05.05.19, 12:11Zdj. Piotr Drabik, lic. CC BY SA 2.0, via Flickr

Zatrzymano sprawcę pobicia działacza PiS

Mężczyzna, który roznosił ulotki wyborcze ministra Joachima Brudzińskiego, szczecińskiego kandydata PiS do PE, został pobity. Szef MSWiA poinformował na Twitterze, że policja zatrzymała sprawcę. 

"Sprawca wczorajszego pobicia działacza PiS został zatrzymany przez policję. Dziękuję policji za sprawne działanie i jeszcze raz powtórzę, nawet największe polityczne zacietrzewienie nie może usprawiedliwiać agresji i nienawiści wobec kogokolwiek"- napisał Joachim Brudziński. 

W sobotę zaatakowany został Janusz Jagielski, działacz Prawa i Sprawiedliwości ze Szczecina. Jagielski, wraz z innym mężczyzną, wkładali do skrzynek pocztowych na jednym z osiedli gazetki wyborcze lidera listy PiS w wyborach do PE, ministra Joachima Brudzińskiego. 

Na klatce schodowej pojawił się mężczyzna, który "zaczął wykrzykiwać inwektywy i przekleństwa", a następnie uderzył drugiego mężczyznę i samego Jagielskiego, którego zepchnął ze schodów. Zaatakowani działacze wybiegli z klatki, zaś agresor cofnął się na widok innych mieszkańców. Na miejsce wezwano policję. 

Jak się okazało, Janusz Jagielski miał m.in. złamany nos. W rozmowie z PAP działacz PiS relacjonował, że sytuacja była "niespodziewana", a atakujący mężczyzna był "w amoku".

Oficer prasowa szczecińskiej komendy miejskiej, st. sierż. Ewelina Sierzchuła potwierdziła PAP, że  "zdarzenie miało miejsce", a policja nie udziela na razie więcej informacji.

yenn/PAP, Fronda.pl 

Komentarze

ahcorB2019.05.6 7:24
Jak to leciało z tym nie popieraniem, ale rozumieniem?
Beno2019.05.5 22:05
Widać jak lewakom puszczają nerwy. Po komentarzach widać, ile tutaj lewackiej mowy nienawiści.
denaturat artystyczny2019.05.5 13:15
I złapali bolszewika. Opozycja musi mieć jakąś broń magnetyczną, która wywołuje takie stany emocjonalne u swoich zwolenników. To jakieś działanie podprogowe
Oloo2019.05.5 16:17
Skąd wiesz że to bolszewik,media to podały,czy kłamiesz w niedzielę katolicką?
Jozin z Bazin2019.05.5 13:13
Jak cimoszenko przejechał kobietę to nazwali ją moherową babą a cimoszke dżentelmenem, jak bandyta napadł na człowieka z PiS-u to lewactwo znowu iście w szatański sposób odkręca kota ogonem. Prawda jest prawdą i jej się nie da zakrzyczeć, ukryć. Widzimy jak podjudzają agenci moskiewsko-żydowscy na tym forum, na to co Polskie. Jeszcze Polska nie zginęła... :)
polak2019.05.5 14:41
tylko te lewactwo nie wie ,że znajdzie się też kretyn co wpie......li tym z poko
szcze na PiS i tobie w ryj2019.05.5 13:04
36-latek pobity na śmierć w Warszawie,sprawców brak i jakoś nie widzę na twitterowym koncie Bruździńskiego s ra czki informacyjnej jak w przypadku tego dziadka roznoszącego PiSie ulotki!
polak2019.05.5 14:40
to szczyj ,,a ja na ciebie sram
szcze na PiS i tobie w ryj2019.05.5 12:53
Pijak dowalił jakiemuś dziadydze który zaśmiecał skrzynki pocztowe! i teraz PiSdzielcy PiSzczą jacy to są prześladowani i szykanowani po prostu biedni ludzie a przecie tacy szlachetni i tolerancyjni dla wszystkich...
anonim2019.05.6 8:03
Ty dziadygo zaśmiecasz internet!