26.09.20, 13:44Fot. via: Wikipedia CC 3.0

Żałoba narodowa na Ukrainie. W katastrofie zginęły 23 osoby

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ogłosił dzisiejszy dzień dniem żałoby narodowej. Wczoraj doszło do katastrofy lotniczej nad miastem Czuhujiw, w której zginęły 23 osoby.

Zmarł pacjent, który został wczoraj w ciężkim stanie przetransportowany do szpitala po katastrofie samolotu wojskowego An-26. Tym samym ilość ofiar śmiertelnych katastrofy wzrosła do 23 osób. Wciąż trwają poszukiwania trzech osób. Jedna osoba w stanie ciężkim przebywa w szpitalu. Początkowo MSW Ukrainy informowało, że na pokładzie samoloty były 23 osoby. Później informację tę skorygowano i przekazano, że samolotem leciało 27 osób.

Prezydent Ukrainy ogłosił sobotę dniem żałoby narodowej. Zapowiedział również, że bliskim ofiar zostaną wypłacone odszkodowania, a rannemu przebywającemu w szpitalu udzielone wszelkie wsparcie.

Obecnie badane są przyczyny katastrofy. Państwowe Biuro Śledcze mówi o czterech możliwościach: techniczna niesprawność, nieodpowiednie wykonanie obowiązków przez załogę, nieodpowiednie wykonanie obowiązków przez kontrolerów, nieodpowiednia obsługa techniczna samolotu i przygotowanie do rejsu. Do tej pory nie odnaleziono czarnych skrzynek.

kak/PAP

Komentarze

Europa2020.09.26 18:16
Tylko tylu myślałem ze 23 miliony