Korzyści specyfiku chrzanowego:

- polepsza odporność ogólną organizmu

- jest naturalnym antybiotykiem

- ma działanie przeciwzapalne

- oczyszcza krew

- reguluje ciśnienie krwi, a jednocześnie dba o naczynia krwionośne

- obniża poziom cholesterolu

- chroni ludzkie komórki przez wolnymi rodnikami

- działa moczopędnie

- oczyszcza układ oddechowy ze śluzu

- profilaktyka nowotworów

- wiele innych…

Na grypę, zapalenie płuc i chore oskrzela

Oczyszczony korzeń chrzanu zetrzyj na grubej tarce. Następnie włóż do słoika i zalej 150 g miodu. Zamknij pokrywką i pozostaw w ciepłym miejscu. Następnego dnia odcedź powstały sok do ciemnej butelki.

Specyfik może być przechowywany w lodówce około 6 dni. Każdego dni wypijaj po 1 łyżeczce – rano, w po południu i wieczorem. Pozwoli to zapobiec przeziębieniu i kaszlowi.

Z uwagi na mocny smak mieszanki, nie powinny spożywać go dzieci. Dorośli, zmagający się z problemami dwunastnicy lub wrzodami żołądka również nie powinni go przyjmować.

Ból gardła

Miód działa przeciwzapalnie. W połączeniu z chrzanem gwarantuje pozytywne działanie. Wszystko co należy zrobić to wymieszać chrzan z 2 łyżkami miodu. Na ból gardła powinno się spożywać 1 łyżeczkę 3 razy dziennie.

Chrzanowy specyfik na lepsze zdrowie

Składniki:

- 200 g miodu wysokiej jakości

- 250 g chrzanu

- 3 cm imbiru

- 1 cytryna

Przygotowanie:

Wyczyszczony chrzan oraz imbir obierz. Następnie zetrzyj oba składniki na tarce. Przygotuj przegotowaną, ale nie gorącą wodę.

Odmierz szklankę wody i zalej nią imbir z chrzanem. Wymieszaj wszystko bardzo dokładnie i odstaw do miejsca o temperaturze pokojowej.

Po upływie pół godziny odcedź powstały płyn przez czystą i sterylną ściereczkę i następnie wymieszaj miód z odrobiną soku z cytryny.