25.08.20, 15:00fot. zbigniewkuzmiuk.pl

Zjednoczona Prawica może wygrać wybory w 2023 roku jeżeli uniknie efektu arogancji władzy

1.W tygodniku „Sieci” ukazał się wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą, poświęcony kampanii wyborczej, a także zamierzeniom głowy państwa następną 5-letnią kadencję.

Prezydent podkreśla, że będzie realizował prezentowany w kampanii program wyborczy, bo jest przekonany, iż to właśnie konsekwentne wypełnianie zobowiązań wyborczych w tym 5-leciu, dało mu reelekcję.

Zwraca także uwagę, że będzie to możliwe, jeżeli da się obronić Polskę przed kryzysem gospodarczym, utrzymać miejsca pracy, wreszcie wrócić na drogę dynamicznego rozwoju.

Prezydent także odpowiadając na pytanie stwierdza, że „Zjednoczona prawica może wygrać wybory parlamentarne w 2023 roku jeżeli uda się uniknąć efektu arogancji władzy”, co jak podkreśla „najbardziej ludzi denerwuje”.

2. Z satysfakcją prezydent Duda odnotowuje zmianę oczekiwań wyborców jaka dokonała się w ciągu ostatnich 5 lat, przypomina, że w poprzedniej kampanii w bezpośrednich spotkaniach z wyborcami proszono go o przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego, o wsparcie dla rodzin wychowujących dzieci, o dodatkowe wsparcie dla emerytów, o stworzenie w Polsce warunków, aby ci, którzy z naszego kraju wyjechali, chcieli jak najszybciej wracać.

W tej kampanii prezydenckiej problemy sytuacji materialnej Polaków poruszano już rzadziej, przypominano, że konieczne jest dokończenie reformy wymiaru sprawiedliwości, zmiana sytuacji na rynku medialnym, czy też obrona wartości i dziedzictwa coraz mocniej atakowanych przez środowiska lewicowo-liberalne.

3. Prezydent chce więc konsekwentnie realizować swój program wyborczy, który zaprezentował w kampanii, bo to jak podkreśla jedyna droga zapewnienia sobie wdzięczności wyborców i mimo tego, że to jego ostatnia kadencja, to ze zobowiązań które składał, będzie się wywiązywał.

Przypomnijmy, że prezydent Andrzej Duda mówił w kampanii o pięciu filarach swojego programu, a te filary to: rodzina, bezpieczeństwo, praca, inwestycje o charakterze strategicznym ale i te lokalne oraz godność.

Wszystkie one były w zainteresowaniu prezydenta w zakończonej niedawno kadencji i to zainteresowanie prezydent Andrzej Duda, chce kontynuować w tej kolejnej, choć zgodnie z Konstytucją będzie już ona ostatnią.

4. Rzeczywiście ogromny postęp dokonał się w odniesieniu do rodzin wychowujących dzieci, przez ponad 4 lata obowiązywania programu 500 plus takim rodzinom przekazano astronomiczną kwotę 110 mld zł, a więc około 1/4 całego polskiego budżetu państwa, ale to także program 300 plus, a także program maluch (wsparcia tworzenia żłobków i przedszkoli).

Wsparcie rodziny to obniżenie wieku emerytalnego, to także już 2-krotna wypłata 13. emerytury, a w roku następnym także 14. emerytury, wprowadzenie kwotowo-procentowej waloryzacji emerytur (w ten sposób niższe świadczenia rosną o co najmniej kilkadziesiąt złotych, a nie jak bywało wcześniej o 3-5 zł), a także wprowadzenie programu Mama plus, który wprowadził emerytury dla mam, które urodziły i wychowały przynajmniej 4 dzieci (takich świadczeń wypłaca się około 60 tysięcy, co oznacza, że przez wiele lat matki, które wychowały przynajmniej 4 dzieci były bez żadnych świadczeń ze strony państwa).

Prezydent Andrzej Duda na każdym kroku podkreśla, że oprócz wsparcia materialnego dla polskich rodzin w tym tych wychowujących dzieci, niezwykle ważne było przywrócenie im godności i szacunku, bo to one tworzą podstawę naszej państwowości.

Te programy będą w drugiej kadencji nie tylko utrzymane ale i rozwijane i tak naprawdę tylko ta kolejna kadencja prezydenta Andrzeja Dudy daje na to gwarancje.

5. Kolejny filar to bezpieczeństwo rozumiane szeroko jako bezpieczeństwo ludzi w ich miejscu zamieszania (odtwarzanie posterunków policji) ale także bezpieczeństwo militarne (zwiększenie o 30 tysięcy żołnierzy polskiej armii, zakup nowego uzbrojenia, już 5 tysięcy amerykańskich żołnierzy w Polsce), bezpieczeństwo energetyczne (uniezależnienie od dostaw rosyjskiego gazu), a także bezpieczeństwo żywnościowe (między innym wyrównanie dopłat bezpośrednich dla rolników w budżecie unijnym na lata 2021-2027).

Praca to między innymi podwyżki płacy minimalnej z (1750 zł w 2015 roku do 2600 zł w roku 2020 i wprowadzenie minimalnej stawki godzinowej - obecnie już 17 zł na godzinę), a także taka poprawa sytuacji na rynku pracy, że to praca szukała już pracowników, teraz zapewne ze względu na skutki pandemii, sytuacja na rynku pracy się pogorszy ale dla tych, którzy stracą prace przygotowano zarówno podwyżkę zasiłków dla bezrobotnych do 1200 zł i wypłatę zasiłku solidarnościowego w wysokości 1400 zł netto (sumarycznie świadczenia nie niższe niż płaca minimalna).

Inwestycje to te o charakterze strategicznym jak Centralny Port Komunikacyjny, przekop Mierzei Wiślanej, budowa tunelu podmorskiego do Świnoujścia, gazociągu Baltic Pipe, czy trasy ekspresowej S-19- wzdłuż naszej granicy wschodniej, ale także inwestycje lokalne w oparciu o Fundusz Dróg Samorządowych -6 mld zł rocznie, czy Fundusz Inwestycji Lokalnych – przeznaczony na wsparcie inwestycji w ochronie zdrowia czy oświacie realizowanych przez samorządy.

Wreszcie godność to ta przywrócona polskiej rodzinie ale także polskim społecznościom lokalnym (tzw. Polsce B), ale również Polsce jako krajowi w wymiarze europejskim jak i światowym.

Realizacja tego programu nie tylko pozwoli wywiązać się prezydentowi Andrzejowi Dudzie z jego zobowiązań wyborczych ale także Zjednoczonej Prawicy wygrać wybory parlamentarne w 2023 roku.

 

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze

SLAWAN2020.08.25 19:07
Ten efekt widać juz teraz. Spółki energetyczne Skarbu Państwa mają wyłącznie dostarczać kasy. Nieważne, co się w nich dzieje, byle można je było doić. Inwestycje w sieć PGE Dystrybucja zatrzymane do końca 2021. Wykonawcy moga się pocałować w d.., nawet jeśli podpisali umowy. W przetargach PGE Dystrybucja nie przestrzega własnych standardów. Taki jest dzień powszedni. Ale tego się nie da zamieść na dłuższą metę. Gierkowi też nie wyszła propaganda sukcesu. Nawet Zenek ze swoim kozim zawodzeniem nie pomoże.
Seks kamerki2020.08.25 17:03
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
Anonim2020.08.25 16:59
PiS to nieśmiali grandziarze jak Deep State?
Anonim2020.08.25 16:58
A zatem panie Kuźmiuk dostrzegacie ignorancję władzy? Dostrzegacie ignorancję PiS-u. To dobrze, To dobrze, panie Kuźmiuk!
meg2020.08.25 16:47
Pis to nie prawica a farbowane socjal ,liberały i pacynki globalistów to ich od różnia od totaasow ze wprowadzają to wszystko po cichu krzycząc głośno ze to jest be patriotyzm na pokaz, gęby pełne konserwa frazesów a robią na przekor albo nie robią nic
parch "Wojtek" kretynizacja przyznaje się:2020.08.25 15:34
"...wielokrotnie byłem gwałcony przez księdza pedofilia..." ----- Co jest oczywiste towariszcz Palijak, s*asz po mediach, bo masz doope tak rosyebaną, że goovna nie trzyma.
oo2020.08.25 16:38
Opuszczasz się ruski bocie w robocie.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.25 16:49
zostaw tego idiotę! chociaż mam nie złą bekę widząc jak się tu produkuje zapewne myśląc jak tu wszystkim robi na złość swoimi wklejkami od roku jednymi i tym samymi bo jest za głupi żeby samemu coś napisać 😆
Wojtek Polak2020.08.25 15:26
Czy bankster Moravietzky planuje nabycie nowej działki za grosze?
Palindrom2020.08.25 15:15
To jest główny plan ZP na rządzenie i na wybory 2023, czy plan minimum?
ryszard2020.08.25 15:10
"jeżeli uniknie efektu arogancji władzy" , czego doskonałym przykładem jest chęć pogrania sobie w rosyjską ruletkę zdrowiem i życiem polskich dzieci, przymuszanych do zajęcia miejsc w ławkach szkolnych, bez jakiejkolwiek ochrony przed zarażeniem (dziecko obok dziecka bez zachowania odległości społecznej i bez masek).
Palindrom2020.08.25 15:17
Masz już bunkier przeciwatomowy z zapasami wody i żywności na 20 lat?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.25 15:09
"uniknąć efektu arogancji władzy" co ten PADofil pyerdoli??? nie da się uniknąć czegoś co trwa od 5 lat!
Palindrom2020.08.25 15:20
Co to jest PADofil? Coś jak twoje sikiratki?
ladychapel2020.08.25 15:06
Polska jest krajem demokratycznym i tolerancyjnym. Szanując wszelkie poglądy, odmienność, warto podkreślić to, że nie ma u nas afirmacji, zgody dla promowania pewnych ideologii - powiedział premier - 25.08.2020 Mateusz Morawiecki.
Palindrom2020.08.25 15:26
To kaplice też mają 60 odmian genderowych?