdanie wyrwane z kontekstu, służy do ataku na władzę. Dzisiaj doświadcza tego osoba, która zajmuje funkcję w instytucji niezależnej od rządu

W odniesieniu do sytuacji związanej z Michałem Sz., pseudonim „Margot”, który twierdził, że był nękany w areszcie Wójcik powiedział:

- Ten mężczyzna absolutnie kłamie. Nie było w ogóle sytuacji, w której on miał kontakt z jakimkolwiek innym osadzonym, zarówno na Białołęce (w areszcie śledczym – red.), jak i w jednostce penitencjarnej w Płocku

Podkreślił także:

- On narzeka, że był odizolowany od reszty, że siedział w celi osobnej, był monitorowany itd. Tylko to on nas prosił o to, żeby być w osobnej celi. Prosił, bo się bał, że coś mu się może stać. I po konsultacji m.in. z psychologiem, z wychowawcą, taka decyzja została podjęta. Został przewieziony do jednostki penitencjarnej w Płocku i był odizolowany. Nawet kiedy szedł na spacerniak, to nie miał kontaktu z innymi więźniami, zostało to dopilnowane

Wiceminister stwierdził także, że klub Solidarna Polska nie atakuje środowisk LGBT a on osobiście zawsze traktował wszystkich na zasadach równości, a orientacje seksualne obywateli nie mają tu znaczenia.

Odnosząc się do ideologii stojącej za LGBT Wójcik podkreślił:

- jako Solidarna Polska będziemy konsekwentnie starali się zablokować wejście ideologii promującej LGBT, np. do szkół. A tutaj tą furtką jest m. in. tzw. konwencja stambulska. Jest konkretny przepis, który daje taką możliwość. Solidarna Polska mówi temu kategoryczne „nie”


mp/pap

Komentarze

FB usunął komentarz Szutowicza!2020.09.5 1:01
https://i.imgur.com/j8mb4gM.jpg Jaki z tego wniosek? Zgłaszać, zgłaszać, zgłaszać. Masz konto na Facebooku? Zgłoś każdy jego post, każdy jego komentarz. Masz dziesięć kont na Facebooku? Zgłoś każdy jego post, każdy jego komentarz DZIESIĘĆ razy!
Agnieszka2020.09.4 23:19
A ten gówniarz tak się popisywał, jakie to kontakty w więzieniu nawiązał i jak się wśród "ziomeczków" odnalazł - pajac...
Artemida2020.09.4 20:15
…a dlaczego się nie nagrywa jego zatrzymania, osadzania w areszcie żeby później pokazać jak rzeczywiście było…i że bezczelnie kłamie
Jak się "nawróci" koniecznie go zatrudnijcie2020.09.4 19:32
jako "dziennikarza".
rychu2020.09.4 14:52
Ten margoł to zydoski cwaniaczek bez wstydu a moze i świr
Wojtek Polak2020.09.4 13:42
Księży pedofilów też trzymają w oddzielnych celach.
RS2020.09.4 18:52
Dla księży niema tam już miejsca ,bo cele zajęte są przez pedofilów wujków, tatusiów, sąsiadów ,nauczycieli, budowlańców, artystów itd. itd.
oburzony2020.09.4 9:39
,,Margot'' prosił o oddzielną celę jak będziecie się z nim tak cackać to panie Wójcik będzie on prosił pokój obok pana żony czy dzieci i co wtedy pan powiesz? REFORMA jak najprędzej wywalić tych starych komuchów wprowadzić młodych nie skorumpowanych zasilić studentami niech odbywają praktyki a nie tylko kują regułki co napiszecie ustawę to kierujecie ją do TK weźcie się w garść i do roboty a nie gadać w mediach efektów waszej pracy BRAK a co z panią Nitek Płażyńską jakiś niemiec pluje nam w twarz a wy co czekacie aż gdańskie sądy nitrasa ją zamkną za co pytam weźcie się ogarnijcie czekamy na efekty niamca wywalić za Odrę i niech tam enrdowców wyzywa czy wy czekacie aż my pójdziemy na sądy tak jak oni chodzili z kodziażami?
Polak2020.09.4 9:19
Mafia kazała, to towarzyszka Wójcik kłamie. Ale czego się spodziewać po dojnym sorcie.
Wojtek Polak2020.09.4 8:53
lewacki obsraniec "koledzy z celi kazali mi pozdrowić Ziobro" którzy bo jak wiadomo tchórzliwy pajac siedział sam. w więzieniu siedział przestraszony jak mysz pod miotłą a jak go wypuścili to zgrywa pajaco-bohatera. lewacka natura myśleli że są bez karni to kozaczyli a jak się okazało pod celą robią się tacy twardzi jak rzadka kupa. a to jeszcze nie koniec Marnot może jeszcze tam trafić i co znowu będzie lament bo zamykają babo-chłopa (osoba niebezpieczna i chora psychicznie). lewackie bohatery jak stoją za nimi celebryty i inne głupki a jak parasol ochronny nie działa to się obstywają. huhahaha!!!
Wojtek Polak2020.09.4 13:44
Przestań, tępy pisowski trolu, podszywać się pode mnie. Namierzę cię po IP i źle się to dla ciebie skończy.
ROBOTNICZAkrew2020.09.4 8:37
Co za paskudna postać ten Wójcik, na wymioty sie zbiera.
Wyssałeś ją z mlekiem matki.2020.09.4 8:53
Czerwono tęczowy faszysto.
Marian2020.09.4 8:27
Jest zboczencem i powinien być osadzonym w celi z takimi jak on. Po miesiącu spędzonym w takiej celi byłby teraz dużo zdrowszym człowiekiem.
Hue2020.09.4 13:14
Katolickie "kochaj blizniego swego jak siebie samego" zawsze rozczula.
Arek2020.09.5 17:38
Od siebie wymagam b. dużo a więc mam prawo tego samego wymagać od innych właśnie jako katolik i co żle robię?