Aby dowiedzieć się więcej, zasięgnęliśmy opinii ekspertów inwestycyjnych w Invezz. Rzecznik powiedział nam:

Niektóre boty do kryptowalut wykorzystują sztuczną inteligencję (AI) do automatyzacji handlu kryptowalutami, inne pozwalają zaawansowanym użytkownikom stworzyć zestaw reguł, według których bot ma handlować. Jest to na przykład normalne w świecie bankowości, gdzie większość dużych banków zatrudnia zespoły programistów do kodowania tego rodzaju botów do automatycznego handlu i wykorzystuje proces zwany „backtestingiem” do przeprowadzenia stress testów swoich systemów, co daje im przewagę nad detalistami podczas handlu na rynkach. Podsumowując, są to programy komputerowe, które umożliwiają traderom zwiększenie ich możliwości przy mniejszym nakładzie czasu i wysiłku potrzebnym do monitorowania ich portfeli”.

Właśnie dlatego, według raportów, roboty bitcoinowe cieszą się coraz większą liczbą wyszukiwań w Google. Niektóre boty są skierowane do doświadczonych traderów, którzy chcą zarobić więcej pieniędzy, podczas gdy inne są zaprojektowane tak, aby pomóc nowicjuszom poruszać się po rynku.

Traderzy kryptowalut szukają botów, które w większości przypadków wymagają od nich minimalnego zaangażowania i chcą używać botów do handlu dowolnymi kryptowalutami, jak i aktywami cyfrowymi.

Jak korzystać z robota bitcoinowego?

Roboty bitcoinowe są tworzone przy użyciu języków programowania, takich jak Java, C, lecz najczęściej jest to Python. Używają one interfejsów programowania aplikacji (API) do wykonywania transakcji i interakcji z różnymi giełdami kryptowalut.

Boty do handlu kryptowalutami przetwarzają dane giełdowe, generują sygnały transakcyjne, oceniają ryzyko i wykonują transakcje w imieniu użytkownika. Dotyczy to transakcji sprzedaży lub kupna i jest powtarzane przy każdej interakcji między giełdą a botem handlowym.

Obecnie transakcje inwestorów instytucjonalnych przewyższają wolumen transakcji inwestorów detalicznych. Dlatego też roboty handlowe stają się coraz bardziej powszechne. Stale zwiększa się liczba prywatnych inwestorów korzystających z co najmniej jednego bota w celu zwiększenia swoich szans na zysk.

Ryzyko związane z botami kryptowalutowymi

Istnieje wiele niedrogich, a nawet darmowych botów, ale nie są one pozbawione ryzyka. Skuteczny bot musi szybko wykonywać transakcje i praktycznie nie mieć błędów w kodzie. Deweloperzy stosują strategie dywersyfikacji ryzyka, aby określić spójność zysków, ponieważ nawet niewielki błąd może zagrozić zyskom handlowym. Potencjalny trader powinien przetestować kilka botów handlowych i wybrać tylko te, które mają wiarygodne historie generowania zysków.

Głównym zagrożeniem w branży jest fałszywa reklama. Często boty mogą być używane z doskonałymi wynikami, ale nie należy być naiwnym i pamiętać, że potrzeba do tego doświadczenia. Ogromna część wiele botów reklamuje, że początkujący mogą szybko się wzbogacić, a to po prostu nieprawda. Jak wszystko w życiu, wymaga to edukacji i ciężkiej pracy.

Legalność i bezpieczeństwo

Nawiązując do powyższego - boty do handlu kryptowalutami są całkowicie legalne, ale trudno jest znaleźć te efektywne. Na rynku jest wiele słabo zakodowanych, a nawet jawnych podróbek, które anonimowi programiści sprzedają łatwowiernym inwestorom.

Z tego powodu dlatego fakt, że są one legalne, niekoniecznie oznacza, że ​​wszystkie boty do handlu kryptowalutami są bezpieczne w użyciu. Jest to szczególnie ważne dla traderów, którzy są przyzwyczajeni do handlu dużymi kwotami w nadziei na osiągnięcie znacznego zysku z marginalnych zmian cen aktywów bazowych.

Ryzyko ogromnej straty jest również znaczne, jeśli nie używasz niezawodnej strategii handlowej. Wysoka prędkość realizacji transakcji nie jest wystarczająca, aby zapewnić pożądane wyniki. Backtesting jest kluczowym elementem każdego udanego systemu handlowego. Polega on na powtarzaniu wyników w oparciu o statystyki w celu oceny potencjalnego sukcesu strategii.

Zachowaj bezpieczeństwo i korzystaj ze sprawdzonych platform

Platformy doradztwa inwestycyjnego takie jak Invezz zatrudniają zespoły ekspertów finansowych z dużym doświadczeniem rynkowym. Invezz ma dziesiątki pracowników i współpracowników publikujących treści w różnych językach, które czytane są przez miliony osób na całym świecie.

Zespół Invezz od momentu założenia platformy stara się wyjaśnić inwestowanie i pomóc zwykłym ludziom odnieść sukces w handlu. Zanim skorzystasz z bota handlowego, przeczytaj kilka wiadomości i przewodników informacyjnych, aby mieć lepsze rozeznanie. Invezz to jedna z najbardziej zaufanych firm zajmujących się porównywaniem finansów w Wielkiej Brytanii, która nieustannie stara się dostarczać nowe treści i narzędzia, aby pomóc czytelnikom w podejmowaniu najlepszych decyzji inwestycyjnych.