12.01.20, 14:30

5 znaków końca świata. Objawienia ks. Stefano Gobbiego

O włoskim wizjonerze, Stefano Gobbim, nie mówi się zbyt wiele w oficjalnym nurcie. Bardzo dużo o jego objawieniach mówi przede wszystkim ks. Piotr Glas, a założony przez włoskiego duchownego Kapłański Ruch Maryjny w Polsce robi wszystko, by popularyzować jego przesłanie. Tymczasem Matka Boża, która objawiała się ks. Gobbiemu, konkretnie mówiła do niego o tym, jak rozpoznamy nadejście czasów ostatecznych.

Ks. Stefano Gobbi doświadczał objawień przez kilkadziesiąt lat. Jak czytamy w jego pierwszej polskiej biografii „Ksiądz Stefano Gobbi. Sekretarz Maryi”, pozostawał on w bliskiej relacji z Maryją. Objawienia te skrupulatnie spisywał. Wydano je w słynnej książce „Do kapłanów, umiłowanych synów Matki Bożej”, która posiada imprimatur Kościoła.

Co takiego mówiła Maryja do ks. Gobbiego? Przede wszystkim wskazywała, na niebezpieczeństwa, jakie grożą światu. Mówiła o zamęcie i niebezpieczeństwie, w jakim znajdzie się Kościół. Zapowiadała, że koniec świata może nadjeść wkrótce i wzywała do pokuty oraz modlitwy.

Jednym z najbardziej porażającym wyznań Maryi jest objawienie 5 znaków końca czasów. Co to za znaki?

  1. Rozszerzanie się błędów, prowadzących do utraty wiary i odstępstwa.

„Błędy te rozszerzają fałszywi nauczyciele, słynni teolodzy, którzy nie nauczają już prawdy Ewangelii, lecz głoszą zgubne herezje – oparte na błędnym i ludzkim rozumowaniu. Z powodu tego głoszenia błędów gubi się prawdziwa wiara i rozszerza się wszędzie wielkie odstępstwo. «Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem Mesjaszem. I wielu w błąd wprowadzą. Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą.» «Dzień ten nie nadejdzie, dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo.» «Znaleźli się jednak fałszywi prorocy wśród ludu tak samo, jak wśród was będą fałszywi nauczyciele, którzy wprowadzą wśród was zgubne herezje. Wyprą się oni Władcy, który ich nabył, a sprowadzą na siebie rychłą zgubę. A wielu pójdzie za ich rozpustą, przez nich zaś droga prawdy będzie obrzucona bluźnierstwami; dla zaspokojenia swej chciwości obłudnymi słowami was sprzedadzą.»”.

  •  Wybuch wojen i walki bratobójcze. Doprowadzą one do szczytu przemoc i nienawiść, a miłość – do powszechnego wystygnięcia. Będą się też mnożyć katastrofy naturalne, takie jak epidemie, głód, powodzie i trzęsienia ziemi.

«Będziecie słyszeć o wojnach i o pogłoskach wojennych; uważajcie, nie trwóżcie się tym. To musi się stać… Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będzie głód i zaraza, a miejscami trzęsienia ziemi. Lecz to wszystko jest dopiero początkiem boleści. …ponieważ wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony»

  •  Trzeci znak to krwawe prześladowanie tych, którzy pozostaną wierni Jezusowi oraz Jego Ewangelii i będą niewzruszenie trwać w prawdziwej wierze. Ewangelia będzie jednak głoszona we wszystkich częściach świata.

„Pomyślcie, najmilsi synowie, o wielkich prześladowaniach, którym poddany jest Kościół, oraz o apostolskiej gorliwości ostatnich Papieży – przede wszystkim Mojego Papieża Jana Pawła II, głoszącego Ewangelię wszystkim narodom ziemi.

«Wtedy wydadzą was na udrękę i będą was zabijać, i będziecie w nienawiści u wszystkich narodów, z powodu mego imienia. Wówczas wielu zachwieje się w wierze; będą się wzajemnie wydawać i jedni drugich nienawidzić (…). A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec.»”

  •  Czwarty znak to straszne świętokradztwo dokonane przez tego, który sprzeciwia się Chrystusowi, to znaczy przez Antychrysta. Wejdzie on do Świętej Świątyni Bożej i zasiądzie na swoim tronie, każąc siebie adorować jako Boga.

„«…objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia, który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co nazywa się Bogiem lub tym, co odbiera cześć… Pojawieniu się jego towarzyszyć będzie działanie szatana, z całą mocą, wśród znaków i fałszywych cudów, działanie z wszelkim zwodzeniem ku nieprawości…»

«…ujrzycie ‘ohydę spustoszenia’, o której mówi prorok Daniel, zalegającą miejsce święte – kto czyta, niech rozumie».

Najmilsi synowie, aby zrozumieć, na czym polega ohyda spustoszenia, przeczytajcie to, co zostało przepowiedziane przez proroka Daniela: «Idź, Danielu, bo słowa zostały ukryte i obłożone pieczęciami aż do końca czasu. Wielu ulegnie oczyszczeniu, wybieleniu, wypróbowaniu, ale przewrotni będą postępować przewrotnie i żaden z przewrotnych nie zrozumie tego, lecz roztropni zrozumieją. A od czasu, gdy zostanie zniesiona codzienna ofiara, zapanuje ohyda ziejąca pustką, upłynie tysiąc dwieście dziewięćdziesiąt dni. Szczęśliwy ten, który wytrwa i doczeka tysiąca trzystu trzydziestu pięciu dni.»”

Msza Święta jest codzienną ofiarą – ofiarą czystą składaną Panu na wszystkich ołtarzach od wschodu aż do zachodu słońca. Ofiara Mszy Świętej uobecnia ofiarę, którą Jezus złożył na Kalwarii.

Przyjmując protestancką naukę, będzie się mówić, że Msza nie jest ofiarą, lecz jedynie świętą ucztą – to znaczy tylko pamiątką tego, czego dokonał Jezus w czasie Swojej Ostatniej Wieczerzy. Zniesie się w ten sposób odprawianie Mszy Świętej. Na tym właśnie zniesieniu codziennej ofiary polega straszliwe świętokradztwo dokonane przez Antychrysta. Trwać to będzie około trzy i pół roku, to znaczy tysiąc dwieście dziewięćdziesiąt dni.

  • Ostatni znak stanowią nadzwyczajne znaki, które pojawią się na niebie.

„«… słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku; gwiazdy zaczną padać z nieba i moce niebios zostaną wstrząśnięte.»

Cud słońca – dokonany w Fatimie w czasie Mojego ostatniego objawienia się – wskazuje, że weszliście obecnie w czasy, w których spełniają się wydarzenia przygotowujące was na powrót Jezusa w chwale.

«Wówczas ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego i wtedy będą narzekać wszystkie narody ziemi; i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach niebieskich z wielką mocą i chwałą.»”.

Wiele z tych znaków możemy obserwować współcześnie. I choć niektórzy bagatelizują proroctwa ks. Gobbiego, to przekaz, jaki otrzymał, wiele rozjaśnia w trwającym współcześnie zamęcie. Wydaje się, że ks. Gobbi otrzymał dar proroctwa, wszak na spisanych przez niego objawieniach można dostrzec opis współczesnych czasów, pełnych niepokoju, także w Kościele. Przeczytaj pierwszą polską biografię ks. Gobbiego

Tekst powstał na podstawie książki „Ks. Stefano Gobbi. Sekretarz Matki Bożej”. Książkę znajdziesz tutaj:http://bit.ly/2YJWr3m

 źródło: twojawalkaduchowa.pl

Komentarze

Beata2020.01.16 22:24
Przestańmy się żreć na tym forum lecz kto wierzy w Boga niech modli się o nawrócenie tych co wyśmiewają się i nie wierzą.Tak Bóg uratuje przez nasze modlitwy i modlitwy swiętych w Niebie naszych zbłąkanych braci od wiecznego potepienia.
RHQQ22020.01.13 6:59
"Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie." (Mt 10, 7) "Zaprawdę, powiadam wam: nie zdążycie obejść miast Izraela, nim przyjdzie Syn Człowieczy." (Mt 10, 23)
Zom2020.01.13 9:40
Izrael to cała ludzkość, a nie tylko geograficzne państwo. Właśnie Ewangelie głosi.sie po wszelkich zakamarkach ziemi
RHQQ22020.01.13 10:06
A czym jest 12 plemion Izraela? I gdzie znajdują się pozostałe wymieniane państwa / kraje, skoro Izrael już zajął wszelkie zakamarki ziemi, to gdzie się podziały choćby Rzym i Egipt? Kiedy dokładnie Izrael tak powiększył swoje terytorium?
RHQQ22020.01.13 6:43
"Zaprawdę powiadam wam, nie przeminie to pokolenie aż się to wszystko stanie." (Mt 24,34) To musi być bardzo długowieczne pokolenie, już 2 000 lat a ci ludzie nadal żyją i są wśród nas.
Darek2020.01.13 8:10
Ech, kiedyś ludzie to mieli zdrowie, nie to co teraz. 80-90 lat maksymalnie, a taki apostoł jeszcze z samym Chrystusem gadał, a nadal się trzyma i nawet kataru nie ma.
RHQQ22020.01.13 6:40
"Zaprawdę, powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci, aż ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w królestwie swoim" (Mt 16,28, BT) Czyli przynajmniej jeden z 12 apostołów wciąż żyje, przecież inaczej już by było po apokalipsie.
Zom2020.01.13 9:37
Chodzi o śmierć duszy (potępienie) a nie śmierć jedynie ciała!
RHQQ22020.01.13 10:07
A gdzieś Ty wyczytał tam cokolwiek o duszy - to jak po tej śmierci duszy ma ona być jeszcze sądzona? W dodatku dusza ludzka jest nieśmiertelna, jakbyś nie wiedział to jedna z podstawowych prawd wiary.
troche logiki2020.01.15 9:38
chyba logiczne ze nie chodzi o zycie fizyczne !!! pomysl troche czlowieku!! a po drugie to masz racje ludzka jest nieśmiertelna i jak w niebie tak i w piekle bedzie zyla w niebie sie cieszyla Boza obecnoscia na zawsze a w piekle mekami na wiecznosc
Yoshka2020.01.15 15:20
Chyba logiczne jest że skoro dusza jest nieśmiertelna (każda) to śmierć dotyczy ciała.
ridado2020.01.13 0:21
baju baju a bedziesz w raju,,,amen
Leszek2020.01.12 21:35
Nic nie rozumiecie pomimo ,że na waszysz oczach wszystko się wypełnia. Jak można wydać opinie bez przeczytania całości. Tylko że sami sobie wystawiacie ocenę . Prawda jest prosta tylko trzeba ją umieć dostrzec. Na głupawe wypowiedzi nic nie da się poradzić. Po co takie idiotyczne komentarze?
Bo\\\\\\\\305\\\\\\\\274ena2020.01.12 23:59
Masz Leszku rację ! Jak to mówi się: byle co jedzą i byle co piszą, wystawiąjąc o sobie tylko bylejakość !
ed2020.01.12 21:23
Ćma ćmę ćmi.
sram na kurczaka2020.01.12 20:38
https://www.facebook.com/andrzej.hahn szykuj się cwelu
bezlitosny internauta2020.01.12 20:47
To nie ten. Try harder next time.
kołtun2020.01.12 20:33
koniec świata będzie może za 2000 lat może za trzy tysiące. ale niestety prześladowanie Kościoła i kolejne zniszczenie watykanu bedzie niedługo
Bo\\\\305\\\\274ena2020.01.12 23:56
Ot, prorok się znalazł! Czyżby prawdziwy kołtun?
no, you don't speak one f.... word of English2020.01.12 19:48
Stachu https://tatoeba.org/eng/sentences/show/2451487 and yes, you don't speak one fuckin' word of English, "the" correctly
bezlitosny internauta2020.01.12 20:45
https://www.englishclub.com/writing/capital-letters.htm
fucking moron2020.01.12 21:46
why would you need to learn about "capital letter" if you have no fucking idea about English lingo basic? stick to buttholes but keep the windows open
aspiring educationalist2020.01.13 16:10
https://grammar.yourdictionary.com/punctuation/what/fourteen-punctuation-marks.html
raf2020.01.12 18:45
te reweacje ks. Gobbiego najlepiej służą dochodom jego wydawców książek i filmów. Wątpliwe są te objawienia i dla naiwnych cytaty z Biblii można uzupełnić i będą ciekawsze.
Maria K.2020.01.12 16:34
Szósty znak - Zima była tak ciężka i długa, że miłościwy Błystek, król Krasnoludków, przymarzł do swojego tronu. Siwa jego głowa uczyniła się srebrną od szronu, u brody wisiały lodowe sople, brwi najeżone okiścią stały się groźne i srogie; w koronie, zamiast pereł, iskrzyły krople zamarzniętej rosy, a para oddechu osiadała śniegiem na kryształowych ścianach jego skalnej groty. Wierni poddani króla, żwawe krasnoludki, otulali się jak mogli w swoje czerwone opończe i w wielkie kaptury. Wielu z nich sporządziło sobie szuby i spencery z mchów brunatnych i zielonych, uzbieranych w boru jeszcze na jesieni, z szyszek, z huby drzewnej, z wiewiórczych puchów, a nawet z piórek, które pogubiły ptaszki, lecące za morze.
fraza2020.01.12 19:53
@Maria K. – powtarzasz się po raz kolejny! Co chcesz udowodnić? Swoją ignorancję? Jeżeli to ma jeszcze jakieś znaczenie dla Ciebie, to Pan Jezus powiedział (Łk 21,25-33): „Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga narodów bezradnych wobec szumu morza i jego nawałnicy. Ludzie mdleć będą ze strachu, w oczekiwaniu wydarzeń zagrażających ziemi. Albowiem moce niebios zostaną wstrząśnięte. Wtedy ujrzą Syna Człowieczego, nadchodzącego w obłoku z wielką mocą i chwałą. A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie». I powiedział im przypowieść: «Patrzcie na drzewo figowe i na inne drzewa. Gdy widzicie, że wypuszczają pączki, sami poznajecie, że już blisko jest lato. Tak i wy, gdy ujrzycie, że to się dzieje, wiedzcie, iż blisko jest królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się wszystko stanie. Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą.”
RHQQ22020.01.13 6:40
Zaprawdę, powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci, aż ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w królestwie swoim (Mt 16,28, BT) Znaczy się że przynajmniej jeden z 12 apostołów wciąż żyje, przecież inaczej już by było po apokalipsie.
Rut 2020.01.12 16:32
Niewiem czy są to słowa ks, Gobiego , ale słowa PANA JEZUSA ,napewno ,spisane w Nowym Testamencie ,
obserwator katolik 2020.01.12 16:26
Cos musi być wyraznie na rzeczy w przepowiedniach tego wspaniałego księdza Steffano Gobbi, skoro czyta je nawet tylu ateistow i przeciwnikow Kosciola (i nieudolnie je atakuje) taki stachu, czy andrzejehahn na przyklad ...
andrzejhahn32020.01.12 17:50
ja ich nie czytam......widze parcha koscielnego to SRAM NA NIEGO
Bożena2020.01.12 23:31
hahn3! A ja i wielu innych ci mówię, że nie ma groszego parcha od ciebie, jeżeli już o tym piszemy ! "Pycha kroczy przed upadkiem" ! Wiesz kim jesteś i my wiemy ! Nie ma tu większego pedofila, krzywdzącego dzieci, nie ma tu też większego donosiciela SB, stary dziadku ! Więc czym się chwalisz? W czym jesteś lepszy?? Masz czelność kogoś nazywać parchem? Przecież ty jesteś 100 razy gorszy od każdego stąd! ZAMILCZ! A to twoje"...sr....nie..", już dawno się znudziło! ZMIEŃ PŁYTĘ, BO SIĘ CHCE ŻYGAĆ !
Azazel2020.01.13 10:42
"czyta je nawet tylu ateistow i przeciwnikow Kosciola" - bo śmiech to zdrowie - nie z choroby psychicznej autora tych słów, bo nie wypada, a z debilizmu osobników, którzy w to wierzą.
meg2020.01.12 16:09
Nie wiem jak mogło się objawić księdzu Gobbiemu to , o czym wielokrotnie mówi Jezus ustami swoich apostołówDokładnie takie zapowiedzi znaków końca czasu są w Ks.Apokalipsy a również Ks Daniela.Nie prościej i uczciwiej jest zacytować te wersety i podać ich zródła?
katolik 2020.01.12 16:34
cyt. "Błędy te rozszerzają fałszywi nauczyciele, słynni teolodzy, którzy nie nauczają już prawdy Ewangelii, lecz głoszą zgubne herezje " «…objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia, który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co nazywa się Bogiem lub tym, co odbiera cześć cyt. Pomyślcie... o wielkich prześladowaniach, którym poddany jest Kościół, oraz o apostolskiej gorliwości ostatnich Papieży – przede wszystkim Mojego Papieża Jana Pawła II, głoszącego Ewangelię wszystkim narodom ziemi." - to słowa ks Gobbiego (nie Ewangelii) wiec i ty nie wprowadzaj ludzi w bład.....
meg2020.01.12 18:12
To drugie to prawie dokładnie z ewangelii/niuanse przekładu/.Pozostałe również,trochę poszerzone coś dodane ,coś odjęte a Jezus mówi " nic nie dodawać i nic nie ujmować".
Endriu2020.01.12 16:41
Zapewne teksty w cudzysłowach to przypisy autora artykułu.
fraza2020.01.12 20:29
Słowo Boże mówi: „Ducha nie gaście, PROROCTWA nie LEKCEWAŻCIE! Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie!” (1 Tes 5, 19-21) Kościół wydał aprobatę dla objawień zapisanych przez ks.Gobbiego. A autentyczne objawienie prywatne jest jednym ze środków przekazu tego jedynego Objawienia, niekiedy wręcz środkiem uprzywilejowanym, bo popartym szczególnym autorytetem przemawiającego w określonym momencie historii Ducha Chrystusa, i z tego powodu przeciwstawianie się mu lub tłumienie go jest przeciwstawianiem się lub tłumieniem prawdy tego jedynego Objawienia w Chrystusie. Jest to nie tylko wyraz gardzenia darem Bożym, ale jest powiedzeniem Bogu: „nie chcemy, byś manifestował Swoją obecność, nie chcemy, byś przemawiał”.
meg2020.01.12 23:05
Bóg przemówił w swym natchnionym Słowie i gardzi tym darem Boga ten ,kto go dotąd nie poznał .
bezlitosny internauta2020.01.12 15:55
"Stachu, you don't speak one f* word in English" is the correct form, dziadziu.
free of charge lesson2020.01.12 16:27
- " ... is the correct form" - is THAT correct "form" "correct" is NOT a noun but adjective here, therefore, using "the" is ... you're a moron Yes, you don't speak one fuckin' word of English! I just turned 100 - thank you.
bezlitosny internauta2020.01.12 18:33
"Yes, you don't speak one f* word in English" is the correct form, dziadziu.
Mercedes Bęc2020.01.12 21:55
Anyway, you are ass hole Stachu
aspiring educationalist2020.01.13 16:09
> ass hole Try harder. I nie podpinaj się pod frondowego matuzalema z "wywiadu gospodarczego" :)
Irena2020.01.12 23:18
Stachu i pozostali! Czy wy musicie popisywać się , że coś tam łapiecie po angielsku!? To tylko o was źle świadczy, bo piszemy tu po polsku! Mieszacie "groch z kapustą" !
Stachu, you don't speak one fuckin'word of English2020.01.12 15:42
Świetnie dobrana para: hahn-keller "sra", a Stachu wynosi. Tylko na nauki języków nie wybierajcie się do "marynarzyka" z Jeziorka Zemborzyckiego. I kilka słów od naszego "sponsora": Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic
andrzejhahn32020.01.12 15:03
halucynacje katolickiej kloaki
altai2020.01.12 15:18
Kloaka? Ale jednak tutaj zaglądasz. Jeśli szukasz nadziei dla siebie to odmów Różaniec.
bezlitosny internauta2020.01.12 15:27
Ten można? https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Subha
andrzejhahn32020.01.12 15:53
a gdzie indziej jak nie katolickim portalu mozna sie tak posmiac
Maria2020.01.12 16:45
w piekle będziesz wył!
andrzejhahn32020.01.12 17:49
SRAM NA WAS katolickie KLOAKI
Bo\\305\\274ena2020.01.12 23:42
HAHN? A CZYŻBY TWOJE SZAMBO PEDALSKIE BYŁO PACHNĄCE? PO USZY W NIM SIEDZISZ ! PACHNIE CI? NIE BĄDŹ BARDZIEJ ŚMIESZNY!
Bo\305\274ena2020.01.12 23:37
hahn ! TAK , TYLKO TU MOŻNA POŚMIAĆ SIĘ Z CIEBIE I TYLKO Z CIEBIE!! DZIWNE. ŻE TEŻ TEGO NIE WIDZISZ!? TAKI MASZ MÓZG ZDEFORMOWANY? NAWET SAM SIE TU WYZYWASZ OD DEBILÓW I IMBECYLI! ZAL CIEBIE, CHORY CZŁOWIEKU!
MoK2020.01.13 19:37
Lechu, keller, hahnie! Dobrze ci radzę ! Siedź lepiej ty w tym swoim szambie pedalskim wraz ze swoimi halucynacjami !! Spokojna twoja rozczochrana grzywka, o nas ! Spadaj nad DON !
andrzejhahn32020.01.12 15:02
kolejny katolicki zje................b i jego urojenia
Maria2020.01.12 16:44
won stad!
O TAK2020.01.13 17:43
TYS NAJMADRZEJSZY WIEC CIEBIE BEDZIEMY SLUCHAC BEZ TCHU
Cipak2020.01.12 14:58
"Nie przeminie to pokolenie, nim się to stanie" - Tak biblia przemawia do tysięcy kolejnych pokoleń - i dużo ludzi jest przekonanych - że to własnie teraz. A pewien sklepikarz dał ogłoszenie /gwarantowane/ - DZIŚ ZA PIENIĄDZE - JUTRO ZA DARMO - i ma taki sam efekt.
Paweł2020.01.12 17:41
Ale ty ciemny jesteś Ciapaty, chodziło o zburzenie świątyni i wygnanie Izraelitów i utratę państwowości które nastąpiło ok. 70 r.n.e.
Cipak2020.01.12 18:34
Noooo!!!! "Ew.św. Mateusza 16 -28 "Zaprawdę powiadam wam, że są wśród stojących tutaj tacy, którzy nie zaznają śmierci, aż ujrzą syna człowieczego, przychodzącego w królestwie swoim" Ew.św. Marka 13 - 25 ":I gwiazdy spadać będą z nieba, i moce niebieskie będą poruszone. 13 - 26 "A wtedy ujrzą syna człowieczego przychodzącego na obłokach, z wielką mocą i chwałą" 13 - 30 "Zaprawdę powiadam wam, nie przeminie to pokolenie, jak się to wszytko stanie". //nie chce mi się wpisywać dalszych cytatów - jako ciapaty i tak nie zrozumiesz//
Katolik2020.01.12 21:22
Nie pisz bo głupoty piszesz, najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem- poczytaj przypisy i objaśnienia, nie zrozumiesz wyjaśnień poszukaj w KKK lub u księdza czy zakonnika. Biblia to nie jest współczesna nowela, napisana w Polsce w j. polskim i odzwierciedlająca jej dzisiejsze uwarunkowania, prawa i obyczaje. Może najpierw Mickiewicza postaraj się zrozumieć i nie licz że w postach będzie ci tu ktoś cała biblię objaśniał. Szczęść Boże
RHQQ22020.01.13 8:07
Skoro Ewangelie nazywasz "głupotami" to chyba żaden z Ciebie katolik.
Cipak2020.01.13 11:15
W tej sytuacji KATOLIKU ja mogę tylko tyle : chłe, chłe, chłe, chłe, chłe, chłe, chłe - bo wiara nie oczekuje - dowodowych argumentów bo udowodniona, nie byłaby wiarą.
Irena2020.01.12 23:07
Ciapaty! Czy wy naprawdę musicie się obrażać? Nie da się normalnie dyskutować????
RHQQ22020.01.13 7:43
Nie wiedziałem że podczas zburzenia świątyni słońce zgasło, gwiazdy spadły, a Jezus przybył z wojskiem niebieskim. Masz może jakiś dowód że tak było? No i czemu jak pierwszą zburzył Nabuchodonozor co też zakończyło się utratą państwowości to takich fajerwerków nie było? No i skoro cały ten wątek paruzji i końca świata nie jest o paruzji i końcu świata tylko o świątyni i państwowości izraelskiej, to w co w takim razie wierzą katolicy - skoro nie ma ani konca swiata ani paruzji i wszystko bylo tylko jedna wielką architektoniczno-państwowościową metaforą to i religia z tego kiepska, szczególnie dla kogoś kto nie jest żydem czyli go to kompletnie nie dotyczy.
MoK2020.01.13 19:24
Jak jesteś Zydem, to ciebie to nie dotyczy! Nie martw się o nas ! Spoko ! Więc o co ci biega ! Spadaj i niech cię tu nic nie obchodzi! Cwaniku za "dychę" z pompką w nosie !
Darek2020.01.13 8:34
Nie wiem, gdzie Ty w tym fragmencie widzisz cokolwiek o świątyni, czy o państwowości - szczególnie że państwo Izrael nigdy nie obejmowało "całej ziemi i całego nieba" o ile mi wiadomo. Równie dobrze można twierdzić że fragment dotyczy wieży Eiffla albo world trade center - byłoby to nie mniej pokrętne rozumowanie. Pismo mówi jasno i nie pozostawia miejsca na niedomówienia czy interpretacje. Ale Kościelni profesorowie odwracania kota ogonem nie takie fikołki robili. Ciekawszy przykład "interpretacji" katolickiej: "Anioł wszedł do Niej i rzekł: «Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą, ». Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie. Lecz anioł rzekł do Niej: «Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus." To według oficjalnej nauki Koscioła znaczy co innego niż znaczy, czyli że "Maryja Panna od pierwszej chwili swego poczęcia została zachowana jako nietknięta od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego". Pomijam już fakt że Panna była mężatką, a nie panną, a do tego 12 letnim dzieckiem.
fraza2020.01.12 20:02
Biblia poucza również w ten sposób: „Ducha nie gaście, PROROCTWA nie LEKCEWAŻCIE! Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie!” (1 Tes 5, 19-21)
bezlitosny internauta2020.01.12 20:44
Przypominam przy tej okazji porzekadło o dobrych chęciach.
Zom2020.01.13 9:36
Chodzi o pokolenie chrześcijan np dwóch mileniow!
arbiter elegancji2020.01.12 14:44
O konieczności zapalania poświęconych świec ani słowa? W takim razie ta wizja to podpucha ze strony Szatana. Nie liczy się: https://www.fronda.pl/a/trzy-dni-ciemnosci-koniec-swiata-wg-maryi-2,94195.html Prawdziwym i nieodwołalnym zwiastunem "końca świata" będzie powolne powiększanie się Słońca, związane z wyczerpywaniem się zapasów wodoru we wnętrzu naszej gwiazdy: https://futurism.com/heres-what-it-will-look-like-when-the-sun-becomes-a-red-giant-earth-burns-video
anonim2020.01.12 16:09
a jak już nadejdzie, to będziesz musiał skalibrować swój cyrkiel i ekierkę
bezlitosny internauta2020.01.12 20:46
Nadejdzie "wkrótce" czy może już "niedługo" ?
RHQQ22020.01.13 6:21
No za życia apostołów, przecież tak w Ewangelii obiecał Jezus, chyba nie sądzisz że Jezus mógłby kłamać? Widocznie któryś z 12 Apostołów nadal gdzieś żyje tylko się ukrywa, ale zanim umrze to przyjdzie koniec świata. Tak mówi Pismo!
aspiring educationalist2020.01.13 16:08
10/10
Paweł2020.01.12 16:23
Stasiu przeczytaj całą książkę objawienia ks. Stefano Gobbiego i porzuć darwinizm a zrozumiesz że czasy są apokaliptyczne,Ty, ja i wszyscy możemy zająć miejsce po prawicy lub po lewicy, służyć światłości lub ciemności, to właśnie dlatego postępune teraz taka polaryzacja bo zło przed końcem sie objawi. Poświęcone gromnice każdy powinien posiadać, bo będą one tym czym była krew baranka na drzwiach Izraelitów i tylko one wydadzą światło w te dni ciemności Szczęść Boże
bezlitosny internauta2020.01.12 18:31
Ewangeliczne przepowiednie o "znakach powtórnego przyjścia Jezusa" miały dotyczyć pokolenia, które żyło za czasów jego nauczania. (Mat.24:35) Przepowiednie Jezusa i jego naśladowców nie spełniły się. Nie oni pierwsi i nie ostatni w dziejach religii tak skończyli.
Bercik2020.01.12 19:44
No i masz tłumacz tłumokowi a tłumok dalej nie pojmuje. Ty biedaku lepiej zajmij się własną biografią może zdołasz okiełznąć
bezlitosny internauta2020.01.12 19:49
To może jeszcze coś odnośnie tłumoków: "Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą"
nie ślepy2020.01.13 13:48
bezlitosny? raczej...żałosny! Wytłumaczę po polsku: kreujesz się na wielkiego uczonego w piśmie a jesteś zwykłym obłudnikiem, czyli kłamcą!
Ateistyczna Kretynizacja Polski2020.01.13 8:58
Ty durny stemplu magistracki, sam nie rozumiesz i innym próbujesz wodę z mózgu robić? Jak jesteś za głupi, żeby zrozumieć słowa Ewangelii, to czytaj komentarz pod słowem mądrzejszych od siebie. Po to został napisany, żeby tępe tłumoki jak ty, nie plotły głupot gdzie popadnie.
aspiring educationalist2020.01.13 16:15
"Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom." Mt 11:25