21.08.19, 11:40Fot. via pxere, CC0

13-latka powiesiła się na skakance. Zabiła ją tajemnicza gra?! Sprawę bada prokuratura

Szokujące doniesienia z Lipnicy Dolnej na Podkarpaciu. Rodzice odkryli ciało 13-letniej córki, która powiesiła się na skakance z dzieciństwa. Sprawę bada prokuratura. Rodzice zastanawiają się, czy powodem śmierci dziewczynki nie była tajemnicza gra.

Samobójstwo 13-letnia Emilka popełniła w nocy, na strychu. Rodzice odkryli jej ciało następnego dnia. Przekonują, że nie miała żadnego powodu do odebrania sobie życia, jednak mają pewne podejrzenia:

Dopiero teraz dochodzą nas słuchy od rówieśników, że to były jakieś mroczne gry. Może ktoś ją w ten sposób manipulował. Może wprowadzał w stan dziwnej hipnozy i kazał np. wykonywać jakieś nieprawdopodobne zadania, np. zarzucić sobie pętlę. Na strych poszła razem z komórką”.

Dodają, że nie miała żadnych kłopotów, była lubiana, towarzyska, wszystkie świadectwa otrzymywała z czerwonym paskiem i interesowała się literaturą fantasy – sama pisała też opowiadania.

Rodzice przyznają jednak, że zauważali dziwne zachowania dziecka – zaczęła się zbliżać do psa, którego zawsze się obawiała. Zastanawiają się, czy to nie część owej gry.

Sprawę bada prokuratura, która zabrała do badań komputer oraz telefon. Jak poinformował szef Prokuratury Rejonowej w Jaśle Kazimierz Łaba – trwa gromadzenie dowodów, a śledztwo prowadzone jest w kierunku nakłaniania nieletniej do samobójstwa.

dam/fakt.pl,Fronda.pl

Komentarze

ruszcie komorkami mozgowymi2019.08.29 22:28
tajemnicza gra. minecraft. majnkraft. MiNeCraft TaJemnICzA GrA zAbOJCzA. zaraz zejde na zawal rodzice nie znali corki. ona napisala dokladnie jej powody, ale je zbagatelizowali. dlatego ja sie jej nie dziwie zupelnie ze to zrobila.
Krzysztof2019.08.28 9:57
BRAWO! TAK O WSZYSTKO OBWINIAJCIE GRY! Ową grą nie była żadna "Tajemnica, mroczna gra" a popularna gra SandBox Minecraft w której buduje się różne budowle, jest odpowiednia dla każdego i nie jest brutalna. Nie oskarżałbym jej o to co się stało z Emilią, bardziej podchodziłbym pod sytuacje które były w jej szkole, "No ale przecież nie dawało po sobie znak ze coś jej dolega" powiecie, a ja mam na to odpowiedź, ów odpowiedzią jest "No przecież to jasne ze nie daje po sobie tego znać, tak jak inni którzy mają depresje wywołaną przez to co się dzieje w szkole, po prostu nie chce mieć problemów", pozostała jeszcze kwestia grania w MC całe dnie, na to też mam odpowiedź po prostu tylko tam z swoimi JEDYNYMI internetowymi przyjaciółmi mogła spędzać czas. Wy hipokryci tego nie zrozumiecie, myślicie ze gry to zło i powoduje agresję gdyż są tam treści zawierające brutalnaść, a książki i filmy ich nie zawierają? Otóż zawierają i często pozwalacie oglądać im takie filmy i czytać takie książki, tak samo z światem, wszędzie dookoła jest brutalność, często zdaża się w szkole, a nawet w niektórych rodzinach.
jacek 2019.08.26 19:27
Gówniarze wchodzą w satanizm, a zajęci robieniem szmalu rodzice nie zdają sobie nawet z tego sprawy. Moja sąsiadka (dwa domy dalej), ze 2 lata temu, odkryła w "historii" odwiedzanych stron na necie przez jej córkę link do jakiejś dziwnej strony, gdy go otworzyła z przerażeniem stwierdziła, że to strona "szkoleniowa" do popełniania samobójstwa. Jej córka była wiecznie ponura, roszczeniowo się zachowywała, nosiła taki dziwny trupi makijaż, wyglądała jak gejsza, usta pomalowane na brązowo, ciemne ciuchy itd. Z relacji wiem że dziewczyna mówiła że nic się jej nie chce, nic ją nie bawi, spotykała się z jakimiś koleżankami i prawie w ogóle nie rozmawiały tylko przesuwały paluchy po smartfonach. Sąsiedzi się za nią wzięli bo widzieli że jest nie tak, byli nawet u egzorcysty, zweryfikowała jej towarszytwo, zmieniła szkołę i postawiła szlaban na niektóre rzeczy których jej wcześniej nie bronili. Dziewczyna aż odżyła, jest piękną nastolatką, dobrze się uczy, gra w kosza. Ja też swoim synom pozakładałem blokady na internet, powrót do domu na umówiona godzinę, zero tolerancji dla fajek o alkoholu nawet mowy nie ma, zresztą dostali jasno do zrozumienia że jak mnie oszukają, to "będę zawiedziony" a wiedzą, że to gorzej niż zbrodnia. Robią praktycznie co chcą, ale wiedzą że granic niektórych przekroczyć nie wolno. Nie sa jeszcze dorośli, chodzą z nami w niedzielę do kościoła, dostają kieszonkowe na zabawę ale wiedzą że zabawa zabawą, zaufanie zaufaniem, a odpowiedzialność odpowiedzialnością. Wychodzę z założenia, że dziecko dla rodziców od 0 do 5 roku życia ma być księciem, od 5 do 18 r.ż. niewolnikiem, a od 18 r.ż. przyjacielem. Tak wychowywał mnie mój ojciec i jestem mu za to wdzięczny po dziś dzień. Tylko durnie pozwalają dzieciom na wszystko, elity swe dzieci wychowują na zasadzie "krótka piłka", zaś fani wladka kiepskiego robią z synów metroseksualnych chłopopodobnych tchórzy, a matki z córek k...
andrzejhahn32019.08.26 17:17
a wasz bozek nie uratowal tej dziewczynki
Durczykiewicz2019.08.22 14:42
Tragedia. Bardzo współczuję Rodzinie. Panie, wybacz dziewczynce i przyjmij ją do siebie!
Dziwne to2019.08.22 11:53
13 latka wiesza się na skakance, a Kościół wini magię zamiast zejść na ziemię i sprawdzić czy przypadkiem ojciec/wujek/ojczym/brat/ksiądz jej nie molestowali. Wyparcie lvl hard.
jpIII2019.08.22 9:58
Do Arczyńskiego, Radziszewskiego, pata i emeryta: Od razu widać, że to katolicka ciemnota. Nic merytorycznego tylko katolickie bujdy o bożyszce zw. bogiem, który molestował i gwałcił marychę i dziecko z Lipnicy Górnej. Umrzemy wszyscy ale wy pójdziecie do piekła, gdzie spotkacie swojego tzw. boga. A ty emeryt już niedługo będziesz wąchał kwiatki od spodu,
Urszula2019.08.22 11:28
Szkoda zachodu na tego dupka emeryta.
lolek kremowka2019.08.21 16:09
Polska gra - WIEDZMIN. Hary Potter - zakazany. A o WIEDZMINIE nigdy nie pisaliscie :)
Dziwne to2019.08.22 11:51
Pisali. Że wiedźmin to wielki sukces polskiej produkcji :D Ale oczywiście magia oparta na słowiańskich gusłach jest spoko ;) :D
emeryt2019.08.21 15:44
JPIII - Urszula - grażdanin dzielnicowy z Riazania. Za 2 PLN od słowa mogę ci pisać teksty bardziej rozwinięte, z werwa pisane jak Trybunie Ludu. Co ty na to grażdanin imbecyl?
pat2019.08.21 15:30
Bydlę w porównaniu do JPIII to anioł.
JPIII2019.08.21 14:21
To, to bydle i pedophil zw. bogiem nawet palcem nie kiwnął aby uratować to dziecko. A może to on molestował i zgwałcił ją tak jak dziecko zw. marychą. Podobny wiek.
Maciek Arczyński2019.08.21 20:23
Myślisz, że wiecznie będziesz bezkarny z te bluźnierstwa, które ciągle wygłaszasz? Po śmierci nadzwyczajna kasta - czy inne służby - chronić już Cię nie będzie. No bo przecież umrzesz kiedyś, czyż nie? To jest pewne.
andrzejhahn32019.08.26 17:19
ty tak powaznie..................czy nie kumasz ze nie kazdy nalezy do waszej poganskiej sekty katolickiej i nie kazdy jest ciemny i zacofany
Jan Radziszewski2019.08.21 21:20
ot JPIII to ciebie wkrótce czeka ! ++O Zb. Nr 71. Nieboszczykowie ukażą się trzeciego dnia. Zapisz: Dzieci Moje, najpierw na niebie, nocą, ujrzycie złocisty, wielki Krzyż. Wszyscy i na całym świecie usłyszycie wielki grzmot, powstanie wicher jako trąba morska, wszystko zmiatać będzie, co stanie na jego drodze. Ziemia nagle zacznie drżeć, początkowo z przerwami, a potem bezustannie kolebać się będzie. Gwiazdy będą zmieniały swój kierunek szybko i zupełnie inaczej niż zawsze, widok nieba się zmieni, zginie Duży Wóz, Mały Wóz, wszystko będzie się od siebie oddalać, niebo stanie się inne, nieprzyjemne. Między wami pojawią się tej nocy ci, co już dawno pomarli. Będą też przebiegać ulicami wytoczone z piekieł wozy naładowane demonami i złymi duchami. One to będą czynić wielkie spustoszenie, zgiełk, hałas, jęk, płacz. Domy wasze będą się rozpadały jak domki z kart. W tej strasznej godzinie szatani będą śmiało sobie poczynać, porywać będą dusze tych, co Boga się wyrzekli i szerzyli na świecie niewiarę, tych, co to z serc ludu Bożego krzyż i wiarę wyrywali. A tej nocy ciemnej niech drżą też matki morderczynie, te, co mordowały dzieci poczęte. Groza wielka, a grozy coraz więcej będzie. Morza i oceany wystąpią ze swoich brzegów i będą iść na ląd w postaci wielkiej ściany stojącej. Potem wszystko obejmie pierścień, który błyskawicznie będzie się rozszerzał z minuty na minutę. Będzie stawał się ogniem huraganowym tak, że obejmie całą kulę ziemską. Wszystko zacznie płonąć, woda morska i oceanów wrzeć będzie i płonąć jak nafta. Jeśli te dni ciemności nie będą ludzkości odwrócone, wszystko, co żyje na ziemi w tych dniach ciemności zginie. Łaski Miłosierdzia Bożego dostąpią jedynie ci, co Boga mają w sercu, żyją według świętych Bożych przykazań, wierzą sil na wiarą w Trójcę Przenajświętszą, w Niepokalaną Dziewicę Maryję. Tylko oni mogą przetrwać i przez modlitwę i ofiarę swego cierpienia, przetrwają
Urszula2019.08.21 12:49
Ta gra jest szeroko rozpowszechniona w Rosji. Niejeden rosyjski nastolatek odebrał sobie w ten sposób życie. To, niestety, przyszło do Polski.
Urszula2019.08.21 12:53
Wzrost samobójstw wśród nastolatków. Wszystko przez tajemniczą grę Internet i media społecznościowe mają ogromny wpływ na młodych ludzi. Przykładem jest popularność tajemniczej gry o nazwie "Niebieski wieloryb". Eksperci ostrzegają, że z pozoru niewinna zabawa inicjuje samobójstwa wśród nastolatków. Z danych podanych przez "Nowaja Gazieta" wynika, że z tego powodu życie odebrało sobie już 130 osób w Rosji. https://parenting.pl/wzrost-samobojstw-wsrod-nastolatkow-wszystko-przez-tajemnicza-gre
Pisbusters2019.08.21 12:42
Tylko nie wymyślajcie tych średniowiecznych bzdur Hokus pokus, czarna magia, spirytyzm ,złe duchy itp. Bo znów sie ciemni katolicy ośmieszycie
eth2019.08.21 13:58
na razie to ty sie ośmieszasz a mhokus pokus to uprawia m.in. Towarzyszka zwana prof. Środa
kankan2019.08.21 12:32
literatura fantazy, to wszystko wyjaśnia
jozef2019.08.21 14:13
Całe życie czytałem fantasty i nigdy nie przyszło mi na myśl popełnić samobójstwa.