04.07.19, 13:00Zdj. Diliff, CC BY SA 3.0, Wikimedia Commons

Znamy skład komisji Parlamentu Europejskiego

Parlament Europejski ogłosił dziś listę deputowanych, którzy trafili do 20 nowych komisji. Polscy europosłowie najchętniej zapisywali się do komisji spraw zagranicznych, komisji środowiska oraz komisji transportu.

W tej pierwszej zasiądzie 71 parlamentarzystów, w tym sześcioro z Polski: Radosław Sikorski (PO), Włodzimierz Cimoszewicz (SLD), Anna Fotyga (PiS), Karol Karski (PiS), Jacek-Saryusz Wolski (PiS) i Witold Waszczykowski (PiS).

Z kolei w komisji ochrony środowiska naturalnego, zdrowia publicznego i bezpieczeństwa żywności Polaków reprezentować będą następujący politycy: Bartosz Arłukowicz (PO), Adam Jarubas (PSL), Ewa Kopacz (PO), a także Joanna Kopcińska (PiS) i Anna Zalewska (PiS).

Tyle samo eurodeputowanych z Polski dołączyło do komisji transportu i turystyki, liczącej w sumie 49 członków. Zasiądą w niej Bogusław Liberadzki (SLD), Tomasz Poręba (PiS), Kosma Złotowski (PiS) oraz Magdalena Adamowicz (PO) i Elżbieta Łukacijewska (PO).

Licząca 68 eurodeputowanych komisja wolności obywatelskich, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych przyciągnęła natomiast Andrzeja Halickiego (PO), Joachima Brudzińskiego, Patryka Jakiego i Jadwigę Wiśniewską (cała trójka z PiS). W komisji zatrudnienia i spraw socjalnych znalazły się Elżbieta Rafalska oraz Beata Szydło (obie z PiS) oraz Jarosław Duda (PO).

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

robaczek 2019.07.4 13:39
CZY JEST BECIA!!!! szefowa całej europy! nie wybrali ja na szefa? a moze ona jak Jarek bedzie starowała? za gabinetu;] heheheh;] bez Beci nie ma Europy!!! ;] kto premie załatwi? A ONE SIE ZWYCZAJNIE NALEŻĄ!!! wszak przylecielismy z daleka!! ;] szkoda ze Krysia tez tam nie pojechala. tęsknie juz ;]