02.07.14, 11:30Zaatakowana Maria podczas protestu przeciwko "Golgota Picnic" (fot. archiwum Andrzeja Jaworskiego/YouTube)

Zaatakowana Marysia podejrzana o popełnienie wykroczenia

Kilka dni temu wstrząsnęły nami obrazki z protestów przeciwko "Golgota Picnic". Media obiegło zdjęcie, na którym widać jak kilku mężczyzn zarzuca dziewczynie na głowę worek i próbuje poddusić. Wcześniej czterej mężczyźni wykręcili jej ręce i próbowali przewrócić na stolik. To wszystko działo się przy biernej postawie policji, na co zwracał uwagę w rozmowie z Fronda.pl poseł Andrzej Jaworski.

Agresywne zachowanie mężczyzn było spowodowane tym, że nastolatka rozpyliła w miejscu protestu dezodorant o nieprzyjemnym zapachu. Nikomu nie mogła stać się krzywda, bo dziewczyna nie kierowała strumienia w żadna osobę, ale do góry, w powietrze.

17-letnia Maria stawiła się dziś na komisariacie policji w celu złożenia zeznań jako pokrzywdzona. Na miejscu jednak okazało się, że nastolatka ma być przesłuchana w charakterze podejrzanej o popełnienie wykroczenia. Policjant zażądał też, aby pomieszczenie przesłuchań opuściła matka dziewczyny. Ta jednak zachowała zimną krew i przypomniała policjantom, że jej córka została wezwana na przesłuchanie w charakterze pokrzywdzonej.

Przesłuchanie Marii jako podejrzanej odbędzie się 10 lipca. Policjant nie potrafił jednak wskazać paragrafu, pod który podpada używanie dezodorantu w miejscu publicznym.

MaR/Niezalezna.pl 

Komentarze

anonim2014.07.2 12:02
jesteście stronniczy. w czasie takeij sytuacji wszczy są zdenerwowani, jak ktoswyciąga sprej, to zapewne każdy automatycznie sądzi że to jakiś gaz trujacy albo inny środek bojowy. zaczynanie artykułu od tego że biedna Maria jest skrzywdzona jest manipulacją. a jakby to była zabawka - pistolet, to też byście byli oburzeni, że policja wyciagnełą broń i do niej mierzyła ? ? ? oczywiscie zarzucanie worka na głowę to skandal , jakieś praktyki esbeckogestapowskie, ale zachowajcie obiektywizm.
anonim2014.07.2 12:11
@BlueSky i dlatego to grube karczycho nie majac sily wykorzystalo worek do obezwladnienia - bzdura.
anonim2014.07.2 12:13
@Prof. CzęstochowskiPoeta wez pod uwage to, ze to kobieta i moze musiala wlosy poprawic i to nie byl dezodorant tylko lakier do wlosow.
anonim2014.07.2 12:17
@Prof. CzęstochowskiPoeta w takim tloku to i kierunki moga ci sie pomylic.
anonim2014.07.2 12:29
Z życia w Tuskolandii ciąg dalszy. Dziękuję elektoratowi PO i PSL, SLD, TR za Tuskolandię!
anonim2014.07.2 12:52
Jakim prawem gdy w miejscu publicznym dochodzi do czynnej napaści na niepełnoletniego będący na miejscu policjanci nie reagują? Nie ma państwa
anonim2014.07.2 13:25
@Prof. CzęstochowskiPoeta z workiem na głowie i popychany przez jakiegoś łysolca, przewalany na stolik, na pewno byś się nie bronił czym miał? 17letnia dziewczyna atakowana co ma zrobić? swojej córce lub siostrze powiedziałbyś, żeby stała grzecznie i czekała co dalej z nią zrobią ci mili panowie? nie bądź aż tak obłudny! jak gwałcą kobietę w mini to też mówisz, że jej wina, bo była wyzywająca? czarne białym nazywasz
anonim2014.07.2 14:09
A co na to feministki ? Swego czasu w świetle fleszy i w obiektywie kamer lewactwo spryskało cuchnącą substancją ówczesnego posła -Kamińskiego. Poseł nie bronił się a żaden z lewaków nie był wzywany ani na policje ani do prokuratury.
anonim2014.07.2 15:46
Ale jej czyn nie jest adekwatny do zachowania tych ludzi, jakby co najmniej kogos zgwalicla albo zaatakowala, to mordercow przy zlapaniu tak nie traktuja jak mlodej dziewczyny, dla mnie to damscy bokserzy
anonim2014.07.2 15:46
Ale jej czyn nie jest adekwatny do zachowania tych ludzi, jakby co najmniej kogos zgwalicla albo zaatakowala, to mordercow przy zlapaniu tak nie traktuja jak mlodej dziewczyny, dla mnie to damscy bokserzy
anonim2014.07.2 16:04
Gdyby polską policję dziś ktos w jakims Katyniu rozwalał - nie byłoby mi specjalnie żal. Nawet polskiej policji nie mamy, tylko pachołków, co za kilka złotych zgnoją każdego, kogo im szefostwo każe.
anonim2014.07.2 16:09
CzęstochowskiPoeto, czy Ty przypadkiem nie masz problemu z odczuwaniem empatii i czy wiesz, co to znaczy "odczuwać emocje"? Biją kobietę, niepełnoletnią. Policja stoi i nie reaguje. NIEZALEŻNIE od jakichkolwiek powodów - policja ma psi obowiązek położenia kresu bójce i rozwiązania konfliktu na drodze prawnej. Jesli tego nie zrobili, to do Katynia z takimi gnojami! Niech z tym orzełkiem na czapkach zdychają z kulą w tyle głowy. Oczywiście, fantazja, ci, co by ewentualnie mogli ich załatwić - właśnie im robotę zlecają...
anonim2014.07.2 18:27
policja to jedna z najbardziej skorumpowanych instytucji w Polsce
anonim2014.07.3 5:14
Zastanawiające. Na miejscu była policja, jak rozumiem, więc jeśli te buraki widziały zagrożenie ze strony dziewczyny, powinny zgłosić to właśnie policji, bo to jest organ właściwy takiemu działaniu. Jeśli zachowanie dziewczyny ocenimy, jako głupie, to zachowanie tych facetów, jak również policji jako skandaliczne.
anonim2014.07.3 8:24
oszaleliście.
anonim2014.07.3 14:13
. Co za bzdury, żeby nazywać tę dzielną dziewczynę głupią, to tak jakbyście nazywali w ten sposób harcerzy Szarych Szeregów dokonujących aktów małego sabotażu. Różnica jest taka że nawet Niemcy w czasie okupacji nie odważyli się w taki wulgarny i obrzydliwy sposób mówić o Pany Bogu jak zrobił to Garcia. Wy po prostu usprawiedliwiacie własne tchórzostwo Poza tym postąpiła dużo mądrzej niż sami bylibyście w stanie wykombinować, bo od kiedy używanie dezodorantu jest karalne? Mądrusie!