27.11.14, 13:4113-latek zgwałcił koleżankę po lekcji edukacji seksualnej (fot. archiwum)

13-latek zgwałcił koleżankę po lekcji edukacji seksualnej

Dwa lata temu w jednej ze szkół w północnej Walii 13-latek dopuścił się gwałtu na swojej koleżance. Do tragicznego wydarzenia doszło... po zajęciach z edukacji seksualnej. Chłopiec podszedł do koleżanki, gdy zostali sami i zapytał, czy „chce spróbować seksu”. Dziewczynka kilkakrotnie odmówiła, ale napastnik skorzystał ze swojej przewagi fizycznej i zgwałcił ją.

Sprawa wyszła na jaw dopiero rok po zdarzeniu, kiedy szkolna pielęgniarka zauważyła, że dziewczynka jest przygnębiona. Zawiadomiła policję. Wszczęto dochodzenie, aby ustalić, jak wyglądały lekcje edukacji seksualnej. Sprawca gwałtu przyznał się do winy, został wpisany na listę przestępców seksualnych na 30 miesięcy, ponadto otrzymał 12-miesięczny dozór kuratora.

Rzeczniczka organizacji, zajmującej się ofiarami gwałtów na Wyspach stwierdziła, że gwałty wśród nastolatków nie są odosobnionym problemem. Przyznała, że skoro do gwałtu doszło pomimo faktu, że dzieci brały udział w lekcjach edukacji seksualnej, to trzeba więcej mówić o wzajemnym szacunku i uszanowaniu woli drugiej osoby. Jednak zdaniem specjalistki, remedium na takie sytuacje jest... jeszcze więcej edukacji seksualnej, i to dla dzieci młodszych, niż 13-latkowie. Przypomnijmy, że w brytyjskich szkołach edukacja seksualna obowiązuje od 11. roku życia...

aPo/Gosc.pl  

Komentarze

anonim2014.11.27 13:45
Nie jestem fanem tzw. "edukacji seksualnej", ale to nie zmienia faktu, że wyciąganie generalizujących wniosków na podstawie POJEDYNCZEGO przypadku jest absurdalne.
anonim2014.11.27 13:50
Ciekawe ilu księzy molestowało ministrantów po modlitiwe. Do tego prowadzi modlitwa....
anonim2014.11.27 14:01
Von_Hayek to ty nie jesteś bo piszesz nielogicznie. Lekcja o seksie może wywołać podniecenie i dążenie do jego zaspokojenia, dlatego jak najbardziej lekcja taka może wpłynąć na dokonanie gwałtu. Modlitwa podnieca cię seksualnie? to się lecz.
anonim2014.11.27 14:11
@korodzik Całkowita zgoda. Zauważ jednak, że generalizujący wniosek wyciągnęła nauczycielka, czy owa "specjalistka" zakładając, że należy zwiększyć zakres tejże edukacji. Nie zauważyłem w artykule, aby autor wyciągał jakiekolwiek wnioski, on poinformował o przypadku. Tak na marginesie, to w warunkach polskich, te generalizujące wnioski wyciągają osobniki o podobnej proweniencji, niejacy "pontoniarze" na podstawie tak zwanych badań, czyli pojedynczych przypadków opisywanych im przez telefon a administracja zdaje się ich wspierać i to jest dopiero chryja. Ale to typowo lewackie podejście - nierzetelne naukowo i mocno zideologizowane.
anonim2014.11.27 17:07
To źle świadczy o poziomie edukacji seksualnej w tej szkole, ale cóż, na Wyspach przynajmniej ją mają...
anonim2014.11.27 17:23
To podobnie jak Adorno który usłyszał o mordach w Związku Sowieckim. Stwierdził że trzeba jeszcze bardziej zradykalizować komunizm.
anonim2014.11.27 18:54
Być może jestem staroświecki, ale za moich czasów gdy się podeszło do koleżanki to się jej ewentualnie dawało jakąś stokrotkę. To jest taki kwiatek z ogrodu. Aha, zapomniałem o "edukacji seksualnej".
anonim2014.11.27 21:45
Jak dobrze ze nie po lekcji religii .... Chwalmy Pana. Denna ta fronda sie robi ... choc moze juz dawno zrobila.