07.10.19, 12:30

600 tys. Francuzów protestowało przeciwko in vitro dla lesbijek

600 tys. Francuzów wzięło udział wczoraj w manifestacji przeciwko udostępnianiu zapłodnienia in vitro parom lesbijskim i samotnym matkom. Zezwala na to nowe prawo forsowane przez ugrupowanie Emmanuela Macrona pomimo sprzeciwu zdecydowanej większości społeczeństwa i poważnych zastrzeżeń Francuskiej Akademii Medycyny. Podobnie jak członkowie Akademii, demonstranci w Paryżu przypominali, że dla zdrowego rozwoju dziecko potrzebuje obecności ojca.

Demonstranci reprezentowali bardzo szerokie spektrum francuskiego społeczeństwa. Przybyło wiele rodzin z dziećmi. Obecni byli przedstawiciele politycznej opozycji, zarówno z prawicy, jak i z lewicy, dla których in vitro bez ojca to kwestia ekologiczna, podobnie jak ochrona klimatu. Nie zabrakło też żółtych kamizelek oraz kapłanów w koloratkach. W pewnym momencie napływ uczestników był tak wielki, że demonstracja musiała się rozgałęzić i pójść dwoma alternatywnymi trasami.

Organizatorzy zapowiedzieli, że wczorajszy marsz to dopiero początek. Jeśli Macron chce konfrontacji ze społeczeństwem i wbrew jego woli będzie forsował in vitro bez ojca, to oni są już gotowi na kolejne, jeszcze liczniejsze manifestacje. Już wczoraj ogłosili daty kolejnych demonstracji w Paryżu, aż do czerwca przyszłego roku.

Na ulicach francuskiej stolicy protestowano również przeciwko surogacji. Choć dyskutowany w parlamencie projekt prawa jeszcze jej nie przewiduje, to dla wszystkich jest jasne, że to tylko kwestia czasu. Po lesbijkach, swoje rewindykacje do dziecka, dzięki macicy do wynajęcia, zgłoszą także homoseksualiści. Wszystko to jest jeden proces, utorowany przez wcześniejsze decyzje – przypomina mer podparyskiego Maisons-Laffite. „Najpierw były związki cywilne, potem małżeństwa dla wszystkich, dziś jest in vitro bez ojca, a jutro będzie surogacja” – dodaje Jacques Myard.

Jednoznacznego poparcia wczorajszej demonstracji udzielił też francuski Kościół. Przewodniczący Episkopatu abp Eric de Moulins-Beaufort stwierdził, że udział w tym wydarzeniu jest obowiązkiem dla wszystkich, którzy nie zgadzają się na nowe prawo. Metropolita Paryża abp Michele Aupetit przypomniał, że historii nie zmienia stado baranów, lecz ci, którzy stawiają opór. Natomiast obecny na demonstracji bp Dominique Rey podkreślił, że uczestnicy marszu nie są kontestatorami. Wręcz przeciwnie, oni opowiadają się za życiem i rodziną, na przekór tym, którzy negują podstawy człowieczeństwa.

bsw/Krzysztof Bronk - Vaticannews.va

Komentarze

Lolek kremowka2019.10.7 22:14
Jest decyzja Kościoła ws. oskarżeń o pedofilię wobec ks. Jankowskiego. Sprawa zostanie zamknięta. "Z upoważnienia J. E. Sławoja Leszka Głódzia, Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego, uprzejmie informuję, że Kongregacja Nauki Wiary przesłała pismo, w którym w sposób jednoznaczny wyjaśnia, iż w sytuacji oskarżenia skierowanego po śmierci osoby oskarżanej, w tym wypadku Ks. Henryka Jankowskiego, prowadzenie postępowania procesowego jest niemożliwe".
Anna 2019.10.7 20:25
Invitro to istota hybryda czyli zwierzę w ludzkiej skórze
vanitas vanitatum et omnia vanitas2019.10.8 8:20
mialem byc uprzejmy ale czasami nie mozna. Nie chce obrazac ameb, ale ty jestes hybryda: ludzka skora i mozg ameby!
katolik2019.10.7 15:21
Mądrzy i Silni Polacy sa przeciw szatańskim Faszystowskim Hasłom Hitlera dna mor-społ=polit popslsldwiosnanowoczesna obyw rp i głosują na PIS!!! Dno nie wejdzie do sejmu Zagadka.
jest git2019.10.7 14:30
za kilkanaście lat lewactwo i lgbt będą domagać się zakazu płodzenia dzieci tradycyjnym sposobem w małżeństwach. Tylko selekcja naukowa genetyczna i produkcja dzieci z probówek by się" patologia" nie rozmnażała niekontrolowanie. Oczywiscie nie będzie to dotyczyć murzynów i arabów bo ci w odwecie od razu łby ścinają
ZERRO2019.10.7 13:07
Protest przeciwko "in vitro" to też ideologia gender??
dzielnicowy2019.10.7 13:06
Co ?! Obudzili się politycznie poprawni i tolerancyjni tchurze ?!
PO to samo zło !2019.10.7 13:29
Tchórze .
marisa2019.10.7 15:27
analfabeto, naucz się pisać poprawnie, nieuku
man.of.Stagira2019.10.7 12:52
. . "miliony ludzi za aborcją" . . bo według pragmatycznej post-prawdy morderstwo które się opłaca NIE jest morderstwem - patrz eutanazja . tyle o rzezimieszkach
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.7 12:48
..a miliony Francuzów ZA ABORCJĄ :)
vanitas vanitatum et omnia vanitas2019.10.7 12:44
600 000 wedlug organisatorow 42 000 wedlug policji. jak podaje prawcowa gazeta Le Figaro. Zawsze jest rozbieznosc, ale w tym wypadku organizatorowie najwidoczniej naprawde przesadzili. No ale nawet gdyby az tyle ich bylo co podaja, to i tak duzo mniej niz kiedy manifestowali przeciwko malzonstwem jednoplciowym. Poza tym klamstwem jest napisanie "pomimo sprzeciwu zdecydowanej większości społeczeństwa". Nawet katolicka gazeta "La Croix" podaje, ze 65% spoleczenstwa zgadza sie z rozszerzeniem praw do in vitro tak jak w proponowanej ustawie.
Ura-Bura - syn Baby Jagi2019.10.7 13:40
W zasadzie w prawdziwej demokracji, nie jest potrzebna zgoda mniejszości lub większości, w sprawach - KTÓRE ICH NIE DOTYCZĄ !!!!!
JPIII2019.10.7 12:41
Nie 600 000 tylko 6000. Katole idioci nawet liczyć nie potrafią.
anonim2019.10.7 19:50
Aż tak ciebie zatkało ,że to prawda ,no widzisz jenak nie 6 tys tylko znacznie wiecej .
....2019.10.7 20:00
jak czegoś nie podają w Tefałszenie i GoWnie, to nie znaczy że tego niema, półgłówku