11.04.20, 06:30Screenshot TVP Info

Życzenia Pary Prezydenckiej na Wielkanoc: W tym roku polska Wielkanoc będzie inna...

W tym roku polska Wielkanoc będzie inna. Zabraknie tłumów wiernych na nabożeństwach w kościołach. Zabraknie zwyczajowych odwiedzin, spotkań i świątecznych wyjazdów.” - mówi Para Prezydencka w życzeniach Wielkanocnych składanych wszystkim Polkom.

Andrzej Duda wraz z małżonką podkreślają:

Tym ważniejsze będą życzenia przekazane zdalnie wszystkim naszym bliskim, krewnym i przyjaciołom. Ale też osobom starszym, samotnym i potrzebującym”.

Mówią także:

Wszystkim naszym Rodakom życzymy, aby te Święta były spokojne, pełne wzajemnej serdeczności, nadziei i pokoju. Niech te dni upłyną Państwu zdrowo i bezpiecznie, niech w trudnym dla nas wszystkich czasie przyniosą prawdziwe wytchnienie i pokrzepienie”.

Poniżej publikujemy pełen tekst życzeń Pary Prezydenckiej:

 

Szanowni Państwo!

Drodzy Rodacy w kraju i za granicą!

Zbliżają się Święta Wielkanocne. Czas odrodzenia i nowego początku. Zwycięstwa dobra nad złem, życia nad śmiercią, nadziei nad lękiem. Czas szczególnej życzliwości i dzielenia się dobrymi myślami.

W tym roku polska Wielkanoc będzie inna. Zabraknie tłumów wiernych na nabożeństwach w kościołach. Zabraknie zwyczajowych odwiedzin, spotkań i świątecznych wyjazdów.

Tym ważniejsze będą życzenia przekazane zdalnie wszystkim naszym bliskim, krewnym i przyjaciołom. Ale też osobom starszym, samotnym i potrzebującym.

Pamiętajmy o nich. Bo jedność i solidarność to nasze największe źródła nadziei. I siły, dzięki której zawsze pokonywaliśmy wszelkie przeciwności.

Na ile to będzie możliwe zachowajmy piękne polskie tradycje wielkanocne. Niech dzięki nim zagości w naszych domach uroczysta atmosfera Świąt.

Drodzy Państwo!

Składamy najserdeczniejsze życzenia prawdziwym bohaterom tych dni: pracownikom służby zdrowia, funkcjonariuszom służb mundurowych, żołnierzom, harcerzom i wolontariuszom – oraz wszystkim, dzięki którym państwo polskie realizuje swoje zadania.

Nasze najlepsze życzenia kierujemy do pracowników sklepów z artykułami pierwszej potrzeby, do pracowników aptek, urzędów pocztowych, oraz firm, które świadczą usługi komunalne, telekomunikacyjne, transportowe i kurierskie. Słowem: do tych, którzy ofiarnie wypełniają swoje codzienne obowiązki i pomagają Polakom przetrwać ten trudny czas.

Wszystkim naszym Rodakom życzymy, aby te Święta były spokojne, pełne wzajemnej serdeczności, nadziei i pokoju. Niech te dni upłyną Państwu zdrowo i bezpiecznie, niech w trudnym dla nas wszystkich czasie przyniosą prawdziwe wytchnienie i pokrzepienie.

Życzymy błogosławionych, dobrych Świąt!

Andrzej Duda

Agata Kornhauser-Duda

Prezydent.pl

Komentarze

anonim2020.04.11 21:35
Zdrowych świąt prezydencie ,bez wychodzenia z domu ,mam nadzieję ,że spędzisz je z żoną samotnie jak zalecacie nam obywatelom .
R2020.04.11 21:17
a ja życzę Prezydentowi i małżonce oraz wszystkim aby porozmawiali sobie z żywym Bogiem Jezusa bez frazesów i pośrednictwa kapłanów co o sobie mówią że są nam i Bogu w modlitwach niezbędni, a teraz sami sobie w Wielkanoc zakazali modlić się z ludem, papież gada do pustego placu, a księża do pustych kościołów... Błogosławione święta
maxsimus2020.04.11 18:48
Fuck You Dudowie !!!!
Zdzisiek2020.04.11 17:28
By w następnych wyborach wygrał ktoś z krewnych np ...J.Z.Potocki
Bard2020.04.11 13:39
Jak to chłop za babe przebrany.
Bianka2020.04.11 12:02
Sex Ty chyba raczej facetem jesteś..., żeby w wielką sobotę na katolickim portalu wypisywać takie bzdury....a lekarstwa wzięte...? :-)
Bard2020.04.11 13:38
Tu ma najwięcej klientów.
Bianka2020.04.11 12:00
A dlaczego nie ma wideło?
Walter2020.04.11 11:39
Jacek Sasin był organizatorem delegacji lecącej do Smoleńska w dniu 10 kwietnia 2010 r., wiadomo z jakim skutkiem. Teraz ma być organizatorem korespondencyjnej farsy wyborczej, mającej na celu niekonstytucyjne zapewnienie władzy Andrzejowi Dudzie, na następne pięć lat. Według Trybunału Konstytucyjnego nie można znacząco zmieniać kodeksu wyborczego, w czasie krótszym niż pół roku przed głosowaniem. Dlatego ustawa o wyborze korespondencyjnym jest niekonstytucyjna. Za kilka miesięcy pogłębi się recesja gospodarcza i szanse na reelekcję Andrzeja Dudy znacząco spadną. Dlatego Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński chcą przeprowadzić wybory w maju, w czasie pandemii koronawirusa, nawet kosztem zdrowia i życia biorących udział w głosowaniu. Frekwencja będzie bardzo niska i wielu Polaków będzie kwestionowało ważność wyboru Andrzeja Dudy. Prezydent wielokrotnie złamał konstytucję, posłusznie wykonując polecenia Jarosława Kaczyńskiego, dlatego nie powinien pełnić funkcji głowy państwa przez następne pięć lat. Twierdzenia, że wprowadzenie stanu klęski żywiołowej oznaczałoby konieczność ogromnych odszkodować z budżetu państwa są absurdalne. Odszkodowania należą się bez prowadzania stanu klęski żywiołowej, a decyzje o wypłatach podejmują wojewodowie. Wprowadzenie stanu klęski żywiołowej oznaczałoby przeprowadzenie wyborów za pół roku tj. w czasie największej recesji gospodarczej, co mogłoby skutkować klęską Andrzeja Dudy.
anonim2020.04.11 10:09
Nie za bliska ta odległość pary prezydenckiej powinni dwa metry od siebie stać ,dać przykład obywatelom .
anonim2020.04.11 9:58
Błogosławione święta bez Eucharystii ? Z zamkniętymi kościołami ,wierni pozbawieni sakramentów i to mają być błogosławione święta . Najważniesze święto Zmartwychwstania Pańskiego Bóg się nie liczy ,wmawia się nam ,że Bóg nic nie znaczy ,że to dla dobra naszego .Bóg jest największym dobrem .
violencja2020.04.11 8:58
W grudniu palili hanuki...a teraz ...
Sex Randki Online2020.04.11 8:10
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.lexlale.com.pl i wyszukaj mnie po niku: KSandi2 napisz do mnie i spotkajmy sie!