21.10.20, 16:30Fot. screenshot - YouTube (RMF FM)

Zmiany w PGNiG. Prezes składa rezygnację

Do dymisji podał się Prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Jerzy Kwieciński, który pełnił tę funkcję od stycznia tego roku.

Funkcję prezesa będzie on pełnił do jutra włącznie. Jak przekazała spółka, powodem decyzji o rezygnacji ze stanowiska były sprawy osobiste.

Jerzy Kwieciński, zanim objął kierownictwo w PGNiG, był od września 2019 roku, do wyborów parlamentarnych, ministrem finansów, inwestycji i rozwoju w rządzie Mateusz Morawieckiego. Wcześniej, od stycznia 2018 roku, był ministrem inwestycji i rozwoju.

Według nieoficjalnych doniesień RMF FM, powodem rezygnacji mogły być nieporozumienia pomiędzy Kwiecińskim a prezesem Orlenu Danielem Obajtkiem.

kak/PAP, RMF FM

Komentarze

Ja, Szatan2020.10.21 16:55
ANEKS nr 2 DO INSTRUKCJI DLA MOICH WIERNYCH PACHOŁKÓW – pogrobowców faryzeuszy, wrogów Kościoła i Polski, czcicieli trupa Lenina, wyznawców poglądów masonów i brukselskich neomarksistów, którzy w amoku szaleją na Frondzie: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej”, „Maria Błaszczyk”, „Klejnot Nilu” i wielu innych z tej samej szajki, choć pod innymi nickami ***** No dobra, widzę, że nie pojęliście ostatnich moich instrukcji. Myślicie, że się wykpicie jakimiś prymitywnymi złośliwościami w tych waszych komentarzach? Może was to cieszy, ale mnie nie. Pora więc wyłożyć karty na stół. Przypominam: Moim celem jest złapanie jak największej ilości dusz do piekła na całą wieczność. I nie zauważyłem żadnych efektów w tym kierunku od tej waszej durnej pisaniny. Katolicki motłoch śmieje się z tego i tylko umacnia w przekonaniu, że jesteście bandą przygłupów! Oni, że zacytuję mojego ulubieńca, Jurka Urbana, maję to wszystko w ᵭůᵱįě! ***** Powtarzam: Jesteście jak polska opozycja: totalnie nieskuteczni! Nie zyskaliście mi ani jednej duszy! Ale dla was, durnie, piekło zawsze stoi otworem. Do zobaczenia zatem! ***** (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam!”
KuzynObajtkaStraciłRobotęSzoferaSzambiarki2020.10.21 16:54
Z szamba cuchnie mieszaniną gazów. Dlatego kuzyn Obajtka nadaje się na prezesa PGNiG jak nikt.