10.05.20, 20:45Fot. Lukas Plewnia via Flickr, CC BY-SA 2.0

Wybory prezydenckie - jest uchwała PKW. ,,Marszałek Sejmu ma teraz 14 dni na ponowne zarządzenie wyborów''

Stwierdza się, że w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 10 maja 2020 r. brak było możliwości głosowania na kandydatów” – napisała właśnie w uchwale Państwowa Komisja Wyborcza.

W rozmowie z TVN24 szef PKW Sylwester Marciniak podkreślił, że demokracja wymaga wyborów i liczy na to, że nastąpi przełom oraz uda się je przeprowadzić. Dodał, że konieczne jest podjęcie w tym celu pewnych kroków legislacyjnych.

Dodał także, że:

Nie stać Polski na brak prezydenta”.

Zaznaczył jednocześnie, że Komisja proces wyborczy zakończyła i kolejne wybory będą „całkowicie nowe”.

W uchwale zaznaczono także:

[…] oznacza to, że marszałek Sejmu ma teraz 14 dni na ponowne zarządzenie wyborów”.

dam/PAP,TVN24,pkw.gov.pl

Komentarze

AAAtomek2020.05.11 12:35
W ten sposób PiS wprowadził na nowo Liberum Veto. Mozna w nieskończoność przeciągać wybory, wycofywać sie z nich, organizować żeby się nie odbyły etc
ASTOM2020.05.11 16:46
Czy to warto z takim czymś jak ty dyskutować? Bo żeby być kimś trzeba umieć stanąć w prawdzie, kto tych wyborów się bał. Trochę się wam odwlekło ale z 2% nie pohulata i za 3 miesiące.
AAAtomek2020.05.11 11:11
Dzień dobry. Jak samopoczucie po wczorajszych wyborach? Chwileczkę... Wczoraj nie odbyły się wybory w Polsce! Pierwszy raz od czasów 2 wojny Światowej!!! Ci idioci z PiS nie potrafili ich zorganizować!
hueue2020.05.11 12:02
I do tego dziwne glupie wymowki, ze nie bylo kandydatow. Jak nie bylo, jak byli.
Suweren2020.05.11 11:09
I tak samo, jak w tym przypadku, za parę lat, ktoś będzie musiał ten cału pierdzielnik po PiSie posprzątać.
Realista2020.05.11 10:32
Idioci z Pis kontynuują jazdę po konstytucyjnej bandzie. PKW wyręczyło parlament i prezydenta i stworzyło nowy przepis prawa umożliwiający Witek wyznaczenie nowego terminu wyborów. Inna sprawa, że taki przepis mógłby być w prawie wyborczym. Nikt tylko chyba nie przewidywał aż takiej nieudolności władzy i jej oporu przed działaniem zgodnym z konstytucją, czyli przed wprowadzeniem stanu nadzwyczajnego. W tym momencie jedynym w pełni legalnym rozwiązaniem sa wybory po rezygnacji Dudy albo po zakończeniu jego kadencji. Teraz już nawet na stan klęski żywiołowej jest za późno. Pis się wystraszył SN i PKW staje na jednej ręce i ogłasza rozwiązanie, którego nie ma w przepisach. Ale Pis działa teraz metodą faktów dokonanych bez liczenia się z prawem. Pewnie więc Witek wyznaczy wybory na koniec czerwca/początek lipca. Tyle że to będzie znowu kompromitacja Pis. Czasu za mało na zmianę przepisów dotyczących trybu wyborów, więc to pewnie będą wybory korespondencyjne, które znowu będzie organizował Sasin. Jeśli Pis bez trybu stwierdzi, że niemożliwi są nowi kandydaci, to tylko wzmacnia argumenty dotyczące niekonstytucyjności takich wyborów. Nie ma absolutnie żadnych podstaw do przyjęcia, że nowi kandydaci nie mogą startować. Nie ma też podstaw do przyjęcia, że można korzystać z dotychczasowych list poparcia. To będą nowe wybory. A jeśli będą nowi kandydaci to przecież Pis znowu polegnie na druku kart wyborczych i organizacji tych wyborów. Po prostu za mało czasu żeby to dobrze zorganizować. Pis powinien teraz usiąść do stołu z opozycją i uzgodnić sposób na wyjście z tego kryzysu ustrojowego, do którego sam Pis doprowadził. Ale stawiam, że Pis tego nie zrobi i będzie generował dalszy chaos i pogłębiał kryzys. Pisowcy są idiotami, którzy nie potrafią wyciągnąć wniosków nawet z własnych porażek. Niestety to są idioci wyjątkowo szkodliwi dla Polski.
ktoś tam2020.05.11 11:09
To chyba najlepiej ustalić z smełfem ważniakiem bo jak wiadomo jego wybór to "zwycięstwo demokracji". Nie wiem jednak w jaki sposób mogło dojść do tego wyboru skoro wcześniej demokracja nie zwyciężała... Znalazł się w Parlamencie w ramach dyktatury? I to dyktatury PiS-owców... uj, uj... co za obciach... No poszedł na układ... Mniam.
Realista2020.05.11 11:22
Ot przykład merytorycznej dyskusji na poziomie frondy. Dokładnie w taki sam sposób rozmawia Pis. A ponieważ nie potrafi rozmawiać z opozycją, a ledwo się dogaduje z własnym koalicjantem, to próbuje rozjeżdżać wszystko niekonstytucyjnym walcem i w efekcie niszczy wszystko dookoła. Z przyczyn, o których napisałem wyżej te wybory to będzie kolejna kompromistacja Pis. I niestety Polski również.
Polak2020.05.11 9:52
No to 23.05.2020. Tylko wpis w Dzienniku Ustaw i Marszałek Sejmu ogłasza nowy termin -23 maja !!!
Jan Radziszewski 2020.05.11 7:54
taka prawda 6 maja 2020 09:50 WEZWANIE JEZUSA NAZARETEGO DO SWOICH WIERNYCH LUDZI. WIADOMOŚĆ DO ENOCHA Moja trzoda, strzeżcie się masowych kampanii szczepień, finansowanych przez elity i chronionych i promowanych przez organizacje międzynarodowe, ponieważ szczepionki te mają na celu zdziesiątkowanie światowej populacji. Ogłaszam wam specjalną szczepionkę, która według elit służących złu uchroni całą ludzkość przed pandemiami; Uważaj na tę szczepionkę, ponieważ pochodzi ona z Mikroczipa, który po wstrzyknięciu do populacji narodów oznaczy ją znakiem bestii. Międzynarodowe organizacje i elity, które rządzą tym światem w milczeniu, chcą kontrolować ludzkość, aby przygotować ją na pojawienie się Antychrysta….pamiętajcie, że każdy, kto jest naznaczony znakiem bestii, straci życie Ducha i nie będzie już Owcą mojej trzody. Już wkrótce środki masowego przekazu zaczną ogłaszać masową kampanię szczepień dla całej światowej populacji, która będzie sponsorowana i finansowana przez elity i organizacje międzynarodowe. Przed szczepieniem przeprowadzą spis ludności na świecie w celu ustalenia liczby niemowląt, dzieci, młodzieży, dorosłych i osób starszych. Nie bójcie się, ufajcie i módlcie się, a Niebo zajmie się ochroną was. Wszystko to zacznie się dziać po Ostrzeżeniu i Cudu; wszyscy, którzy nie są wpisani do Księgi Życia, zostaną utraceni….. Moja trzoda, wirusy i pandemie będą pretekstem do masowego szczepienia ludzkości; Te szczepionki rozbudzą nowe pandemie, które w ogromnej ilości zdziesiątkują populację świata. Podczas ostatniego panowania mojego przeciwnika ludzkość oznaczona Mikroczipem straci swoją tożsamość jako istota ludzka; Nie będą już mieć nazwy, ale będą znani pod numerem, który zostanie zakodowany w pamięci „Wielkiego Brata”…. http://www.mensajesdelbuenpastorenoc.org/mensajesrecientes.html
John2020.05.11 2:26
PKW stwierdza, że z mocy postanowienia Króla Europy Ryżego I Wspaniałego wybory prezydenckie wygrał gajowy z ruskiej budy.
Michał Jan2020.05.11 7:41
To byłoby świetne - tyle zamieszania, a wygrywa ten, który nie startował. Pan Sasin nie wypadł mimo wszystko z obiegu, więc i takie rozwiązanie może mu się przytrafić.
Po 11, NIE BĄDŹ OBOJĘTNY2020.05.11 0:05
Czyli był brak kandydatów? A ja widziałem kilku w TVP, ale może mi się przywidziało ....
ASTOM2020.05.11 0:57
Masz problem z czytaniem ze zrozumieniem podobnie jak niejaka Lubnauer? Gdzie tam jest napisane, że brak było kandydatów? Par.1 stwierdza, że "brak było możliwości głosowania na kandydatów", a Par.2, że "Fakt wskazany w Par.1 RÓWNOWAŻNY JEST W SKUTKACH z (odpowiednie paragrafy) ...brakiem możliwości głosowania ze względu na brak kandydatów". Trudne, co? Niemniej jednak dla kogoś powyżej gimnazjum raczej nie powinno. No, chyba, że wagarowanie było ważniejsze niż kształcenie umiejętności logicznego myślenia.
Michał Jan2020.05.11 7:38
NIe z... się. Niech zawartość twojej miseczki ryżu partyjnego dobrze się wchłonie.
hueue2020.05.11 12:01
ASTOM Przeciez kandydaci byli. Zebrali glosy i wzieli udzial w debacie. Wiec skoro kandydaci byli, to jak to wplywa na brak sposobu przeprowadzania wyborow.
ASTOM2020.05.11 16:43
No wisz, niemca czy głupa można rżnąć oPOrowo lub totalnie do wyboru do koloru
Po 11, NIE BĄDŹ OBOJĘTNY2020.05.11 0:00
Nie było mnie chwilkę. A tu widzę, że frądel zorientował się, że tylko komentarze są czytane i powciskał reklamy w nasze wpisy. Fajnie :))
Leonardo2020.05.11 0:38
Na twoim wpisie sa reklamowane POdpaski higieniczne i papier toaletowy
Po 11, NIE BĄDŹ OBOJĘTNY2020.05.10 23:58
Ja byłem. Zagłosowałem. Teraz czekam na wyniki.
MaxFiend2020.05.10 23:04
Tak wyglądają wybory w kartoflanych dyktaturko-republikach. :-D
ASTOM2020.05.10 23:22
Mogły się odbyć, gdyby wszyscy chcieli, żeby się odbyły, bo nie jest prawo nad zdrowy rozsądek: sytuacja jest epidemiczna i trzeba było prawo dostosować do warunków, a nie żądać wydłużania kadencji za pomocą stanu nadzwyczajnego, który nieodzownie łączy się z potężną kasą odszkodowawczą dla szwabów, żabojadów i innych pijawek. Ergo: warcholstwo totalne króluje jak za szlacheckiej Polski - rozrabiać i rozrabiać i ojropa ważniejsza niż ojczyzna.
JANOSIK2020.05.10 23:33
Pzdro,bardzo piekny komentarz nic ujac nic dodac
qwerty2020.05.10 22:37
Kto robi taki wrzask w Polsce ? oczywiście gangsterzy czyli peło i dostawki .
po co te spacje?2020.05.10 22:55
Qwerciuchu, nie stawiaj spacji przed pytajnikiem, kropką etc.
Leonardo2020.05.11 0:34
A ty skąd?że tak pouczasz ?wazna jest tresc uwagi kieruj do kidawki bo kazde zdanie i wyraz wypowiedziane przez tą kretynke to kupa smiechu
hehe2020.05.10 22:30
Tymczasem u totalnych cisza, szczęki opadły, bo gdyby takie oświadczenie wydał pisowski Trybunał Konstytucyjny to wiedzieli by co mówić a tu PKW taki afront, przecież wg nich nie ma możliwości wyborów w innym terminie bez wprowadzenia stanu klęski
Chcesz sie umowic na SZYBKI SEKS BEZ ZADNYCH ZOBOW2020.05.10 21:11
Mam 32 lata, szukam mężczyzny w każdym wieku, z którym będę mogła spotkać się z tobą na seks. Jestem strasznie napalona ponieważ od roku jestem samotna. Nie oczekuję pomocy finansowej ani zobowiązań tylko luźnej atmosfery i higieny osobistej. Jeśli byłbyś chętny spotkać się na seks i zobaczyć więcej moich fotek odezwij się na www.exslove.com.pl mam tam nick Weronika88 Najlepiej dodaj mnie do znajomych na www.exslove.com.pl i napisz kiedy masz czas się spotkać i zabawić :
Lulek2020.05.10 22:09
Proponuję z Tuskiem.
Kaja Gódek — wywrotowiec2020.05.10 22:15
Bo Jaro już za stary i z ust mu cuchnie.
Leonardo2020.05.11 0:40
wachałaś?
trujący Kartofel z sokiem z buraka2020.05.10 21:09
czy to zatwierdził Budka - czy akceptował brat Stefana i GW z Lisem
novak2020.05.11 17:45
To była budka suflera
Pat2020.05.10 21:08
Berlin ma teraz miesiąc na nowe działania destabilizujące Polskę
AAAtomek2020.05.11 11:45
Berlin, Moskwa, Tel Aviv, Waszyngton, Mińsk, Wilno, Tirana nic nie muszą robić. Wystarczy, że rządzi w Polsce PiS i wystarczy poczekać.
Michał Jan2020.05.10 21:07
Ot po prostu. Nie odbyły się. Ja poszedłem, ale lokal był zamknięty. Ktoś za to odpowiada, czy wybory na pilnującego żyrandol są nieistotne?
ktoś tam2020.05.10 21:12
A nie wrzeszczałeś bez przerwy, że PiSiory chcą wyborami wymordować Polaków?
Michał Jan2020.05.10 21:36
Ani przez moment, inteligenciku spod Małkini.
ASTOM2020.05.10 21:52
Kogo tu frajerze chcesz w maliny wpuścić? Gdybyś wiedział, że wybory są to mordę byś darł aż do samej Małkini, ze pisiory chcą cię wymordować! I udz'iraj w maskwu głosować na putina!
Michał Jan2020.05.10 22:15
Nie oceniaj innych po sobie, cieniasie pisowski. O przepraszam - tautologia mi się wypsnęła. Ale możesz zgłosić się po swoją miseczkę ryżu, że wragowi naroda dowaliłeś.
ASTOM2020.05.10 23:14
Na swoją miseczkę ryżu to sam sobie zarobię a ciebie komsomolcu do koryta już nie dopuszczę i musisz znowu prosić wielkiego czerwonego brata ze wschodu, żeby cię ratował swoimi bagnecikami, ale póki co - gówno i z tego!
Michał Jan2020.05.11 7:35
Sądząc po horyzontach myślowych, to ta miseczka do połowy zapełniona. Chyba że w strukturach partyjnych działasz, to wtedy taka gorliwość musi być sowicie wynagrodzona. Dobrze ci się spało po napisaniu tych bzdetów, cieniasku?
hueue2020.05.11 11:55
ASTOM, jak to szlo? Zlodziej krzyczy zlapac zlodzieja. Wiec okreslajac innych jako komsomolec, wkazujesz tylko na siebie.
Inka2020.05.11 10:55
Ależ Ty wykazałeś się super inteligencją idąc do lokalu wyborczego,dokładnie wiedząc,że wyborów nie ma.Mam nadzieję,że bardziej zadziała Twoja inteligencja odpowiadając sobie na pytanie-przez kogo się nie odbyły
ktoś tam2020.05.11 11:06
To jest ta sama inteligencja, która nie potrafi postawić kółka na karcie wyborczej elicie nadzwyczajnej kasty...
Lulek2020.05.10 22:08
Dla takich jak ty lokale są zamknięte.
Michał Jan2020.05.10 22:10
No tak, nie głosowałbym na właściwą osobą, więc byłbym wręcz bluźniercą.
Leonardo2020.05.11 0:37
takie de bi le jak ty w ogóle się nie znaja ani na polityce ani na ekonomii a na czym lemingi sie znaja ?
Michał Jan2020.05.11 7:36
Nie wiedziałem, że prawo wyborcze wg nowych zasad mają tylko szmaciarze.
zibi2020.05.11 4:23
idz do grodzkiego z pretensjami
Michał Jan2020.05.11 7:32
"Idż", to możesz sobie do swojej baby gadać. Pretensje mam do tego, który za organizację wyborów był odpowiedzialny. Jak nie potrafił przewidzieć, że w Senacie posiedzi cały miesiąc, to niech zajmie się kopaniem rowów pod obwodnice gminne, bo to było więcej niż pewne. Karty mógł wydrukować i dane ściagnąć, a na drugą ewentualność nie potrafił się przygotować.
.2020.05.10 21:05
..."Spółka Blirt osiągnęła rekordowe przychody i zysk dzięki rządowym zamówieniom na testy na koronawirusa. Związana jest z Jerzym Milewskim, doradcą Andrzeja Dudy, dostała zlecenia bez przetargu..." A głąby ośmiorniczek się czepiały...
ktoś tam2020.05.10 21:11
https://dziennikbaltycki.pl/gdanska-spolka-blirt-beneficjentem-zamowienia-sa-polscy-pacjenci-a-nie-jakiekolwiek-ugrupowanie-polityczne/ar/c1-14846946
zdumiony głupotą2020.05.10 21:20
to dlaczego ty debilu - nie wyprodukowałeś tych testów?
ja2020.05.10 21:35
I dobrze jeśli to Polska spółka
Michał Jan2020.05.10 21:39
Pieniądze zostają w rodzinie? A gdyby Czech zaoferował 2x taniej, to byłoby to już gorzej?
Leonardo2020.05.11 0:35
Michale Janie idio to oczywiscie byłoby gorzej
ktoś tam2020.05.11 11:03
No jasne... lepiej chleb kupić u zagranicznej konkurencji niż u swojego piekarza... A później wypłacisz piekarzowi zasiłek...
xxx2020.05.10 22:04
Ośmiorniczki to było tylko hasło.Uciekały ciężkie miliardy z mafii vatowskich ,ze sprzedaży zakładów za bezcen itd.Lista grzechów jest bardzo długa.Testy na wirusa są dla ludzi i kto je dostarcza to dla społeczeństwa jest bez znaczenia.Ważne aby były i wiarygodne.
hueue2020.05.11 11:53
No to wielki pech, ze PIS walczyl o VAT tylko na papierze: https://getpocket.com/redirect?url=https%3A%2F%2Fwww.rp.pl%2FVAT%2F302269909-VAT-mafiom-wyrwano-miliardy-tylko-na-papierze.html Czyli rozumiem, ze gdy rzad wstrzymal import maseczek, aby dac zrobic jednej firmie powiazanej z PIS to tez bylo ok?