22.10.19, 21:30Fot. Mateusz Opasiński via Wikipedia, CC 3.0

WSA uchylił decyzję ws. Nabielaka 9

Zapadła zaskakująca decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie ws. nieruchomości przy ul. Nabielaka 9. WSA uchylił decyzję komisji weryfikacyjnej.

Decyzję komisji zaskarżył między innymi handlarz roszczeń Marek M. Chodzi o nieruchomość, w której mieszkała między innymi znana działaczka lokatorska Jolanta Brzeska.

Decyzję reprywatyzacyjną, która zapadła w styczniu 2006 roku komisja weryfikacyjna uchyliła w grudniu 2017 rok. Nakazała także Markowi M. zwrócić ponad 2,9 mln złotych.

Argumentowano, że sytuacja lokatorów po reprywatyzacji pogorszyła się radykalne – chodzi o podnoszenie czynszu, a w konsekwencji powstania zaległości finansowych i eksmisjami. Niemal wszyscy lokatorzy musieli opuścić swoje mieszkania.

Decyzja komisji została zaskarżona przez Marka M., a także przez miasto stołeczne Warszawa. Dziś WSA zadecydował o jej uchyleniu i odrzucił wniosek ratusza o odroczenie postępowania.

Według sędziego Dariusza Pirogowicza komisja weryfikacyjna nie mogła zgodnie z przepisami „uchylać praw przynależnych do budynku jako takiego czy też lokalu do tego budynku należącego” i choćby z tego względu jej decyzja jest wadliwa.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

krzysztof2019.10.23 10:49
warszawka to przestępcza mafia czy rząd ma instrumenty żeby rozliczyć tych przestępców i zamknąć na wiele lat w wiele lat
JanP2019.10.23 8:08
Komisja Weryfikacyjna sama sobie nadała prawa przynależne sądom. Wniosek z dzisiejszego postanowienia WSA jest dla pisiaków taki: wypierd.lić wszystkie sądy na zieloną trawkę i powołać niezliczoną ilość komisji weryfikacyjnych, które po obsadzeniu ich przez misiaków, będą sądzić żywych i umarłych. Te homo sovieticusy nie potrafią żyć w demokracji i najlepiej czuliby się w Rosji stalinowskiej.
trzeźwo myślący2019.10.22 23:30
Cóż dziwnego, przecież to mafia i "nadzwyczajna kasta". Kiedy HGW zostanie pociągnięta do odpowiedzialności za niegospodarność? A co z mordercami P. Brzeskiej? Czerwona mafia komunistyczna przerodziła się w mafię platformianą i bezkarnie grasuje, a gdy próbuje się ja pociągnąć do odpowiedzialności, to krzyk na cały świat. Kto uratuje Schetynę? Sam na siebie kręci bat.
JONASIK2019.10.22 23:24
Prokuratura Okręgowa w Warszawie odmówiła wszczęcia śledztwa ws. budowy tzw. dwóch wież w centrum Warszawy. Złamano prawo. Decyzja w tej sprawie powinna być wydana w ciągu 30 dni. Zmieniono tak przepisy, że poszkodowany praktycznie nie ma możliwości wniesienia subsydiarnego aktu oskarżenia. W Polsce stworzono machinę, która w takich przypadkach daje gwarancję nietykalności politykom obozu rządzącego
Max Fiend2019.10.22 23:19
Tak się kończy nieznajomość obowiązującego prawa. Nawet pisowskie bolszewickie trybunały nie dadzą rady :-D
JONASIK2019.10.22 23:26
Prawo jest służebne w stosunku do woli ludu. A lud to pis. Wola pis jest więc ponad prawem. Wykonać! Odmaszerować!
Max Fiend2019.10.23 0:12
No nie do końca. Zapoznaj się z rolą etyki w systemie prawnym. Twoje rozumienie prawa to czysty bolszewizm :-D
Dr Kilder2019.10.22 22:11
Co za bydło w tym naszym kraju jeszcze jest !!!! Jak słyszę słowo warszawa czy gdańsk to wiem, że znowu jakiś syf się rozlewa....