18.04.19, 10:40screenshot Youtube

Zrozumieć Zmartwychwstanie. Ks. Piotr Pawlukiewicz

Komentarze

andrzejhahn32019.04.18 15:59
znowu ten imbecyl pawlukiewicz otwiera ryj
Gnostyk2019.04.18 10:44
Co tutaj rozumieć ? Nie było żadnego zmartwychwstania. Niby kto miał zmartwychwstać Jezus był tylko człowiekiem. Materia nie może zmartwychwstać. To są podstwowe fakty biologiczno-medyczne. Natomiast Chrystus-Eon nie mógł umrzeć bo był zupełnie innej natury więc skoro nie umarł nie mógł zmartwychwstać. Nawet jeśli jakieś zmartwychwstanie by się odbyło to i tak zbawić może tylko Gnoza. Jezus Chrystus też nauczał Gnozy.
Kacha2019.04.18 11:21
mieszasz pojęcia i próbujesz pseudonauokwo udowadniać coś co z nauką nie ma nic wspólnego. Chrystus jako Bóg nie umarł to oczywiste. Umarł Chrystus jako człowiek, jego zwykłe, ziemskie ciało. I zmartwychwstał, co oczywiście jest niezgodne z biologicznyni prawami, dlatego dokonać tego mógł tylko Bóg. Twój problem polega na tym że nie potrafisz rozróżnić wiary i nauki. Wiara dotyczy tego czego nauka nie jest w staniw udowodnić. Dlatego nazywa się wiarą. Gnoza z zasady jest temu przeciwna i oczekuje nauki, ściślej wiedzy, jako potwierdzenia, a to już nie jest wiara.
Gnostyk2019.04.18 11:37
Nic nie mieszam. To katolicyzm miesza a ja jestem Gnostykiem. Bóg Prawdziwy nigdy nie zniżyłby się do czegoś tak idotycznego jak ożywianie materii. Z resztą nawet jeśliby tak było to nie moglo mieć to żadnego znaczenia w kontekscie zbawienia. Zbawia tylko Gnoza.