09.10.20, 13:00Fot. via Pixabay

Wyszła za muzułmanina. I przeżyła piekło

„Kiedy zobaczyła mnie pracownica ośrodka dla maltretowanych kobiet w pewnej miejscowości w Wielkiej Brytanii – ubraną w długą czarną spódnicę, czarną bluzkę z długim rękawem bez dekoltu, z dwójką małych dzieci i reklamówką, nie musiałam mówić kim jest mój mąż, od którego uciekłam. Takich przypadków widziała już setki.” – mówi moja znajoma, która przez kilka lat mieszkała w Anglii. Miała być praca, której w Polsce brak. Praca oczywiście się znalazła, a w pakiecie przystojny Kurd, który wkrótce stał się jej mężem.

Historia jakich wiele. Uczy jednego, że niczego nie uczy. Kolejne Europejki wiążą się z egzotycznymi muzułmanami. Kolejne kobiety przeżywają gehennę. Kolejne ofiary w postaci dzieci bez ojców i zranionych dziewczyn. Scenariusz się powtarza.

„Przez minimum tydzień chodzisz w miniówce i jesz bekon” –  tym zdaniem wypowiedzianym przez pracownicę ośrodka pomocy kobietom, zaczęła się terapia eM. W czasie kilkuletniego małżeństwa miała zakaz kontaktowania się ze swoimi przyjaciółmi z przeszłości, wieprzowina, jako mięso nieczyste w islamie, również była zakazana, musiała dbać o swoją reputację, czyli strój (miała szczęście, że udało jej się odmówić noszenia chusty, lecz i tak dress code należał do specyficznych). Mogła spotykać się jedynie ze znajomymi swojego męża, którzy pomimo przebywania w Wielkiej Brytanii przez kilkanaście lat, słabo mówili po angielsku i nie pragnęli się asymilować. Mieszkali w swoim getcie.  EM zamieszkała wraz z nimi.

- W ciągu ostatnich dwudziestu kilku lat ponad 100 tysięcy Polek wyszło za wyznawców religii Mahometa pochodzących z krajów Bliskiego Wschodu i Afryki. Życie nieraz w sposób bolesny weryfikuje naiwność europejskich kobiet, które uległy czarowi wschodnich przybyszów próbujących realizować „niedościgniony wzór proroka Mahometa”. – pisał portal pch24.pl w 2015 roku.

„Oni chyba w tym islamie mają jakieś lekcje manipulacji” – słyszę od eM.

Zakochała się jak inne Europejki – bo wreszcie myślał poważnie o związku, nie tak jak niedojrzali chłopcy z Europy - chciał zakładać rodzinę, mieć dzieci. Poza tym te egzotyczne, tajemnicze oczy.  

Zwykle stajemy przed takim scenariuszem: Przed ślubem pięknie. Po ślubie - piekło. W tym przypadku również było podobnie.

Trudno jest oszacować ilu nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu przebywa aktualnie w Europie. Ludzi wychowanych w totalnie innej kulturze i religii. Osób, które chcą legalnie funkcjonować w krajach Europy, a najłatwiejszą drogą do tego celu jest… małżeństwo  z Europejką.

Wciąż tak mało kobiet ma świadomość, że to adorowanie przez muzułmańskiego mężczyznę, ten zachwyt na temat naszych oczu, blond włosów, ta początkowa delikatność, której nie znajdzie się w europejskich chłopcach podczas clubbingu, że głównym jej powodem jest zwykła chęć otrzymania wizy, umożliwiającej legalny pobyt. Miejcie to na uwadze drogie kobiety. Zatrważająca jest skala imigracji, więc można się spodziewać, że takich przypadków będzie  więcej.  Zbliża się również sezon na wyjazdy wielu Polek do pracy tymczasowej na zachodzie Europy. Po prostu nie dajcie się zmanipulować

Ostrzeganie o zgubnych skutkach wiązania się Europejki z muzułmaninem z Bliskiego Wschodu nie jest rasizmem, ani mową nienawiści. Przeczytajcie Koran, będziecie wiedzieć, co „Święta Księga” waszego potencjalnego męża mówi o tym, w jaki sposób będzie cię traktować. W ośrodku w Anglii, w którym przebywała eM, było 40 kobiet, większość uciekła od mężów muzułmanów, było kilka dziewczyn z Polski.

Powinnaś się dowiedzieć, co oznacza pojęcie »żona muzułmanina«

„1. Islam naucza, że »mężczyzna przewyższa kobietę« (Koran, sura 2:228).

2. Islam naucza, że kobieta ma połowę tych praw, które ma mężczyzna – w sądzie (2:282) i w dziedziczeniu (4:11).

3. Islam traktuje żonę jako własność męża. Na przykład werset 3:14 mówi: »Dobrze jest dla mężczyzny kochać swoje rzeczy: żony i synów, złoto i srebro, i konie...«.

4. Islam nakazuje kobietom zasłaniać twarz, kiedy wychodzą z domu: »I powiedz wierzącym kobietom, by zasłaniały twarze i nie eksponowały swojego piękna« (24:31).

5. Jednocześnie Mahomet uczy, że kobiety są ułomne intelektualnie oraz duchowo. Al-Bukhari (2:541) przekazuje słowa Proroka: »Nie spotkałem nikogo bardziej odartego z rozumu i pobożności niż kobiety«.

6. Twoje małżeństwo. Islam zezwala na poligamię; mężczyzna może mieć jednocześnie nawet cztery żony: »Żeńcie się według waszego wyboru – z dwiema, trzema, czterema...« (4:3).

7. Mąż może rozwieść się z żoną – wystarczy jego ustne oświadczenie – żona natomiast nie może zainicjować rozwodu. »Można rozwieść się dwukrotnie« – mówi Koran (2:229). Jeżeli mąż trzykrotnie wypowiedział formułkę rozwodową, żona nie może powrócić do niego, póki nie wyjdzie za mąż za innego, który również się z nią rozwiedzie (oczywiście kobieta musi z nim również współżyć seksualnie). Nakazuje to Koran (2:230).

8. Islam naucza, że mąż powinien karać żonę, bijąc ją lub odmawiając jej współżycia: »Jeżeli żony okazują brak posłuszeństwa, karzcie je, nie dzielcie z nimi łóżka i bijcie je...« (4:34).

9. Twoje życie seksualne. Islam uważa żonę za obiekt zaspokajający pragnienia seksualne męża: »Wasze żony są dla was polem do zaorania, korzystajcie więc z nich, kiedy tylko chcecie i jak chcecie« (2:223).

10. Twoje dzieci. Twoje dzieci muszą być wychowane w religii ojca-muzułmanina. W przypadku rozwodu dzieci pozostają zawsze z ojcem, który może zabronić Ci widywać się z nimi. Szariat (prawo islamu) stanowi, że w małżeństwach mieszanych dziecko powinno być wychowywane w „lepszej z dwóch religii wyznawanych przez rodziców” – przy czym tą lepszą, oczywiście, w myśl szariatu jest islam. Koran twierdzi, że islam jest jedyną prawdziwą religią
(3:19).

11. Nie muzułmanin nie może być nawet przyjacielem muzułmanina: »Wy, którzy wierzycie, nie miejcie za przyjaciół niewierzących, tylko wiernych« „ (za: „Miłujcie Się!”)

Każdy jest kowalem swojego losu. Postaraj się kuć swoje życie tak, by nie stać się następną kobietą po okropnych przeżyciach, z dwójką dzieci i reklamówką. Szczęśliwą, że dzieci masz przy sobie, lecz żyjącą w strachu, że zostaną uprowadzone.

Karolina Zaremba (II 2016)

Komentarze

Katolik 22020.10.16 1:33
To jej problem. Współczujemy.
Janka2020.10.14 7:41
Mogło być gorzej, mogła wyjść za katolika, moja siostra ledwo przeżyła a katolicki oprawca nadal bezkarny i na wolności. Islam to bagno, ale w porównaniu z katolicyzmem to po prostu mniejsze zło.
Damian2020.10.9 21:29
Tekst ciekawy, oczywiście potępiam takie zachowanie. Ale chciałbym zwrócić uwagę na to co jeszcze uczy islam-Szacunek dla mężczyzn! Przepraszam jeśli się mylę, ale nigdy nie słyszałem by jakiś ksiądz o tym mówił. I fajnie jakby fronda kiedyś przygotowała artykuł o przemocy wobec mężczyzn w naszym kraju. Głównie psychicznej, ale też fizycznej, o kobietach, które wyrzucają mężczyzn z domów, mężatkach zdradzających mężów, wpędzających ich w alkoholizm, czyszczących im konta itp. Wszyscy znamy mnóstwo takich sytuacji. To nieporównywalnie większe problemy niż nierozgarnięte panie, same wpędzające się w kłopoty.
Rodzina silna bogiem - kraj silny rodziną2020.10.9 19:44
Krzysztof S. z Izdebek został skazany za wielokrotne doprowadzenie osoby małoletniej poniżej lat 15 do innych czynności seksualnych oraz kazirodztwo. Zarzuty dotyczyły trzech córek skazanego. Rodzina Krzysztofa i Joanny S. mieszkała mieszkała w Izdebkach w powiecie brzozowskim. Wszyscy utrzymywali z pomocy społecznej. W rodzinie dochodziło do przemocy i miała założoną Niebieską Kartę, dozór kuratora, wspierał ją także asystent rodziny. Sprawa wykorzystywania seksualnego wyszła na jaw dopiero w 2018 roku po zaginięciu jednego z synów - 12-letniego Daniela S.
tymczasem w Polsce2020.10.9 19:28
Karę 25 lat więzienia orzekł w środę gdański Sąd Apelacyjny wobec 45-letniego Daniela M. oskarżonego o to, że w 1998 r. w Debrznie zabił żonę i zakopał jej ciało w piwnicy. Sprawę rozwiązało w 2017 r. tzw. policyjne Archiwum X.
Szkoda że wam łbów nie poucinaci.....2020.10.9 18:15
Nie mam NAJMNIEJSZEGO szacunku to tych ścier !!!! Tfu !!!
Anonim2020.10.9 16:00
Ciekawe czy muzulmanie zabijaja swoje dzieci i ich zwloki przetrzymuja w beczkach jak ma to niekiedy miejsce w katolickiej Polsce...
fronda.pl2020.10.9 15:07
Zarówno fronda.pl jak i PiS sprzeciwiali się potępieniu przemocy wobec kobiet motywowanej religijnie. Tego właśnie chcieliście. Macie krew na rękach.
"Macie krew na rękach."2020.10.9 15:34
Bo nie używacie podpasek! NIEHIGIENICZNIE!
"Jagódko"!2020.10.9 14:27
To co piszesz to TYLKO JEDNA STRONA medalu. Ty oczywiście nie masz sobie NIC do zarzucenia, ty byłaś przykładną żoną; dbałaś o dom, o higienę osobistą, o dietę, düpy dawałeś tylko za prezenty, byłaś delikatna, czuła ... I oczywiście mąż jest "CZYNNYM KSIĘDZEM" a to mi mówi jedno, ŻE PIERRDOLISZ GŁUPOTY, TY PARCHU!
Jenny2020.10.9 14:07
Co za bzdury,wrzucanie wszystkich do jednego worka.Od 11 lat moim partnerem jest Marokanczyk,zaden polaczek mu piet nie siega!
Jagoda2020.10.9 13:54
Co za bezdenne, urągające dziennikarstwu bzdury... A ja wyszłam 15 lat temu za katolika, Polaka, który nadal uważa się za wierzącego patriotę i uwierzcie mi, że też przeżywałam piekło przez 11 lat a do tej pory potrzebuje terapii... A nie piszę w internecie, że Polacy katolicy wszyscy to zło, bo nie można generalizować, wszystko zależy od człowieka a nie jego wyznania czy narodowości. Ta cała wyliczanka o tym, że kobieta jest ułomna czy że ma służyć mężowi ciałem idealnie pasuje do poglądów mojego byłego męża oraz jego "przewodnika duchowego", który o zgrozo nadal jest czynnym księdzem. Próby porwania naszych dzieci, też dokładnie pasuje. Nie piszcie takich kłamstw ze muzułmanin to zło, bo tacy sami bywają Polacy katolicy. Btw moja cioteczna siostra wyszła w podobnym czasie jak ja za czarnoskórego muzułmanina z Francji, i jakoś ich małżeństwo nadal trwa i jest udane, a ja po rozwodzie i na terapii dla ofiar przemocy od 4 lat ;) także bądzcie uczciwi w swoich artykułach. Albo się przynajmniej z tych kłamstw potem spowiadajcie.