02.06.20, 20:00Fot. via: Pixabay

41 lat temu Jan Paweł II pierwszy raz odwiedził Ojczyznę

Dokładnie 41 lat temu, 02. czerwca 1979 roku, św. Jan Paweł II po raz pierwszy odwiedził Polskę jako papież. Jego pierwsza pielgrzymka do Ojczyzny odbyła się pod hasłem Gaude Mater Polonia. Pielgrzymka, którą dziś ocenia się jako przyczynek do upadku komunizmu, wywołała w kraju wielki entuzjazm.

-„Drodzy rodacy! Ucałowałem ziemię polską, z której wyrosłem, ziemię, z której wezwał mnie Bóg niezbadanym wyrokiem swej opatrzności na Stolicę Piotrową w Rzymie, ziemię do której przybywam dzisiaj jako pielgrzym” – powiedział papież po przylocie na lotnisko Okęcie w Warszawie.

Przyjazd Jana Pawła II był wielkim wydarzeniem. Pierwszy raz do Polski zawitał papież i był to papież Polak.

-„Dziękuję Wam, że temu Polakowi, który przybywa dziś z ziemi włoskiej do Polski towarzyszy na progu jego pielgrzymki po Polsce ta melodia i ten tekst, w którym stale dochodziła i dochodzi do głosu niestrudzona wola życia narodu: "Póki my żyjemy!" – mówił papież, odnosząc się do słów polskiego hymnu. – Pragnę, aby mój pobyt w Polsce przysłużył się również tej niestrudzonej woli życia moich rodaków na ziemi, która jest naszą wspólną matką i Ojczyzną. Oby służył dobru wszystkich Polaków, wszystkich polskich rodzin, narodu i państwa” – mówił Jan Paweł II 2. czerwca 1979 roku.

To tego dnia właśnie, na Placu Zwycięstwa w Warszawie przyszły święty modlił się: „Wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja, Jan Paweł II, papież. Wołam z całej głębi tego Tysiąclecia, wołam w przeddzień Święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!”.

Ojciec Święty w ramach swojej pierwszej pielgrzymki do Polski odwiedził Warszawę, Gniezno, Częstochowę, Kraków, Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice, Oświęcim i Brzezinkę, Nowy Targ oraz Mogiłę-Nową Hutę.

kak/polskieradio.pl, encysol.pl

Komentarze

Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2020.06.3 11:11
On ukrywał pedofilów.
41 LAT TEMU WOJTYŁA2020.06.2 22:25
ODDAŁ STOLEC NA OJCZYSTEJ ZIEMI. TOTUS TUS ! RZEKŁ PAPA BIS I WYDALIŁ Z SIEBIE NAJŚWIĘTSZĄ RELIKWIĘ DLA PRZYSZŁYCH POKOLEŃ OCZADZONYCH KATO-PIERDAMI KATOLICKICH WYZNAWCÓW PIS.
Polkatoka2020.06.2 21:04
Nie odwiedził, tylko nawiedził, komuchy!
grubas z sali2020.06.2 21:04
"Tak jest! Trzydziestej pierwszej, okrągłej rocznicy!"
Amor-Roma2020.06.2 21:01
Przyleciał, zjadł, wypił, [----] i odleciał z powrotem do Rzymu.
katolicka kretynizacja polski 2020.06.2 20:04
kleszy pasożyt który żył i zwiedzał świat za pieniądze ubogich!