14.04.19, 10:30fot. CE Photo Uwe Aranas via Wikipedia

Z ambony strzeleckiej Salwowskiego: Oto do czego prowadzi penalizacja ,,homofobii''

Wielu politycznych działaczy ruchów LGBT wcale nie ukrywa, iż obok związków partnerskich oraz homomałżeństw ich celem jest też doprowadzenie do wprowadzenia prawnego zakazu tak zwanej homofobii. O tym, że w praktyce prawo to oznacza mniej lub bardziej poważne ograniczenie wolności religijnej chrześcijan, żydów i muzułmanów, przekonują zaś liczne przykłady z krajów, gdzie ono już obowiązuje.

 

Nękanie duchownych za nazywanie sodomii grzechem, karanie cukierników niechcących piec tortów na homoseksualne wesela to tylko niektóre z tak traktowanych przejawów "homofobii". W pewnych państwach kłopoty z prawem można mieć też nawet za leczenie wyrażających na to zgodę osób homoseksualnych. Sytuacja taka ma miejsce w hiszpańskim regionie Madrytu, gdzie za promowanie lub prowadzenie terapii mającej na celu wyleczenie z homoseksualizmu grozi kara grzywny do 45 tysięcy euro. O tym, że nie jest to niestety bynajmniej martwe prawo, przekonały się ostatnio władze położonej w regionie Madrytu diecezji kościelnej Alcalá de Henares. Otóż, jeden z lewicowych dziennikarzy postanowił przeprowadzić swoistą prowokację dziennikarską. Udał się on do prowadzonej przez wspomnianą wyżej diecezję poradni i podał się tam za homoseksualistę. Terapeutka, z którą się spotkał, doradziła mu, by przestał masturbować się i oglądać pornografię. W odpowiedzi na to lewicowy dziennikarz zarzucił diecezji Alcalá de Henares, iż ta promuje zakazaną praktykę leczenia homoseksualizmu. Skutkiem całej tej prowokacji jest to, że aktualnie regionalny rząd Madrytu bada, czy diecezja złamała prawo. Jeśli zaś władze tego regionu dojdą do wniosku, iż rzeczywiście diecezja promowała, lub prowadziła terapie leczenia z homoseksualizmu, skutkiem tego będzie zamknięcie poradni, gdzie takowe leczenie miało mieć miejsce, a także nałożenie nań pieniężnej grzywny.

Jak można wszystko to skomentować? Czy szaleństwo walki z tzw. homofobią ma jeszcze jakieś granice? Przecież niemal z roku na rok widzimy, iż ruchy LGBT są również na płaszczyźnie prawno-politycznej coraz bardziej roszczeniowe. Przypominają one w tym żarłocznego smoka, którego apetyt – pomimo pochłaniania coraz większej ilości jedzenia – jest wciąż niezaspokojony. Jakże bardzo to sprzeciwia się nauczaniu Kościoła, które za pośrednictwem choćby papieża Leona XIII uczy: „tego co się prawdzie i cnocie sprzeciwia, nie godzi się na jaw wydobywać i przed oczy ludziom stawiać, a tym mniej opieką prawa godzi się popierać” („Immortale Dei”).

Można jednak zapytać, czy należy być posłusznym prawom zakazującym leczenia homoseksualizmu? Oczywiście, szanowanie każdej władzy jest chrześcijańską powinnością – również tej, która jest lewicowa i prohomoseksualna. To jednak nie jest równoznaczne z posłuszeństwem dokładnie wszystkim prawom ustanawianym przez taką władzę. Jak wszak uczył o tym przywołany już wyżej Leon XIII:

„Jeden jest tylko powód uwalniający ludzi od posłuszeństwa, mianowicie gdyby żądano od nich czegoś przeciwnego prawu naturalnemu albo Bożemu, tam bowiem, gdzie zachodzi pogwałcenie prawa natury lub woli Bożej, zarówno sam rozkaz, jak wykonanie go byłoby zbrodnią. (…)
A więc pasterze dusz idąc za przykładem Pawła Apostoła, usiłowali z największym naciskiem pouczać ludy, iż powinny „monarchom i władzom być uległe, rozkazów ich słuchać” (Tyt. 3, 1); podobnie modlić się do Boga za wszystkich ludzi, lecz szczególnie za „królów i za tych, którzy piastują najwyższe godności, to bowiem zaleca nauka Zbawiciela Pana naszego” (1 Tym 2, 1-3). Pierwsi chrześcijanie postawili nam pod tym względem wzór znakomity; z największą niesprawiedliwością i okrucieństwem prześladowani przez pogańskich cesarzy, nigdy nie przestawali zachowywać się posłusznie i ulegle; wydawało się wprost, iż tamtych srogość chcą przemóc własną pokorą. Podobna skromność i niezłomna wola pozostawania wiernymi poddanymi wywierała tak silne wrażenie, iż zaćmić go nie mogły potwarze i złość wrogów (…) Inna sprawa była, gdy cesarze przez swoje dekrety lub pretorzy przez swoje groźby chcieli ich zmusić do sprzeniewierzenia się wierze chrześcijańskiej lub innym obowiązkom: w takich chwilach woleli zaiste odmówić posłuszeństwa ludziom niż Bogu. Wszakże i w podobnych okolicznościach dalecy byli od tego, aby jakikolwiek wszczynać bunt i majestat cesarski obrażać, a jednego tylko żądali, aby wolno im było swoją wiarę otwarcie wyznawać i być jej niezachwianie wiernymi. Poza tym nie myśleli o żadnym buncie, a na tortury szli tak spokojnie i ochoczo, że wielkość ich ducha brała górę nad wielkością zadawanych im mąk„ ("Diuturnum illud").

Czy zaś prawo, które zakazuje pomocy osobom homoseksualnym w prowadzeniu przez nich cnotliwego życia, nie kryminalizuje tym samym wypełniania Bożej woli? Przecież równie dobrze, zakazane prawnie mogłoby być danie chleba osobie umierającej z głodu.

Mirosław Salwowski

Komentarze

marianl2019.04.15 9:53
Naszemu narodowi leży na sercu takie hasło " Nie dało nam rady NKWD to i nie da rady LGBT"
1235813...2019.04.14 22:16
d... jest do srania a nie do d.oop cz e nia ! Polska ma ważniejsze rzeczy a nie dyskusje o innym zastosowaniu kichy stolcowej, tylko dlatego że sobie jakieś hiper-turbo-zboki lgbt+zoofilia+kazirodztwo umyśleli uzyskania praw, które mają od urodzenia
Prawaczka2019.04.14 19:12
Tylko HOMOSY w sutannach są CACY a pozostali są BE !
Majestic2019.04.14 18:50
Przemocą prawną wdrażana w przestrzeń homoseksualna nienormalność, przeciw LGBT Ludzie będą występować i mówić głośno że zachowanie tęczowych nie jest zgodne z naturą i wynika w dużej mierze z otoczenia w którym dorastają, Utwierdzania homoseksualnych osób że są w pełni zdrowi jest kłamstwem, homo zaburzenie jest narzędziem ideologów do walki z Normalnością.
Maria Błaszczyk2019.04.14 23:19
Jak coś występującego w naturze dość powszechnie, może być z naturą niezgodne??? Niezgodne z naturą to jest wożenie tyłka samochodem - człowiek z natury się przemieszcza na własnych nogach, jedzenie chipsów - potrzebna jest dość zaawansowana technologia, by ten syf wyprodukować i używanie internetu - natura nic podobnego nie stworzyła. Natomiast homoseksualne zachowania są obserwowane u setek gatunków, od muszek owocówek przez łabedzie po naszych najbliższych krewnych bonobo... One akurat są całkowicie naturalne. Ale jak chcesz, to możesz udać się z wizytą na łąkę i tłumaczyć homoseksualnym baranom, że nie są zdrowe...
Andrzej2019.04.14 18:30
Kurde, Fronda to chyba agora tylko dla homo. Te komentarze chyba ich podniecają. Zwierzątka propagują. Odmienności natury ludzkiej od zwierząt zaprzeczają. Logicznie już myśleć nie potrafią. A przecież zapis genetyczny w zygocie jak program komputerowy realizuje się w dzieciaku albo jako chłopczyk z siusiakiem albo dziewczynka z "cipką". A jak dorosną to kształt waginy pasuje do fallusa. Tak to zaprogramowano. Podobnie jak z pestki jabłka wyrasta jabłoń. I to wbrew prawu ciążenia, rośnie do góry. A jak zmyślnie dostarczane są soki by na czubku drzewa wyrosły listki lub kwiaty. I to powstało przypadkowo.Trzeba być bezrozumnym żeby tak myśleć. Jak powiedział Pascal " Jeśli nie ma Boga to daj Bóg, ale jeśli jest Bóg to nie daj Bóg". Ale podobno jak Bóg chce kogoś skarać to mu rozum odbiera.Żal mi Was.
matis892019.04.14 16:37
Sodomici w Polsce mówią o penalizacji homofobii ? Sami zaczeli i pokazali że są niebezpieczni. Więc czas mówić w Polsce o penalizacji sodomii. Tylko kto to powie, na pewno nie PIS, powiedział to Grzegorz Braun z Konfederacji Prawicy. Tak amo PIS nie zakaze aborcji itd.. W sprawach światopoglądowych, religijnych PIS jest bierny a lewakoateiści prą religijnym fanatyzmem, to ich priorytety.
rozbawiony2019.04.14 16:09
Salwarowski a może tak o wyczynach chłopców w koloratkach?
zatroskany2019.04.14 14:56
Trzeba nad Polską odmówić egzorcyzmy, okrągły stół to była otwarta furtka dla szatana
lucjanhenryk2019.04.14 14:47
"Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej A tak opisał oświecony Daniel Chohn przeżycia z pracy w przedszkolu, "seksualność dziecka jest czymś wspaniałym” i „uczucie rozbierania przez 5-letnią dziewczynkę jest fantastyczne, bo jest to gra o absolutnie erotycznym charakterze;
Ben2019.04.14 19:20
Pedofil się odezwał.
henrykM2019.04.14 14:04
Widać że dawno nie było wojny lub innego kataklizmu bo w wielu społeczeństwach poprzewracało się od dobrobytu w głowach.Gdyby trzeba było walczyć o kawałek chleba albo o przeżycie to takie fanaberie i wynaturzenia nie miałyby miejsca.Teraz mamy Sodomę i Gomorę 2.0.Co było potem wiedzą wierzący a ta reszta nie chce wiedzieć,ale się prędzej czy później boleśnie przekona .Pan Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy
kosa2019.04.14 13:53
Uderz w stół i ...pedały się odezwą...dla was .będzie płacz i zgrzytanie zębami wielbiciele odbytu....
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.14 15:33
Uderz w stół i przyjdzie kosa brudnym tyłkiem, który będzie zwalał winę na gejów, że mu śmierdzi.
anonim2019.04.14 12:32
W Warszawie latarnik latarenką będzie uczył przedszkolne dzieci masturbacji. To ma zagwarantować rozkwit pedofilii dla Kościoła na niespotykana dotąd skalę.
Stop agresji na Frondzie!2019.04.14 12:31
Kościół zawsze czuje się prześladowany. Za to nigdy nie rozumie, że świat, społeczeństwo zmieniają się. Musi nauczyć się być jego częścią zamiast budować rzeczywistość alternatywną. Musi ulegać zmianom. Żeby przetrwać. Tak się nie stanie, bo Kościołem rządzi kult starych ludzi, skrajny patriarchat, a starsi ludzie z natury są oporni na zmiany. I właśnie dlatego w pewnym momencie ludzie od Kościoła się odwrócą, bo jest instytucją antydemokratyczną i nie słucha wiernych. Kościołem rządzi dyktatura.
Gnostyk2019.04.14 23:51
Kapłani uwikłani są w materię i dlatego pragną głównie zaszczytów ziemskich. Na dodatek wyznają cała masę błędnych doktryn, które powodują że nie ma praktycznie szans na poprawę. Praktycznie 100% kleru katolickiego jest pod większym już mniejszym wpływem złego demiurga. Reasumując kościół obumiera ponieważ nie ma w nim Prawdziwego Boga.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.14 11:27
@Mało to młodych ludzi... ty się jebniij temu chłopakowi potrzebny jest teraz spokój, dach nad głową, wyżywienie, warunki sanitarne i ubranie, ogarnięcie się po utracie rodziców zwyroli, a dopiero w dalszej kolejności praca. Piramida potrzeb Maslova się kłania... wpłacaj albo wypiierdalaj już 9634zł dla Mikołaja !!
kosa2019.04.14 13:56
To twój kochanek/a .. roszczeniowy śmierdzący kałem pajacu ???
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.14 15:31
Myj dupę kosa to ci nie będzie śmierdzieć
Jahu2019.04.14 14:51
Bezczelny frędzlu wchodzisz na katolicki portal obrażasz nas od rana do wieczora i ty masz czelność zbierać tu pieniądze..nurkuj na portal rowerowy..i tam uprawiaj swoje żebry.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.14 16:09
Homofobiczny degeneracie nikt nie chce od ciebie złamanego grosza. Dzięki nagłośnieniu przeze mnie akcji wpłaciło już kilka osób dobrej woli z tego forum. Na katoli nikt tutaj nie liczy, bo wy jesteście posrańce zakłamańce!
Jahu2019.04.14 16:34
jeśli degeneraci tak chętnie wpłacają to czego tu szukasz nurkuj na portal dla degeneratów.
violencja2019.04.14 21:29
Jak nie chcesz grosza od nas to spadaj i nurkuj jak powiedział Kolega.TAM....
Jude2019.04.14 11:19
polak ateista dumny gej = żebrak ateista dumny gej
Gnostyk2019.04.14 11:16
Religia katolicka nie może być wyjęta spod krytyki!!
Mało to młodych ludzi uczy się i pracuje.2019.04.14 11:16
polak ateista dumny gej Mało to młodych ludzi uczy się i pracuje a nie żebrze?
Maria Błaszczyk2019.04.14 13:04
Może i dużo. Trudno oczekiwać, by człowiek, który właśnie stracił całe dotychczasowe życie, a za kilka tygodni ma przystąpić do matury, mógł się do niej dobrze przygotować, jeśli jeszcze zacznie w tej chwili pracować, ale może i się da. Tylko po co? Jak widać po efekcie zbiórki, setki ludzi chcą mu ten trudny czas ułatwić. Nie chcesz mu pomóc? Nie pomagaj, jest tylu innych potrzebujących. Wpłać na fundusz strajkowy nauczycieli, WOŚP, PAH (znów jest dramat w Sudanie), schronisko dla psów, dziecko z rakiem, którego lek nie jest refundowany przez NFZ, wsparcie dla ofiar handlu ludzi, badania nad cukrzycą czy cokolwiek... Próba wsparcia człowieka, którego spotkała straszna rzecz, to nic złego.
Marian2019.04.14 14:10
On jest jeszcze b.mlody,moze to dla niego takie ostrzezenie by raz jeszcze przemyslal sytuacje w jakiej sie znalazl i dlaczego.Moze z drogi na ktora wszedl trzeba zawrocic bo dobrze dla niego skonczyc sie to nie moze
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.14 15:30
Marian stuknij się w łeb jak może dla kogokolwiek skończyć się podążanie ścieżką homofobii? Mikołaj nie ma już kontaktu ze swoimi oprawcami, teraz może być już tylko lepiej! Oby zdał maturę, znalazł pracę stabilizację, kochającego chłopaka. Będzie dobrze :)
Marian2019.04.15 7:08
Jestes beznadziejnie "zboczona "na lewo
Maria Błaszczyk2019.04.16 0:07
Sugerujesz, że powinien trzymać się z daleka od rodziców? No cóż, realacje między rodzicami i dziećmi to bardzo delikatna materia. Naprawdę rzadko można stojąc na zewnątrz powiedzieć, co będzie najlepsze. Być może lepiej będzie, jak rodzice jednak pójda po rozum do głowy i naprawią, choć w części, krzywdy wyrządzone temu chłopakowi. A może nie...
Marian2019.04.14 11:13
Wolnosc i rownosc dla wszystkich powtarzaja za Leninem
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.14 11:28
Równość nie dla ciebie Marian. Bez prawa dla propagandy homofobów.
Marian2019.04.14 13:20
Tak wlasnie jak Ty to pojmujesz Lenin realizowal w praktyce to haslo
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.14 15:28
Lenin był przeciwko normalności oraz dobrym ludziom. Zupelnie jak ty Marian!
Marian2019.04.15 7:02
Lenin byl tez homo tak jak Ty
Pikuś2019.04.14 11:06
Wszystkie zaburzenia fizjologiczne, perwersje seksualne, prowadzą do rozkładu państwa na rzecz innych. „państwo w stanie rozkładu” = homoseksualizm !
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.14 10:58
Poniżej przed czym penalizacja homofobi CHRONI Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedzmy NIE katolickiej ideologii! Zbiórka dla Mikołaja już ponad 9000zł! https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować."
Ryszard2019.04.14 11:03
komunistyczny oszołom sie odezwał, dla penalizacji religifobii TAK, dla penalizacji homofobii NIE gdyż pedalstwo trzeba tępić jak sodomię bo jest to wbrew naturze
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.14 11:21
Powyższy wpis jest kolejnym dowodem na potrzebę wprowadzenia penalizacji homofobii. Należy tępić zwyrodnialstwo.
Maria Błaszczyk2019.04.14 12:54
Eeee... Biorąc pod uwagę, że np. religia chrześcijańska nakazuje wierzyć w tak naturalne zjawiska, jak gadające węże, faceta chodzącego po wodzie i mannę z nieba. a za nienaturalną uznaje powszechną w świecie zwierząt homoseksualność, to ma naprawdę mnóstwo sensu...
Jahu2019.04.14 14:35
Mój pies powszechnie gwałci moją nogę i nogę moich znajomych, od dzisiaj muszę zacząć gwałcić nogi napotkanych ludzi bo to na pewno jest naturalne.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.14 15:27
Jeśli się czujesz psem to przecież nikt ci nie broni do takich zabaw jak ci pozwoli partner/partnerka :)
Jahu2019.04.14 15:33
Wy się pewnie czujecie zwierzętami skoro bierzecie z nich przykład.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.14 16:07
no tak bo ty nie bierzesz... ty tylko raz w życiu na misjonarza dla prokreacji :D
Jahu2019.04.14 16:39
Ja nóg nie gwałcę ani w d.... nie wkładam, ja współżyję jak normalny człowiek.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.14 19:30
Normalni ludzie nie współżyją dla prokoreacji raz w życiu. Normalni ludzie nie współżyją "dla boga". Normalni ludzie współżyją z miłości, dla umacniania więzi. Normalni ludzie robią to często.
Jahu2019.04.14 14:24
Znowu cwaniaczki szukacie naiwnych? gdzie jest 150 tyś ze zbiórki na samochód dla Sebastiana K.?
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.14 16:05
Ciulu to jest zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego przez homofobiczną matkę zwyrolkę-katolkę, a nie żadna rozprawda nad rzekomymi 150k dla jakiegoś Sebastiana wpłacaj albo wypiierdalaj
Jahu2019.04.14 16:32
zwieracze puszczają czy nerwusie słabe?
Jahu2019.04.14 14:44
I czego frędzlu szukasz pieniędzy u znienawidzonych katolików na rowerowym portalu sobie szukaj.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.14 16:06
Homofobiczny degeneracie nikt nie chce od ciebie złamanego grosza. Dzięki nagłośnieniu przeze mnie akcji wpłaciło już kilka osób dobrej woli z tego forum. Na katoli nikt tutaj nie liczy, bo wy jesteście posrańce zakłamańce!
Jahu2019.04.14 16:26
nerwunie i zwieracze puszczają?
1235813...2019.04.14 22:03
ja w kościele nie widuje żadnych zwyrodnialców, ale zwyrodnialców widuje na paradach sodomi i gomorii spod znaku LGBT+Zoofilia +Kazirodztwo PS zbierzecie kase, a chłopakowi pokażecie - "TAKIEGO WAŁA"!!! macie nowy sposób na łatwą kasę - piekny cel, empatia, lemingii płacą a kase zwinie jakiś "aktywista"
Pikuś2019.04.14 10:56
Tu nie chodzi o Boga. Przetrwać, to znaczy sie rozmnażać ! Wszystko inne jest bezwarunkowo związane z popadnięciem w niezależność od drugich (germańcy, kacapy i.t.d).
xD2019.04.14 12:13
Pisze się "itd." a nie "i. t. d"
Targowica2019.04.14 10:45
A do czego prowadzi penalizacja wolności do oceny i krytyki religii? W Polsce istnieje przepis, który mówi, że jeśli skrytykuje się coś zmyślonego jak religia, a osoba poczuje się urażona, to może zgodnie z prawem podać sprawę do sądu. Teraz popatrzcie jaką mamy chorą sytuację. XXI wiek, latamy w kosmos, mamy internet i tak dalej, ale np śmieszny obrazek ze zmyśloną postacią z mitologii judeochrześcijańskiej wydrukowany w gazecie, może doprowadzić do sporych kar, ciągania po sądach i poniżeń. Tak się stało w przypadku czasopisma NIE i Jerzego Urbana. Takich przypadków są setki, gdzie ktoś odważył się skrytykować mitologię judeochrześcijańską, albo sobie zażartował, nie gorzej niż żartuje się z blondynek, a potem czekała go wizyta w sądzie. Przykre to. Miejscem zorganizowanych religii jest podręcznik do historii, i nic więcej. Niech dzieci uczą się o zbrodniach, KONFEDERACJI targowickiej, zdradach, prześladowaniu i wiedzą do czego prowadzi religijność.
Pokręć2019.04.14 10:51
Bo religia chrześcijańska to prawda a nie mitologia. I ma ona prawo i pierwszeństwo przed zboczonymi wymysłami heretyków, kacerzy i ateistów. To chyba oczywiste?
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.14 11:01
Chrześcijaństwo to żadna prawda, ideologia oparta na mitach nic więcej. I to nawet nie byłoby samo w sobie nic złego, gdyby co pokazała historia, nie prowadziło do zbrodni przeciwko ludzkości.
Jahu2019.04.14 14:18
Barani łbie Jezus Chrystus jest mitem?
Gal Anonim2019.04.15 17:14
popadamy ze skrajności w skrajność, mówisz o zbrodniach przeciw ludzkości, masz rację takie również dzieją się z powodów religijnych, ale homoseksualizm prowadzi do nieuniknionej zagłady całej populacji, pokazał to dobitnie eksperyment Calhouna, porównując nas jako ludzkość do tego eksperymentu jesteśmy w końcu fazy trzeciej tzw. okresu stagnacji, obecne społeczeństwo starzeje się coraz bardziej a młodzi robią kariery i zamiast dzieci mają psa.... zapraszam do szerszego zapoznania się z tym eksperymentem
Targowica to kler2019.04.14 10:53
Do pokręć. Wiesz że ta wasza żydowska mitologia jest równie prawdziwa jak Grecja Rzymska, czy Nordycka. Wierz sobie w co tylko chcesz, nawet w Kubusia Puchatka, którego uważam za znacznie lepszy materiał edukacyjny niż biblia, ale nie zmuszaj ludzi żeby wierzyli w te baje. Twoja wiara twoja sprawa, nikt ci niczego nie może narzucać, ani ty nic nikomu.
Jahu2019.04.14 14:56
a kto ci frędzlu narzuca naszą wiarę? przecież to ty czegoś szukasz na katolickim portalu.
Ryszard2019.04.14 11:01
religifobia powinna być karana
Cipak2019.04.14 11:16
Prześladowanie za wiarę - oczywiście tak!!! Potwierdzam to jako ateista od urodzenia. Każdy powinien mieć prawo do wiary w co chce - dla siebie i ZA SWOJE. Każdy powinien być wolny - z zakazem naruszania cudzych interesów, praw i wolności.
Targowica to kler2019.04.14 11:35
Czyli uważasz że strach przed islamem ma być karany. Przykre to.
Cipak2019.04.14 12:38
A gdyby tak - na drodze procesji stanęła grupa ateistów - podobnie się zachowująca, jak ta w Gnieźnie??? -Materiał do przemyślenia i oceny tekstu - obłudnika, niegodziwca i podloty Salwowskiego.