„Czy leci z nami pilot? MON w ciągu jednego dnia przedstawia dwie zupełnie inne wizje rozwoju Sił Zbrojnych RP” – napisał Błaszczak w mediach społecznościowych.

Jak zauważył były wicepremier RP, podczas gdy szef Sztabu Generalnego WP gen. Kukuła „mówi o budowie 300-tysięcznej armii zawodowej (+ 150 tys. rezerwy” to główny doradca wojskowy MON gen. Gocuł „krytykuje plan 300-tysięcznej armii i wraca do narracji, że zakupy sprzętu wojskowego przeprowadzone przez rząd Prawa i Sprawiedliwości to megalomania”.

„Panie ministrze Kosiniak-Kamysz, czy panuje Pan nad tym co się dzieje w MON?” – pytał szefa ludowców przewodniczący klubu parlamentarnego PiS.

„Niech pan zrobi z tym porządek! Z dzisiejszego sondażu wynika, że prawie połowa Polaków uważa, że Putin zaatakuje Polskę. A wy zamiast się zbroić przeglądacie dokumenty, tworzycie dwa ośrodki decyzyjne odpowiedzialne za sprawy wojskowe i krytykujecie mnie za to, że szybko modernizowałem Wojsko Polskie i tworzyłem nowe jednostki” – skonkludował Mariusz Błaszczak.