16.03.20, 08:00Fot. zbigniewkuzmiuk.pl

Zbigniew Kuźmiuk: Inaczej nie potrafią. PO dalej atakuje rząd, bo sama nie ma pomysłów na walkę z koronawirusem

1. Wydawało się, że po ogłoszeniu wyników ostatnich badań opinii publicznej, w których poparcie traci zarówno Platforma jak i jeszcze wyraźniej jej kandydatka na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska, politycy tej partii, wspierający ich dziennikarze i celebryci spuszczą jednak z tonu i przestaną atakować rząd i prezydenta.

Nic takiego się jednak nie stało i mimo tego, że rządzący podejmując radykalne decyzje, panują nad rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa, to ataki i przysłowiowe „szukanie dziury w całym”, nie ustają.

O tym że polski rząd dobrze sobie radzi świadczą zresztą nie tylko wzrost notowań jego czołowych polityków w badaniach opinii publicznej ale także bardzo pozytywne opinie zagranicznych mediów.

Ba te włoskie i hiszpańskie stawiają polski rząd za wzór w swoich krajach i twierdzą, że podjęcie decyzji o zamknięciu granic i decyzje o zamknięciu szkół, uczelni i zakazie zgromadzeń w sytuacji kiedy w Polsce było zaledwie kilkadziesiąt osób zakażonych koronawirusem, było najlepszym z możliwych rozwiązań.

2. A mimo tego wszystkiego politycy Platformy zachowują się tak jakby tylko czekali na jakieś potknięcie rządzących, nawet gdyby miało się to wiązać z wyraźnie zwiększoną liczbą zakażonych koronawirusem.

Wczoraj nieprawdziwymi wpisami na portalach społecznościowych politycy PO próbowali zdyskredytować wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w szpitalu i siedzibie pogotowia ratunkowego w Garwolinie w województwie mazowieckim.

Otóż podczas wizyty w siedzibie pogotowia towarzyszył prezydentowi dyrektor placówki, lekarz, jednocześnie radny sejmiku województwa mazowieckiego z listy Prawa i Sprawiedliwości ,który także ma dyżury w karetce pogotowia i w ten sposób ratuje ludzkie życie i zdrowie.

Gdy przyjechał do Garwolina prezydent akurat kończył dyżur i był w uniformie lekarza pogotowia, politycy Platformy uznali, że polityk PiS przebrał się w mundur ratownika i uczestnicy w jakiejś „ustawce” z udziałem prezydenta.

Na portalach społecznościowych zaroiło się od wpisów polityków PO (między innymi poseł Hartwich), a także dziennikarzy i celebrytów wspierających tę partię, że to mistyfikacja, bo prezydent pojechał do Garwolina spotkać się z radnym PiS.

Mimo tego, że prawie natychmiast głos zabrał sam zainteresowany i potwierdził ,ze często ma dyżury w pogotowiu, nieprawdziwych informacji nie usunięto, i nikt z polityków PO nie przeprosił za te bezpodstawne oskarżenia.

3. Jednocześnie czołowi politycy PO, a także niektórzy dziennikarze już wprost i często wręcz na pograniczu histerii, domagają się przełożenia wyborów prezydenckich, twierdząc że kandydaci na prezydenta mają nierówne szanse wyborcze.

Bowiem wprawdzie wszyscy kandydaci zawiesili kampanię polegającą na spotkaniach z wyborcami (zrobił to także Andrzej Duda) ale zdaniem opozycji, urzędujący prezydent wykonując swoje codzienne obowiązki, w tym szczególnie w czasie epidemii, osiąga nad nimi dodatkowe przewagi.

4.Tyle tylko, że ogłoszenie któregoś ze stanów nadzwyczajnych przewidywanych w art.228 Konstytucji RP, które pozwalają na przesunięcie terminu wyborów (stanu wojennego, stanu wyjątkowego, lub stanu klęski żywiołowej), wymaga szczególnych zagrożeń dla których zwykłe środki konstytucyjne są niewystarczające.

A przecież wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego pozwoliło na nam nie tylko zamknąć granice kraju ale również na zamkniecie szkół, uczelni i wszystkich zgromadzeń publicznych powyżej 50 osób, a także na skuteczne wykrywanie koronawirusa i zarządzanie kwarantanny wobec osób które mogły się zarazić.

Skoro więc udało się opanować sytuację epidemiczną, to póki co nie ma podstaw konstytucyjnych do wprowadzenia któregoś ze stanów nadzwyczajnych, a tym samym przesuwania terminu wyborów, więc histeria polityków PO i wspierających ich publicystów jest zupełnie nieuzasadniona.

5. Dlaczego więc mimo braku sukcesów dotychczasowej polityki atakowania rządzących, politycy Platformy ją kontynuują?

Najprawdopodobniej dlatego ,że inaczej nie potrafią, nie mają realistycznych pomysłów na walkę z koronawirusem i jego skutkami, ba nie mają żadnego pozytywnego programu z którym mogliby wyjść do potencjalnych wyborców.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze

anonim2020.03.16 20:41
Co się dziwić, ten rząd jest najbardziej zainteresowany demolowaniem Polski i okradaniem Polaków, a trolle pokroju Kuźmiuka czeerpią z tego profity.
anonim2020.03.16 20:38
Prawda jest bolesna... nieudolność tego rządu została już wielokrotnie potwierdzona.
Nina2020.03.16 18:32
POniemiecka partia KO z Budki.To ZDRAJCY Polski i Polaków pachołki niemieckie i ruskie.Pierwszy polski rząd Olszewskiego rozwalił Tusk z Wałęsą, aby bezkarnie mogli sprzedać majątek i ziemie polskie.Gdyby PO wygrało w 2015 roku to PO z PSL by doprowadzili do kolejnego rozbioru Polski przez Niemcy i Rosję. Ta partia to zaraza.
WON - palec środkowy2020.03.16 12:00
Rzygam na tych celebrytów - stary Mann ze sto lat tuszy "mam w tupie"- starzec z TVN Wojewódzki pokazuje młodą "tupę" - Materna pokazuje miny zdegustowane po przegranej BULA :Lewatywy - całe sflaczałe elity wyją "mam w tupie fajfuska" itd. Znudzeni dziennikarze z PO generują Fakenjuwzy
skarb2020.03.16 10:56
PO niech wezmnie sie do roboty i zlikwiduje wirusa w POLSCE tacy wszystko wiedzacy innaczej a nie POtrafia wirusa zatrzymac, NAWROCCIE SIE POKI NIE JEST ZA POZNO!!!!!i do R O B O T Y!!!!!!!!meczycie POLAKOW RZAD JUZ 14 ROK co zdzialaliscie przez ten okres 13 lat siejecie zamet i terror w POLSCE,CHCECIE ZDEMONTOWAC POLSKE
epidemiolog2020.03.16 10:09
Krytyka jest sprawą normalną, ale jeśli ktoś noin stp łże jak bura suka napiwszy sie najpierw soku z buraka i po konsumpcji jatrogennej dawki używek i dopalaczy przy wrodzonym poziomie intelektu typowym dla totalnej targowicy - IQ poniżej 10, to rozpowszechniane są takie brednie!!!!Czy gdyby rządził egzotyczny tercet -Tusk-LKopara-Arłukowicz przy wsparciu prezydętki MKB to obecnie dziesiatki tysięcy ofiar koronawirusa w Polsce zbeszczeszczone nie leżały by na wysypiskach czy śmietnikach posypane wapnem?
anonim2020.03.16 20:39
Non stop łże i rozpowszechnia fake newsy? Idealnie opisałeś PiSowskich trolli.
XYZ2020.03.16 9:31
Nadal nie usłyszałem że przez to że musiałem zamknąć swój interes będą zwolnienia z ZUSu
Ciemnota to kupi?2020.03.16 9:29
Powinni peany wznosić jak Ty wlazidoooopo
x2020.03.16 9:11
Jedyny pomysł jaki mają to wprowadzanie sowieckiego kapitalizmu i to im wzięło i upadło, bo ileż można.
jozef2020.03.16 8:51
Przecież ten rząd nie ma żadnej strategii, państwo nie działa, ludzie na kwarantannie chodzą po ulicach. Zamknięcie granic z dnia na dzień spowodowało panikę, jedynie przemęczony Minister Zdrowia wie o co chodzi, dlatego pracuje 24 godziny na dobę, bo nie ma go kto zastąpić. Urzędy pozamykane i nikt nie wie co dalej.
zxzx2020.03.16 9:10
Ludzie powinni wiedzieć,że na kwarantannie nie mogą wychodzić.Przecież nie wyślą wojska na ulicę aby każdego pilnować.To jest odpowiedzialność ludzi,to społeczeństwo ma zdać egzamin.
anonim2020.03.16 8:36
Kiedy sobie przypomnę te ścieki w Warszawie zatruwające Wisłę, to przez analogię mogę sobie wyobrazić ich "walkę" z epidemią, już dzisiaj połowa Polaków byłaby zarażona!
Sie ma!2020.03.16 8:35
Jak tam pysiaki pisiaki?:) Wasz elektorat dziadki i babcie moherowe berety powinien teraz podziękować WOŚP za respiratory! I odszczekać jak bure kundle wszelkie kalumnie które rzucaliście na zbiórkowiczów. Się może okazać że wam d. uratowali ci opluwani orkiestrowicze! Jak to życie jest przewrotne pysiaczki:)
Tadeusz2020.03.16 8:48
Koteczku. Sprzęt zakupiony przez owsiaka może służyć TYLKO DZIECIOM!!!. A te, o ile mi wiadomo, na COVID 19 nie chorują
Urszula2020.03.16 14:46
Chorują i to jak najbardziej. Jesteś niedoinformowany.
Precz z 🌈 zarazą!2020.03.16 8:49
Zapomniałeś jakoś dodać: "podziękować WOŚP za (mimowolne) napompowanie po raz kolejny Złotego Melona".
Nina2020.03.16 18:35
Debil ten pajac w czerwonych gaciach nic nie dawał,serduszka zawierszali ci którzy popierali PO to oszustwo i propaganda.Zawieszali je na sprzęcie zakupionym przez rząd.
anonim2020.03.23 8:28
TY PSYCHOLU I HIENO CMENTARNA . ZŁODZIEJI I OSZUTÓW TYLKO BRONISZ.
PancerCrystal2020.03.16 8:27
Dlaczego krytykę rządu nazywa się atakiem? To już nie wolno krytykować pisu? Tak samo nie można było krytykować PZPR. Wraca stare.PiS przywraca komunę.
Sie ma!2020.03.16 8:37
PiS to jest komuna. Więc inaczej być nie może. Oni nie potrafią myśleć inaczej niż jak komuchy.
zxzx2020.03.16 8:39
To jest zwykłe szukanie dziury w całym a nie krytyka.Wszędzie dopatrują się ustawek.
Tadeusz2020.03.16 8:46
krytykować wolno. Nie wolno kłamać! A antypis potrafi tylko kłamać
Ciemnota to kupi?2020.03.16 9:30
W pisich czasach wolno być wyłącznie imbecylem jak widac
konrad2020.03.16 13:18
Krytyka jest wtedy, gdy opiera sie choć trochę na faktach, a nie na wymysłach, jak to robi Hartwich i jej koledzy. Natomiast fake newsy są zawsze atakiem. Przypatrz się lepiej słownictwu, jakie uwielbia stosować Wirtualna Polska. Każda uwaga, najdrobniejsza polemika to dla tego portalu równa się UDERZENIE. Każdy najniewinniejszy żarcik to DRWINA lub SZYDERSTWO. Dowodów na odgórną operację, zmierzającą do prymitywizacji polskiego języka i zmiany znaczeń, jest bez liku. Poczynając od słowa ZŁOŚĆ, które nagle ni skąd ni zowąd z pejoratywnej konotacji staje się emocją pozytywną. Również WŚCIEKŁOŚĆ. A zaraz potem mamy ogromny awans i popularność słowa N I E N A W I Ś Ć i wyrugowanie niemal wszystkich słów i określeń opisujących stany p o ś r e d n i e jak NIECHĘĆ, UPRZEDZENIE, SPRZECIW, AWERSJA, ANIMOZJA, NIE LUBIĆ itd., itp Świat uczuć pejoratywnych lub ambiwalentnych zredukowano do jednego tylko słowa, do emocji skrajnej - NIENAWIŚĆ. A przecież to jest nieprawda, bo dla człowieka w świecie uczuć pejoratwynych charakterystyczna jest przede wszystkim letniość. OCZYWIŚCIE JEST TO ZABIEG CELOWY, MAJĄCY PRZEFORMATOWAĆ JEDNOSTKĘ LUDZKĄ. O redukowaniu polskiego języka i celowej prymitywizacji można mówić w nieskończoność. Sądzę że z innymi językami, zwł. tymi powszechnymi taka operacja jest o wiele trudniejsza, chociaż kto wie? W USA lewica jest zdolna do wszystkiego.
anonim2020.03.23 8:27
To nie krytyka to atak na rządzących. Sami nigdy nic lepszego Polamom nie zaproponowali tylko na okradali. Won na SYBERIE