25.06.21, 20:23Fot. screenshot - YouTube (Polskie Radio)

,,Wycierają sobie gębę Zagładą’’. Wildstein ostro o działaniach Izraela

Dawid Wildstein w ostrych słowach odniósł się w mediach społecznościowych do skandalicznych wypowiedzi izraelskich polityków na temat przegłosowanej wczoraj przez polski Sejm nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego.

Wczoraj wieczorem Sejm przyjął nowelizację Kodeksu postępowania administracyjnego, która ma ustabilizować stosunki własnościowe w Polsce i zapobiec dzikiej reprywatyzacji. Sprzeciw wobec przyjętej ustawy zgłaszają Izrael i Stany Zjednoczone, według których jest ona wymierzona w ocalałych z Holocaustu i uniemożliwi im odzyskanie zlokalizowanego w Polsce majątku.

- „Żadne prawo nie zmieni historii. Nowe polskie prawo jest hańbą i poważnie zaszkodzi stosunkom między dwoma krajami”

- napisał szef MSZ Izraela Jair Lapid.

Na profilu ambasady Izraela pojawił się natomiast komunikat, w którym nowe polskie przepisy nazwano „niemoralnym prawem”.

- „To niemoralne prawo poważnie uderzy w stosunki między naszymi państwami. Z powagą podchodzimy do próby uniemożliwienia zwrotu prawowitym właścicielom mienia zagrabionego w Europie Żydom przez nazistów i ich kolaborantów. Polska wie, co jest właściwym krokiem w tej sprawie”

- napisano.

Sprawę w bardzo mocnych słowach skomentował na Twitterze Dawid Wildstein.

- „Atak polityków i ambasady Izraela na Polskę, ich sugestie, że nowelizacja prawa to negowanie prawdy o Holocauście, to jest taki poziom kłamstwa, cynizmu i instrumentalnego wycierania sobie gęby Zagładą, że spokojnie można by było teraz oskarżyć Izrael o kłamstwo oświęcimskie”

- napisał dziennikarz.

kak/Twitter

Komentarze

Proste pytanie2021.06.26 17:48
Gdyby w Izraelu zamordowano obywatela tego państwa narodowości polskiej który nie pozostawił testamentu i spadkobierców ustawowych to kto wtedy po nim by dziedziczył ? Izrael czy Polacy w Mozambiku ?
bogdanus2021.06.26 18:41
Wszyscy to rozumią, przyzwyczaili się do uległości Polski. Pod rządami Zjed. Praw. umyka im kontrola nad Polską i wyciągnięcie kasy.
Oficiall JPII pedophille Psyho Hooligans 😍2021.06.26 16:45
Jeśli ten pan jest przykładem prawicowej ynteligencji, to jestem spokojny o przyszłość Narodu... Prawo-katole same się wykończą
katolicka detatyzacja Polski2021.06.26 12:07
Nowy premier Izraela jest idiota !
Sanitariusz Pogotowia z WHO2021.06.27 1:08
I nieuk.
Rozliczyć Żydów za bolszewicką rewolucję2021.06.26 9:48
i JUDZENIE narodów !
Józef2021.06.26 9:05
Trzeba niestety zrewidować też politykę wobec USA. Oni nie zawahają sie nas zdradzić w najgorszym dla nas momencie (Jałta, Poczdam). Pozostaje liczyć na siebie i budować prawdziwie dobre stosunki z Chinami.
katolicka deratyzacja Polski2021.06.26 12:05
Jednak najpierw musimy zbudowac silna armie,a wedlug Szeremietiewa to musi potrwac 10 lat !!! A w innym wypadku jestesmy zdani na laske Rosji,i los Krymu !
as2021.06.26 8:49
Jeszcze niedawno przyjaciele, aż tu kilka lat temu okazało się, że jeden z nich mówi do drugiego: DAWAJ KASĘ. Jak to ? Narażałem własne życie i życie moich dzieci aby uratować twoich braci, powiedz czy tak było? TAK BYŁO, ALE DAWAJ KASĘ! To wystawiam ci rachunek na ratowanie i uratowanie tysięcy, tysięcy i... WON. WON oszukańcze, hieno, niewdzięczniku i chciwy wężu. Tyle lat się maskowałeś, tyle lat, aż się dowiedziałem. Nie jesteś wart aby uczciwy człowiek podał ci rękę. To jest przestroga dla innych: uważajcie komu pomagacie! UWAŻAJCIE KOMU POMAGACIE!
Oficiall JPII pedophille Psyho Hooligans 😍2021.06.26 8:00
szacuneczek... przerósł ojca w prostactwie.
JonB2021.06.26 6:11
Czyja zaglada przepraszam ? Takich bylo wiele ...
Bardzo bym sobie życzył aby polscy Żydzi2021.06.26 5:58
nie objaśniali polskiej historii Polakom. Niech mówią PRAWDĘ swoim rodakom zamieszkującym RESZTĘ ŚWIATA .
A.2021.06.26 4:23
Chciwość i kłamstwo zgubi Żydów do końca. Należy wysłać do premiera Izraela i do amerykańskiej ambasady poemat Icchaka Kacenelsona, wspaniałego żydowskiego poety, którego uratowali Polacy i wysłali do Francji, a Francuzi oddali go w ręce Niemców, co skutkowało zgonem poety w komorze gazowej w Auschwitz. Kacelnelson pisał o policji żydowskiej: Jam jest ten, który to widział, który przyglądał się z bliska, Jak dzieci, żony i mężów, i starców mych siwogłowych Niby kamienie i szczapy na wozy oprawca ciskał I bił bez cienia litości, lżył nieludzkimi słowy. Patrzyłem na to zza okna, widziałem morderców bandy – O, Boże, widziałem bijących i bitych, co na śmierć idą… I ręce załamywałem ze wstydu… wstydu i hańby – Rękoma Żydów zadano śmierć Żydom – bezbronnym Żydom! Tacy też niestety bywali Żydzi. Jest to fragment "O bólu mój!" z poematu "Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie".https://www.techpedia.pl/index.php?str=tp&no=27379
A.2021.06.26 4:32
Niech więc Żydzi najpierw rozliczą się z działań żydowskiej policji służącej w czasie wojny Niemcom, zamiast oskarżać o cokolwiek Polaków. Niemcy nie chcieli wchodzić do żydowskich domów i mieszkań, bo bali się zarażenia jakąś chorobą. Posługiwali się więc żydowską policją, o której pisze dalej Kacelnelson: "Zbiry okrutne i dzikie". Taka jest prawda, poświadczona przez Żyda, o której wiedziało też i wie wielu Polaków. Ale Żydzi swoich nie rozliczają.
Portofino2021.06.26 7:57
" Te zbiry okrutne i dzikie", to była żydowska elita. Funkcjonariusze tej policji w większości z zawodu byli prawnikami.
Jan Radziszewski2021.06.26 0:47
żydzi i Masoni w Polsce, sługi szatana. Wasz czas w Moim Kraju kończy się. Posłużę się jeszcze wami dla oczyszczenia Polski lecz wasze miejsca w piekle są straszne. Kto szkodzi Polsce będzie bardziej jeszcze męczony niż mieszkaniec innego kraju szkodzący jemu. + Zatem wasze piekielne cierpienia masoni służący szatanowi w Polsce będą jeszcze większe niż masonów we Francji, Niemczech czy innych krajach. Zatem pamiętajcie. Chcecie żyć choćby dla marnego życia ziemskiego i waszych bliskich. Zatem czyńcie tak aby żyć bo kto oddaje się szatanowi nie żyje lecz już jest martwy. + Strzeżcie się. Truliście przez wiele lat Polaków smugami chemtrails. Zatrzymałem to teraz w wielkim stopniu. + Widzicie to. Więc nie wierzgajcie przeciw ościeniowi. Nie chcę was zgładzić. Wy sami idziecie na zagładę. Służcie Polsce. + To ostatni wasz czas. + Amen. - Dziękuję Chryste Królu, doskonały nasz Panie i Zbawco.
Anonim2021.06.25 23:32
israelskie gó/nozjady wreszcie dostana kiedyś porządnego kopa w du/pe?
Anonim2021.06.25 21:48
Jeżeli w Izraelu albo w USA zamordowano by obywatela tego państwa narodowości polskiej który nie pozostawił testamentu i spadkobierców ustawowych to kto wtedy po nim by dziedziczył ? Izrael ,USA czy Polacy w Mozambiku ?
Hmmmmmmmmmmmmm2021.06.25 21:33
Czy nazista w jarmułce, czy szmata ze strajku kobiet, czy ciul z PiSu który wprowadza mi obostrzenia kowidowe i skazuje na 10 dni aresztu domowego za pójście na piwo przez rzekę w Cieszynie... wszystkie te kanalie to dla mnie jedno g..... więc wszyscy wyp.......!!!!
katolik2021.06.26 13:11
masz -11, czyli wielu zwolenników SSPIS morderców
Anonim2021.06.25 21:32
"Nigdy z królami nie będziem w aljansach Nigdy przed mocą nie ugniemy szyi, Bo u Chrystusa my na ordynansach — Słudzy Maryi. Więc choć się spęka świat, i zadrży słońce, Chociaż się chmury i morza nasrożą — Choćby na smokach wojska latające, Nas nie zatrwożą."
Praworządność2021.06.25 21:31
Nigdy nie było i nie ma czegoś takiego jak mienie "bez spadkowe" ! Jeśli zmarły właściciel nie pozostawia testamentu ani spadkobierców ustawowych to jego własność dziedziczy po nim państwo !
Samo gęste2021.06.25 21:05
Zaprzańców jak widać nigdzie nie brakuje.
Aż się kurwa wierzyć NIE CHCE!2021.06.25 21:04
Korporacja Holocaust, wystąpiła do kolei francuskich od miliardowe odszkodowania za transport żydów do niemieckich obozów śmierci. . . . . TO NIE ŻADEN BAJER! . . . Korporacja Holocaust twierdzi, niewiarygodne, ale prawdziwe, że żydzi płacili za przejazd I-szą i II-ga klasą, a jechali w towarowych wagonach.
bogdanus2021.06.25 20:57
Za rządów SLD, PO Izrael był pewny że podporządkowuje sobie Polskę a zrobili to, bo mieliśmy takich polityków. Dzisiaj gdy rządzi Zjed. Praw. ich władza i plany przechodzi ponownie w Polskie ręce.-------Dlaczego Konfederacja nie głosowała za ustawą, chroniącą lokatorów i broniącą Polski majątek.
Anonim2021.06.26 10:37
kretynie jak szef msz nazywa sie rau ,to skąd on z bieguna? jakiś ty głupi,a kaczynski w belwederze jakie swieta zydowskie obchodził?? ano wszystkie
ryszard2021.06.25 20:55
Przesadna delikatność wobec uczuć pozaeuropejskiej diaspory żydowskiej po Holokauście okazuje się wielkim moralnym i prawniczym błędem. Już dawno pazerność elit tego środowiska, wskazywała na konieczność wyjaśnienia przez odpowiednie gremia międzynarodowe, okoliczności i przyczyn ich reakcji ("nie mówię, że Pan kłamie, ale nie wolno mi Panu uwierzyć") na misję Karskiego. W świetle dzisiejszych faktów, nie wolno wykluczyć, że była to reakcja uwarunkowana nadzieją na śmieć milionów Żydów w Polsce i nadzieję na przejęcie w rezultacie ich majątków. Polska ma moralny i prawny obowiązek obowiązek wystąpienia w tej sprawie (o współudział w ludobójstwie w celu osiągnięia korzyści materialnych) do właściwych organów międzynarodowych.
gość2021.06.25 20:53
i z czym oni do ludzi?? mnie i nam nie są w ogóle do niczego potrzebne stosunki z kłamliwym Izraelem który robi biznes na Holocauście bo ilu tych ocalałych dziś żyje i jakie majątki oni pozostawili? z Niemiec już nie bardzo mogą ciągnąć kasę, bo ciągli przez 70 lat. To teraz chcą ciągnąć z Polski. Wara od nas!
matis892021.06.25 20:43
Rabin Radziszewski w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI napojami słodzonymi i przepowiedział (kiedy to k urwa nie pamiętam, bo piłem!) tak samo jak przepowiedział obalenie rabina Bosaka i ustanowienie Fałszywego Proroka starego ch uja jakim jest Korwin-Mikke: ,,Moja droga umiłowana córko, ty k urwo puszczalska z masonami, żydami i ch uj wie jeszcze z kim wszystko dla przejęcia światowych walut. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne piierdolenie, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę niewidzianą nigdy wcześniej. Unikajcie jak zarazy te k urwy ruskie, żydowskie i mołdawskie na wylocie A4! Jak złapiesz koronę to nie ma ratunku! Rabin Radziszewski co najwyżej odleje ci się do urny!
Wielka Narodowa Nowenna Pompejańska2021.06.25 20:39
Rozpoczyna się odmawianie Wielkiej Narodowej Nowenny Pompejańskiej. Program: CZAS TRWANIA łącznie 54 dni, Cześć błagalna od 28.06.2021r do 24.07 2021. Część dziękczynna od 25.07.2021 do 20.08.2021 GODZ: 20.30 do 21.30 INTENCJA: Aby przez nawrócenie ludzi, upadły masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Możesz włączyć się w dowolnym czasie odmawiania nowenny, odmówić 1 dziesiątkę Różańca albo więcej.
Wielka Narodowa Nowenna Pompejańska2021.06.25 20:48
Może być odmawiana w domu, na zewnątrz- przy figurach Matki Boskiej, Serca Pana Jezusa, Przy Krzyżu, możesz odmawiać sam , z rodziną albo w towarzystwie, z sąsiadami , w grupie małej albo wielkiej, w Kościele. Szczęść Boże.
Ameryka dla Indian2021.06.25 20:33
1012 rok - Cesarz Niemiecki Henryk II wypędza Żydów z Moguncji 1288 rok - Regent Królestwa Neapolu Robert d'Artois nakazuje wypędzenie Żydów z całych południowych Włoch 1290 rok - Król Anglii Edward I wydaje edykt o wygnaniu Żydów (wszystkich Żydów, w liczbie ok. 16 tys., załadowano na statki i odesłano na kontynent, dotarli tylko nieliczni, bo większość Anglicy najpierw obrabowali, a potem potopili) 1346 rok - wygnano Żydów z Bazylei w Szwajcarii 1360 rok - wygnano ich z Węgier 1394 rok - z Francji 1421 rok - z Austrii 1491 rok - wygnanie Żydów z Rawenny 1492 rok - Królowie Hiszpanii Izabela I Kastylijska i Ferdynand II Aragoński wydali edykt nakazujący wypędzenie Żydów z Królestwa Hiszpanii i wszystkich jej posiadłości 1493 rok - Król Sycylii Ferdynand II Aragoński wyrzuca Żydów ze swojego królestwa 1495-1503 Żydzi zostali wygnani z Litwy 1496 rok - Żydów wypędzono z Portugalii (edykt Króla Manuela I Szczęśliwego), również w tym samym roku Cesarz Rzymski Maksymilian I Habsburg wypędził Żydów ze wszystkich swoich dziedzicznych ziem 1510 rok - Żydzi zostają wygnani z Brandenburgii 1547 rok - Car "Wszech Rusi" Iwan Grozny odmawia Żydom prawa zamieszkania w Rosji, a nawet przejazdu przez swoje państwo! 1550 rok - Żydzi zostają wygnani z Genui 1571 rok - Republika Wenecka podejmuje decyzje o wygnaniu wszystkich Żydów z Wenecji i z wysp adriatyckich Kiedy w 1528 roku Niderlandy dostają się pod władzę Cesarza Rzymskiego Karola V Habsburga wszyscy Żydzi zostają wypędzeni 1590 rok - Król Hiszpanii Filip II nakazuje wyrzucenie Żydów z Lombardii... ...wszystkim wygnaniom Żydów towarzyszyły krwawe pogromy i powszechne prześladowanie... uciekali głównie do Polski, która sami nazwali "Paradisus Ludaeorum" (Żydowski Raj). W XVI wieku 3/4 wszystkich Żydów żyjących na świecie mieszkało w Polsce! Teraz doszło do tego, ze ich premier, Benjamin Netanjahu w przemówieniu wygłoszonym w dniu 14.02.br., na terenie Polski, w gmachu Muzeum Historii Żydów Polskich (wybudowanym przez Polaków kosztem 300 mln zł i utrzymywanym przez Polaków kosztem ponad 10 mln zł rocznie!), oskarża nas, czyli cały Naród Polski, o to ze współpracowaliśmy z nazistowskim reżimem w zabijaniu Żydów w ramach Holokaustu!
Wielka Narodowa Nowenna Pompejańska2021.06.25 20:32
Rozpoczyna się odmawianie Wielkiej Narodowej Nowenny Pompejańskiej. Program: CZAS TRWANIA łącznie 54 dni, Cześć błagalna od 28.06.2021r do 24.07 2021. Część dziękczynna od 25.07.2021 do 20.08.2021 GODZ: 20.30 do 21.30 INTENCJA: Aby przez nawrócenie ludzi, upadły masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Możesz włączyć się w dowolnym czasie odmawiania nowenny, odmówić 1 dziesiątkę Różańca albo więcej.
Wielka Narodowa Nowenna Pompejańska2021.06.25 20:47
Może być odmawiana w domu, na zewnątrz- przy figurach Matki Boskiej, Serca Pana Jezusa, Przy Krzyżu, możesz odmawiać sam , z rodziną albo w towarzystwie, z sąsiadami , w grupie małej albo wielkiej, w Kościele. Szczęść Boże.
rabbi inoCenty stinkfurtz2021.06.25 20:28
... a co to Polska ... my nawet Boga ukrzyzowali ... nooooo MY ... szalom