08.10.19, 21:57Zdj. screen TVN24

Wszyscy na jednego, ale Horała dał radę! 'Konstytucję trzeba znać, a nie nosić na koszulkach'

"Konstytucję trzeba znać, a nie nosić na koszulkach"-stwierdził podczas debaty przedwyborczej w TVN24 poseł Prawa i Sprawiedliwości, Marcin Horała. 

"Ci sędziowie byli wybrani zgodnie z prawem, by naprawić zamach, którego dokonało PO-PSL, wybierając sobie sędziów na zapas. O łamaniu konstytucji to nie do nas, tylko do naszych poprzedników"-przekonywał Horała w części dotyczącej praworządności. 

"Konstytucji nie trzeba ze sobą nosić, tylko codziennie jej przestrzegać"-stwierdził szef PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz. Poseł PiS odpowiedział, że trzeba ją znać, a nie nosić na koszulkach. Reprezentujący na debacie Lewicę Adrian Zandberg zapowiedział "przywrócenie Polski na drogę praworządności do 2022 r." Polityk poinformował, że jego formacja ma nawet specjalny kalendarz. Poseł Izabela Leszczyna z Platformy Obywatelskiej proponowała natomiast "akt odnowy demokracji". 

Po rozmowie o praworządności oraz sprawie Mariana Banasia, przyszedl czas na podsumowanie każdego z komitetów. Mocne wystąpienie wygłosił tu  Marcin Horała z PiS. 

"Zobaczyliście w działaniu wielką koalicję antyPiS. PO odpowiedzialna za miliardy strat. PSL odpowiedzialne za podniesienie wieku emerytalnego. Jest SLD pod tęczową flagą. Jest Konfederacja z przyjaciółmi ze Sputnika. I największa partia opozycyjna, czyli TVN. (…) Jesteśmy dumni z Polski. Nie spoczywamy na laurach. Polska może być krajem na zachodnim poziomie"-przekonywał polityk. 

Krzysztof Bosak z Konfederacji przedstawił swoją formację jako jedyną antysystemową. 

"Nie mamy zamiaru przekonywać państwa, że kupimy wasze głosy za pieniądze, które odprowadzacie do budżetu"-powiedział. 

"Dla Polski w imię zasad trzeba pójść na te wybory"-apelował lider PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz. Adrian Zandberg z Lewicy postraszył wyborców "pisowskim zamordyzmem, z dala od Europy". 

"Albo Polska będzie się zsuwała w prawo, w stronę pisowskiego zamordyzmu, z dala od Europy. Albo skręcimy w lewo w stronę świeckiego państwa dobrobytu"-powiedział polityk. 

"Inwestowaliśmy w autostrady, by teraz zainwestować w ludzi. (…) to jest ta chwila, możeciei dumnie podnieść głowy i iść na wybory"-tak do głosowania na PO-KO przekonywała natomiast poseł Izabela Leszczyna. 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

Azazel2019.10.9 14:56
Wszyscy poza frondą i co bardziej durnymi jej komentatorami widzieli, że Horała dał, ale ciała.
prawda 2019.10.9 12:19
Głosuję za Pis , tylko za nich Polska będzie Polską , Folksdojcze niech zapiepszają nawet do śmierci , im ciągle mało .
GabaGaba2019.10.9 9:44
Czerwone i rozowe prosieta tona juz szambie od dawna! PIS to jedyna rada. Reszta to tylko trole zabyle jakie pieniadze.
Pisowiec2019.10.9 8:51
Horała wręcz zmiażdżył konkurentów, trafił w punkt!!! tylko PiS!!!!
Ja2019.10.9 8:32
Jak można głosować na likwidatorow Polski???!!!! POi spółkę!!! Rozsprzedali przemysł za "złotówkę". Wypchneli 2 miliony Polaków za chlebem, za granicę. Wspoluczestniczyli w nazywaniu Polaków na świecie pomagierami Hitlera!!! Jak Polak nie farbowany!! ! może na nich głosować!!!??? Rozum odjęło???!!! Rząd PiS, to Najlepszy rząd od 45 ego!! Nie zniszczmy tego, bo alternatywa to TRAGEDIA dla POLAKÓW.
Polak2019.10.9 16:07
Polskę rozsprzedają, rozdają i rozkradają bolszewicy z PiS, PO nie ma z tym nic wspólnego.
poganin2019.10.9 3:56
ciekawe ilu z pseudo opozycji pobiera 500+
ewa2019.10.9 10:54
Oni maja to gdzies tyle nakradna ze tego nie potrzebuja i tego sie boja ze jak sie niedostana do raju to klasa srednia i trzeba życ za 3 tys i jak tu życ
AB2019.10.9 0:54
Żaden człowiek, który uważa się za osobę wierzącą nie może głosowac na tęczową lewicę, na mafijne PO, ani na obrotowe PSL. Kamysz, żeby wejsc w koalicję i rzadzić sam będzie wprowadzał homozwiązki, jak wprowadzał wiek emerytalny 67, czy kradzież OFE. Pamiętajcie - to on wprowadzał te ustawy w sejmie, a teraz wygłasza świętoszkowate mowy! Konfederacja ma piękną nazwę, wyciera sobie gęby patriotyzmem, ale związki z putinem, ze Sputnikiem, deklaracje przyjaźni z rosją świadczą, że to bez żadnej wątpliwości partia putina. Nie dajmy sie oszukać!!!! Putin finansuje w całej Europie właśnie takie oszukańcze partie!! Nawet Kaja Godek, która nieopatrznie tam wdepnęła, jeszcze szybciej stamtąd uciekła. A teraz Konfederację promuje TVN, żeby odebrać głosy PiS. Wczoraj tak było. WALCZMY O POLSKĘ! Nasi przodkowie tracili życie, my mamy tylko wrzucić kartkę do urny. Czy to tak dużo? Jesteśmy to winni naszym dzielnym przodkom, ale musimy głosowac na te partię, która też i o nich pamięta. A taka partia jest tylko jedna: PiS!!!!!
prawactwo2019.10.8 23:52
Popierając prawactwo popierasz dalszy rozkład Polski
K.2019.10.9 1:55
To takie słowne puste gierki. Sens ma tylko lewactwo. Boli?
Judasz2019.10.8 23:37
Polskę trzeba oczyścić z komunistycznego śmiecia, kłamców, złodziei i zdrajców, czerwonej i tęczowej zarazy ! Z tymi pasożytami nie można prowadzić dialogu. Oni nie mają nam nic do powiedzenia, a jeśli już to faszerują Polaków kłamstwami, manipulacjami i nienawiścią, wymyślają głupoty, szczują, a na prawdę reagują agresywnością. Tutaj nawet utylizacja nic nie pomoże. Powinniśmy zachowywać spokój, nie zapraszać ich do mediów, nie przekonywać ich, nie dyskutować z nimi. Oni nie potrafią normalnie rozumować i nie usłuchają żadnych argumentów. Najsmutniejszą rzeczą, wręcz niewiarygodną jest jednak to, że nadal ok. 30% polskojęzycznych osobników popiera tych przestępców . To smutne, ale oni mają przestawione mózgowia, inaczej – mutacja myślenia. ! Do nich nie dociera NIC ! Proszę sobie wyobrazić, że nawet ludzie wykształceni, ba profesorowie, ludzie mediów, aktorzy, celebryci, itd. zachowują się jak pacjęci w domach wariatów. To obóz zdrady narodowej, który powinien być wyeliminowany z życia publicznego.
Polak2019.10.9 16:06
I właśnie dlatego Polacy głosują przeciwko bolszewikom z PiS.
Onegdaj2019.10.8 23:36
Wybory za pasem ! Pseudopolitykierzy z lewackiej zarazy wylczą o koryto wszelkimi sposobami. Wiem dlaczego oni to robią, bo dzięki korupcji, którą uwielbiają, mogą kraść do woli. Najsmutniejszą rzeczą, wręcz niewiarygodną jest jednak to, że nadal >30% Polaków popiera tych przestępców (oboje premierów Tusk i Kopacz, Rostowski, Szczurek w drodze przed TS (Trybunał Stanu), wielu, w tym byli ministrowie, skazanych za korupcję, wielu z prokuratorskimi zarzutami). Szukałem przyczyny tego zjawiska i doszedłem do wniosku, że oni mają przestawione mózgowia, inaczej – mutacja myślenia. Oni na prawdę mówią, że to manipulacja i odwrotnie. Stwierdziłem też, że nie ma żadnego sposobu, aby to zmienić. To jest po prostu niemożliwe ! Do nich nie dociera NIC ! Proszę sobie wyobrazić, że nawet ludzie wykształceni, ba profesorowie, ludzie mediów, aktorzy, celebryci, itd. zachowują się jak pacjęci w domach wariatów. Proponuję więc eksperyment, aby od Greków kupić jedną z wysp i zapewnić tym ludziom, wraz z lewackimi politykami, darmową podróż na tą wyspę (one way ticket). Niech tam budują własne, równe społeczeństwo, własną liberalną politykę, ich wolność i demokrację, ich wiarę w neomarksistowską ideologię ..... To jest jedyne wyjście dla Polski, bo inaczej będziemy żyć z tą ich nienawiścią latami i modlić się, aby za 4 lata, nie daj Boże, nie przejęli władzy.
les2019.10.8 23:35
Zwolennicy lewackiej zarazy, pozwólcie mi zadać wam dwa pytania. Po pierwsze, czy wiecie, że PO ukradła 150 MLD zł z OFE (Otwarte Fundusze Emerytalne ), które były własnością Polaków?! Po drugie, czy wiecie, że PO pozwalała, aby mafie watowskie w latach 2008-2015 okradały budżet państwa, czyli Polaków na sumę ponad 200 MLD zł ?! Jeśli nie wiecie, to nie jesteście Polakami. A jeśli wiecie i się z tym zgadzacie, będąc nadal ich zwolennikami i głosując nadal na PO, to tu kończy się nasza dyskusja !!!
Polka2019.10.8 23:34
W 2015 wybraliśmy sobie centro-prawicową formację polityczną Ufamy PIS i zjednoczonej prawicy, bo ci ludzie chcą nic innego tylko dobra dla nas i dla Polski !!! PIS to partia ludzi uczciwych i zaufanych, nieskorumpowanych o żelaznych konsekwencjach w tych sprawach, ludzi patriotycznych, odważnych i honorowych, pracowitych, uznających prawo do życia od poczęcia i wiarę katolicką. A przywódcy PIS J. Kaczyński i premier Morawiecki to najlepsi stratedzy i politycy w dziejach Rzeczpospolitej.
diki2019.10.9 8:06
mam mniej wyrafinowane narzędzia ocen za 2018r deficyt wyniósł -10,5 mld no to nieźle przy nie pełnym 500 plus... na 2019 obiecują deficyt 0,0 mld przy pełnym 500 plus ...danych księgowych budżetu nie analizowałem ...ale jeżeli im się to uda to będzie "mistrzostwo świata" a opozycja naprawdę zaorana... no to na razie PiS i długo... długo.... nic ...
Polak2019.10.9 16:06
Nie prawicową, tylko skrajnie lewicową. W dodatku taką, w której szef partii publicznie określa wszystkich kandydatów do paramentu jako złodziei i pedofili, a ci jeszcze radośnie temu przyklaskują.
Lewak2019.10.8 23:32
Wyborcy, popierając lewactwo będziecie współodpowiedzialni za zło, które oni planują , tzn. homomałżeństwa, adopcja dzieci przez homo, aborcja na życzenie, deprawacja dzieci WHO-ideologia gender itd.
Po2019.10.8 23:31
Wolę realne państwo PIS, niż teoretyczne państwo PO.
Bizon2019.10.8 23:30
Polacy, jak nie pójdziecie na wybory zagłosować na waszych kandydatów, to zrobi to za was Neumann przywożąc w teczce jego człowieka ! Rolnicy, mimo wszystko, posłuchajcie co mówi Neumann – a mówi, że członkowie PSL to oszuści !
JS2019.10.8 23:30
Apel do normalnych ludzi ! Ludzie, nie komentujcie i nie odpowiadajcie tutejszym lewackim szczochom na ich wymiociny ! Co wam to daje – NIC ! Zupełnie nic, bo przygłup się cieszy, że ktoś przeczytał jego „komentarz” , a waszej odpowiedzi i tak nie zrozumie. On ogląda TVN i wierzy, że manipulacje tam pokazywane są prawdą.
AB2019.10.9 0:37
Podejrzewam, że sporo tych szczekaczy to opłacani hejterzy. Dyskutowac z nimi nie warto.
Polak2019.10.9 16:05
Prawda was boli, ale wiecie że z prawdą nie wygracie :)
JONASIK2019.10.8 23:05
Horała w TVN stała I wciąż tak opowiadała: Zdolna jestem niesłychanie, Najpiękniejsze mam ubranie, Moja buzia tryska zdrowiem, Jak coś powiem, to już powiem, Jak odpowiem, to roztropnie, W szkole mam najlepsze stopnie, Śpiewam lepiej niż w operze, Świetnie jeżdżę na rowerze, Znakomicie muchy łapię, Wiem, gdzie Wisła jest na mapie, Jestem mądra, jestem zgrabna, Wiotka, słodka i powabna, A w dodatku, daję słowo, Mam rodzinę wyjątkową: Tato mój do pieca sięga, Moja mama – taka tęga, Moja siostra – taka mała, A ja jestem – samochwała!
JONASIK2019.10.8 23:06
Boze jaki głupi komentarz ....
stan2019.10.8 23:23
A co? Sądziłaś, że totalni zdrajcy Polski pochwalą rywala? Ten wiersz świetnie pasuje do tych, którzy po tylu latach rządów, po zafundowaniu Polakom ubóstwa, wciąż zachłystują się swoją wielkością, mądrością w wałęsowskim wydaniu i wciąż tylko obiecują odsunąć PiS od władzy, ale Polakom właśnie zależy na tym, by PiS rządził jeszcze przez wiele lat, a tych totalniacko-totumfackich zdrajców Polski odsunąć od władzy raz na zawsze.
AB2019.10.9 0:57
Marcinowi Horale nie mógłbyś nawet butów czyścić, bo to byłaby dla niego zniewaga, a co dopiero pisać o nim głupawe wierszyki.Żałosne!!!
Anty komuch2019.10.9 12:28
Czy Ty uważasz , że on jest wstanie jakikolwiek wierz napisać ?! to wiersz , Jana Brzechwy .
lol2019.10.9 9:05
Masakra ! jeszcze głupszego komentarza nie widziałam no jaka opozycja taka i inteligencja
katolik2019.10.8 22:54
Co by nie dał rady,to mądry i poważny gość z PIS .Madrzy i Silni Polacy głosują na PIS!!!!
Polak2019.10.9 16:04
Na PiS głosują wyłącznie rosjanie.
Sprytny ninja 2019.10.8 22:22
Lepiej ci się żyje = głosuj na PIS. Nie dostajesz już kasy = głosuj na PO, SLD, KONFDERACJĘ, PSL
anonim2019.10.8 22:38
Nie żyje mi się lepiej, ale znacznie gorzej.
anonim2019.10.8 23:04
to może weź się do pracy
stan2019.10.8 23:16
Owszem, gorzej żyje się tylko SBekom pozbawionym wysokich emerytur za inwigilację i mordowanie Polaków. Widocznie nim jesteś, ale do kogo mieć pretensje, że wybrało się taką drogę życiową?
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.8 23:07
"Żyć lepiej" wg. Pisiej brygady - pasożytować na państwowym garnuszku ciągnąć jak najwięcej darmowej kasy z podatków wypracowanych ciężką pracą ludzi, którzy nie są patentowanymi leniami
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.9 1:07
To znaczy miało być pasozytowac na wielgachnych ubeckich emeryturach
lolek kremowka2019.10.8 22:22
Partia Gowina i Ziobry - Porozumienie oraz Solidarna Polska mogły wystawić swych kandydatów przecież. No chyba, że zostali ci zdrajcy tak zaorani i zmiażdżeni, że aż wchłonięci...
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.8 22:13
"Dał radę" - nowa definicja bycia ZMIAŻDŻONYM wg frondy :)
BiegunkaProrocza2019.10.9 10:03
Dał radę i zrobił kupę. Wyszła wielka i zakręcona, jak polityka PiS i KK. Oraz śmierdząca jak ich przekręty i obślizgła jak ksiądz pedofil.