07.08.19, 09:44(fot. flickr/ Evan Guest/ pixabay)

Żydowskie roszczenia? Żadnych sankcji - to tylko apel!

Kilka tygodni przed wizytą Donalda Trumpa w Polsce, 88 spośród 100 senatorów USA apeluje do Polski o zwrot majątków ofiar Holokaustu. Jak informuje "Rzeczpospolita", Waszyngton nie szykuje żadnych sankcji.

- Nie tylko treść pisma, które ma zmobilizować do działania sekretarza stanu Mike'a Pompeo, ale także lista senatorów, którzy się pod nim podpisali, robi wrażenie.- czytamy

Amerykańskie źródła przyznają, że administracja Donalda Trumpa nie zamierza z tego powodu podejmować jakichś konkretnych działań wobec Polski.

– To rodzaj apelu do sumienia narodu. Ma związek z raportem, który do listopada ma zgodnie z deklaracją terezińską z 2009 r. przygotować Departament Stanu. Musi on ocenić, co w tej sprawie zrobiło 46 krajów, w tym Polska – tłumaczą rozmówcy dziennika.

Z kolei przedstawiciele polskich władz, chcący zachować anonimowość,  zaznaczają w rozmowie z „Rzeczpospolitą", że kwestia zwrotu mienia ofiar Holokaustu nigdy nie była podnoszona podczas rozmów prezydentów obu krajów, nie ma też być postawiona na agendzie spraw, które będzie omawiać Trump podczas wizyty w Polsce 1 września. 

– To jest analogiczna sytuacja jak z Niemcami, którzy bronią się nawet przed drobnymi ustępstwami w sprawie reparacji, bo uruchomiłoby to lawinę roszczeń. Zwrot mienia bezspadkowego osobom trzecim oznaczałby wywrócenie polskiego systemu prawnego. Nie ma też możliwości objęcia reprywatyzacją wąskiej grupy wybranej wedle kryteriów narodowościowych czy etnicznych – podkreślają rozmówcy "Rzeczpospolitej"

bz/rp.pl

Komentarze

zbig2019.08.8 9:25
dziś czytam jak to polski sąd oddał kamienicę niemieckim żydom. na byłych ziemiach niemieckich. kamienica była remontowana przez Polaków przez te wszystkie lata. ciekawe że za zburzone kamienice to już Niemcy płacić nie muszą? mamy w Polsce wolne sądy? i czy to są polskie sądy? dlatego strzeżcie się mieszkańcy Wrocławia! zostanie wam ulica.
Jan Radziszewski2019.08.7 14:25
Bujda żydowska - To żydzi powinni nam Polakom wypłacić kilka Biliardów odszkodowania za zniszczenia materialne w czasie II wojny światowej !!! po 1 . Adolf Hitler-Rotszyld był żydem i Iluminatem z ILLUMINATI tj. nie tylko rodowitym żydem ale członkiem żydowskiej organizacji masońskiej B`nai B`rith Pan 21 VII (fragment) To prawda, Hitler był członkiem żydowskiej masonerii B`nai B`rith Niedziela, 21 lipca Jedenasta przed południem - Czy to prawda, Panie Jezu, że Hitler był członkiem żydowskiej masonerii B`nai B`rith? - Tak to prawda moje dziecko. - Tak, Panie Jezu, to prawda? Ty to mówisz Bóg, Jezus Chrystus? - Tak, Ja to mówię i potwierdzam. Ja Jezus Chrystus, wasz Bóg, Pan i Zbawiciel. po 2. sam pisze w swoim testamencie politycznym Znamieniu są stwierdzenia Adolfa Hitlera zawarte w spisanym przez niego testamencie politycznym: Jest nieprawdą że ja lub ktokolwiek inny w Rzeszy chciał wojny w 1939. + Wyłączną przyczyną było to, że międzynarodowi dygnitarze; Byli żydami, lub działali w ich interesach. (...) Trzy dni przed rozpoczęciem wojny z Polską - poprosiłem ponownie ambasadora brytyjskiego, aby rozwiązać problem Polsko-Niemiecki podobnie jak to było z okręgiem Sary - czyli pod międzynarodową kontrolą. Tej oferty nie można było nie przyjąć , Została odrzucona tylko dlatego, że koła partyjne w Anglii chciały wojny częściowo pod naciskiem i propagandą międzynarodowego żydostwa (…) Powziąłem też mały plan, jeżeli narody Europy omamione zostaną przez tych międzynarodowych konspiratorów w bankowości i finansach, tj żydowską elitę bankowości wtedy ta rasa, żydostwo które jest rzeczywistym sprawcą tej morderczej walki będzie wzięta do odpowiedzialności Okryci tajemnicą, dziesięciu okrutnych bezlitosnych mężczyzn, tworzy "ukryte koło" (Inner Cirecle) spisku iluminatów. …… Michehva - nawiązał do sytuacji w Polsce. „Nie chcę narzucać moich metod w niszczeniu naszych wrogów - ciągnął dalej Micbehva - ale widzą wszyscy, czego moi ludzi dokonali w narodzie polskim. Trzy wielkie mocarstwa przez pokolenia nie mogli złamać ducha tego narodu. + Moi ludzie w ciągu kilkunastu lat doprowadzili do tego , że naród ten, pod naszym dyktandem – idzie do Unii Europejskiej jak nasza zawszona hołota szła (też pod dyktando) do „łaźni” hitlerowskich . W ciągu jednego pokolenia moi ludzie „wyprali” mózgi temu narodowi. Już nawet wielu Polaków wierzy w to że ich ojcowie mordowali naszą hołotę
robaczek 2019.08.7 12:53
hahahhaha nasi przyjaciele trupscy hamerykanie takie cos do nas??? no jak??? oj frajerzy frajerzy. tak to jet jak gmina zaczyna rzadzic panstwem. buraki, wsioki, niedouczone, bez obycia, doswiadczenia, edukacji! i wy chcecie POLSKA rządzić. i widać efekty!! oj malutcy ludzie jestescie strasznie!!!! tylko Polski szkoda
Marian2019.08.7 14:19
Najbardziej nad losem Polski ubolewaja antypolacy tacy jak Ty
zmiecz2019.08.7 11:34
To tylko do wyborow, po wyborach sie zmieni tym bardziej, ze powoluja sie na nie wymienione zrodla a i przedstawiciele polskich wladz sa anonimowi. To jest kant i wielkie klamstwo, ktore wyjdzie na jaw po wyborach.
Hanys672019.08.7 11:33
Dziękuję amerykańskim żydom (a w istocie chazarom nie mającym NIC współnego z izraelskimi żydami sefardyjskimi) za te "odezwy" i traktowanie Polaków jak durne bydło. Dzięki tym atakom Polacy wreszcie zrozumieli z kim mają do czynienia - łuski odpadły z oczu. Sytuacja stała się jasna. Dzięki takim odezwom - gdyby sytuacja z czasów II w.ś. się powtórzyła - to żaden normalny Polak nie wyciągnie ręki z pomocą: z obawy że ręka zostanie opluta i pokąsana.
PiS tylko trochę lepsze od PO2019.08.7 11:33
A kto pierwszy wymyślił fake'a o sankcjach?
J.A2019.08.7 11:14
Żyd mnie obraża ja go nie mogę, Od razu staje się ksenofobem, Antysemitą albo rasistą, Choć tylko flagę trzymam ojczystą. Wróćmy do wojny i do Hitlera, Na dziesięć Żydów Polak umiera, Ale dlaczego ?, Bo Was chowali, I własne życie tym narażali. A Ty w tej chwili razem z Niemcami, Właśnie nazywasz Nas Faszystami. Tak z tymi ludźmi i wielkiej skali, Co Was miliony wymordowali. Powiedz to babci, powiedz dziadkowi Być może prawdę wtedy Ci powie. Kto był faszystą - czy to Polacy ? I co to słowo naprawdę znaczy. To wasza nacja tworzyła Kapo, W gettach, obozach niczym Gestapo. By tylko sami wojnę przetrwali, To własnych braci na śmierć wydali. Czemu akurat o tym nie mówisz?, Czym był Kapo tym się nie chlubisz. Ale Ty z błotem mieszasz Polaka, Już widać Wasza natura taka. Bo Polak nigdy się nie poddawał, I nawet w Waszej obronie stawał. Walczył na frontach w całej Europie, A dziś go nawet Europa kopie. Poznałeś prawdę przez całą dobę, Choć mi jest przykro, Wybaczam Tobie. Na koniec powiem Ci prawdę taką : Być może żyjesz dzięki Polakom..
michu2019.08.7 10:54
Trump w tej kadencji jest prezydentem w następnej może nie być a ustawa jest ustawą ;)
Żydzi - mistrzowie obłudy2019.08.7 10:45
Ależ top obłudnicy Ci Żydzi! Przecież partię Hitlera finansował żydowski bank z Anglii, a precyzyjniej Rotschildowie, którzy zresztą zarabiają od paru wieków na konfliktach zbrojnych, finansując obie strony, bo która by ie wygrała, to wygrają oni. Tak więc mafia lucyferyczna Rotschildów wywołała Holocaust, a teraz każe jeszcze za to zapłacić. Toż to obłuda kosmiczna jest. To sobie trzeba uświadomić, nagłaśniać i w końcu zażądać od City of Lodnon Co. wypłaty odszkodowania za wojny. Ale tu jest problem, bo oni nic nie maja - oni mają tylko to co nam wszystkim ludziom planety - ukradli!
nikt2019.08.7 10:41
A więc już padło słowo SANKCJE ? Czy to na razie tylko sugestie i poczekają aż w Polsce będzie więcej ich wojska ? Można się tylko pośmiać z tego co się dzieje .
KDJ2019.08.7 10:43
To nie jest w ogóle śmieszne.
aspiring educationalist2019.08.7 9:59
"Jak informuje Rzeczpospolita" "Nie szykuje" "jakichś konkretnych" "chcący zachować anonimowość" Podobno jakieś złoto ostatnio przyjechało z UK? Będzie jak znalazł na pierwszą ratę hehehe
Tomek2019.08.7 9:52
Rząd powinien wystosować konkretne kulturalne wyjaśniające oświadczenie: Rozumiemy, solidaryzujemy się, jesteśmy świadomi ogromu niemieckich zbrodni na Żydach i Polakach. Wiele osób straciło mienie podczas drugiej wojny. Nasze stanowisko jest jasne. Apelujemy do Niemiec jako spadkobierców nazistów o wypłatę reparacji wojennych. Jesteśmy gotowi rozmawiać o przekazaniu kilku - kilkunastu procent na rzecz ofiar żydowskich. O postępie naszych działań poinformujemy. Na razie spadkobiercy nazistów nie rozpoczęli wypłacania reparacji wojennych.
Tomek2019.08.7 9:56
Tego absolutnie nie można powiedzieć, że coś przekazujemy, bo oni będą mieli ważną krawędź, na której się zaczepią i będą krok dalej. Pamiętaj, że Żydzi to najwięksi kombinatorzy wszech czasów - co można zrobić to jedynie im środkowy palec pokazywać.
Kresowiak 302019.08.7 9:58
Moze i pomysl niezly ale widac ze kolega Tomek nie zna mentalnosci zydowskiej ! - te kilkanascie procent to bedzie dla Polakow a reszta dla "Holocaust Industry "
KDJ2019.08.7 10:42
Żydzi otrzymali już wysokie odszkodowanie od Niemców. Na tyle wysokie, że upoważnili Niemców do zakłamania historii i używania pojęcia ,,naziści", zamiast ,,Niemcy" oraz obciążanie winą za swoje zbrodnie Polaków vide ,,polskie obozy koncentracyjne". Co więcej Żydzi niezwykle aktywnie współuczestniczą dzięki swojej nadreprezentacji w mediach na całym świecie, w szkalowaniu Polski. Cel jest oczywisty - uzyskanie nienależnych im odszkodowań, co w przypadku Polski jest z ich strony wyjątkowo perfidne.
Cogito ergo sum2019.08.7 9:51
Gang żydowski nie ustaje w poszukiwaniu nowych źródeł wyzysku. Niemieckie źródło wysycha.
Tomek2019.08.7 9:49
Czy nie czas wystawić Żydom rachunek za zbrodnie żydowskich komunistów, sędziów skazujących Polaków na śmierć? Za ich rolę kierownicza w komunizmie jako takim - a ile istnień ludzkich komunizm ma na sumieniu. Jak im to wszystko by świat podliczył to by im szczęki opadły. I kiedyś Bóg im to podliczy na Sądzie Ostatecznym.