12.07.14, 20:52fot. Wikimedia Commons

Zbigniew Girzyński: "Boni był agentem bezpieki i donosił na kolegów"

W rozmowie z telewizją Superstacja, poseł PiS Zbigniew Girzyński komentował spoliczkowanie Michała Boniego przez Korwina-Mikke w Parlamencie Europejskim. Powiedział: "Nie zaskoczyło mnie, że Boni napisał o tym na Twitterze. Donoszenie jest w jego naturze. Człowiek z odrobiną honoru oddałby.

- W roku 1992, kiedy pan Janusz Korwin-Mikke, jako poseł, był autorem słynnej uchwały lustracyjnej, pan Boni publicznie zaprzeczał, że był agentem bezpieki. W niewybrednych słowach zwyzywał pana Korwin-Mikke od oszołomów, używał inwektyw. Po czym po kilku latach przyznał się, że był agentem bezpieki. Korwin-Mikke postanowił mu wymierzyć karę. Niesłusznie, bo politycy nie są od tego, żeby się okładali po twarzach. Inna sprawa, że jedyną konsekwencją za to, że było się agentem bezpieki i donosiło na kolegów jest to, że panu Boniemu ktoś dał w twarz. Dużych konsekwencji nie poniósł - powiedział Girzyński.

Poseł PiS zaznaczyłjednak, że "wdawanie się w bójki nie powinno mieć miejsca": - Ja bym w życiu nie tknął palcem pana Boniego, ani kogokolwiek. Uważam, że to zachowanie było absolutnie niepotrzebne - powiedział Girzyński. - Mnie nie zaskoczyło to, że Boni napisał o tym na Twitterze. Wcześniej zasłynął z tego, że jest donosicielem, więc donoszenie jest w jego naturze. Człowiek z odrobiną honoru i przyzwoitości w takiej sytuacji zareagowałby w ten sposób, że by oddał - stwierdził poseł PiS.

- A pan by oddał? dopytywał dziennikarz Superstacji Jarema Jamrożek.

- Z całą pewnością nie pozwoliłbym sobie dać w twarz. Ktoś, kto by spróbował to zrobić, spotkałby się z reakcją. A ostatnią rzeczą, którą bym zrobił, to byłoby pisanie na Twitterze, że ktoś mnie publicznie upokorzył. W ten sposób upokorzył się jeszcze bardziej - powiedział Zbigniew Girzyński.

mod

Źródło: Telewizja Superstacja

Komentarze

anonim2014.07.12 21:05
Zaplanowane przedstawienie przecież JKM to pachołek obecnych liberalno - lewicowych włodarzy nie dziwi że akurat teraz doszło do zdarzenie w momencie gdy ferajna Donalda T. jest w tarapatach to takie specyficzne incydenty dają POpaprańcom odrobinę wytchnienia oraz powolnego spychania na dalszy plan treści nagranych rozmów liberalno - lewicowych kryminalistów.
anonim2014.07.12 21:10
Człowiek z odrobiną honoru i przyzwoitości w takiej sytuacji zareagowałby w ten sposób, że by oddał ...bardzo chrześcijańskie
anonim2014.07.12 21:24
cóż ? tracę resztki sympatii dla PiS.
anonim2014.07.12 21:33
Człowiek z odrobiną honoru oddałby?? Nie zawsze. Może taki człowiek wiedzieć, że zasłużył. A Boni jest cienki bolek.
anonim2014.07.12 21:38
Tacy ludzie. JKM tylko pobrudził sobie rękę. Boni jak widać, nie zasługuje na honorowe spoliczkowanie, tylko na wybatożenie przez dworskich parobków. Tylko tacy, jak Boni mogli byc kapusiami. Ludzie bez honoru. Inna sprawa, że właśnie świętujemy 25 lat tego, że kapusie i esbecy chodza po ulicach z podniesionymi czołami w nimbie styropianowego etosu. A to Polska właśnie!
anonim2014.07.12 21:40
Boni miał 2 wyjścia - przyznać racje JKM-owi i go przeprosić publicznie, nie upubliczniając faktu spoliczkowania, albo zażądać satysfakcji. Ani jednego, ani drugiego nie zrobił. No bo jakże wymagać honoru od kogoś, kto go nie ma nawet tyle, żeby na kolegów nie donosić?
anonim2014.07.12 22:09
Anito eF, chamstwem i prostactwem jest publiczne (i prywatne) obrzucanie kogoś inwektywami. Danie temu tamy przez spoliczkowanie chama jest dowodem na Wysoką Kulturę. Gonienie do sądu i policjanta,gdy byle urka zwyzywał jest żałosne. Zauważ łaskawie, że przeciętna Kobieta doskonale wie co robić i dosyć często wali w pysk napastującego ją bydlaka. I tak ma być. Tylko dzisiejsi pseudo-menszciźni mają sparaliżowane jajca i pierdzielą żałośnie jakie to okropne dać łajzie z liścia. Gnojki bez ikry zasłaniający swoją słabiznę oślizgłymi słowy. KIJ IM W OKO
anonim2014.07.12 22:12
@AnitaF: To co jest chamstwem i prostactwem? Życie w bezustannym kłamstwie i donosicielstwo jako sPOsób na życie, czy chrześcijańska próba zdyscyplinowania błądzącego bydlęcia gdy widać, że wszelkie normy moralne są mu obce? "Ku mojemu zdumieniu ta gnida, zamiast przysłać mi sekundantów żądając satysfakcji, natychmiast się tym pochwaliła!!!" http://naszeblogi.pl/48129-klamstwo-katynskie-kolejna-odslona
anonim2014.07.12 23:59
Anito eF, czy doznajesz dygotu na widok PRZEMOCY? Buachacha!!! Te wszystkie "progresywne" nieudaczniki, postempaki z bzikiem pac!yfistycznym, przekleństwo i zagłada. Już przegrali swoje nic-nie-warte-niby-życie. Myślisz że macie choć cień cienia szansy z agresywnym islamem albo czymkolwiek innym? No po prostu - skąd się takie cudaki biorą? Codziennie widzę pokraki na rowerach zapięte w KASKI OCHRONNE. jakbym tak wyjechał za młodu to śmiech kumpli zabiłby mnie 1000 razy na minutę. Dzisiaj to norma. ŻAL.PL Oto nowopokolenie "ukąszone-wolnością". Śmiech na sali, mentalne kalectwo. "Gdzie ci mężczyźni prawdziwi tacy" WYSKROBANI!!! przez matki strachajły pełne STRACHU przed dzieckiem i całym światem.
anonim2014.07.13 0:33
AnitoEf, ja doskonale rozumiem, co usiłujesz niemrawo myśleć. Rozumiem i mnie to mierzi, nie bawi. Mierzi mnie upadek potomków niegdys wielkiej i dumnej Cywilizacji Białego Człowieka, nienawidzących swoich przodków i tak naprawde siebie. Jesteście jak wieśniak co to "ze wsi wyszedł ale do miasta nie doszedł". Nazywamy to Ojkofobią. Im prędzej wasz czas przeminie tym lepiej.
anonim2014.07.13 0:39
Proszę nie oczekiwać zrozumienia sytuacji i zachowania Korwina oraz zachowani Boniego przez lewactwo pokroju ibry13, ramoki27, stefy60, AnitFy i im podobnych. Tłumaczenie pewnych spraw tef fanatycznej lewiźnie nic nie da bo nie pojmą - oni są przesiąknięci - jak to fanatycy - ideologią gender, pederastią i całą serią innych dewiacji, nie potrafią zrozumieć takich pojęć jak mężczyzna, kobieta, że o honorze czy innych wartościach nie wspomnę. To wszystko przekracza możliwości pojmowania lewizny, więc nie mają pojęcia jak zachowuje się w rożnych sytuacjach choćby mężczyzna, jak kobieta, bo nie znają tych pojęć i tego co się z tym wiąże... A co do Boniego - hm, mógł jeszcze Korwina opluć... Mój śp. Ojciec opowiadał mi jak nie raz w swojej młodości, jeszcze jako chłopak bronił przed pobiciem kolegów Żydów, wspominał, że nie potrafili się bronić, ale jak już byli doprowadzeni do desperacji to pluli na przeciwnika...a więc skoro Boni nie był zdolny zareagować po męsku, to mógł opluć... Ale w każdym bądź razie nie "płakać" po tweeterze czy u pismaków jaki to jest pokrzywdzony - tym się skompromitował całkowicie - głównie jako mężczyzna, ale czy od kapusia można oczekiwać czegoś innego - przecież kapusie to tchórze bez twarzy... Natomiast mnie dziwi cały jazgot jak to "nie wolno" używać "przemocy" to przejaw jakiegoś spedalenia, zniewieścienia... nie wiem jak to nazwać, ale to coś bardzo hańbiącego każdego człowieka; - moi przodkowie wiedzieli, że chama wali się w mordę i basta, żeby wiedział gdzie jego miejsce oraz nabierał szacunku i respektu, i nie mieli skrupułów...ja też w razie potrzeby ich nie mam i nie zamierzam mieć w imię lewej poprawności. Stadnie (pojedynczo się boją) i z zakrytymi gębami napada tylko lewactwo...
anonim2014.07.13 0:45
@AnitaF. Nie rozumiesz (albo raczej - udajesz, że nie rozumiesz!), że spoliczkowanie nie jest wyrazem agresji! To raczej napomnienie. Gdyby JKM chciał dać wyraz "prymitywnym uczuciom" (jak sam to określa) - to przy pomocy pięści wybiłby Boniemu zęby! Jak dobrze wszyscy wiemy, tak się nie stało - co jest świetnym dowodem opanowania i umiarkowania JE posła Korwin-Mikkego.
anonim2014.07.13 0:50
AnitoEf, doskonale wszystko rozumiem z waszego widzenia świata. Jest ono wstrętne, nieludzkie i nie do przyjęcia. Odrzucam w całości. Złem należy pogardzać. Nienawiśc do zgnilizny to cnota. Życie ludzkie nie jest "najwyższą" wartością. kto uważa inaczej tez zginie.
anonim2014.07.13 1:51
Mały podły człowiek, chce uchodzić za człowieka światowego.
anonim2014.07.13 5:30
@bogdanusn "Mały podły człowiek, chce uchodzić za człowieka światowego" - mam nadzieję że piszesz o Bonim...a jak według Ciebie JKM powinien zareagować na publiczne (bo w TVP) nazwanie go (wbrew faktom!!!) "oszołomem" oraz "czlowiekiem niespełna rozumu" Dwadzieścia lat .. nie ma nic do tego. Według Kodeksu Honorowego Boziewicza takie zniewagi nie ulegaja przedawnieniu.
anonim2014.07.13 12:43
był donosicielem a zdrajców trzeba tępić!!!
anonim2014.07.13 17:50
Myslacy(rozumny)inaczej masz rację, choć pewnie w twoim lewym móżdżku uważałeś, ze sobie zakpisz. Zgadza się, gdyby apb. Wilegus został spoliczkowany byłby to - jak piszesz - haniebny atak na Kaplana. Wiem, wiem w twoim lewym móżdżku co ma jeden zwój więcej niż kura to się nie mieści, ale tak jest. Żaden mężczyzna nie podniesie ręki na żadnego kapłana (poz sytuacją zagrożenia życia) - po prostu duchowni, podobnie jak klerycy nie podlegają prawom honorowym... I widzisz lewy ciemniaku, chciałeś sobie pokpić a się ośmieszyłeś i wykazałeś zacofaniem, i nieuctwem, ale nie martw się dla was lewych to standard...