14.06.21, 10:53Fot. screenshot YouTube (Radio Zet)

Zjednoczona Prawica najsilniejsza razem. Fogiel o wyborach: eksperyment ewidentnie się nie powiódł

- Eksperyment z wystawieniem kilku kandydatów ze strony Zjednoczonej Prawicy ewidentnie się nie powiódł – stwierdził wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

Przedterminowe wybory w Rzeszowie wygrał Konrad Fijołek, zdobywając 56,61 proc. głosów. Druga była Ewa Leniart z PiS z wynikiem rzędu 23,63 proc. głosów. Na trzeciej pozycji uplasował się Marcin Warchoł z Solidarnej Polski - 10,72 proc., a na czwartej Grzegorz Braun z Konfederacji - 9,15 proc.

Wynik wyborów skomentował Radosław Fogiel z PiS w Poranku Siódma9.

- To nie jest kwestia bólu. Każde wybory charakteryzują się tym, że ktoś wygrywa, ktoś przegrywa. Mieszkańcy Rzeszowa podjęli taką decyzję. Oczywiście bardzo byśmy się cieszyli, gdyby zwyciężyła wojewoda Leniart, ale szanujemy ten wybór. Cóż innego możemy zrobić? - stwierdził.

Fogiel stwierdził następnie, że nie powiódł się eksperyment polegający na wystawieniu odrębnych kandydatów przez partie wchodzące w skład Zjednoczonej Prawicy.

- Widać jak na dłoni, że ten eksperyment z wystawieniem kilku kandydatów ze strony Zjednoczonej Prawicy ewidentnie się nie powiódł i to jest przede wszystkim coś, o czym my, z czego my zdajemy sobie sprawę, ale muszą sobie z tego też zdawać sprawę nasi koalicjanci - powiedział.

- Mieliśmy kandydata PiS, kandydata Solidarnej Polski, przez chwilę kandydata Porozumienia, który następnie poparł kandydata Solidarnej Polski. Ten kandydat ma poparcie na poziomie Grzegorza Brauna, a równocześnie mamy sytuację, w której niestety pozbawiono wojewodę Leniart chociażby możliwości walki o drugą turę - kontynuował.

- Po pierwsze, widać że Zjednoczona Prawica wygrywa, kiedy jest zjednoczona i po drugie, widać też, że jednak lider ZP, partia wiodąca, jest jedna i jest nieprzypadkowa i myślę, że wszyscy głęboko powinni się nad tym wynikiem zastanowić - skonkludował rzecznik PiS.

jkg/siódma9

Komentarze

Stały czytelnik2021.06.14 12:45
Wybory w Rzeszowie zostały przegrane prze butę. Trzeba było: 1/ nie odchodzić od programu z 2015 r., 2/ nie zamykać szpitali i przychodni, 3/ nie doprowadzać dzieci do depresji i samobójstw, a przedsiębiorców do ruiny, 4/ nie sprzedawać Polski Niemcom, 5/ nie mamić ludzi pandemiczną propagandą i napuszczać jednych na drugich, 6/ nie zamykać kościołów, nie zabraniać modlitwy, nie wywlekać księży sprzed ołtarzy rękoma policyjnych siepaczy, 6/ solidarnie poprzeć Warchoła, bo tylko on miał szanse.
Stały czytelnik2021.06.14 12:39
Czyli definitywnie PIS odchodzi od programu, na który głosowałem. Przyjmuję tę woltę z żalem, bo jednak szkoda mi Polski, której oni już jednak nie uratują, bo zdradzili swój własny elektorat.
ala2021.06.14 12:13
Myślałem, że w Rzeszowie mieszkają mądrzejsi ludzie!
San Escobar2021.06.14 12:27
myślenie nie jest twoją silną stroną, cóż za megalomania w uzurpowaniu sobie prawa do oceniania ludzi, którzy mają już dość obłudy PIS, tylko ty i PIS posiadacie monopol na mądrość nadaną wam przez PIS? rydzykowe prawdy objawione tylko u ciebie i w PIS-ie? pycha kroczy przed upadkiem, czyż nie to wynika z nauk rydzykowych? tylko to wasz pisowski upadek
pije po 13tej2021.06.14 11:53
sorki---z pewną nieśmiałością zapodam pytanie dlaczego KRUSowcy reprezentujący prowincje kochają PIS a ZUSowcy pochodzący z miast już niekoniecznie i dlaczego ci pierwsi są dofinansowywani przez tych drugich .
Anonim2021.06.14 11:31
Ból du.py PiSdzielców - bezcenny!!! 😁😁😁
katolicka deratyzacja Polski2021.06.14 11:27
PIS nigdy nie mial szansy w duzych miastach ,razem z ZP ,czy bez.
mateuszjegliński2021.06.14 11:25
Wybieranie lewaka zawsze niesie negatywne konsekwencje. Szybko to wyjdzie na jaw. A pisie podlizywanie się lewicy, obraca się przeciwko pisim. Widocznie Rzeszowianie chcą tego co Warszawa, nawet g**** może płynąć ulicami, ale ważne, żeby nie pisi mieli władzę. Taka w Polsce wielkomiejska logika, a jakby co, to pisi rządzie pomóż. Czas wreszcie, żeby lewactwo, skoro bierze sprawy w swoje łapy, to niech ponosi odpowiedzialność za swoje decyzje. Towarzyszu Fogiel, władza ma rządzić i dbać o dobro Polaków i Polski, a nie się lewakom podlizywać.
katolicka deratyzacja Polski2021.06.14 11:28
Konfederacja to anarchistyczna antypanstwowa Krypto-Lewica.
oficer LWP2021.06.14 11:23
typowe dorabianie pisowskiej ideologii do ewidentnej przegranej pokazującej, że upadek PIS coraz bliżej, takie głupoty to możecie sobie pisowcy opowiadać swoim otumanionym przez 500+ wyborcom bo Rzeszów pokazuje, że i wasi wyborcy zaczynają widzieć co robicie, jak byś miał chłopie odwagę to byś po prostu powiedział, że przegraliśmy i należy zastanowić się czy dalsza polityka oparta na nepotyzmie, obłudzie, kłamstwu i zaklinaniu rzeczywistości ma dalej sens a i oficerom propagandy PIS-u z Frondy byłoby łatwiej a tak muszą pracować na 150% swoich możliwości aby pisowskim wyznawcom zakrzywiać czasoprzestrzeń, brnijcie dalej w swoje kłamstwa, to już nie działa panie Fogiel
katolicka deratyzacja Polski2021.06.14 11:30
Jestes glupkiem bez mozgu. PIS z powrotem rosnie,zas w duzych miastach nigdy nie mial szansy,a teraz w Rzeszowie dostal i tak WIECEJ niz poprzednio.
oficer LWP2021.06.14 11:36
to tak po katolicko-pisowsku? jesteś jednym z tych, którzy przyczyniają się do upadku PIS-u i za to ci dziękuje, twój post czytają także niezdecydowani ale dzięki tobie już wiedzą, że nigdy więcej obłudy piso-katolickiej, jeszcze raz dziękuję ci za postawę przyczyniającą się do jego upadku
ala2021.06.14 12:15
Ty kiedykolwiek byłeś normalny? Oglądasz TVNienawiści 24, to nic dziwnego!
oficer LWP2021.06.14 12:24
jednak to bardziej wiarygodne źródło informacji niż kurwizja tvPIS
Maciej Piwowar2021.06.14 11:15
Dopóki w Zjednoczonej Prawicy członkiem będzie Porozumienie J.Gowina.To pora ZAPOMNIEĆ o WYGRANYCH Zjednoczenia Prawicy.Porozumienie J.Gowina MUSI BYĆ WYRZUCONE.Inaczej Zjednoczenie Prawicy MUSI MIEĆ ŚWIADOMOŚĆ MINIMUM 10% wyborców nie POPRZE Zjednoczenie--PiS.Porozumienie J.Gowina to bezideowe ŁACHY.
pije po13tej2021.06.14 11:13
Czy ja dobrze rozumię że po dobroci nie da się Prawicy zjednoczyć .Trzeba przystawki spacyfikować znaczy się skonsumować jak drzewiej Samoobronę i LPR . Tylko czy po kolejnych rozpisanych a przegranych przedterminowych wyborach los da jeszcze trzecią szansę?