07.02.21, 12:20Fot. screenshot - YouTube (Rzeczpospolita TV)

Żukowska ostro podsumowała konwencję PO: Marne, naprawdę marne

Goście programu „Woronicza17” komentowali wczorajszą konwencję Platformy Obywatelskiej. Borys Budka i Rafał Trzaskowski zapowiedzieli wczoraj powstanie wielkiej koalicji ugrupowań opozycyjnych, które zjednoczone mają zwyciężyć PiS. Problem w tym, że politycy PO zapomnieli poinformować wcześniej o koalicji… samych koalicjantów.

Na wczorajszej konwencji PO miał zostać zaprezentowany wyczekiwany program partii. Żadnego programu jednak nie było. Liderzy ograniczyli się jedynie do kilku haseł wyświetlanych na slajdach i znanego twierdzenia Pawła Kozioła: „Wiemy, jak to zrobić”. Oczywiście, nie brakowało również krytyki obozu władzy. Rafał Trzaskowski mówił m.in. o ekologii i krytykował działania rządu w walce z zanieczyszczeniami. Było też wiele oskarżeń związanych z sytuacją epidemiczną, ale żadnego pomysłu, jak tę sytuację poprawić.

- „Od polityków oczekuje się przecież rozwiązań. Co chcecie zrobić, żeby rozwiązać ten najważniejszy problem i dlaczego nie powiedzieliście tego na konferencji?” – pytał Michał Rachoń posła Jarosława Urbaniaka z PO.

- „My jesteśmy od przedstawiania swojego programu, swoich założeń - nie wiem, czy pan zauważył, ale jesteśmy opozycją. Od zwalczania pandemii… Decyzje podejmuje rząd PiS-owski, decyzje podejmuje Nowogrodzka i Jarosław Kaczyński. Te decyzje się sypią. Efekt tego jest taki, że jesteśmy liderem Europy pod względem zgonów. Umiera najwięcej Polaków od II wojny światowej” – odpowiadał polityk, ponownie ograniczając się wyłącznie do krytyki.

Konwencję krytykowała Anna Maria Żukowska, która nie kryła oburzenia związanego z faktem, że PO ogłosiło koalicję z Lewicą, choć Lewica nic o niej nie wiedziała. Partia nie została też poinformowana, że w czasie konwencji PO zostanie wykorzystany jej logotyp.

- „Dlaczego na takiej konferencji, konwencji jest moja partia i o tym nie wie? To jest jednak trochę dziwne postawienie sprawy i trudno traktować to jako zaproszenie. To jest takie zaproszenie, które jest bardziej stawianiem pod ścianą metodą faktów dokonanych. (…) Marne, naprawdę marne. I to nie jest dobry początek współpracy, jeżeli miałaby ta współpraca być” – podsumowała parlamentarzystka Lewicy.

kak/TVP Info, wPolityce.pl

Komentarze

Marek2021.02.9 23:12
Ona ma coś z kaczki.
Michał Jan2021.02.7 21:27
Po odwołaniu z funkcji rzecznika, nadal ma dużo do powiedzenia dla prasy. Słów oczywiście, bo treść żadna.
Walter2021.02.7 21:04
Jarosław Kaczynski chce namaścić na Premiera Daniela Obajtka, a więc chce pogrążyć Polskę jeszcze bardziej. Dlatego rozumiem obawy Jarosława Gowina, co do dalszych losów Zjednoczonej Prawicy. Daniel Obajtek jest Prezesem Orlenu. Karierę zawodową Obajtek zaczynał jako 19-latek. Po tym, jak porzucił naukę w technikum weterynaryjnym, pracował jako operator maszyn w produkującej rury i złączki firmie Elektroplast, należącej do jego wuja. W kolejnych latach awansował na kierownika, a potem dyrektora spółki. Finał współpracy był jednak nieciekawy. Jak relacjonował ?Newsweek?, wuj, któremu pracownicy zwrócili uwagę, że Obajtek w ciągu kilku lat znacznie się wzbogacił, nabrał podejrzeń, że działo się to kosztem jego firmy i zgłosił sprawę organom ścigania. Prokuratura oskarżyła Obajtka o to, że kierując Elektroplastem, fałszował dokumenty dotyczące zakupu surowca do produkcji rur, potwierdzając odbiór większej ilości, niż faktycznie trafiała do magazynu. Firma miała stracić przez to ponad 1,4 mln zł, a Obajtek miał osiągnąć ponad 700 tys. zł korzyści. Sprawa trafiła do sądu w Sieradzu. We wrześniu 2016 roku (a więc już za rządów PiS) prokuratura wystąpiła jednak o zwrot aktu oskarżenia, w celu uzupełnienia materiału, a kilka miesięcy później umorzyła sprawę uznając, że zebrany wcześniej materiał dowodowy jest sprzeczny i ogólnikowy, i nie dostarczył podstaw do wniesienia oskarżenia." - okopress
była posłanka PiS-u2021.02.7 14:02
Lewactwo przypuściło dziś na mnie bezlitosny i agresywny atak. Najpierw podpalili SPA, w którym dbałam o siebie, dla Polski, dla Polaków, a następnie rozpętali piekło po tym, jak ewakuował mnie z miejsca zamachu SOP. Marksistowsko leninowsko stalinowskie metody prześladowań!
Pawłowicz była w hotelu2021.02.7 13:59
Wywiozła ją limuzyna SOP.
Rozum tej pani dorównuje jej2021.02.7 13:25
nazwisku
Szybki Lopez2021.02.8 1:29
Żukowskiej? Ja się tym zajmę, pozwolisz?.
fdf2021.02.7 13:09
Z ostatniej chwili: Pawłowicz była w hotelu ( pandemia?) i znalazła się w niebezpieczeństwie, chyba podpalenie. Boże chroń elity.
Anonim2021.02.7 13:05
Polacy, to taki dzielny Naród, w którym rządzi się żydowski, ukraiński lub niemiecki folksdojcz?
Rydzyk to chuj2021.02.7 13:03
U nas PiSzczury stanowią groźną plagę, atakują kobiety, LGBT i wszystko co się rusza.
Chciałeś coś napisać?2021.02.8 1:30
A Ala ma kota, a Budka dostał w ryło.
PRAWDA2021.02.7 13:02
Jak nazywał się sie dziadek -- Żukowskiej ===prwdziwe nazwisko ==
ala2021.02.7 12:55
PO chce być dalej dominującą partią, bo Tusk chce do niej wrócić, ale Hołownia sam chce ze swoja partia mieć dominacje. Dlatego teraz będą się tłuc miedzy sobą. PO przegra tę walkę, bo ludzie są zmęczeni komunistami i ubekami w PO i ich anty PIS działanie obojętnie czy prawda czy nie, i do tego mają za sobą wiele przegranych wyborów. Hołownia chce ustawiać pionki na szachownicy i się nie da. Hołownia jest świeży i nie ma bagażu politycznego za sobą. Tusk będzie musiał szukać innej pracy w Meksyku, bo jest najbardziej znienawidzonym politykiem w Polsce powojennej.
Anonim2021.02.7 12:48
Nie wiem, gdzie tkwi błąd, ale do Sejmu i Senatu wybieramy same szumowiny i miernoty? w tym również nie-polskie? A co najgorsze, rządzą się w naszej Ojczyźnie? To jest już jakieś przekleństwo?
gośc2021.02.7 12:45
pierwszy raz jak powstalo PO to na nich glosowalem, i do dzis ma czkawke drugi raz juz nie bo wiedzialem ze to szwabsko ruski stwor ktory chcial nas pokojowo wykonczyc jako niewolnikow a to sie nie udalo i nie uda Polacy zobaczyli ze mozna inaczej zyc bez strachu ze sie z glodu umrze
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.02.7 12:44
Czego by nie mówić o POPSL-u to średni wzrost za te kilka lat mieliśmy najwyższy z byłych demoludów. A za Pisiorstwa ten polski middle income się jeszcze osłabia.... pisiorki rozwaliły prawo, bezprawie rozwala państwo, bezrząd rozwala instytucje jak system ochrony zdrowia, rozwalony system zdrowia napędza śmiertelność... PiS niszczy gospodarkę od samych podstaw, blokuje nie tylko wolność gospodarczą ale np. upartyjnione sądy zniszczą system odpowiedzialności pozakontraktowej w gospodarce i całkiem przestaniemy się rozwijać.
Anonim2021.02.7 12:43
Nie wiem, gdzie tkwi błąd, ale do Sejmu i Senatu wybieramy same szumowiny i miernoty? w tym również nie-polskie? To jest już jakieś przekleństwo?
hahahaha2021.02.7 12:31
To teraz pytanie...? Co robi w sejmie Konfederacja? Poza tym, że jest dla bycia w sejmie CO załatwili?
Anonim2021.02.7 12:46
A co być sobie życzył, aby 11 posłów Konfederacji miałoby zrobić dla ciebie i Ojczyzny? Nie uczyłeś się rachunków, w tym sumowania mandatów poselskich?
Anonim2021.02.7 12:29
A to dobrze czy źle, że taka marna konwencja? Bo ostatnio Fronda zrobiła się antyPiSowska krytykująca rząd Morawieckiego.
no comment - no mercy2021.02.7 12:26
tak, tak i dodatkowo środkowy paluch