Kilka dni temu Wirtualna Polska ujawniła, że autor hejterskiego profilu na X.com „PabloMoralesPL” to Bartosz Kopania. Wedle ustaleń red. Szymona Jadczaka, mężczyzna od 2015 do 2023 roku otrzymał od Platformy Obywatelskiej 305 tys. zł za „analizy polityczne”. Ujawnienia tych analiz domagają się posłowie Prawa i Sprawiedliwości.

- „Finansowanie jakiejkolwiek agitacji politycznej w czasie, gdy toczyła się kampania wyborcza - a w tym czasie również pan Bartosz Kopania alias Pablo Morales bardzo aktywnie działał -  musi być uznane również za wydatki w ramach kampanii wyborczej i to pytanie dotyczy właśnie tego, jak to zostało rozliczone”

- zauważył na dzisiejszej konferencji prasowej Paweł Jabłoński.

Podkreślił przy tym, że „jeżeli dzisiaj ktoś na poczekaniu tworzy te analizy po, to żeby uzasadnić wstecznie, że te pieniądze były wydawane, to możemy mieć do czynienia także z fałszerstwem”.

- „Są bardzo poważne podejrzenia, że żadnych analiz nie było, a te pieniądze były przekazywane człowiekowi, tak naprawdę po to, żeby on mógł swoją hejterską działalność prowadzić. Te pytania mamy nadzieję spotkają się z odpowiedzią w postaci ujawnienia tych rzekomo istniejących ekspertyz, a także w postaci działań podjętych przeciwko nienawiści, którą ten człowiek w Internecie rozsiewał”

- oświadczył parlamentarzysta.