26.09.13, 13:28Marsz Niepodległości 2012 (fot. Fronda.pl)

Zawisza dla Fronda.pl: Zaognianie atmosfery i zastraszanie. Wspólny interes rządu i PiS

Wprowadzenie Żandarmerii Wojskowej na ulice Warszawy ma dwa aspekty. Po pierwsze, faktycznie jest zaognianiem atmosfery i próbą zastraszania uczestników Marszu Niepodległości. Nam nie zależy na bijatykach ulicznych i stąd nawet planujemy spotkanie z komendantem stołecznym policji, aby wymóc na nim deklaracje kooperatywnych, a nie agresywnych działań policji.

Przecież jedyne śledztwo, jakie się w tej chwili toczy w związku z Marszem Niepodległości dotyczy przekroczenia uprawnień przez policję. Stąd nasze czytelne postulaty: mniej policji i z dala od uczestników Marszu, żadnej Żandarmerii Wojskowej na ulicach oraz żadnych nieumundurowanych grup realizacyjnych dążących do prowokacji.

Po drugie jednak, mamy nieodparte przekonanie, iż straszenie przebiegiem Marszu Niepodległości jest wspólnym interesem obozu rządzącego i opozycji parlamentarnej, która chce zorganizować swoje alternatywne wobec Marszu Niepodległości przedsięwzięcia zapowiedzianie przez wiceprezesa PiS Mariusza Kamińskiego. W ten sposób rząd sieje grozę za pomocą żandarmerii, a media okołopisowskie lansują histerię społeczną, aby wspólnie odciągać od Marszu Niepodległości. Na to nie ma zgody i wszystkich prawych Polaków zapraszamy na Święto Niepodległości do stolicy!

Not. MBW

Komentarze

anonim2013.09.26 14:30
Uczciwy obywatel jak widzi patrol policji lub żandarmerii to czuje się bezpiecznie, a Artur "judeosceptyk" Zawisza widzi zagrożenie i prowokację. Biedak się obawia, że prawi Polacy nie będą mogli zadym robić.
anonim2013.09.26 15:21
Lumiel, jak ktoś zaczyna opluwać bliska Ci osobę, której prawość jest Ci dobrze znana, to też stosujesz tą "mądrość" o prawdzie pośrodku ?
anonim2013.09.26 15:30
Ja byłem na marszu zarówno rok jak i 2 lata temu. Dwa lata temu mój znajomy, który jest drobnej postury i agresywne zachowanie jest jednym z ostatnich jakie można by się po nim spodziewać (nota bene poznałem go na pieszej pielgrzymce do częstochowy) dostał gazem i parokrotnie został potraktowany pałką po głowie. Pamiętam również sytuację pod pomnikiem Dmowskiego: stał rząd policjantów naprzeciwko nich tłum ludzi w wieku 30-50lat, stali sobie spokojnie nawet ni wznosili okrzyków. Nagle ni stąd ni zowąd panowie policjanci ruszyli na nich jakby chcieli ich pacyfikowac, ludzie mieli miejsce i zdążyli się wycofać, zostały tylko osoby filmujace i robiace zdjęcia, zkonczylo się na tym, że policja wróciła na swoje miejsce. Zresztą ludzie, ogarnijcie to, że po tych marszach nie ma żadnych oskarżeń wobec organizatorów, jedyne sprawy jakie bada prokuratura są wszczynane przeciwko policji.
anonim2013.09.26 15:34
Anty-islam (pisałeś do mnie pod innym tematem, odpowiem Ci tutaj) - na Marszu rok temu nie byłem. Dwa lata temu też nie. W tym roku też nie pójde. Ale w życiu nie uwierzę, że to polica jest taka zła i prowokuje, bo otoczyła manifestację. Fakt jest taki: znacząca część (mała, ale znacząca) wszelakich "manifestacji patriotycznych" to bandy troglodytów, którzy szukają tylko powodu do zrobienia rozróby. Dwa lata temu był to wóz transmisyjny TVN, rok temu była to "prowokująca policja". Znam klimaty takiego towarzystwa, znam tą mentalność (w końcu miałem tą nieprzyjemność ukończyć wiele lat temu gimnazjum, dla którego rejonem jest blokowisko i stare kamienice) i wiem że ci troglodyci nawet jeśli się ich zostawi samym sobie to zawsze znajdą powód do rozróby i demolowania okolicy. Bo policja otoczyła. Bo jest policji za dużo. Bo stoi za blisko. Bo w ogóle jest. Bo TVN nadaje transmisję. Bo tak. Ja o tym wiem i różne konkurencyjne grupy (zieloni, antifa i inni kretni) też to wiedzą i wystarczy że ktoś czymś rzuci, a trogoldyci z "manifestacji patriotycznej" natychmiast zaczną burdę.
anonim2013.09.26 17:15
@Anty_islam nie za bardzo rozumiem zdań "Antifa, może mają dobre intencje....... . Oni szukają faszystów wszędzie". Nazywajmy przecież rzeczy po imieniu. Tzw. Antifa, to organizacja typowo faszystowska. Wyczerpują całkowicie definicję faszyzmu. To są najzwyklejsi bandyci. Jak bandyta może mieć dobre intencje ? Dobre intencje może mieć, ale dla kogo ?
anonim2013.09.26 21:10
@pepegzgumy po Twoim wpisie widzę, że podnieca Ciebie totalitarny zamordyzm. Twój problem polega na tym, że takie preferencje są zdecydowanie niemoralne. Zbrodniarzy potępia się, jak również osoby popierające zbrodnie.