22.08.21, 07:00fot. yt/robert kołakowski

Wypowiedzi Merkel po spotkaniu z Putinem graniczyły z bezczelnością

1. Kanclerz Niemiec Angela Merkel jak informowały media niemieckie odbyła w ostatni piątek „pożegnalną” wizytę w Moskwie jako że jakiś czas temu zdecydowała, że niezależnie od wyniku wrześniowych wyborów parlamentarnych w tym kraju, przechodzi na polityczną emeryturę.

Kanclerz Niemiec podczas swych czterech kadencji, spotykała się w Władimirem Putinem aż 24 razy i to najczęściej w Moskwie, wielokrotnie także obywali rozmowy telefoniczne (jak informują media było tych rozmów aż 67), choć trzeba przyznać że po aneksji Krymu przez Rosję, te spotkania odbywały się już rzadziej.

Te liczne wcześniejsze spotkania z Putinem spowodowały, że Merkel zdecydowała się polecieć do Moskwy tuż przed wizytą w Kijowie, co jednoznacznie pokazuje, że to raczej prezydent Zełenski, będzie musiał wysłuchać czego oczekuje od Ukrainy prezydent Putin, a nie odwrotnie, jeżeli chce mieć spokój na swojej wschodniej granicy.

2. Po 4 godzinnej rozmowie Putin-Merkel (dwukrotnie dłuższej niż wcześniej przewidywano), odbyła się wspólna konferencja prasowa, na której część wypowiedzi kanclerz Niemiec, wręcz graniczyła z bezczelnością.

Z oczywistych względów ważną częścią rozmów rosyjsko- niemieckich był gazociąg Nord Stream2, Putin na konferencji triumfował, że do zakończenia tej inwestycji, zostało tylko do ułożenia na dnie Bałtyku 15 km rur.

Co znamienne to układanie ma się zakończyć 23 sierpnia, co ma ponurą symbolikę, jako że będzie to 82 rocznica podpisania paktu Ribbentrop- Mołotow, będącego w istocie zapowiedzią 4 rozbioru Rzeczpospolitej.

3. Merkel także żarliwie broniła tej inwestycji podkreślając, że nie ma ona charakteru dwustronnego tylko europejski, a uzasadnieniem do tej europejskości, było uczestnictwo w niej kilku europejskich firm.

Co więcej podkreśliła, że inwestycja ta jest zgodna z prawem europejskim, choć od dawna wiadomo, że podlega ona tzw. III pakietowi energetycznemu i łamie przepisy tego pakietu, a spółka Nord Strem2 próbuje na drodze sądowej go z tej podległości wyłączyć (proces w tej sprawie przed niemieckim sądem rozpoczął się w lipcu tego roku).

Ba inwestycja ta jest sprzeczna z zasadą solidarności energetycznej zapisanej w traktacie Lizbońskim, a zasada ta nie jest przepisem papierowym o czym ostatnio przypomniał TSUE, rozstrzygnięciem w sprawie wykorzystania przez Rosjan gazociągu OPAL, rozprowadzającego gaz po terytorium Niemiec z Nord Stream1.

Merkel jeszcze raz wygłosiła na konferencji także frazę o tym, że Nord Stream2 jest projektem biznesowym, a nie politycznym, choć wczoraj na Ukrainie musiała zapewniać, że Niemcy dopilnują aby Rosja przesyłała gaz przez Ukrainę także po roku 2024, a przecież jak powszechnie wiadomo, Rosjanie zrobią wszystko, aby takiego przesyłu już nie było (jeżeli Nord Stream2, do tego czasu będzie pracował z pełną wydajnością).

4. Wypowiedzi Merkel w sprawie Nord Stream2, wszystkie kraje, w których interesy ta inwestycja uderza (kraje nadbałtyckie, Polska, Ukraina, Słowacja), mogą uważać za graniczące z bezczelnością, bo wyraźnie widać, że kanclerz Niemiec mija się z prawdą.

Trzeba przyznać, że w tej sprawie jest ona konsekwentna, nie zmieniły jej poglądów w tej sprawie, ani aneksja Krymu przez Rosję , ani wojna prowadzona przez Rosję w obwodzie Ługańskim i Donieckim, ani zestrzelenie malezyjskiego samolotu z prawie 300 osobami na pokładzie (głównie Holendrami), ani próba otrucia Nawalnego przez służby rosyjskie, a nawet skazanie go na kilka lat łagru przez rosyjski sąd.

Wprawdzie Merkel na konferencji prasowej powiedziała, że apelowała do prezydenta Putina o uwolnienie Nawalnego, ale prezydent Rosji pytany o te sprawę, z rozbrajającą szczerością powiedział, nie wymieniając jego nazwiska, że to przestępca kryminalny, skazany przez niezawisły sąd.

5. W Polsce o wizycie Merkel w Moskwie informowały głównie media publiczne, te prywatne, z główną telewizją opozycyjną, nawet się na ten temat nie zająknęły, bo przecież trudno przyznać, że nie ma w UE bardziej prorosyjskiego przywódcy niż kanclerz Merkel i kraju niż Niemcy.

Za wymyśloną prorosyjskość lepiej atakować rząd Prawa i Sprawiedliwość, z nadzieją, że może coś się do niego przyklei, choć jest to rząd, który po wielu latach, uwolni Polskę od zależności gazowej od Rosji.

 

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze

alzara_2021.08.22 20:40
Wyraźnie da się zauważyć, że od wielu miesięcy Merklowa jest po prostu bezczelna.
lucyfer2021.08.22 18:10
A co będzie jak się zaszczepisz? . . . . Podpiszesz cyrograf ze mną, LUCYFEREM, jak Twardowski. A ja Lucyfer się nazywam Bill Gates, Soros oraz ten heretyk z Watykanu. Będziesz miał wszczepionego "czipa", który to powie Gatesowi, Sorosowi i temu heretykowi w Watykanie wszystko o tobie. "Czip" zmusi cię do NIE noszenia pieniędzy wystarczy, że spojrzysz na kaszankę a Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu wyśle sygnał i będziesz wiedział, czy cię stać na kupno, czy nie. A wszystko to dzięki 5G. Kobiety stracą płodność, podobnie faceci, ale niezupełnie, bo Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu mają specjalną wajchę, za pomocą której podniecą kobietę a facetowi "stanie". Ale tylko na jedno dziecko; z uszami jak radary radzieckie, by wyłapywać sygnały od diabła Gatesa, Sorosa i tego heretyka z Watykanu. I będziesz miał platfusem, abyś nie mógł uciec. Czyli ZASZCZEP SIĘ!
lucyfer2021.08.22 13:28
Potrzebujesz pieniędzy lub/i medialnego rozgłosu? Jesteś sfrustrowany/a wiekiem, marnym zdrowiem, problemami małżeńskimi itp.? Nie bardzo już Ci się chce pracować? Więc mam dla Ciebie atrakcyjną propozycję. Otóż upatrz sobie jakiegoś znanego duchownego, najlepiej biskupa lub kardynała. Koniecznie powinien być starszy. Idealny będzie taki, który już nie bardzo kontaktuje z otoczeniem, z uwagi na wiek i choroby. Taki nie będzie mógł się bronić. Teraz najlepsze. „Przypomnij sobie”, że jakieś 20–30 lat temu duchowny ten brutalnie molestował Cię. To nic trudnego, po prostu puść wodze fantazji: były prezenty, zaproszenia do pustego mieszkania, obmacywanie, schadzki, wielokrotne sprawy łóżkowe. To, że nigdy go nie spotkałeś/aś nie ma żadnego znaczenia. Do czorta z prawdą; ważny jest tylko piorunujący efekt. Kolejny krok. Najpierw idziesz z tym do kurii. (Nie na policję; policja zbada sprawę i umorzy z braku dowodów.) Zaraz potem idziesz z tymi rewelacjami do redakcji Gazety Wyborczej. Tam powitają Cię z otwartymi rękami. Marcin Wójcik lub inny grafoman wysmaży poruszający tekst w Dużym Formacie. Ubarwi co trzeba, doda pikantnych szczegółów. Powieje grozą. On już umie konfabulować i stopniować napięcie. A na drugi dzień – trzęsienie ziemi! TVN i Onet oszaleją z radości, Sekielscy w euforii, lewaccy politycy pijani ze szczęścia. Anonim i Spółka zaczną grzmieć, wyleją obłudnie krokodyle łzy nad Twoim losem. Kilku młodych wściekłych zrobi kocią muzykę pod kurią i dokona apostazji. Wyjące maciory i obleśne pedały LGBT wylezą z nor z tęczowymi szmatami. Jakiś wariat zbezcześci kaplicę, poturbuje proboszcza. Metropolita, na wszelki wypadek, usunie tego duchownego wrobionego w pedofilię, bo nie będzie chciał pogarszać sprawy. Watykan rozpocznie dochodzenie, które potrwa rok z hakiem. Potem pewnie przyjdzie uniewinnienie, ale nikt już w to nie uwierzy. Fajnie to obmyśliłem, co? Aha, Goebbels mi tu mówi, żeby pozdrowić Anonima i Spółkę, szczególnie JPIII i Po 11…; czeka na nich wszystkich niecierpliwie. Ja też zapraszam do siebie! (Na dłużej…)
Gudłaj Keller-Krawczyk już z desperacji2021.08.22 13:04
nie wie jak na siebie zwrócić uwagę! - - - - Wsadź tę swoją łysą palę do mikrofalówki i włącz na "haj" na 10 minut.
Anonim2021.08.22 12:45
A POLSKIEJ SWINI DUDKOWEJ NIKT NIE ZAPRASZA. nAWET aMERYKANIE, CHOC POLSKIE SWINIE SIE STARAJA BYC USLUZNE. bEDZIEMY HANDLOWAC POLSKIMI SWINMI.
Alex2021.09.5 14:08
Halt the clappe folksddeutch
realista2021.08.22 10:33
jedne sku----syny z zachodu drugie sku----syny ze wschodu,trzecie od srodka przez nich oplacane ,polacy czy was to dziwi?cale 1000 lat tak mamy pora w koncu stworzyc koalicje trojmorza zeby tak nie bylo my slowianie jestesmy rasa pokojowa o niebo wyzej stojaca od anglosasow czy ruskch stepowych hazarow nawet rysy twarzy putina wskazuja na jego mongolskie pochodzenie pora zeby narod w koncu mial swoich przedstawicieli w rzadzie nie zydow chazarow niemcow tylko czystych etnicznie polakow
ambasada Izraela ostrzega2021.08.22 11:51
to są treści antysemickie co piszesz goju
Samo gęste2021.08.22 9:58
No i co jej Kuźmiuk zrobisz? Dywanik u Prezesa?
oficer LWP2021.08.22 9:47
i pisowskie polityczne zera (0) zaczęły wyć i ujadać jakby coś znaczyli w polityce
ali2021.08.22 9:30
to aż 24 -razy lizała ty..k Putinowi żeby być ,,rurą nr 2'' ?
oficer LWP2021.08.22 9:48
a mogła to zrobić prezesowi, taki samotny, bez kobiety, ulżyła by mu
Anonim2021.08.22 13:04
kaczypedal ma chlocow do seksu.
lucyfer2021.08.22 13:29
Potrzebujesz pieniędzy lub/i medialnego rozgłosu? Jesteś sfrustrowany/a wiekiem, marnym zdrowiem, problemami małżeńskimi itp.? Nie bardzo już Ci się chce pracować? Więc mam dla Ciebie atrakcyjną propozycję. Otóż upatrz sobie jakiegoś znanego duchownego, najlepiej biskupa lub kardynała. Koniecznie powinien być starszy. Idealny będzie taki, który już nie bardzo kontaktuje z otoczeniem, z uwagi na wiek i choroby. Taki nie będzie mógł się bronić. Teraz najlepsze. „Przypomnij sobie”, że jakieś 20–30 lat temu duchowny ten brutalnie molestował Cię. To nic trudnego, po prostu puść wodze fantazji: były prezenty, zaproszenia do pustego mieszkania, obmacywanie, schadzki, wielokrotne sprawy łóżkowe. To, że nigdy go nie spotkałeś/aś nie ma żadnego znaczenia. Do czorta z prawdą; ważny jest tylko piorunujący efekt. Kolejny krok. Najpierw idziesz z tym do kurii. (Nie na policję; policja zbada sprawę i umorzy z braku dowodów.) Zaraz potem idziesz z tymi rewelacjami do redakcji Gazety Wyborczej. Tam powitają Cię z otwartymi rękami. Marcin Wójcik lub inny grafoman wysmaży poruszający tekst w Dużym Formacie. Ubarwi co trzeba, doda pikantnych szczegółów. Powieje grozą. On już umie konfabulować i stopniować napięcie. A na drugi dzień – trzęsienie ziemi! TVN i Onet oszaleją z radości, Sekielscy w euforii, lewaccy politycy pijani ze szczęścia. Anonim i Spółka zaczną grzmieć, wyleją obłudnie krokodyle łzy nad Twoim losem. Kilku młodych wściekłych zrobi kocią muzykę pod kurią i dokona apostazji. Wyjące maciory i obleśne pedały LGBT wylezą z nor z tęczowymi szmatami. Jakiś wariat zbezcześci kaplicę, poturbuje proboszcza. Metropolita, na wszelki wypadek, usunie tego duchownego wrobionego w pedofilię, bo nie będzie chciał pogarszać sprawy. Watykan rozpocznie dochodzenie, które potrwa rok z hakiem. Potem pewnie przyjdzie uniewinnienie, ale nikt już w to nie uwierzy. Fajnie to obmyśliłem, co? Aha, Goebbels mi tu mówi, żeby pozdrowić Anonima i Spółkę, szczególnie JPIII i Po 11…; czeka na nich wszystkich niecierpliwie. Ja też zapraszam do siebie! (Na dłużej…)
Zygfryd2021.08.22 9:25
Na każdego przyjdzie kres łajdactw przyjdzie i na Rosje ,skala jest wysoka wiec i cena tez bedzie wysoka to tylko kwestia czasu.
bękart wojny2021.08.22 9:49
na jankesów w i ich kundli z Polski przyszła teraz w Afganistanie
PiS udaje głupka,że nie wie ,iż Niemcy2021.08.22 8:24
budują za pomocą unii a konkretnie walki z klimatem a teraz epidemką Mitteleuropę czyli realizują plan Hitlera i Bismarcka. !!!!
Anonim2021.08.22 8:12
A czego się Polacy spodziewali ? Że silniejsze i bogatsze państwa będą respektować jakiekolwiek traktaty ? Na tym budują swoją przyszłość ? Taki bogaty kraj jak Polska , tak duże znaczenie miał w świecie po przemianach . I co z tym krajem się stało ? PRYWATA . Zszargana ogólnoświatowa opinia o Polsce , rozkradziona Polska , słaba jak nigdy dotąd . Macie swoje żydowskie rządy . Teraz boją się rozbiorów . I ma mnie to cokolwiek obchodzić ? Ja walczyłam w Solidarności nie o taką Polskę jaką mi zgotowano i obecnie wcale mi na jej istnieniu nie zależy . Będzie to będzie a nie to też dobrze . Mam swój kawałek ziemi przodków i mam nadzieję że na nim dożyję swoich dni . A jeśli nie to trudno , umrę rozdzielona z tą energią którą dają mi moje korzenie .. Polski rząd też chce mnie z niego wyrzucić pod fantazyjne inwestycje a więc co mi za różnica czyja będzie Polska ? Niech należy do kogokolwiek byle nie do Żydów . Tych już nie strawię dłużej .
Anonim2021.08.22 9:43
Polska po Solidarności miała szansę dla siebie . Ostatnią . Ale znów nic z tego nie wyszło . I tak się dzieje już od czasu Konstytucji 3 Maja . Wtedy też Żydzi ją zablokowali . Żydzi i KK .Wtedy Żydzi dla prywaty a KK dla prywaty i rządzenia . Wieki już Żydzi dewastują Polskę . A od ok. 150 lat od kiedy rządzą w Polsce to już katastrofa . Rwą się do władzy pomimo tego że się do rządzenia nie nadają gdyż ta daje korzyści .
naród sprzedajnych głupków2021.08.22 9:53
ale to głupi polski goj ich wybiera a teraz żyd dał gojowi 500+ to będą go głupie polskie goje wybierać wiecznie a on będzie z nich robił z nich coraz to większych niewolników a oni będą mu za to bić brawo
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.08.22 7:19
Tylko silni się liczą! Putin i Merkel tacy są! Co chcieli to zrobili, rura położona gaz za moment popłynie! a PiSdowate słabeusze które w świecie się nie liczą i każdy ich omija szerokim łukiem tylko szczekają i na przemian skomlą...
katolicka deratyzacja Polski2021.08.22 7:32
Komuna ,jak widacv,lubi mordowac Polakow,bo WOLI Rosje i lesbijke Putina.
pisowska rozpustnica2021.08.22 9:56
ja tam będę prezesowi obciągała wiecznie, zrobię z niego mężczyznę
B522021.08.22 7:55
komunizm to świetna religia tylko zawsze na koniec nie wiem dlaczego w najlepszym przypadku kończy się kartkami na żywność ale podejrzewam jedną rzecz po prostu komuniści nie wiedzą co to gospodarka a przykładem ZIELONY ład
kałmuk2021.08.22 9:59
45 milionów amerykanów pobiera obecnie kartki żywnościowe, wprowadzanie komuny w USA idzie zgodnie z planem
Goń bolszewika2021.08.22 8:08
To ty pudlu szczekasz i wiadomo na czyim dywanie...
opty2021.08.22 7:16
Jaką gorącą posadkę otrzymała pani kanclerzyca?.....
WONtusk2021.08.22 7:31
a jeżeli dostanie posadkę, to czy zabierze ze sobą ryżego kundla?
Grizzly2021.08.22 7:50
Tak do prania gaci i czyszczenia kamaszy!
Bernard2021.08.22 7:57
Podobno ta Pani była w "STAS-i" , a jej pseudonim "Erika". Tak czytałem , ale czy to prawda?
B522021.08.22 8:05
każdy który do tej pory zrobił przekręt z kacapami dostaje dożywotnią posadę dyrektora w Gazpromie
oto PIS2021.08.22 11:49
a tych co robią przekręt z PIS dosięga seryjny samobójca
B522021.08.22 7:04
wreszcie ktoś nazywa rzeczy po imieniu
katolicka deratyzacja Polski2021.08.22 7:34
Komuna z Tzecia Resza na zawsze szczesliwa !
Pokręć2021.08.22 9:09
Na pocieszenie, mogę powiedzieć, że historia się powtarza, najpierw jako tragedia, potem zawsze jako burleska.