07.10.21, 17:45Fot. screenshot - TVP Info

,,Wojna hybrydowa przeciw Polsce i UE’’. Prezes PiS o kryzysie na granicy

Prezes PiS i wicepremier ds. bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński wystąpił na konferencji prasowej po wyjazdowym posiedzeniu Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych, poświęconemu sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Wicepremier przekazał, że na posiedzeniu omówiono obecną sytuację na granicy oraz różne scenariusze, które mogą mieć miejsce w przyszłości.

Prezes partii rządzącej podkreślił, że mamy do czynienia z rodzajem wojny hybrydowej prowadzonej z Polską i Unią Europejską.

- „Sytuacja wygląda tak, warto to powtarzać, bo nie wszyscy w Polsce to chcą przyjąć do wiadomości – nie ma tu żadnego naporu ze strony uchodźców, przyjeżdżają imigranci ekonomiczni, są właściwie przywożeni, akcja jest zorganizowana przez władze Białorusi, z niewątpliwym wsparciem, a przynajmniej za zgodą władz Federacji Rosyjskiej

- przypomniał.

Wskazał, że próbę forsowania przez migrantów granicy wspomagają funkcjonariusze białoruskich służb, którzy uczestniczą w przecinaniu zapór i drutów. Wskazał też, że migranci są celowo doprowadzani przez białoruskie służby do złego stanu zdrowia, co ma wpłynąć na opinie publiczną w Polsce.

- „Obok używania dzieci, jest to druga metoda po to, aby zmusić Polskę do tego, by ich przyjmować. (…) Wszystko jest niezwykle brutalną i cyniczną akcją służb. To jest akcja bezpośrednio kierowana przez prezydenta Łukaszenkę, z naszych danych wynika, że planowana już wiele miesięcy temu jako odwet ze wspieranie opozycji białoruskiej”

- mówił wicepremier.

Zwrócił też uwagę na fakt, że w przeciwieństwie do zmagającej się z podobnymi problemami Litwy, w Polsce nie udało zbudować zgody wokół kwestii ochrony granicy.

- „Jak sądzę, władze białoruskie a także ich poplecznicy z Moskwy to biorą pod uwagę. Jeżeli tam się zdarzą rzeczy tragiczne, to ogromną część winny za to ponoszą Ci, którzy w gruncie rzeczy wspierają Łukaszenkę, Federację Rosyjską i ich władze, dają im nadzieję, że ta sytuacja będzie jednak dezintegracyjna jeśli chodzi o sytuację w Polsce”

- stwierdził.

Jarosław Kaczyński zapowiedział również powstanie potężnej zapory na granicy z Białorusią.

- „Podjęliśmy decyzję o budowie potężnej zapory w miejscach przy granicy, gdzie istnieje taka konieczność. Firmy, które mają się tym zająć, są już właściwie wybrane. Nie wiem jednak, ile będzie trwała budowa zapory m.in. na linii Bugu”

- wskazał.

W czasie konferencji nie zabrakło pytania o „dzieci z Michałowa”. Odpowiadając na nie wicepremier wyjaśnił, że osoby, którym w jakiś sposób uda się nielegalnie przekroczyć granice, są zatrzymywane w odpowiednich ośrodkach. Tam mogą wystąpić o pomoc w Polsce.

- „Jeżeli natomiast nie wyrażają takiej chęci, to są z powrotem przekazywane na Białoruś, oczywiście bez rozdzielania rodzin. Te dzieci, jeżeli w dalszym ciągu nie pozostają w tym ośrodku, to zostały po prostu wraz ze swoimi rodzicami w jakimś bezpiecznym miejscu przetransportowane z powrotem do Białorusi. Z całą pewnością nic im z tego powodu nie zagraża. A cała ta operacja ze strony części polskich mediów z rzucaniem cukierków i wykorzystywaniem zwykłych cech dzieci, to było nadużycie i to była działalność o charakterze skrajnie niemoralnym i oczywiście to było też wspieranie Łukaszenki i jego reżimu”

- podkreślił.

kak/PAP

Komentarze

Tfu2021.10.8 19:06
Kaczor , wyciągnij sobie tą czarną szmatę jeszcze na czoło, będziesz bezpieczniejszy.
Marek2021.10.8 7:44
Nie mogą naczelnika przed występem przeciągnąć przez jakąś myjnie?
Jest Fronda? Jest piąteczek? Jest LOLcontent2021.10.8 1:33
jw.
gumowa kaczka2021.10.7 19:29
niech go wreszcie ktoś umyje,uwalony tym łupieżem jak menel,nie chce wiedzieć jak od niego jedzie
Anonim2021.10.7 18:55
Jaja sobie robicie, jeżeli Kaczyński nawet nie wie jak wygląda granica, to może chronić jedynie swojego kota.
jle_ffm2021.10.7 18:45
Minister ds bezpieczeństwa- tylko spójrzcie na niego. On nawet własnego cienia się boi. Jest tylko mocny w gębie, otoczony zawsze wianuszkiem własnych posłów w Sejmie albo kompanią ochroniarzy.
oszukał wyborcow!!2021.10.7 18:38
Minister ds.bezpieczenstwa? skoro ma dwie ochrony, boi sie wychodzic, ale ma dziwnego doradce ds cyberbezpieczenstwa 29lat Eliasz grubinski "jest absolwentem ekonomii na University of Aberystwyth w Walii oraz polityki wywiadu i bezpieczeństwa międzynarodowego na King’s College w Londynie. Ma za sobą pracę w Ministerstwie Środowiska oraz brytyjskim koncernie Ernst & Young, świadczącym usługi doradcze.Niemniej Grubiński i jego dorobek jest zupełnie nieznany w środowisku specjalistów od cyberbezpieczeństwa." tacy rzadza Polska???
Po 11 ...2021.10.7 18:30
Jarosław Kaczyński zapowiada "budowę bardzo poważnej zapory" na granicy. --- „Wyrwij murom zęby krat. Zerwij kajdany, połam bat! A mury runą, runą, runą, i pogrzebią pisowski świat”
𝐁𝐞𝐳 𝐋𝐆𝐁𝐓 𝐧𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢2021.10.7 18:29
Ten ludzik na zdjęciu po lewej stronie to anioł stróż Naczelnika ?
Po 11 ... ax-les-thermes pisze CYT.:2021.10.7 18:28
"Katowolactwo nadwislackie nie wypie*dala jak najszybiej z UE. Go*no a kasa wam sie nalezy!!!!' . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Tak pisze Kwartet Żydków PATO-HEJTERÓW w składzie: DANIEL PASSENT, HERTRICH- WOLEŃSKI, KRAMSZTYK-HARTMAN, i obywatel ZSRR URBACH-URBAN. Ich NIENAWIŚĆ do KK i Polski jest PATOLOGICZNA .
Po 11 ...2021.10.7 18:27
Nie ma większych maseczek? Ta jest za mała. Oczy mu wyłażą.
tak to ja matis89, CHUJ nie katolik!2021.10.7 18:22
Wybaczcie Polaki, że jestem taka brudna k urwa białoruska! Robie co mi ten ch uj Łukaszenka każe. Piierdoliłem i dalej piierdole jak połamany ch uj o szczepionkach, o papieżu, ale ANI jednym słówkiem nie bąknąłem o szczepionkach Putina i tego bandyty z Chin Xi. ................. Gówno prawda, że jestem "katolikiem"! Jestem zwykłą, starą k urwą!
matis892021.10.7 18:12
I Kaczyński stosuje tą lewacką narrację w tym udawanym cyrku na granicy polskiej, a nie UE. Kaczyński uznaje Polskę za województwo UE jeżeli nie powołuje się na NATO tylko na lewackiego trupa UE która co chwila pluje PISowi w twarz.
Władysław, rzecznik Konfiedieracji zaprasza2021.10.7 18:12
do wspólnego odśpiewania hymnu naszej kochanej radzieckiej ojczyzny. . . https://www.youtube.com/watch?v=0yDrtNEr_5M
Anonim2021.10.7 18:10
Na focie to Zorro jest, czy jakaś hybryda cwaniaka zmieszna goownem szczura... i nie bójcie się frajerzy, on gdy oczy nie widzą, zaraz kaganiec schowa, a wy pustostany umysłowe zaprogramowani niewolnicy, już do apteki zapyrdalacie po majty na pysk, co by niedzielskie i szumowskie miały na kawior i ostrygi, bydło warowac u nogi pana ! xxxDDD
Władysław2021.10.7 18:09
Tę maskę niedługo naciągnie na uszy, bo na oczach już ma. Jakież to metaforyczne, a jednocześnie znamienne. Kaczyński dla żydów zrobi wszystko - sprzeda każdą ilość ich pseudoszczepionek, sprzeda Polskę, nie dopuszczając do prawdy o Jedwabnem. Ten coraz mniejszy człowieczek (nie chodzi o wzrost) całkiem oderwał się o rzeczywistości i zupełnie zapomniał, że ma służyć Polsce i Polakom, którzy go wybrali. Między innymi i ja - przysięgam, że to się nie powtórzy; w dniu wyborów idę na ryby.
Słusznie ale nie tak2021.10.7 18:30
Tego nie rób - głosuj przeciw! Czyli na przykład na Konfederacje, która jest przynajmniej na tym etapie normalna. Bo nie idąc na wybory możesz pomóc PiS-owi. A ich trzeba wyeliminować z gry!
Pytanie drastycznie retoryczne2021.10.7 18:04
Czemu prezes ma czarny pas na buzi zamiast na oczach?
Pytanie drastycznie retoryczne cd2021.10.7 18:10
Dlaczego twoja stara bez majtek chodzi? Ma łupież na kapciach.
Anonim2021.10.7 18:15
Twoja stara nie wie z którym klientem ciebie smieciu zmajstrowała... wlazłeś cały razem w głową w d¤¤pę tego śmiecia, razem dobijając ten bantustan smieciu bezmózgi
Anonim2021.10.7 18:32
to był poród w szpitalnym kiblu ,noworodek zarył ryłem o posadzke
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.10.7 18:02
przecież ta zaszczana żoliborska hybryda cioty i dałna półmetrowego płotka nie sforsuje.
Simon2021.10.7 17:59
Po to Aniela była u swojego przełożonego Putina w Moskwie. Ustalali szczegóły akcji dopinali ostatnie sprawy. Trzeba być ślepy żeby nie widzieć że to atak Niemiec i Rosji na Polskę.
Anonim2021.10.7 17:55
Konus w roli wicepremiera d/s bezpieczeństwa jest jak abstynent bez prawa jazdy na imprezie - kompletnie bezużyteczny.😁😁😁